Zklamaní fanoušci Komety Brno sledovali zápas online

Zklamaní fanoušci Komety Brno sledovali zápas online | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Kometě v Boleslavi skončila sezona

• 1
Tvrdá rána z hranice kruhů, teč hokejkou a puk odražený pod horní tyčku. To byla poslední scéna z letošní sezony hokejové Komety. Hned vzápětí brněnští hráči popadali na led jako zasažení kulkou. Byl to výmluvný moment: naděje Komety na postup do finále první ligy v tu chvíli opravdu zemřela.

Brňané v sobotu prohráli rozhodující sedmé semifinále v Mladé Boleslavi 1:2 v prodloužení a celou sérii 3:4 na zápasy. "Mrzí nás, že jsme fanouškům do Brna nepřivezli finále,“ povzdechl si brněnský útočník Tomáš Klimt.

Přitom k tomu jeho tým neměl daleko. Duel v Boleslavi dovedla Kometa až do prodloužení, které měla rozhodnout jediná situace. "Mohlo se to převážit na naši, nebo na jejich stranu. Bohužel se to převrátilo na jejich,“ litoval brněnský trenér Vladimír Kýhos. "Vyřadil nás šťastný gól.“

Pro Kometu byl vlastně hodně smolný. Obránce Jan Mikel nejprve vyhodil puk do hlediště a musel na trestnou lavici. Tam nešťastně schoval hlavu do dlaní, jako by čekal pohromu. Ta skutečně přišla: v přesilovce vypálil obránce Robert Schnabel a Richard Král jeho střelu tečoval. "Strčil jsem do toho hokejku a nějak to tam spadlo. Bylo tam i štěstíčko,“ přiznal boleslavský kapitán. "Je to paradox. V sérii jsme ubránili hromadu přesilovek pět na čtyři, pak jednu neubráníme a ta rozhodne,“ poznamenal Kýhos.

I první dva góly rozhodujícího zápasu padly při početních výhodách. A to dokonce dvojnásobných. V 18. minutě se zblízka trefil Daniel Boháč a Boleslav i ve čtvrtém domácím duelu série otevřela skóre. Jenže ve 31. minutě vyrovnal bombou z první obránce Tomáš Houdek. "V první třetině byla lepší Boleslav, ve druhé my. A ve třetí už to bylo otevřené,“ shrnul útočník Klimt.

Kometa sehrála svůj nejlepší zápas v Boleslavi, hráči do něj vložili obrovské nasazení. A skvělým výkonem je držel brankář Kamil Jarina. "Chytal výborně, byl to jeho zápas,“ ocenil Kýhos. Přesto nakonec Brňané padli. "Tvrdím, že jsme si to prohráli prvními dvěma zápasy v Boleslavi, které jsme nehráli špatně, ale ani jeden jsme nevyhráli,“ uvedl brněnský kouč.

"Ale klukům můžu jenom poděkovat, protože ta série byla výborná. Celé play-off můžeme hodnotit kladně, já jsem s výkony v něm spokojený.“ Vždyť tak daleko jako letos se brněnský hokej za dvanáct let od pádu z extraligy nedostal.

. Statistika

Mladá Boleslav - Kometa Brno 2:1 v prodloužení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Boháč (Fiedler, Macháček), 64. Král (Schnabel) - 31. Houdek (Mikel)
Rozhodčí: Kubeš, Homola - Prchal, Čížek
Vyloučení: 5:9