Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brněnská Ikea je největší v Česku: zaplnila 25 tisíc čtverečních metrů

  5:59aktualizováno  5:59
Vydat se na obhlídku nábytku do brněnského obchodního domu Ikea znamená vydat se na několikahodinovou procházku. Brněnská Ikea se totiž po otevření v rozšířené podobě stala největší prodejnou této značky v celé České republice.

Bněnská Ikea se rozrostla, je největší v Česku. | foto: Radek Miča, MAFRA

"Z původních 12 tisíc čtverečních metrů se rozloha zvětšila na více než dvojnásobek, na 25 tisíc metrů čtverečních. Kromě samotné prodejní plochy, která se rozšířila o celé jedno patro, narostl i sklad. A to o 2 700 metrů," vypočetl ředitel Ikey Brno Petr Pokorný.

Veškerou přidanou plochu však nezabraly jen sklady a vystavený nábytek. Například restaurace obchodního domu se rozrostla na trojnásobek. Přibyl do ní také úplně nový polévkový bar, který funguje podobně jako bar salátový.

A Ikea zabaví také mnohem více dětí. "Plocha dětského koutku narostla ze 35 na 105 čtverečních metrů. Najednou si v ní může hrát až šedesát dětí," doplnil Pokorný.

Součástí rekonstrukce, která bude až do září pokračovat úpravami v zázemí obchodu, bylo i snížení ekologické náročnosti budovy. "Použili jsme kvalitní materiály, které zamezí úniku tepla nebo chladu z budovy, teplo zpětně využijeme v systémech vzduchotechniky a používáme také modernější a úspornější svítidla. To vše by mělo snížit spotřebu energie až o třicet procent," vylíčil vedoucí projektu přestavby Jiří Kuča.

Rozšiřování obchodu znamená i vytvoření nových pracovních míst. "Předpokládáme, že postupně poroste počet stálých zaměstnanců ze současných čtyřiceti až na konečných sedmdesát," uvedla personální manažerka Lenka Červená.

Růst Avion shopping parku, jehož je Ikea součástí, však rozšířením obchodního domu s nábytkem nekončí. Inter IKEA Centre Česká republika, která obchodní park Avion vlastní, je totiž rovněž majitelem pozemků na opačné straně dálnice. I tyto pozemky by měly posloužit k rozšíření obchodní plochy centra.

"Konkrétnější rysy projektu budou jasné až koncem roku," uvedl již dříve ředitel Avionu Tomáš Duroň. Obě části nákupního centra by měl spojit most.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

KVÍZ: Hokna, fedry, čurina... Jak rozumíte brněnskému hantecu?

Ilustrační snímek

Nejnovější kvíz na Regionech iDNES.cz vás zavede do Brna. Ověřte si, jak rozumíte hantecu, hovorovému jazyku...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Na legendárních čezetách dojeli až do Austrálie. Teď jim je ukradli

Přejezd nejdelšího mostu, jménem i délkou. Most Sultána Abdula Halíma Muadzama...

Před dvěma roky jezdili Marek Vantuch a Ivana Haraslínová na čezetách po Austrálii. Od té doby se na nich do světa sice...

Další z rubriky

Autoři původního Sálu pro Brno žalují město, kritizují zvýšení kapacity

Projekční tým ve složení Tomasz Konior, Yasuhisu Toyota a Petr Hrůša představil...

Sotva v pátek zástupci města představili novou vizáž Sálu pro Brno, už musí řešit problém. Studio M1 architekti, které...

VIDEO: V Ivančicích stěhovali kapličku. Pomoci musely dva obří jeřáby

Na přesun kaple dorazily do obce dva obří jeřáby.

Neobvyklou podívanou měli ve čtvrtek obyvatelé v Letkovicích, místní části Ivančic na Brněnsku. Dva obří jeřáby tam...

Kvůli psovi na silnici se motorkář zle potloukl, soudy řeší míru zavinění

Nehoda motocyklu s automobilem se stala na Dukelské ulici v Bílovci na...

Neobvyklý případ řeší soudy na jižní Moravě. Muž pustil svého psa na silnici, po které právě projížděl motorkář. Ten se...

Najdete na iDNES.cz