Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Avion a Olympia se rozrostou, další nákupní centrum přibude

  5:59aktualizováno  5:59
Nákupní centra Avion Shopping Park i Olympia, která sídlí podél pravé strany dálnice D2 ve směru z Brna, se hodlají rozrůst. Navíc přímo naproti Olympii vznikne nové nákupní centrum společnosti CTP Invest.

Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Avion plánuje miliardové investice do nového nákupního areálu, který by měl stát naproti stávajícímu centru, tedy na druhé straně dálnice. A Olympia chce během několika let dostavbou vytvořit jednu velkou průchozí obchodní pasáž.

"Chceme postavit mimo jiné další obchody a také areál se službami pro motoristy," sdělil ředitel Avionu Tomáš Duroň. Podrobnosti nechtěl sdělit. "Na to je brzo. Konkrétnější obrysy projektu budou jasné až koncem roku," dodal Duroň. Patnáctihektarovou plochu na druhé straně dálnice by se současným centrem mohl spojit most. "Přesnou podobu ale zatím nemáme, je to ve stadiu úvah," podotkl Duroň.

Plocha už z větší části patří majiteli Avion Shopping Parku, společnosti Inter IKEA Centre Česká republika. O odkoupení zbytku jedná s městem. "Nějaké představy o koupi tam jsou," potvrdil majetkový náměstek primátora Oliver Pospíšil.

Expanzní ale možnosti Avion Shopping Parku nekončí. "Do budoucna plánujeme další fáze rozvoje, v nichž bychom rádi zvětšili obchodní pasáž nebo revitalizovali pasáž stávající," prozradil Duroň.

Loni navštívilo Avion Shopping Park zhruba 6 milionů zákazníků, což je o 124 tisíc více než v roce 2006, a centrum mělo celkový obrat přes 3 miliardy korun.

Sousední, necelý kilometr vzdálená Olympia chce také rozjet čtvrtou etapu svého rozšiřování. Po loňské dostavbě nové části komplexu, které dominuje obchodní dům Kika, se má za současným blokem budov stavět další, podél řeky. V budoucnu by tak měla Olympia vypadat jako jedna velká propojená pasáž v kruhu. Potom by mělo celé centrum zabírat plochu kolem sta tisíc metrů čtverečních. Projekt je zatím ve fázi příprav.

Oba soupeřící giganti by už za pár let nemuseli být na "dvorečku" vedle dálnice sami. Vyroste jim totiž konkurence.

Své první nákupní centrum má v plánu postavit společnost CTP Invest. A to na pozemcích hned naproti Olympii. "Společnost CTP Invest v současnosti skutečně připravuje projekt nového parku v blízkosti brněnského nákupního centra Olympia," uvedl jejich mediální zástupce Jiří Hořčica.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Na legendárních čezetách dojeli až do Austrálie. Teď jim je ukradli

Přejezd nejdelšího mostu, jménem i délkou. Most Sultána Abdula Halíma Muadzama...

Před dvěma roky jezdili Marek Vantuch a Ivana Haraslínová na čezetách po Austrálii. Od té doby se na nich do světa sice...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Další z rubriky

Ostatky rodáka a hrdiny vylodění v Normandii se po letech vrátily do Ivančic

Miloš Knorr - válečný hrdina a jeden ze čtyř Čechoslováků, kteří se vylodili v...

V den nedožitých stých narozenin byly v Ivančicích se všemi vojenskými poctami uloženy ostatky válečného hrdiny...

Havarijní most na Nových mlýnech nahradí už na podzim provizorní stavba

120 metrů dlouhý most poblíž ostrůvku v srdci Nových Mlýnů je v havarijním...

Nafoťte si domy a pohlídejte děti, vyzývají obyvatele obce kolem novomlýnských nádrží. Připravují se na nápor aut,...

Každý by se měl pokusit vyřešit své bydlení, říká šéf brněnské ČSSD

Osmačtyřicetiletý Oliver Pospíšil, lídr a předseda brněnské ČSSD, je ve straně...

V nadcházejících komunálních volbách by si pro svoji stranu přál dvojciferný výsledek. „Vzhledem k tomu, v jaké situaci...

Najdete na iDNES.cz