Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Alice Cooper hledá předkapelu pro brněnský koncert

  14:29aktualizováno  14:29
Legendární americký provokatér Alice Cooper přijede druhého prosince šokovat brněnské publikum. Předtím, než se na pódiu haly Rondo spustí gilotiny, zajiskří elektrická křesla a zastříká falešná krev, se jedné české a nejspíše začínající kapele splní sen - slavnému rockerovi bude předskakovat.

Alice Cooper - Londýn (24. července 2008) | foto: Profimedia.cz

Která kapela to bude, zatím nikdo neví. Jisté je jen jedno - rozhodnou o ní čeští fanoušci tvrdé muziky.  Předskokana Alice Coopera vyberou v soutěži, kterou pořádá rádio Hey.

"Po velkém úspěchu vyhledávací soutěže o předskokany koncertu Iron Maiden v Ostravě v loňském roce projevil o tento způsob nalezení předkapely zájem i management Alice Coopera," prozradil ředitel rádia Hey Radim Koziel.

Zkusit štěstí ve vyhledávacím klání o to, kdo šedesátileté legendě zahřeje pódium, může kdokoliv. Stačí do 30. září poslat vlastní nahrávku s přihláškou do rádia.

Obálky rozlepí až porota
Podle Koziela už tak učinila zhruba stovka kapel. "Ale ještě neprozradím, kdo se přihlásil, jednoduše proto, že to nevím, obálky nerozlepíme, dokud se nesejde celá porota," dodal.

Že se nebude opakovat kuriózní situace, kdy se do soutěže určené mladým a začínajícím kapelám přihlásily zahraniční hvězdy, si je ale už Koziel jistý. "Náš leták soutěže s Iron Maiden se tehdy náhodou dostal na zahraniční a respektovaný web a předskakovat chtěli i třeba slavní Nightwish či spousta kapel z Mexika, Brazílie... Proto je nyní v pravidlech, že kapela bude česká a málo známá," ujistil ředitel rádia.

Až dojdou všechny obálky, sejde se v rádiu porota a bude se dlouho do noci poslouchat. "Finálovou desítku vyberou odborníci z řad rádia, vydavatelů, promotérů. Ale v porotě zasednou i dva naši posluchači a někteří hudebníci, určitě Miloš Dodo Doležal a snad i například frontman skupiny Doga," popsal Koziel.

O předkapele rozhodnou posluchači
V říjnu a listopadu budou skladby desítky nejlepších rotovat éterem, tři týdny před koncertem pak posluchači stanice Hey pomocí SMS hlasování sami rozhodnou, kdo z nich bude vítěznou předkapelou slavné rockové party.

"Je to zajímavá akce a lidé z Cooperova týmu na ni kývli," potvrdil promotér koncertu Aleš Hrbek z agentury Glanc. "Jediné, co si kapela vyžádala, je finální souhlas s vítězem, což je ale myslím záležitost jen informativního rázu, není pravděpodobné, že by pak vítězné předskokany odmítli, že se jim nelíbí," doplnil Hrbek.

Podobný požadavek ale právě loni soutěž v případě Iron Maiden zkomplikoval. "Ti bohužel využili svého práva veta a v posledním okamžiku se musela změnit pravidla, chtěli si z finálové trojice vybírat sami," vzpomněl Koziel. Tentokrát si rádio rovnou do smlouvy napsalo, že k takové situaci už nedojde. "Ale těžko oponovat takové velikosti, která se jmenuje Alice Cooper," přiznal Koziel, že na hvězdné rozmary jsou i se smlouvou v ruce krátcí.

Ovšem už to, že slavná skupina svěřila českému rádiu takovou zodpovědnost, vidí Koziel jako úspěch. "Ve světě je to běžné a znamená to, že jsme se v očích manažerů velkých kapel stali respektovanou zemí, rádiem i fanoušky," dodal Koziel.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Bývalý McDonald’s přitahuje bezdomovce a potkany. V Brně neví, co s ním

Bývalý McDonald’s v Sedláčkově ulici v brněnské Líšni je plný odpadků a skla,...

První McDonald’s, který v Česku zkrachoval, je dnes ostudou brněnské Líšně. Zchátralý objekt a jeho okolí se staly...

KVÍZ: Hokna, fedry, čurina... Jak rozumíte brněnskému hantecu?

Ilustrační snímek

Nejnovější kvíz na Regionech iDNES.cz vás zavede do Brna. Ověřte si, jak rozumíte hantecu, hovorovému jazyku...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Na legendárních čezetách dojeli až do Austrálie. Teď jim je ukradli

Přejezd nejdelšího mostu, jménem i délkou. Most Sultána Abdula Halíma Muadzama...

Před dvěma roky jezdili Marek Vantuch a Ivana Haraslínová na čezetách po Austrálii. Od té doby se na nich do světa sice...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Další z rubriky

Autoři původního Sálu pro Brno žalují město, kritizují zvýšení kapacity

Projekční tým ve složení Tomasz Konior, Yasuhisu Toyota a Petr Hrůša představil...

Sotva v pátek zástupci města představili novou vizáž Sálu pro Brno, už musí řešit problém. Studio M1 architekti, které...

VIDEO: Nové strážníky pro Brno láká klip ve stylu retro počítačové hry

Strážníky láká k policii spot ve stylu Mortal Kombat

Nadsázkou a humorem chtějí strážníci v Brně nově oslovit uchazeče o práci a získat je tak do svých řad. Kostičková...

Kromě koncertů se do Brna těším i na baseball, říká nový šéfdirigent

Američan Dennis Russell Davies je šéfdirigentem Filharmonie Brno.

Na moderní koncertní sál si filharmonici v Brně ještě musí počkat. S letošní sezonou ale získali jiný hudební skvost –...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz