Viktor Ujčík z Vítkovic střílí vyrovnávací gól do sítě Komety Brno. Brankář

Viktor Ujčík z Vítkovic střílí vyrovnávací gól do sítě Komety Brno. Brankář Sasu Hovi byl v této chvíli bez šance. | foto: Sznapka Petr, ČTK

Kometa hrála nejlepší zápas, tři body přesto nezískala

• 3
Spíš než radost ze dvou získaných bodů smutní hokejisté brněnské Komety nad jedním ztraceným. Ve Vítkovicích vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech.

Výsledek je sám o sobě velmi dobrý, jenže když se řekne, že hosté vedli 2:0 a vyrovnávací branku dostali až minutu před koncem, nadšení už není tak velké.

"Nejhorší je, když vedeš 2:0 a nemáš sílu zápas ukončit třetím gólem," povídal už tradiční hrdina nájezdů brankář Sasu Hovi.

Brňané totiž zaskočili Vítkovice a vedli díky Radkovi Dlouhému a Michalovi Kempnému až do 50. minuty. Je paradoxní, že zatímco v domácích zápasech po první třetině Kometa vždy prohrávala, venku se jí daří zvládat začátky mnohem lépe a naopak vždy vedla.

"Odehráli jsme velice dobrý zápas, venku nejlepší. Pomýšleli jsme na tři body, ale bohužel to začalo hloupým faulem v útočné třetině, který soupeř potrestal snížením. Gól je nastartoval," hodnotil trenér Komety Zdeněk Venera.

Poté bylo otázkou času, kdy loňský vicemistr vyrovná, byť se mu to podařilo až 63 vteřin před sirénou. "Bylo hodně těžké držet vedení. Vítkovice mají velkou sílu a třetí třetina byla jejich nejlepší," povídal Hovi.

Jenže přes prodloužení dovedli hosté duel k nájezdům a pokračují v nevídané sérii, již nastartovali už loni. Letos se zatím dostali k souboji útočníků s gólmanem třikrát a vždy uspěli. Přestože tentokrát se netrefil Petr Hubáček, zastoupil ho Leoš Čermák, Hovi neinkasoval ani jednou. "Nakonec jsme za dva body rádi," byl stručný Venera.

Kometu zase povzbudily do dalších utkání, protože už klesala výrazně tabulkou. "Hodně jsme je potřebovali," oddechl si Hovi. Nyní čeká modrobílé domácí dvojzápas. V pátek s Karlovými Vary a v neděli proti Budějovicím.