Hokejisté brněnské Komety neměli proti Třinci žádnou šanci

12:19aktualizováno  12:19
Jenom zdát si nyní mohou nechat hokejisté Komety Brno o bodech v zápasech proti týmům z první poloviny tabulky. Potvrdil to nedělní duel proti mistrovi z Třince, který si bez větších problémů došel pro výhru 5:1.

Momentka z utkání Brno - Kladno | foto: Filip FojtíkMF DNES

Téměř všude byli Brňané později, z toho pramenily i přesilovky Třince. Vždyť v první třetině seděli modro-bílí na trestné lavici hned pětkrát. "Začátek jsme vůbec nezachytili. Třinec lépe bruslil amy hráli kvůli tomu plno oslabení, která nás stála spoustu sil," posteskl si Leoš Čermák.

První gól hosté inkasovali ve třech proti pěti, ovšem další ve vlastní přesilovce a třetí jim dal Orsava, který z trestné lavice skočil právě na led. To jsou jen doklady současné chiméry trenéra Zdeňka Venery. Chabé přesilovky a často hrubé chyby, které soupeř trestá.

Od druhé třetiny se Kometa navíc nemohla opřít o brankáře Jiřího Trvaje, který nastoupil nachlazený a v první třetině měl nepříjemný střet s Polanským, takže ho musel nahradit Sasu Hovi. Kuriozitou je, že musel odstoupit i domácí Hamerlík, a v utkání se tedy vystřídali čtyři brankáři.

Pak už bylo zřejmé, že Kometa naprosto nedokáže s výsledkem nic udělat, nikdo z modro-bílých nebyl pro Třinec hrozbou. Ti tak mohli s Janem Peterkem oslavit jeho tisící ligový zápas. "Jejich beci dobře podporují útok a nám se nepodařilo je prostě ubránit," podotkl Čermák.

Těžko něco víc dodávat. Kometa je v nelichotivém postavení, které stoprocentně odpovídá její síle a ještě víc aktuální formě.  Klesla za Litvínov už na jedenácté místo a nezbývá jí než porážet alespoň soupeře z druhé poloviny tabulky, protože v opačném případě by Brnu zcela reálně hrozilo potřetí play-out.

Nějak se dostat z útlumu má Kometa šanci hned v úterý proti Plzni. Před zápasem dojde ke křtu knihy Kometa - Příběh hokejového klubu.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Momentka z finále mistrovství Evropy do 23 let mezi českými baseballisty a...
Úspěch, který bolí. Mladí čeští baseballisté se dotkli evropského nebe

„Hlavy nahoru!“ letěl vzkaz z hlediště. Pro ty, ke kterým mířil, však bylo tuze těžké jej poslechnout. Čeští baseballoví reprezentanti do 23 let v nedělní noci...  celý článek

Mezi juniory to Adam Mendrek dotáhl až na 4. místo na světě, nyní si postupně...
Slušňák, který provokuje. Jinak to nejde, říká badmintonista Mendrek

V civilu vystupuje jako zdvořilý, ochotný a příjemný mladík. Když však napochoduje s raketou k síti, mění se Adam Mendrek v oprsklého provokatéra. „Pokud se...  celý článek

Libor Zábranský mladší.
Táta mě učí odmalička, jak být lídrem, říká Zábranský junior

V létě si zaletěl na dovolenou do Toronta. „Podíval jsem se na pár míst, zašli jsme na baseball. Bylo to pěkné,“ ohlíží se Libor Zábranský za chvílemi volna....  celý článek