Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Studium vyměnil za poker, vydělá až 80 tisíc za měsíc

  • 15
K pokeru Martina Musila přivedl před rokem a půl jeho kamarád. Doporučil mu hraní internetových turnajů zadarmo. Po měsíci hraní se díky svým umístěním v jednotlivých turnajích Musil dostal na třetí místo placené Profiligy.

„Na účtu mi přibylo šest set euro. To mě nakoplo. Vydělal jsem si skoro třicet tisíc, a to jsem si o pokeru přečetl jen pár článků,“ žasnul tehdy Musil.

Na internetu dnes hráč s přezdívkou Maxicek dokáže hrát i na patnácti stolech naráz, soustředí se především na menší turnaje. Každý den tak stráví i šest hodin, většinou odpoledne.

Poker hraje hlavně v noci

„Denní režim mám trochu posunutý. Vstávám kolem poledne, protože spát chodím až kolem čtvrté nebo páté ráno,“ vysvětluje nakrátko ostříhaný sedmadvacetiletý muž a student informatiky, který kvůli časovému vytížení školu přerušil.

Poker

naživo či na internetu?

Poker na internetu

Lze hrát v jakoukoliv denní dobu, a to i více her naráz. Někteří hráči jsou schopni hrát i přes třicet "stolů" najednou, používají k tomu třeba i více monitorů.

Poker naživo

Výhodou je přímá konfrontace s protihráčem. Pomocí jeho gest může zkušený hráč zjistit, zda své karetní kombinaci soupeř věří, či nikoliv.

Poker totiž nejvíc vydělává v noci, kdy se hrají živé turnaje, nebo „cash game“, kdy si hráč rozmění své peníze přímo za žetony, se kterými dál hraje.

Občasné narážky okolí, že je poker hazard, dokáže Musil rychle odbít. „Osobně bych poker přirovnal ke sportu jako jsou šachy. Samozřejmě bývá rozdíl mezi cash game a turnajem. Na cash game totiž chodí řada hráčů, kteří hrají i ruletu a automaty a poker opravdu berou jen jako další způsob, jak si zagamblovat. Ale to já nedělám,“ argumentuje Musil a vysvětluje svou pokerovou logiku.

„Zjednodušeně řečeno se držím při zdi a do turnajů či cash game vkládám pouze zlomek svých zisků,“ popisuje.

Škola musela kvůli hraní na čas stranou

Hraní pokeru ale musel kromě volného času Musil obětovat i studium. „Jsem takový věčný student, školu mám právě přerušenou,“ vysvětluje posluchač brněnské Fakulty informatiky.

Na to, aby dostal v oboru aplikované informatiky bakalářský titul, mu zbývá už jen složit státní zkoušku a napsat bakalářskou práci. „Snad už toho bakaláře příští semestr dodělám,“ doufá.

Rodiče proti Martinovu rozhodnutí nic nenamítali. „Poker neberu jako povolání, je to pro mě stále jen koníček. Našim stačilo ujištění, že si hraním dost vydělám,“ dodává.

Že si nevybral zrovna nejhůř, mu v jeho pokoji brněnského bytu připomínají i dvě trofeje. První za druhé místo v loňském letním finále univerzitního pokeru, kde před rokem naživo začínal.

Druhá cena připomínající stříbrný talíř je už cennější. Za třetí místo na loňském turnaji Unibet Poker Club Tour v Pardubicích si kromě ní odnesl i přes třicet tisíc korun.

Martinova nejvyšší výhra je ale z klubových turnajů. V Brně se mu už dvakrát podařilo vyhrát první místo v pátečním turnaji přes čtyřicet tisíc korun.

Ty největší turnaje, jako je Česká pokerová tour, přesto Musilovi zatím nevycházejí.

„Dopadám na nich dost smolně. Když mám trojici, soupeř drží vyšší kombinaci, třeba postupku,“ posteskne si. A doufá, že semu konečně zadaří na Paradise Poker Tour v Praze koncem února, kde se počítá s cenami za dva a půl milionu korun.