Diskuze

Továrny, potom Němci, nyní je brněnský Bronx sociálně vyloučená oblast

Brněnský Cejl a okolí zažil v posledním století hned několik vln vystěhovávání a příchodu nových obyvatel. Brněnský Bronx dnes úřady označují jako sociálně vyloučenou oblast. O historii této části města se v sobotu přišli poučit lidé na procházce s průvodkyní Alicí Herákovou z Muzea romské kultury.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Autor neví nic o odsunu Němců.

0 0
možnosti

všude černo a tma na ulici a v sousední Bratislavské svítí nový hotel.

0 0
možnosti

""V několika etapách sem úřady kvůli práci ve fabrikách stěhovaly Romy ze Slovenska," líčí průvodkyně." // Hnát za vlastizradu :o)

1 0
možnosti

Takže cikány do jejich situace dostaly nejdříve továrny,pak Němci a ještě desítky let po válce doplácejí na bombardování.No,proč ne.A co cikáni z jiných částí ČR?Tam za jejich chování může kdo?

1 0
možnosti

Ta kravka z toho muzea si neráčila všimnout, že lavičky tam nejsou proto, že cokoliv se tam dá, místní nepřizpůsobivá většina zničí nebo ukradne? Kdopak zničil ty desítky domů? Že bychom je chodili demolovat my zlí rasisté? Jediné řešení je takové, jako na Milady Horákové - vystěhovat to, zbourat ty zničené ruiny a postavit tam moderní domy. Už mě opravdu nebaví poslouchat, jací jsou to chudáci - můžou si za to sami spolu se všemi těmi aktivisty, kteří je v tom podporují, protože jinak by přišly o dotace.

Jinak to muzeum je parádní pračka peněz a dotací, stojí to miliony ročně, návštěvnost po odečtení studentů pochybných oborů na FSS/PdF, povinných školních výprav a delegací nulová, ale hlavně že mají místní muzeum do kterého nepáchnou. Možná kdyby se tam zřídila pobočka pošty a úp na výplatu dávek, to by tam cestu našli.

Ideální stav by byl celé to srovnat se zemí, udělat tam to nové vlakové nádraží a aspoň by ta čtvrť měla nějaký význam.

5 0
možnosti

Můj děda v této oblasti postavil činžák a když jsem se jej jednou ptala ,proč v takové hnusné ulici  (Příční) a čtvrti ten dům stvavěl,tak jsem se dozvěděla,že když on tam ten dům stavěl,tak tam sice bydleli lidé chudí,ale slušní.Bronx se z této čtvrti stal až díky komunistům,kteří tam po 2.svět. válce nastěhovali Romy.Nepřeji nikomu aby se mu stalo to,co nám,že jsme ten činžák po smrti rodičů zdědili.Nestačí,že je v brněnském Bronxu,ale ještě je na polovině ulice,kde ten dům stojí stavební uzávěra kvůli tomu,že tam komunisté před 50 roky naplánovali silnici.S bídou jsme se to baráku zbavili,ale museli jsme s cenou klesnout o 6 milionů.Daň jsme ale museli uhradit z odhadní ceny,takže nás stát okradl podruhé.Poprvé když ten dům ukradli dědovi a zdevastovaný nám jej vrátili a podruhé,když nám jej znehodnotili naplánovanou silnicí,která tam určitě v tomto století postavená nebude.;-ORv

1 1
možnosti

Článek vypadá jako reklama na Muzeum romské kulury. Zajímalo by mne, kolik Romů na jeho provoz přispělo.

7 0
možnosti

To platíme z daní my zlí rasisté přece.

1 0
možnosti

Všude ve světě žijí nepřizpůsobiví na periferiích měst. U nás v centru v nejlukrativnější čtvrti. Často ani nájem platit "nemusí". A slušní lidé bydlí v panelácích "za Brnem".

15 0
možnosti

R16a74d30e10k 62H41o40d45a62ň

17. 3. 2014 21:07

Co je na té čtvrti "nejlukrativnějšího"? Vždyť je to jen beton a asfalt, nic jiného. I kdyby se tam kompletně vyměnili obyvatelé, i kdyby se to tam vše zrekonstruovalo, pořád mi připadají lokality jako Kraví hora, Žlutý kopec, okolí Tugendhat, Divišova čtvrť nebo i třeba Lesná či Židenice jako podstatně zajímavější lokality. Sice s horší dostupností, ale s výrazně zajímavějším prostředím.

2 2
možnosti

Textilní továrnu tam někde měl i jeden můj prapříbuzný. Z koncentráku se kupodivu vrátil, ale fabriku mu nevrátili, prý proto, že měl za manželku českou Němku, která ovšem jeho samotného i několik jeho spoluvězňů držela při životě posíláním potravinových balíků.

1 0
možnosti