Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brno - Baník: policie čekala první chuligány na nádraží

  23:00aktualizováno  28. dubna 11:27
Policie na jižní Moravě je v pohotovosti. Chystá se na podvečerní zápas Brna a Baníku. Fanoušci obou klubů patří mezi nejobávanější v zemi. Úderem půl druhé vyrazily do brněnských ulic na tři stovky těžkooděnců a připraveny jsou i posily.

Policejní zásah proti brněnským fanouškům | foto: Jan Kostík

Utkání začíná v 17:15 v Srbské ulici a nebude jako obvykle pouze bitvou o pomyslný trůn krále Moravy. Čeká se boj o účast v evropských pohárech. A oba kluby po ní touží.

. Bezpečnostní opatření - prohlédněte si mapu

Vstupenky do Ostravy
Podle ředitele 1. FC Brno Radka Běláka poskytl klub vedení Baníku tisíc sto deset lístků do takzvaného řízeného prodeje přímo v Ostravě. "Kvóta 1 100 vstupenek pro hosty byla vyčerpána. Mluvil jsem s předsedou představenstva Baníku a ten si nemyslí, že by z Ostravy mělo dorazit ještě více lidí," řekl Bělák.

. Na utkání se připravil i brněnský Dopravní podnik - čtěte zde

O počtech pořadatelů se šéf 1. FC Brno bavit nechtěl. "Řeknu jen, že jejich počty jsou nadstandardní. Neradi bychom je uváděli dopředu jako policie," doplnil Bělák.

Baníkovců by mohlo dorazit přes tisíc
"Podle posledních informací čekáme minimálně tisícovku baníkovců, ne-li patnáct set. Ty bude provázet najatá bezpečnostní agentura. Policejní kordon nasměruje fandy do speciálních autobusů MHD, které je dopraví přímo na stadion," popsal brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Do služby bude nasazeno také kolem sto padesáti strážníků včetně psovodů, jednotek operativního zásahu a dopraváků. "Budeme spolupracovat s kolegy ze státní policie," uvedl mluvčí strážníků Zdeněk Novák.

Policisté kvůli bezpečnosti doprovodí fanoušky Baníku po zápase zpátky na nádraží. Zatím nemají poznatky o tom, že by oba tábory plánovaly bitku na smluveném místě. "O těchto věcech není dobré mluvit dopředu, i když je samozřejmě monitorujeme," doplnil mluvčí Malášek.

Na Ostravany bude policie čekat
Na fanoušky Baníku budou policisté v Brně čekat u dvou vlaků. První dorazí tři minuty před třetí odpoledne, druhý přesně o hodinu později. "Očekáváme, že více fandů bude v prvním vlaku," sdělil Malášek.

V obou soupravách pojedou s baníkovci ostravští policisté. "Jedná se o takzvanou ozbrojenou ochranu vlaku. Jednoduše řečeno, policisté z Ostravy přijedou s fanoušky a pak se s nimi zase vrátí. My je doprovázíme na stadion a zpět na nádraží," vysvětlil policejní mluvčí.

Klub 1. FC Brno si objednal u brněnského Dopravního podniku deset kloubových autobusů, které zajistí přepravu fanoušků Baníku z hlavního nádraží na stadion a po skončení zápasu zase zpět. "Jde o kloubové autobusy nejstarší řady, zhruba z poloviny 90. let," popsala mluvčí brněnského Dopravního podniku Hana Pohanová.

Přísnější kontroly
Pořadatelská služba přímo na stadionu chystá přísnější kontroly především v sektorech, do kterých chodí radikální fanoušci. "V závadových sektorech budeme dělat osobní prohlídky, abychom minimalizovali riziko, že si někdo přinese třeba zbraň," poznamenal Bělák.

Zároveň připomněl, že právě v Brně před sedmi lety začala praxe dopravovat hostující fanoušky autobusy od nádraží přímo na stadion. Osvědčila se a přijaly ji pak i další kluby.

Autoři: , ,

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Chataři na kraji Brna mají strach z narkomanů a bezdomovců, už se střílelo

V chatové oblasti mají místní strach z bezdomovců a narkomanů. Policejní pásky...

Lidi ze zahrádek a chat v brněnské čtvrti Obřany tyranizuje parta narkomanů, kteří se zabydleli na některých pozemcích....

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Elektrodový kotel za 61 milionů promění přebytky elektřiny na horkou vodu

Instalace elektrodového kotle Tepláren Brno.

Teplárny Brno zprovoznily v areálu Červený mlýn největší elektrodový kotel v Česku. Ten posílí spolehlivost dodávek...

Řidičům na jižní Moravě se uleví, před volbami rychle finišují opravy

K rekonstrukčním pracím v brněnském centru na Kolišti, které mají skončit letos...

Práce na rekonstrukcích ulic, silnic i mostů na jižní Moravě finišují. Do prvního říjnového víkendu, kdy se konají...

Spokojíme se s pozicí náměstka, připustili lídři Pirátů a ČSSD v Brně

Ilustrační snímek

I když se jednička každé kandidátky bere ve volbách jako adept na primátora, brněnští lídři Pirátů a ČSSD – Tomáš...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz