Stefan Bradl má Masarykův okruh v oblibě, před pěti lety zde slavil první ze svých sedmi triumfů v mistrovství světa (na snímku Bradl na trati Velké ceny Kataru v roce 2011). | foto: AP

Konečně pódium. Rychlý Bradl láká do Brna zástupy Němců

• 0
Mezi cizími jazyky, které se linou kolem Masarykova okruhu při Velké ceně, jeden vyniká. Němčina. Na závodní víkend do Brna vždy dorazí tisíce fanoušků zpoza západních hranic Česka. Magnetem pro ně bude i třiadvacetiletý závodník Stefan Bradl.

V červenci Bradl poprvé vystoupal na stupně vítězů v kategorii MotoGP. Na okruhu v Laguna Seca přitom mohl dojet i lépe než druhý.

Vítěz sobotní kvalifikace se však musel sklonit před aktuálním lídrem šampionátu Marcem Marquezem, se kterým prohrál o dvě sekundy. "Očekávání byla vysoká. Ale i tak je to pro nás výborný výsledek, odvedli jsme skvělou práci," těšilo německého mistra světa kubatury Moto2 z roku 2011.

Seriál k Velké ceně

Před motoristickou událostí roku bude MF DNES a iDNES.cz denně přinášet seriál s informacemi a zajímavostmi k Velké ceně.

Loni přestoupil do královské MotoGP, do minulého měsíce bylo jeho maximem 4. místo. Dařilo se mu však v Brně, kde skončil pátý. A to mohl dopadnout i lépe, kdyby ve zmatku po startu neztratil několik míst.

"Několik kol mi trvalo, než jsem Rossiho a Bautistu předjel. Ve srovnání s nimi jsem byl rychlejší a je škoda, že jsem závod ztratil hned na začátku. Každopádně to byla z mé strany kvalitní jízda," hodnotil Bradl.

Od začátku letošní sezony jezdí ještě lépe: dvakrát dojel čtvrtý, jednou pátý. Pódiové prokletí prolomil zmiňovaným druhým místem v Laguna Seca, v celkovém pořadí šampionátu mu patří šesté místo.

Zda dokáže třiadvacetiletý jezdec navázat na kvalitní výsledky i na jižní Moravě, budou zvědavé zástupy Němců, které ho přijedou podpořit.

"I díky tomu si závod v Brně užiju," hlásí Bradl, který má Masarykův okruh v oblibě. Právě zde totiž současný jezdec Hondy v roce 2008 slavil první ze svých sedmi triumfů v mistrovství světa.