Diskuze

Veletrhy se oddluží a do dvou let budou ziskové, tvrdí ředitel Kuliš

Brněnské veletrhy čeká zevrubná prověrka, při které nezávislí ekonomové posoudí, jak na tom firma je. Politici totiž odsouhlasili jednání s německou Messe Düsseldorf o koupi jejího většinového podílu v BVV. Jak z prověrky veletrhy vyjdou? Podle generálního ředitele Jiřího Kuliše velmi dobře.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
HW

Hans Wurst

16. 10. 2012 22:19
Proc Nemci prodavaji?

Protoze s Klausistanem to jde rapidne z kopce RvRvRv

0 0
možnosti

Naivní dědek

17. 10. 2012 21:43
Re: Proc Nemci prodavaji?

Za kolik jim to prodali, a za kolik to budou teď kupovat (plus oddlužit)? Máme tu další fotbalový stadion za Lužánkami.:-):-)

0 0
možnosti
M

medved.m

14. 10. 2012 21:03
Brněnské veletrhy potopil v první řadě Jiří Škrla,

uvnitř BVV známý též jako skutr. Neschopný buran z Buranova, kterého tam nechali úřadovat deset let, než to konečně někomu došlo a na hodinu vyletěl i se svou šedou eminencí Pohlem.

Obávám se, že řediteli Kulišovi se dostat Veletrhy z toho průšvihu už nepodaří.

0 0
možnosti
EB

ODSakEda

16. 10. 2012 19:43
Re: Brněnské veletrhy potopil v první řadě Jiří Škrla,

ale houby, internet! Všetko je na webe! ;-)

0 0
možnosti
KH

karel09

14. 10. 2012 12:10
Školy na to nemám, ale moc tomu nevěřím

Brno získá za stamiliony korun majetek, který je v hodnotě několika miliard - a který mu již jednou patřil (!)...... když se firma podstatně oddluží, což se děje – OK, ale proč na jedné straně staví na dluh nové pavilony a na druhé straně jiné prodává? ...... zeštíhlí – OK ......a udrží si dosavadní portfolio veletrhů - je to tak snadné? Je to vůbec reálné (vleklá krize, vývoj výstavnictví jako oboru)? Lze přežít pouze na veletrzích?...... tak bude schopná řekněme od roku 2014 přinášet novému vlastníkovi rozumnou návratnost investice. Tedy pět až osm procent - opravdu tohle běžnému investorovi stačí?

Když je to tak jednoduché a dosažení zisku není problém, proč tom všem už dávno nepracuje stávající akcionář (solidní, zkušený, s možnostmi synergie) a chce z toho naopak vycouvat? Kde je zakopaný pes?

Připadá mi to jako oblíbený postup - privatizace úspěchů a následné znárodnění neúspěchů.

0 0
možnosti
RM

bob52

14. 10. 2012 16:10
Re: Školy na to nemám, ale moc tomu nevěřím

Couvá z toho, protože na základě smlouvy město Brno uplatnilo nárok na část akcií. Po té by dosavadní vlastník příšel o nadpoloviční většinu. A když nemáš většinu, nemáš jistotu, že většinový vlatník nebude například s majetkem provádě nějaké operace snižující její hodnotu atd.

0 0
možnosti