Diskuze

Pojištění je příliš drahé, vinaři tak raději riskují celou úrodu

Loni zlikvidovaly mrazy některým vinařům téměř celou úrodu, letos to není o moc lepší. Škodu by mohla pokrýt pojistka, přesto si vinice i po opakované špatné zkušenosti s mrazy pojistila jen zhruba pětina vinařů. Pro zbytek je to příliš drahé.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RC

Zakladem pojisteni je to, ze relativne levne pojistite velkou skodu, ktera ma malou pravdepodobnost vyskytu. Levne je to prave kvuli velmi male pravdepodobnosti, ze se to stane.

Pojistit neco, co se deje casto je pak srovnatelne drahe s tim, jaka skoda vznika.

Takze kdybyste meli pojisteni urazu, kdy by vam za kazde riznuti nozem, skrabnuti apod. vyplatili tisicovku, tak budete platit pojisteni ve vysi treba 1000 mesicne (i vic, samozrejme by se na to navazaly podvody, atd.).

0 0
možnosti
RN

1) Dotace na pojištění?????

;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

2) Pojištění se dlouhodobě nemůže nikdy vyplatit.

Pojišťujeme se proti škodě, která nás může zruinovat - povinné ručení

Vůči škodě, která je na naše poměry příliš vysoká - nové auto

Ale pojistka vinohradu???? Pojišťovna není sociální úřad, ona musí vydělávat! Takže pokud víno zmrzne jednou za 5 let, tak první rok platíme režii a zisk pojišťovně, potom čtyři roky v pojišťovně šetříme na mrazy a pátý rok nám vyplatí peníze, co jsme si u nich 4 roky šetřili, ale ten první rok si nechají - a to se nevyplatí.

Pojišťovna se samozřejmě snaží, aby jsme jí dva roky (nebo tři) platili režii a zisk.

Dotace jsou nesmysl - platíme výběrčí daní a úředníky, co dotace rozdělují. Ale v případě dotací na pojištění platíme ještě pracovníky pojišťovny a zisk jejím akcionářům - který IQ 60 to vymyslel?

0 0
možnosti
RS

R32u73d16a 15S43l51a52v22í11k

30. 5. 2017 10:36

Logicky je pojištění drahé, když je to riziko velké.

1 0
možnosti

R20a50d26e43k 49Č11o87s

30. 5. 2017 8:55

On ten problém je ještě maličko jinde. Italové, Francouzi a Španělé dokázali totálně zlikvidovat trh v Evropě tím, že si v Bruselu vylobovali naprosto neuvěřitelné dotace na všechno. Dokud EU bude ničit zemědělství (a většinu ostatních oborů) svojí imbecilní dotační politikou, nikdy fungovat nemůže.

14 0
možnosti
PK

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/1313809-babis-zemedelstvi-nepotrebuje-zadne-dotace

Přesně tak dotace pouze zvýhodňují ty co dostávají více.

Dotace zrušit, ale musí se zrušit všude, nejen v ČR ( ta by pak byla znevýhodněná )

0 0
možnosti
VK

Proč platit drahou pojistku když se v případě potřeby dovezou levné moravské hrozny z Maďarska

4 0
možnosti
JK

Pojištění je absolutně na ...nic. Pojistné (dle malého textu v každé smlouvě) se totiž vyplácí pouze 30.2. daného roku a to jen v případě, že toto datum připadá na pracovní neděli. Vyplatí-li už něco, potom výše vyplacené částky je cca 5% z předpokládané výplaty, protože máte pihu na pravé půlce a nikoli na levé (nebo z jiného malicherného důvodu). :-/

2 1
možnosti
LF

Zima, sucho, vlhko, plisen, spacci, vitr, naduroda.... Vzdy je proc dotovat

4 0
možnosti
Foto

Pááánovééé, dotace na pojištění! To je věc! To je NEUVĚŘITELNÉ co všechno se může dotovat!

10 0
možnosti
LP

Předražené pojištění je stejná pohroma jako živel sám.

0 1
možnosti
RC

Co je na nem predrazene? Vzdyt mrzne na jare casto!

1 0
možnosti
MB

Problém je v tom, že byť se na Moravě vínu celkem daří je ČR hraniční zemí, kde se dá vinařství komerčně dělat. Mrazy bývají běžně do května a na podzim první přízemní mrazíky bývají někdy již v druhé polovině září. Za těchto podmínek nelze Itálii, Španělsku nebo Řecku konkurovat.

3 0
možnosti
RP

Přesně tak. Vinař musí proti Spanělsku nebo Řecku probrat úrodu třeba na polovinu nebo ještě víc, aby mu to stihlo dozrát dříve, než zrání hroznů zastaví první mrazíky.

Na speciální a soutěžní vína dobrý, protože když se to vinaři povede, právě ty okrajové oblasti dávají vínům silný výraz. nebo ledové a slámové víno. Ale pořád má z metru čtverečního vinice polovinu, čtvrtinu nebo ještě méně kvalitních hroznů než ten Španěl nebo Řek. a to se v ekonomice vinařství projeví.

Nemluvě o tom, že nemůže používat odrůdy s delší vegetační dobou jako Španěl nebo Řek, které díky té delší vegetačnéí době mají logicky buď větší úrodu nebo kvalitnější hrozny. Protože by to u nás nedozrálo.

2 0
možnosti