• 0
Dva zápasy na venkovním hřišti, dvě výhry, pět vstřelených branek a žádný obdržený gól. To je vizitka fotbalistů Rajhradu, který je díky skóre na druhém místě tabulky přeboru Jihomoravského kraje. Ve druhém kole zvítězil v Novosedlech 2:0. Stoprocentní bilanci má s Rajhradem ještě Ráječko, Bosonohy a Mutěnice. Na sestřih všech zápasů se můžete podívat.

Bosonohy, za něž hraje bývalý ligový útočník Holomek, si další tři body zajistily už v prvním poločase. Na domácím hřišti porazili nováčka z Vojkovic 3:0 a všechny branky padly právě v první půli.

"První půlka byla výborná. Diváci odcházeli spokojení," okomentoval zápas pro jihomoravskyfotbal.cz předseda klubu Zdeněk Chylík. Bosonohy mohly zvítězit větším rozdílem, v závěru zápasu neproměnil Koplík pokutový kop. Je to už druhá neproměněná penalta mužstva v této sezoně.

Další videa

Pusťte si také

Vojkovice nenavázaly na úspěšný nováčkovský start z minulého kola, kdy deklasovaly Rousínov 5:1. "Náš výkon byl o dvě třetiny horší než minulý týden," uvědomuje si trenér Vojkovic Jaroslav Minařík pro jihomoravskyfotbal.cz.

Nedařilo se i dalším nováčkům - Ratíškovice podlehly vysoko 0:5 Ráječku a Jevišovice IE Znojmu 0:2.

Výsledky

Jak dopadly zápasy i v jiných soutěžích, čtěte na výsledky.com

"Baník (Ratíškovice) po několika sezonách v 1.A třídě znovu postoupil do nejvyšší krajské soutěže a nechal vzpomenout na vyhrocené zápasy. Čekalo se tvrdé nesmlouvavé utkání a to taky přišlo," ohlédl se referát Ráječka za minulými zápasy s Ratíškovicemi.

Tři týmy zatím nedokázaly získat ani bod - Kuřim, Kyjov a Ivančice. Jen Kuřim se dokázala střelecky prosadit, naopak Kyjov s Ivančicemi jsou na konci tabulky s bilancí 0:4, respektive 0:5.

Vylepšit jak skóre, tak i bodový zisk budou moci hned ve středu, kdy se hraje vložené patnácté kolo. Hráče čeká takzvaný "anglický týden".

Výsledky 2. kola: Novosedly - Rajhrad 0:2, IE Znojmo - Jevišovice 2:0, Sparta Brno - Kyjov 3:0, Kuřim - Mutěnice 0:2, Bzenec - Moravský Krumlov 2:2, Bosonohy - Vojkovice 3:0, Ráječko - Ratíškovice 5:0, Rousínov - Ivančice 2:0