U mantinelu bojují Radim Bičánek z Brna (vlevo) a Radek Philipp ze Sparty.

U mantinelu bojují Radim Bičánek z Brna (vlevo) a Radek Philipp ze Sparty. | foto: Šimánek Vít, ČTK

Bylo to o prvním gólu, hodnotil zápas na Spartě kouč Komety

• 0
Plzni nasázeli šest gólů, Litvínovu jich nadělili pět. A Spartě? Vůbec žádný. Hokejisté Komety znovu ukázali, jak je jejich útočná forma kolísavá. V úterý v Praze tak prohráli 0:3.

"Neodehráli jsme špatný zápas. Vytvořili jsme si dost šancí, ale skórovat jsme nedokázali," hodnotil brněnský trenér Zdeněk Venera.

Kometa po dvou povedených zápasech opět ukázala chuť a často se hrnula dopředu. Jenže její kanonýři si zase jednou vzali slepé náboje.

"Šancí jsme měli dost, ale bez gólů se vyhrát nedá," poznamenal útočník Jakub Svoboda, letos zatím nejúdernější zbraň modrobílých. V posledních dvou zápasech se trefil čtyřikrát, celkově už osmkrát, jenže ani on včera neuspěl.
"Chybělo nám štěstí a Spartě dobře zachytal Falter," zmínil Svoboda domácího brankáře.

Brňany musela mrzet zejména druhá třetina. V ní vyslali na sparťanskou branku deset puků, zatímco na jejich mířily pouhé čtyři. Přesto si ten z hole Miroslava Formana ve 37. minutě našel cestu do sítě. "Bylo to dva na dva, Forman do toho plácnul amy to ještě tečovali nad Hoviho," posteskl si Svoboda.

V té chvíli bylo s Kometou zle. "Dneska to byla otázka prvního gólu, který jsme dostali my," konstatoval Venera.

Hosté i ve třetí třetině dokázali Spartu zmáčknout, jenže gól pořád ne a ne přijít. "Chybělo nám víc důrazu," mínil útočník Jakub Koreis. To pražský tým se trefit uměl, a užil si tak klidný závěr.

Brňané naopak ještě s napětím čekali, jak dopadl rentgen žeber jejich útočníka Miroslava Holce.