Momentka z utkání Brno - Kladno

Momentka z utkání Brno - Kladno | foto: Filip Fojtík, MF DNES

Hokejisté brněnské Komety neměli proti Třinci žádnou šanci

• 0
Jenom zdát si nyní mohou nechat hokejisté Komety Brno o bodech v zápasech proti týmům z první poloviny tabulky. Potvrdil to nedělní duel proti mistrovi z Třince, který si bez větších problémů došel pro výhru 5:1.

Téměř všude byli Brňané později, z toho pramenily i přesilovky Třince. Vždyť v první třetině seděli modro-bílí na trestné lavici hned pětkrát. "Začátek jsme vůbec nezachytili. Třinec lépe bruslil amy hráli kvůli tomu plno oslabení, která nás stála spoustu sil," posteskl si Leoš Čermák.

První gól hosté inkasovali ve třech proti pěti, ovšem další ve vlastní přesilovce a třetí jim dal Orsava, který z trestné lavice skočil právě na led. To jsou jen doklady současné chiméry trenéra Zdeňka Venery. Chabé přesilovky a často hrubé chyby, které soupeř trestá.

Od druhé třetiny se Kometa navíc nemohla opřít o brankáře Jiřího Trvaje, který nastoupil nachlazený a v první třetině měl nepříjemný střet s Polanským, takže ho musel nahradit Sasu Hovi. Kuriozitou je, že musel odstoupit i domácí Hamerlík, a v utkání se tedy vystřídali čtyři brankáři.

Pak už bylo zřejmé, že Kometa naprosto nedokáže s výsledkem nic udělat, nikdo z modro-bílých nebyl pro Třinec hrozbou. Ti tak mohli s Janem Peterkem oslavit jeho tisící ligový zápas. "Jejich beci dobře podporují útok a nám se nepodařilo je prostě ubránit," podotkl Čermák.

Těžko něco víc dodávat. Kometa je v nelichotivém postavení, které stoprocentně odpovídá její síle a ještě víc aktuální formě.  Klesla za Litvínov už na jedenácté místo a nezbývá jí než porážet alespoň soupeře z druhé poloviny tabulky, protože v opačném případě by Brnu zcela reálně hrozilo potřetí play-out.

Nějak se dostat z útlumu má Kometa šanci hned v úterý proti Plzni. Před zápasem dojde ke křtu knihy Kometa - Příběh hokejového klubu.