Z duelu Zlín (ve žlutém) - Znojmo.

Z duelu Zlín (ve žlutém) - Znojmo. | foto: MF DNES

Znojmo podtrhlo záchranu výhrou, udolalo Zlín

• 0
Sice čtrnáctí, ale přesto spokojení. Takoví jsou fotbalisté 1. SC Znojmo, kteří zakončili premiérovou druholigovou sezonu záchranou a návdavkem vítězstvím 2:1 ve Zlíně.

Jistotu, že druhá nejvyšší soutěž město neopustí, měli fotbalisté už minulý týden, takže teď hráli poprvé tak, že si mohli fotbal maximálně vychutnat a nemuseli přemýšlet, co by se stalo, kdyby neuspěli.

"Bylo příjemné poprvé v sezoně nehrát pod tlakem," užíval si sobotní podvečer a závěr sezony trenér Bohumil Smrček. Ve víceméně bezstarostném utkání na zlínské Letné se dostali domácí do vedení už v 8. minutě, jenže ač Znojmu o nic nešlo, dokázalo výsledek otočit.

První gól se hostům podařilo vstřelit doslova do šatny, když se po rohu prosadil střelou z vápna Václav Vašíček. Stačilo sedm minut druhé půle a radost Znojma byla ještě větší. Do vyložené pozice dostal balon Jiří Zifčák a nemýlil se. "Už v prvním poločase se hrál třicet minut svižný fotbal a cením si toho, že jsme dokázali vyrovnat," hodnotil utkání Smrček.

Výhru označil za zaslouženou. "Bylo to tím, že kluci si dovolili víc než v předešlých zápasech. Výhra na závěr mě těší o to víc, že se zrodila proti exligovému mužstvu," uvedl Smrček.

Znojmo tedy podtrhlo před týdnem splněný cíl a může směle vyhlížet ročník nadcházející, v němž už by si nervy odpustilo raději mnohem dřív.

Snažit se teď musí vedení klubu, protože Znojmo je vedle Mostu a Varnsdorfu jedním ze tří klubů, které nedostaly profesionální licenci. Podle funkcionářů jde však jen o formalitu. Znojmo se odvolá a očekává, že licenci nebude stát nic v cestě, protože problém byl pouze dočasný vzhledem k převodu společnosti s ručením omezeným na akciovou společnost.