Marek Heinz

Marek Heinz | foto: Petr Janeček, MAFRA

Jako Baroš! Heinz se uvedl senzačním hattrickem

• 0
Marek Heinz, bývalá hvězda české reprezentace, přicházel do druholigového Znojma jako poněkud vyhořelý kanonýr, pro kterého nebylo místo v prvoligové Olomouci. Měl nahradit zdejšího nejlepšího střelce Václava Vašíčka, který v zimě odešel do Jihlavy.

A Heinz ukázal, že střílet góly rozhodně nezapomněl. Po prvním zápase už má totiž na kontě polovinu gólů, kterých nastřílel Vašíček za celý podzim. Držitel bronzové medaile z Eura 2004 se totiž ve Znojmě uvedl hattrickem.
Zařídil tak výhru domácího celku nad Karvinou 3:0.

"On je taková hračička, potřebuje si dělat ty svoje kličky. Trochu se bojím, jak mu sedne druhá liga, která není moc fotbalová, spíš je bojovnější," varoval před startem Fotbalové národní ligy znojemský kouč Leoš Kalvoda.

Heinz, který se s ním dobře zná už z Olomouce, ho ovšem začal uklidňovat už od začátku utkání s Karvinou. Jak tedy jeho hattrick vypadal? 10. minuta. Heinz dostal míč do střelecké pozice necelých dvacet metrů od branky. Měl dost času na to vybrat si, kam zamíří, a neomylně poslal míč k pravé tyči. 1:0.

17. minuta. Rychlým prvním gólem Heinz fanoušky nejspíš hlavně překvapil. Tím druhým ovšem rozhodně zasáhl u srdce každého fotbalového romantika. Dostal míč na levou stranu vápna, chvíli se s ním pomazlil a pak ho poslal obloučkem přes vybíhajícího hostujícího gólmana. Akce pro fotbalové fajnšmekry. 2:0.

49. minuta. Ani čtyřicet minut hracího času nepotřeboval Heinz k tomu, aby dovršil hattrick. Na velkém vápně dostal balon od Oklešťka, opět si s ním trochu pohrál a pak prostřelil brankáře mezi nohama.
3:0.

Druhá nejvyšší soutěž začala kvůli počasí s týdenním odkladem. Znojmo je i po výhře o skóre druhé za Bohemians 1905, Pražané totiž také zvítězili. Oba týmy však odskočily třetímu Žižkovu, který jen remizoval.