Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bylo to překvapení, komentoval Kremitovského odvolání Hašek

  15:34aktualizováno  15:34
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce ušetřit. Ve čtvrtek byl proto z funkce nečekaně odvolán ředitel oblastní Správy ŘSD v Brně Pavel Kremitovský. Po vládním zmocněnci Milanu Venclíkovi odvolaném vládou v dubnu je už druhým mužem, který musel svůj post v jihomoravské organizaci ŘSD opustit.

Ředitel oblastní Správy ŘSD Pavel Kremitovský byl odvolán z funkce. Ilustrační foto

Alfred Brunclík, šéf Ředitelství silnic a dálnic"Pavel Kremitovský byl generálním ředitelem Alfredem Brunclíkem odvolán ze své funkce ke včerejšímu dni," potvrdila mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.

Podle ní jsou důvodem odvolání restrukturalizační změny uvnitř společnosti. Na příští rok je totiž naplánováno sloučení dvou krajských jednotek ŘSD Správy a Závodu v jednu organizaci.

Doposud se Závod Brno zabýval přípravou, výstavbou a správou dálnic na Moravě, zatímco v kompetenci Správy byly silnice první třídy v Jihomoravském kraji. "Cílem sloučení je, aby ve všech krajích působil vždy jeden správce všech komunikací," vysvětlila Vápeníková.

Odvolání bylo pro kraj nečekané

Závody ŘSD fungují zatím pouze v Brně a Praze, v ostatních krajích existují pouze Správy. Vedením brněnské Správy byla prozatím pověřena Jana Sedláková. Kremitovský ovšem ŘSD nadobro opouštět nemusí, podle Vápeníkové mu bude nabídnuto jiné uplatnění.

Zda se před plánovaným sloučením chystají k personálním změnám i v Závodu, nechtěl jeho ředitel Pavel Doležal komentovat. "Dneska je příliš brzy dělat nějaké závěry," řekl.

Krajské vedení bylo Kremitovského odvoláním zaskočeno. Bývalý ředitel byl totiž pro kraj důležitým partnerem při jednáních o významných silničních tazích R43 z Brna na Svitavy a R52 z Brna do Mikulova a dále do Vídně.

Jihomoravský hejtman Michal Hašek na mimořadné tiskové konferenci ČSSD (7.6.2010)"Pro mě to bylo překvapení. Trochu mě mrzí, že jsem se tu zprávu musel dozvědět až ze sdělovacích prostředků," řekl jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Vápeníková vyloučila, že by Kremitovského odvolání mělo něco společného se současnou politickou situací. Nový ministr dopravy Vít Bárta nicméně při svém nástupu oznámil odhodlání významně ušetřit.

Autor:


Nejčtenější

Zničené plavky místo romantického zážitku. Největší molo v Česku lepí

Největší molo v Česku lepí, pouští smůlu

Brněnská přehrada má největší molo v republice za víc než tři miliony korun, návštěvníci se mu ale vyhýbají. Dřevěný...

Policista odmítl rekordní úplatek 384 milionů korun od hackera

Kriminalista Lukáš Lazecký (vlevo) měl Petru Křístkovi přinést harddisk s...

Mohl si zařídit pohádkový život a procestovat třeba celý svět. Brněnský policista Lukáš Lazecký ale zůstal věrný svým...Muž na firemní akci uklouzl při skoku do lomu, po pádu na hlavu zemřel

Takhle se v tropických dnech osvěžovala parta kluků u Pavlova poblíž Slavníče...

Pád do zatopeného lomu při firemní akci ve středu večer nepřežil muž středního věku. Přivolaní záchranáři se jej...

Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

Není důvod k panice, tvrdí policisté v souvislosti s Vaňkovka gangem

Vůdce brněnského Vaňkovka gangu, který si nechá říkat Kapitán (druhý zleva), má...

Policistům se v souvislosti se situací v brněnských Bohunicích, kde měl řádit takzvaný Vaňkovka gang, podařilo vypátrat...

Další z rubriky

Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

V nádrži Nové Mlýny na Břeclavsku se utopil třiadvacetiletý cizinec

Spodní nádrž jihomoravského vodního díla Nové Mlýny

Několik hodin hledali policejní potápěči cizince, který si v sobotu před desátou hodinou večerní šel zaplavat do nádrže...

VIDEO: Zápasení v kečupu zpestřilo festival Mikulovské pivobraní

V rámci mikulovského pivobraní se konaly i zápasy v kečupu (11. srpna 2018).

Bazének s asi sty litry kečupu posloužil čtyřem dívkám jako bojová aréna. Podobně jako se do bojů pouští odvážlivci v...

Najdete na iDNES.cz