Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na tobogánu poteče voda do kopce. Je to evropský unikát, říká Aqualand

  16:01aktualizováno  16:01
Už příští rok by se návštěvníci Aqualandu Moravia v Pasohlávkách mohli dočkat nového unikátního tobogánu. Bude mít podobu horské dráhy. Díky proudu vody se na něm bude dát jezdit i nahoru do kopce.

Letos v Aqualandu přibyly dva bazény s horkou termální vodou. | foto: Aqualand Moravia

Atrakce je součástí plánů na velké rozšíření akvaparku. Zatímco to by mělo být hotové v roce 2020, tobogán, na němž se bude jezdit do kopce, by rádi otevřeli už příští léto.

Fotogalerie

„Půjde o evropský unikát. Bude postaven na míru dle jednání s dodavatelem,“ vyzdvihla mluvčí Aqualandu Moravia Lenka Romportlová. Jestli bude skutečně stát už před létem 2019, teď záleží na tom, jak rychle akvapark vyřídí potřebná povolení ke stavbě.

„V současné době jsme již získali územní rozhodnutí umožňující rozšíření, aktuálně jsme ve fázi vyřizování stavebního povolení,“ přiblížil situaci ředitel koupaliště Petr Pavlacký. Zároveň dodal, že kromě tobogánu plánují línou řeku z původního bazénu a velký dětský vodní svět. Investice se budou pohybovat v řádech stovek milionů korun. Návštěvníků se práce nijak nedotknou.

Ranní koupání bez front a se snídaní

Také na tuto letní sezonu si v Pasohlávkách připravili několik novinek jako dva bazény s teplou termální vodou, vstup zdarma pro děti do 150 centimetrů či takzvaný Fresh Track. Tedy možnost vstupu do akvaparku hodinu před jeho otevřením s neomezeným sjížděním venkovních atrakcí bez čekání. Tento mimořádný vstup nebo bezplatný vstup pro děti získají zájemci zakoupením vstupenek na e-shopu.

Nově taky Aqualand Moravia posílí expresní linky z Brna, které budou jezdit tam a zpět každé dvě hodiny. Autobus vyjede ze Zvonařky, další zastávka bude u brněnského hřbitova. Návštěvníci z Brna tak nebudou muset nikde přestupovat.

Za jízdenku každý musí zaplatit podle běžné taxy, ale po předložení jízdního dokladu na pokladně zájemci dostanou desetiprocentní slevu na vstupné do areálu koupaliště.

Na každý víkend je navíc připravený kouzelnický program. Vystoupí například kouzelníci Richard Nedvěd, Tomasiano nebo Ondřej Sládek. První kouzelnická show je připravená už na sobotu, kdy se návštěvníkům letos poprvé otevře venkovní areál.

Největší akce se uskuteční 4. srpna při oslavách pěti let od otevření koupaliště. Všechny informace o programu a účinkujících zájemci najdou na internetových stránkách Aqualandu Moravia.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.



Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...



Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Místo sochy císaře chtěli v Brně stěhovat kašnu. Jenže ta by nepřežila

Takto by vypadalo Dominikánské náměstí v Brně se sochou Josefa II., která je...

Slunce rozpaluje Dominikánské náměstí, a tak lidé hledají stín pod mladými platany. Vzduch tam osvěžuje také kašna....

Knížecí průkopníci. Výstava ukáže, jak Lichtenštejnové holdovali pokroku

Zámek Valtice

Technické unikáty z konce 19. a začátku 20. století, které se dochovaly na zámcích v Lednici a ve Valticích,...

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Najdete na iDNES.cz