Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Část fandů Brna vyrabovala benzínku, zbytek kritizuje zásah ochranky v Praze

  11:34aktualizováno  11:34
Emoce po nedělním prvoligovém utkání mezi Brnem a Bohemians 1905 budou nejspíše utichat dlouho. Víc než souboj na hřišti se však bude rozebírat bitka v sektoru hostí a důvody, proč zaměstnanci bezpečnostní agentury nepustili některé příznivce 1. FC Brno na tribuny.

Zakrvácené sedačky na stadion Bohemians 1905 | foto: www.fcbrno1913.cz

Mezi fanoušky jihomoravského týmu se rozproudila živá diskuse. Obviňují pořadatelskou službu z nepochopitelné agresivity, provokací a napadání bezproblémových diváků. Podle vedení pražského klubu však vše proběhlo hladce a podle plánu.

Fanoušek, který diskutuje na stránkách "Zbrojovky" pod přezdívkou Marton, přirovnává zásah ochranky k totalitním praktikám. - čtěte Pražská policie nepustila Brňany na fotbal, bála se bitky

"Byla to fakt síla. Odnesli to normální lidi. Mlátili každýho, kdo se na ně podíval. I ty, co před nima utíkali - naprostá ubohost!" rozohnil se Marton. A dodal, že jeho přítelkyně, kterou vzal na fotbal poprvé a zřejmě naposledy, se útoku pořadatelů vyhnula jen o vlásek.

Podobnou zkušenost popisuje na stejném fóru i Geronimo. Tvrdí, že se zastal muže, kterého pořadatelé mlátili přesto, že pouze procházel okolo nich.

"Sekuriťák mi na to odpověděl: Chceš se rvát? Pojď! A s výrazem zvířete se těšil na bitku," líčí diskutér, který o sobě říká, že se na fotbale nikdy neporval.

Musela fanoušky chránit policie?
Naopak podle vyjádření ředitele Bohemians 1905 Lukáše Přibyla by se mohlo zdát, že zásah proběhl jako úplná selanka.

"Nasadili jsme tři sta pořadatelů, situaci v hledišti měli pod kontrolou. Na stadion jsme nevpustili nikoho, kdo byl podnapilý. Probíhaly důkladné kontroly u vchodů " uvedl šéf "klokanů". Zmínil také úzkou spolupráci s policií.

Geronimo si ovšem nemyslí, že by spolupráce mezi pořadateli a strážci zákona probíhala idylicky. "A.C.A.B. (hanlivá přezdívka pro policisty - pozn. red.) se chovali slušně. A dokonce když sekuriťáci vyběhli ze stadionu mlátit ty, který na fotbal nepustili, tak proti nim (policisté) zasáhli," uvedl fanoušek Brna.

"Tuto informaci nemohu potvrdit. Zástupce velitele zásahu, u kterého jsem ji ověřovala, o ničem takovém neví," sdělila pražská policejní mluvčí Eva Miklíková.

Mluvila také o spolupráci policie s bezpečnostní službou. "Pořadatel je pro nás občan jako každý jiný. A jako takový má ze zákona oprávnění omezit osobní svobodu osoby přistižené při trestném činu a bezprostředně ji předat policii," vysvětlila Miklíková.

Začalo to dýmovnicí
Celá potyčka vznikla poté, co jeden z brněnských fanoušků vhodil na hrací plochu dýmovnici. Poté už se verze obou táborů rozcházejí.

Podle Bohemians byli následně zadrženi a vyvedeni diváci, kteří napadli pořadatele. Brňané říkají, že vinna je právě bezpečnostní agentura, jejíž lidé začali bez rozmyslu tlouct všechny okolo.

Vyrabovaná benzínka
Bez problémů se neobešla ani zpáteční cesta autobusu se zbrojováky.

"Ve večerních hodinách zastavil autobus na benzinové čerpací stanici Slovnaft na 122. kilometru dálnice D1. Někteří z fanoušků vyrazili na benzínku pro občerstvení, ale obchod opustili bez zaplacení, nastoupili do autobusu a odjeli směrem na Brno," popsala mluvčí jihomoravské policie Jana Šípková.

O pětašedesát kilometrů dál policisté autobus zastavili a cestující zkontrolovali. Nyní proběhne vyšetřování, v němž budou hrát hlavní roli záznamy z kamer.

"Podle předběžných předpokladů se bude jednat zřejmě o případy, které budou posouzeny jako přestupková jednání," informovala Šípková.

Autor:Nejčtenější

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...

Nechte Vranovu víc vody, žádají vodohospodáři Rakušany. Nádrž vysychá

Vodní nádrž Vranov

Jen tmavě zbarvené pruhy na březích vodní nádrže Vranov ukazují, kam až by mohla dosáhnout voda. Hladina je tady v...Amálka se musí vyhýbat slunci, nemoc ji denně připraví o kbelík kůže

Tříletá Amálka Ježková se narodila s vzácnou nemocí kůže. Ichtyózou...

Podobně jako princezna Jitřenka z pohádky O bílé laňce se musí vyhýbat slunečním paprskům. Na rozdíl od ní však...

Kudy k Macoše? ptal se v noci muž recepční. Zachránila mu život

Propast Macocha.

Všímavosti hotelové recepční vděčí za svůj život osmatřicetiletý muž, který se chystal skočit do propasti Macocha...

Vítězství od titulu. Kometa potřetí zdolala Třinec a sahá po obhajobě

Hokejisté brněnské Komety slaví úvodní gól čtvrtého finále - zleva Tomáš...

Už jen poslední krok zbývá hokejistům Brna k tomu, aby získali rekordní třináctý mistrovský titul. Ve čtvrtém finále...

Další z rubriky

Hrdinného lékaře Jílka popravili fašisté, jeho popel vysypali do řeky

Vojtěch Jílek proslul jako neobyčejně vlídný a svědomitý lékař i vynikající...

Jen málokdo asi ví, po kom nese jméno Jílkova ulice v Židenicích. A že se za osudem onoho muže a jeho rodiny skrývá...

Traktor táhnoucí vlečku se dřevem se převrátil na střechu a uvěznil řidiče

V Moravských Bránicích se převrátil traktor táhnoucí vlečku s dřevem. Jeho...

Koly vzhůru skončil traktor, který po rozbité účelové cestě v Moravských Bránicích nedaleko Brna táhl vlečku se dřevem....

Kudy k Macoše? ptal se v noci muž recepční. Zachránila mu život

Propast Macocha.

Všímavosti hotelové recepční vděčí za svůj život osmatřicetiletý muž, který se chystal skočit do propasti Macocha...

Najdete na iDNES.cz