Brněnské mistrovství doplní i závody monopostů Auto GP

15:38aktualizováno  15:38
Na brněnském Masarykově okruhu budou o víkendu k vidění i dva závody seriálu Auto GP. Proloží mistrovství světa cestovních vozů série WTCC a znovu se čekají rekordy.

(Ilustrační foto) | foto: AP

Poprvé se v Brně formulové monoposty představily před rokem. Bez velké pozornosti, jako jeden z doplňkových závodů na Jarní ceně Masarykova okruhu. Časoměřiči se ale tehdy nestačili divit.

Příloha Masarykův okruh:

Mistrovství světa cestovních vozů se jede v Brně 18. a 19. června 2011

Rekord Masarykova okruhu padl už v úvodním tréninku a pokořila ho rovnou bezmála desítka jezdců. Za "oficiální" ovšem může být rekord považován až ve chvíli, kdy padne v závodě. A to se povedlo Lucovi Filippimu, který trať zdolal za 1:43,260. Byl tak o čtyři vteřiny rychlejší než držitel dosavadního oficiálního rekordu Masarykova okruhu, bývalý pilot formule 1 Alex Yoong v monopostu Formule A1.

Že to není náhoda, doložili piloti monopostů Auto GP na belgickém okruhu Spa - Francorchamps, kde trumfli rychlostně i Světovou sérii Renault a v Monze byly dokonce rychlejší než vozy Williams.

OBRAZEM: Dívky na okruhu

Grid girl na Masarykově okruhu v Brně
Typické šaty hostesek na Masarykově okruhu. Mezi diváky extrémně oblíbené, mezi dívkami méně. Bílé šaty neskryjí žádný nedostatek.
Grid girls
Tyto dívky můžete v Brně v červnu potkat znovu. Budou stát na startovním roštu seriálu WTCC.

Masarykův okruh zdobí sexy hostesky

V čem je tajemství monopostů Auto GP? Používané vozy Lola B05 / 52 pohání osmiválcové motory Zytec s obsahem 3,4 litru a výkonem 550 koní, elektronická převodovka je šestistupňová. Monopost s kevlarovým a hliníkovým podvozkem váží včetně jezdce 690 kilogramů.

Pro srovnání: nejsilnější škodovka současnosti – Superb s motorem o objemu 3,6 litru, má 260 koní a váží o tunu víc.

O tom, zda letos padne rekord Masarykova okruhu znovu, rozhodne především počasí. "Musí být samozřejmě sucho a nemělo by být příliš chladno, ale ani horko," shrnul sportovní ředitel Masarykova okruhu Miroslav Bartoš. V takovém případě by se mohly monoposty AutoGP přiblížit k absolutnímu rekordu dráhy, který drží belgický jezdec s monopostem F1 značky Renault. Jedno kolo zvládnul objet za 1,34,17 minuty.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Karel Hanika se chystá na kvalifikaci Velké ceny České republiky.
Hanika se v Brně dral vpřed, a přitom se krotil: Raději zvolni

V improvizovaném boxu ho vítala maminka, která ho nadšeně líbala. „Byl jsem rád, že jsem vůbec dojel,“ líčil pak Karel Hanika. V závodě Moto2, který byl po...  celý článek

španělský jezdec Álvaro Bautista při tréninku v Brně.
„Španělská vesnice“ v MotoGP. Je to naše tradice, říká Bautista

Je to označení, které se v tuzemsku používá pro neznámou nebo nepochopenou věc. Pojem „španělská vesnice“ ale v MotoGP nabývá nový rozměr. Když dáte dohromady...  celý článek

Tahle partička kolem Hannese Müllera (vpravo) uvedla, že za tři dny Velké ceny...
Fanoušci motorek se snaží vejít do 10 tisíc, nejvíc dají za alkohol

Až patnáct piv denně zvládl vypít George Milosavljevič, který s partou kamarádů přijel na brněnské závody MotoGP ze Srbska. Právě alkohol byl spolu se...  celý článek