Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V krajské anketě o nejhezčí tablo zabodovaly karikatury z Brna

  9:24aktualizováno  9:24
Jihomoravské kolo soutěže o nejhezčí maturitní tablo vyhrála 4.B gymnázia na třídě Kapitána Jaroše v Brně. Studenti u čtenářů iDNES.cz zabodovali kreslenými karikaturami.

Gymnázium Brno, tř. Kpt. Jaroše 14, 4.B, Jihomoravský kraj | foto: Rajče.net

Internetové hlasování skončilo o půlnoci z neděle na pondělí. Do soutěže se přihlásilo 13 jihomoravských maturitních tříd a pro vítězné tablo hlasovalo 516 čtenářů. Výsledky ankety naleznete zde.

Vítězná třída si jako výhru odnáší dva kartony míchaného nápoje z piva. S těmi mohou studenti oslavovat maturitní úspěchy, tento týden jim totiž začaly ústní zkoušky.

O nápadité zpracování tabla se zasloužil jeden z maturantů Alexandr Kuric. Spolužáky tablo kreslil po večerech na počítači.

Fotogalerie

"Trvalo to docela dlouho, Alexandr kreslil myší na počítači v grafickém programu. Modelem jsme mu ale neseděli, překreslil nás podle fotek, které jsme mu dali," popisuje jedna z maturantek Markéta Wegschmiedová, která třídu do soutěže přihlásila.

Podle ní se studenti původně nemohli na podobě tabla shodnout. "Nápad vznikl ve třídě, přemýšleli jsme, jak se vyfotíme, a na ničem jsme se neshodli. Pak někdo vymyslel, že bychom se mohli nechat namalovat. Všem se to okamžitě zalíbilo," říká maturantka.

"Spolužák Alexandr se poté nabídl, že nás nakreslí. Chce studovat architekturu, takže to dělal rád." Tablo v těchto dnech visí ve výloze uzenářství v brněnské Kobližné ulici.

Na druhém místě je tablo "čtvrťáků" z Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy Blansko. Se ziskem 371 hlasů čtenářů maturanti zaujali vtipně zpracovanými fotografiemi z vězeňského prostředí.

Třetí v pořadí poté skončila Střední pedagogická škola Boskovice. Žáci 4. A získali 335 hlasů díky uměleckému líčení doplněnému ovocem.

Vítězstvím v krajském kole však nic nekončí, třídní tablo gymnázia na "Jarošce" postupuje do kola celostátního. O vítězi budou opět rozhodovat čtenáři iDNES.cz, a to od pondělí 27. května do neděle 9. června.

Na maturanty s celorepublikovým vítězným tablem čeká hned stovka míchaných drinků. Jako bonus pak pětitisícová poukázka do restaurace McDonald’s.

Autoři:


Nejčtenější

Zničené plavky místo romantického zážitku. Největší molo v Česku lepí

Největší molo v Česku lepí, pouští smůlu

Brněnská přehrada má největší molo v republice za víc než tři miliony korun, návštěvníci se mu ale vyhýbají. Dřevěný...

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...

Úhyn ryb v největším moravském rybníce je vyšší. Ztráta je kolem 100 tun

V rybníku Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek...

V rybníce Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek kyslíku ve vodě, a nedostatku vody...

Další z rubriky

Vědci hledají plodiny, které přežijí sucho. Patří mezi ně třeba žito

Počasí, slunce, tráva, vítr, rybník, nebe, obloha

Odborníci z drásovské firmy PSI i brněnského klimatického ústavu Akademie věd testují například obiloviny v extrémních...

VIDEO: Na Petrově hlídají lodě kamery, do vody je spouštějí jeřábem

Každá loď si může v přístavu Petrov dopustit vodu, dobít elektřinu nebo odsát...

Největší a nejmodernější přístav na Baťově kanále. Tak se chlubí Petrov na svých webových stránkách. A ne nadarmo. Pro...

Záchranářů s puchýři přibývá. Látku z nového vybavení prověří experti

Nové oblečení záchranářů ZZS Jihomoravského kraje.

Kožních potíží u jihomoravských záchranářů přibývá. Podle jejich tvrzení za to může nové pracovní oblečení z funkčních...

Najdete na iDNES.cz