16:56aktualizováno  18:00
Dva zápasy na venkovním hřišti, dvě výhry, pět vstřelených branek a žádný obdržený gól. To je vizitka fotbalistů Rajhradu, který je díky skóre na druhém místě tabulky přeboru Jihomoravského kraje. Ve druhém kole zvítězil v Novosedlech 2:0. Stoprocentní bilanci má s Rajhradem ještě Ráječko, Bosonohy a Mutěnice. Na sestřih všech zápasů se můžete podívat.

Bosonohy, za něž hraje bývalý ligový útočník Holomek, si další tři body zajistily už v prvním poločase. Na domácím hřišti porazili nováčka z Vojkovic 3:0 a všechny branky padly právě v první půli.

"První půlka byla výborná. Diváci odcházeli spokojení," okomentoval zápas pro jihomoravskyfotbal.cz předseda klubu Zdeněk Chylík. Bosonohy mohly zvítězit větším rozdílem, v závěru zápasu neproměnil Koplík pokutový kop. Je to už druhá neproměněná penalta mužstva v této sezoně.

Další videa

Pusťte si také

Vojkovice nenavázaly na úspěšný nováčkovský start z minulého kola, kdy deklasovaly Rousínov 5:1. "Náš výkon byl o dvě třetiny horší než minulý týden," uvědomuje si trenér Vojkovic Jaroslav Minařík pro jihomoravskyfotbal.cz.

Nedařilo se i dalším nováčkům - Ratíškovice podlehly vysoko 0:5 Ráječku a Jevišovice IE Znojmu 0:2.

Výsledky

Jak dopadly zápasy i v jiných soutěžích, čtěte na výsledky.com

"Baník (Ratíškovice) po několika sezonách v 1.A třídě znovu postoupil do nejvyšší krajské soutěže a nechal vzpomenout na vyhrocené zápasy. Čekalo se tvrdé nesmlouvavé utkání a to taky přišlo," ohlédl se referát Ráječka za minulými zápasy s Ratíškovicemi.

Tři týmy zatím nedokázaly získat ani bod - Kuřim, Kyjov a Ivančice. Jen Kuřim se dokázala střelecky prosadit, naopak Kyjov s Ivančicemi jsou na konci tabulky s bilancí 0:4, respektive 0:5.

Vylepšit jak skóre, tak i bodový zisk budou moci hned ve středu, kdy se hraje vložené patnácté kolo. Hráče čeká takzvaný "anglický týden".

Výsledky 2. kola: Novosedly - Rajhrad 0:2, IE Znojmo - Jevišovice 2:0, Sparta Brno - Kyjov 3:0, Kuřim - Mutěnice 0:2, Bzenec - Moravský Krumlov 2:2, Bosonohy - Vojkovice 3:0, Ráječko - Ratíškovice 5:0, Rousínov - Ivančice 2:0

Další z rubriky

Brněnské hráčky Nikola Vaňková a Anna Suchá zdvojili přihrávku.
Brněnské volejbalistky se sehrávají. A hledí na emotivní Brazilku

První dny na ni nové spoluhráčky trochu zíraly. „V našem regionu x let fungovalo to, že člověk dostal úlohu, splnil ji a šel dál. Jenže ona není studený...  celý článek

Michal Barinka (vlevo) ze Sparty a zlínský Zdeněk Okál bojují o puk.
Hokejový obránce Barinka bude po konci ve Spartě hrát za Kometu

Hokejový obránce Michal Barinka je novou posilou mistrovské Komety Brno. Třiatřicetiletý mistr světa z roku 2010 hrál v uplynulých třech sezonách v pražské...  celý článek

Olomoucký Michal Ordoš kryje míč, brání ho Matúš Lacko ze Znojma.
Na kuráž jsme si dávali slivovici, vzpomíná Lacko na duely se Spartou

Před zápasem byli tak nervózní, že šatnou kolovala láhev slivovice. „Nalévali jsme si jen na dno. Na kuráž,“ vysvětluje Matúš Lacko. „Chtěli jsme, aby to z nás...  celý článek