Diskuze

Vědci zkoumají, zda stres z holokaustu přežívá i v dalších generacích

Brněnští vědci hledají dobrovolníky pro nezvyklý výzkum. Snaží se zjistit, zda se stres z hrůz holokaustu přenesl také na děti a vnuky těch, kteří masivní vyvražďování Židů za druhé světové války přežili.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J20i98ř69í 76M67á76l72e79k

16. 12. 2016 10:35

Oni už nevědí co za ty granty zkoumat. Toto mi přijde mimo mísu. Proč nezkoumají stresy dnešních lidí z válek, existenčních nejistot a tak dále?

0 0
možnosti

Opravdu aktuální výzkum. Přímých )účastníků žije minimum a mnozí z nich se snažili kruté zážitky vytěsnit a nepřenášet je na potomky Dost jich začalo židovskou identitu tajit,,,,,,,, Je to komplikovaná, citlivá záležitost a jakékoliv §vědecké .zkoumání§ je nehumání. !!!!

2 1
možnosti
Foto

Zdejší kritické připomínky mají svůj původ i v určité závisti, humanisté vždy věděli, jak dobře přežít.

Samozřejmě, v dobách Stachanovců se plnil plán na 235%, na nějaké humanisty jsme zvědaví nebyli. Ti se zabývali hlavně dělnickým hnutím, to by se dnes bralo za neonacismus. Kde se objeví dělnická strana, jde po nich i policie.

Dnes se humanisté angažují pro zoufalé běžence, kteří prchají tak, že se zastaví až ve státech s pěknými dávkami a benefity. Jejich stress analýzují už ty nejslavnější univerzity za šťavnaté granty.

1 4
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
2 2
možnosti

A co potomci přeživších hrůzy Punských válek? Běsnění Barbarů, třicetileté války, hrůzy první nebo druhé světové války? Vždyť válečné útrapy prožila skoro každá generace. Jak tohle chtějí odfiltrovat? Ale když jsou na to peníze...:-)

1 5
možnosti
Foto

Právě to, co se odehrálo před více generacemi je už tak důvěryhodné, jako Evangelium. S odstupem času se detaily ztrácí, nové se přidají a vznká zcela jiná historka.

Tady je ovšem ta idea, využít nacistické okupace k osvětlení vlivu na genetiku národa jenom asi o generaci zpožděná. Není divu, komunisté měli jiné starosti, národ je nezajímal, až na placení daní a práci.

2 2
možnosti
Foto

Srovnání má smysl u sourozenců, kteří se narodili v kritické době v krátkém časovém odstupu.

Já jsem se narodil ještě do první republiky, před Mnichovem. Když byla maminka v pátém měsíci s mojí sestrou, zatklo gestápo mého tatínka, na Vánoce 1940. V květnu 1941 přinesla moje maminka narozenou dceru ukázat k oknu cely, ve které byl vězněn tatínek. V září téhož roku tatínek ve vězení gestápa Brno zemřel. Byl jedním z důstojníků Obrany Národa, kterou na přelomu 1939- 1940 gestápo zlikvidovalo.

Myslím, že stress během těhotenství, alespoň v té míře, jakou způsobí uvěznění manžela a zabavení bytu, hledání nouzového ubytování, má nepochybně vliv i na nervový systém dítěte. To se projevilo zejména ve škole, kde chyběla vytrvalost v řešení úkolů, labilní nervová soustava pak ztěžovala soužití ve třídě. Těhotná matka s dítětem tvoří jeden celek, dítě prožívá totéž, co jeho matka.

Já jsem takové problémy neměl.

Zabývat se tím ale až teď je jako jít s křížkem po funuse, většina referenčních osob již nežije, alespoň moje sestra zemřela v 59. Její prarodiče však dosahovali 89 a 79 roků. Nemohu to prokázat, ale považuji to předčasné úmrtí také za následek tehdejšího stressu.

5 0
možnosti

M56i80r57e66k 49G29a82j32e98r

15. 12. 2016 14:19

Na jakou nemoc sestra zemřela, smím-li se zeptat?

1 0
možnosti

J33a59n 27Č57e45r72m15á27k

15. 12. 2016 12:15

Určitě je na to čerpán slušný grant, nejlépe z EU – prostě další rozhledna v údolí.

11 2
možnosti

a co letitá otázka jestli má leštění kulatiny opravdu vliv na chlupatost rukou a kvalitu zraku

2 0
možnosti

Toho bych si vsimnul ... ;-D

0 0
možnosti

zjisteni ze stres se prenasi na potomky, tak to by chtelo nobelovku

7 1
možnosti
Foto

Přišel jste na to sám, nebo vám někdo pomáhal?;-D

2 1
možnosti