Diskuze

CIZINCI V BRNĚ: Ženy vystavují těhotenská břicha, překvapilo Indku

Velký životní zlom. Tak popisuje své stěhování z indické metropole do Brna sedmadvacetiletá Soma Adhicary. Chválí si, že na ulici nebrousí rameny o ostatní a že Češi neřeší, kdo má jaký původ. „Guláš jsem do sebe zpočátku dostat nemohla,“ vzpomíná.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

J15i23ř72í 48L24i18b83e73r

26. 3. 2016 20:15

Přeji, ať se jí i její rodině tady líbí ;-D Tohle by měli povinně číst v Bruselu, a madam Milce denně před spaním! :-)

0 0
možnosti

J61i87ř10í 92E43u46l83e53r

21. 2. 2016 10:59

A ještě poznámka k těm fusaklím a pupíkům. Proti ponožkám v sandálech se zvyklo brojit i když nechápu proč. Na trupu nosím košili, od pasu dolů kalhoty, tak proč bych si neměl zahalovat i spodní část nohou? Chráním tak nohy před otlaky v sandálech, ponožky sají pot, do jisté míry brání zaprášení a hlavně - lidé okolo nemusí koukat na mé pokřivené prsty s ulámanými nehty, různě zbarvené a s kuřími oky (obecně řečeno). Podobně nechápu ostentativně vyšpulená těhotenská břicha v upnutých strečových trikách. Těhotné maminy si přitom myslí, jak nejsou půvabné. Nejsou. Dřív nosily těhule volné splývající košilky a slušelo jim to podstatně víc.

17 3
možnosti

No vidíte. A ty těhule zas nevidí důvod, proč by půl roku měly chodit zabalené v pytli. Prostě chodí dál oblékané jako normálně - kalhoty a tričko.

9 1
možnosti

J34i98ř24í 71E40u98l36e32r

21. 2. 2016 10:49

Samozřejmě, že u nás existoval "kastovní systém", jen nebyl tak rigidní jako v Indii. Stačí se mrknout na poměry za tzv. 1. republiky, oproti minulosti už značně pokročilého prostředí. Když přišel podomek na úřad nebo k lékaři, žmoulal v ruce čepici a lámal v pase. Na střední třídu se zase dívala šlechta byť oficiálně zbavená titulů. Přesto - paní oficiálová, paní vrchní radová, paní kapitánová atd. Leckterá terorizovaná služka raději skočila do Vltavy než by snášela šikanu paní domácí, atd. Neříká se tomu kastovnictví, ale třídní rozvrstvení. A dalo by se o tom psát hodně.

5 0
možnosti

To je něco naprosto odlišného.

1 0
možnosti

Češi jsou upřímní a když se nemají nejlépe tak zkrátka nelžou a nepřetvařují se.A že jsou stále nespokojení? Však nespokojenost vede k pokroku. Kdyby byl člověk se vším spokojen, tak jsme ještě na stromech? A teď hodně lidí poukazuje na českou xenofobii, ale všimněte si má nějaký čech problém s touto Indkou? Je zde spokojená a svobodnější než v Indii. Ono asi problém je, že čechům vadí podezřelá individua kdoví odkud v nadměrném množství, která představují rizika a to není xenofobe, to je pud sebezáchovy...

19 0
možnosti

P73e37t61r 43E19b60r

5. 3. 2016 5:08

Doteď nechápu proč je obecně slušné na otázku "Jak se máš" odpovědět lží. Jestli to tazatele zajímá (což ano, jinak by se neptal) tam mu řeknu jak se cítím. Projevil zájem o můj stav, lež si nezaslouží.

2 1
možnosti

Indka? no problém, ať se jí na Moravě dobře žije.

7 0
možnosti

tak si myslím, že Češi jsou na otázku jak se máš upřímější, když vám sdělí skutečný stav jak se cítí. Jinak mohu říct, že jsem pracoval s indem, který byl vzdělaný a mimořádně inteligentní člověk.

7 0
možnosti

Asi je to spíš rozdílným pojetím té otázky. V západní Evropě (nevím, jak v Indii) je to formální fráze, stejně jako pozdrav, u kterého také nerozebíráme, jestli je "Dobrý den" myšleno upřímně, nebo ne. V Česku touhle otázkou navazujeme rozsáhlejší komunikaci. Na Západě se musejí začít bavit o počasí, aby si něco řekli. I když ani rozsáhlejší odpověď nemusí být zákonitě negativní, to je druhá stránka věci.

2 0
možnosti

Dobrá borka. Na ní je vidět, že když se chce, jde všechno. Ten guláš mě hodně překvapil...

5 0
možnosti

J18a41n 89C85i43h42e81l65n30a

20. 2. 2016 14:15

„Češi neřeší, kdo má jaký původ.“

To je tím, že všichni Češi mají stejný původ. O domácí šlechtu jsme přišli v 17. století a s novou jsme se nesžili. Dnešní české obyvatelstvo pochází z venkova, do měst se český živel začal stěhovat v 19. století a to stěhování probíhá dodnes.

16 0
možnosti

P42e54t78r 26F76i79a10l79a

20. 2. 2016 14:28

To je především proto, že Češi neměli kastovní systém, podrobně propracovaný, naprosto nedemokratický, až ponižující. Cikáni byli v nejnižší kastě, proto utekli....

7 0
možnosti
Foto

a proč bych si měly uvědomovat to že si žijeme ? naši otcové ,dědové i dávní předkové za to tvrdě platily krví , vše co máme je zkropeno potem pracujících ! nic jsme nedostaly zadarmo a je tedy správné že toho co máme také užíváme ,proč bych měl litovat obyvatele Indie ? jejich civilizace jestarší než naše a co mají mají proto že jim to asi vyhovuje když si nevybojovaly lepší !

17 6
možnosti

P60e45t85r 63F28i23a60l77a

20. 2. 2016 14:16

Tak to nejde říct, že jejich civilzace je starší než naše, byly tam staré civilizace, které zanikly a mnozí lidé se odtud přesunuli dál, např. i naši dávní předci, a další civilzace zase vznikly.

S ostatním souhlas.

1 0
možnosti

R36a87d48i21m 98B43á40r79t52a

20. 2. 2016 13:28

Kamarád studuje na Masarykově Universitě a často se stará o různé cizince z Erasmu (program studentů ze zahraničí), a často jsme pro ně dělali různý pařby s jídlem na uvítanou, nebo třeba večeře jen tak mezi zkouškami...

Poznal jsem snad všechny národnosti, od Portugalska po Ukrajinu, od muslimů po katolíky, a nikdy nebyl žádný problém. Naopak bylo vždy poznat, že záleží spíš na osobnosti, než národnosti. Většina nám fakt "záviděla" právě tu svobodu a to, že neděláme rozdíly. Většině bylo líto, že zde nemohli být dýl. Opravdu si myslím, že když překonáme nějakou počáteční nedůvěru, Češi jsou jedni z nejvíc v pohodě v Evropě, a třeba životní úroveň máme právě teď skvělou.

Krásně to popsal v nějakém minulém článku ten Skot (nebo Ir?) - Evropa nás mylně pokládá za neslušné nebo negativní, ale my jsme opravdu spíš upřímní, a na otázku "jak se máte" se nechceme přetvařovat a mluvíme i o starostech...

Kdo nás opravdu pozná, pochopí... A navíc, zdá se mi, že nejen v Praze je blaze :-) Třeba Amíkům většinou přišla Praha jako standartní (i když opravdu krásné) velkoměsto, ale nemohli si vynachválit, že se v noci v centru Brna vyspali v tichu ;-)

22 1
možnosti

Všechno co jste napsal je pravda, jen bych podokl, že jste přišel do styku asi jen se studenty. Tedy lidmi se vzděláním a zpravidla s touhou něco se svým životem udělat, uspět. U těchto lidí jednoznačně záleží na jejich osobnosti, ne na původu nebo náboženství. Bohužel, v mnoha zemích je mimořádně početná ta druhá skupina obyvatel, tedy ti, kteří vzdělání nemají, patří téměř k analfabetům a o jejich životních plánech se můžeme jen dohadovat. Věřte, že lidé z této části společenského spektra, vzlášť ve větším počtu, by se vám jevili jinak.

9 0
možnosti