Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Cestáři zřejmě Petrov zprůjezdní dřív, bučovická padesátka zůstane zavřená

  6:52aktualizováno  6:52
Automobilistům, ale hlavně obyvatelům Bzence a Vracova už brzy nebudou komplikovat život dvě objížďky, které nyní vedou přes tyto obce. Pokud pěkné počasí vydrží, uzavírka silnice přes obec Petrov by za šestnáct dní mohla skončit.

Oprava bučovické silnice I/50 | foto: Radek Miča, Radek Miča,  MF DNES

"Když v dalších dnech nebude pršet, mohli bychom silnici přes Petrov zprůjezdnit 18. září. Zemědělci jsou z tohoto počasí smutní, nám ale vyhovuje. Práce jsme díky němu mohli uspíšit a termín uzavírky zkrátit," uvedl Pavel Škrášek, obchodní ředitel brněnské firmy Firesta, která provádí práce v Petrově.

Uzavírka měla původně trvat do konce listopadu. Když se však krátce nato uzavřela i "padesátka" v Bučovicích a v Bzenci, Vracově a dalších obcích velmi zhoustl provoz, kraj začal s Firestou jednat o zkrácení termínu.

"Již při zahájení prací jsme slíbili, že se pokusíme silnici zprůjezdnit do konce října, a když pak kraj začal na nás tlačit ještě víc, dělali jsme všechno proto, abychom to stihli do konce září," uvedl Škrášek.

Díky počasí a také tomu, že zde nasadili více pracovníků, techniky a dělalo se i o víkendech, může být silnice otevřená ještě dříve. "Kdy uzavírka Petrova skončí, to se rozhodne 16. září, na ten den je tam již svoláno jednání o předčasném užívání silnice. Pokud nedojde k nepředvídaným situacím, předpokládá se zprůjezdnění silnice v Petrově 18. září," potvrdil Jiří Masařík z odboru dopravy Jihomoravského kraje.

Pokud se podaří silnici přes Petrov otevřít, pro automobilisty to bude znamenat, že budou moci opět jezdit mezi Hodonínem a Veselí nad Moravou přímo a nebudou muset tuto obec objíždět přes Bzenec a Vracov.

"Práce pak budou ještě asi měsíc pokračovat. V Petrově se ještě budou muset udělat chodníky, terénní úpravy, vyset tráva a uklidit staveniště," dodal Škrášek.

Petrov je už od jara uzavřený kvůli tomu, že se v něm staví nový most, buduje kanalizace a opravuje vozovka. Podobné práce od poloviny května probíhají i v Bučovicích, přes které vede mezinárodní silnice I/50.

Zdejší uzavírka by měla skončit koncem října příštího roku. "O nějakém zkrácení termínu se zatím nedá mluvit, hodně bude záležet na tom, jaká letos bude zima," uvedl Jiří Masařík a dodal, že se neuvažuje o tom, že by se přes zimu na "padesátku" pustil provoz.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Na legendárních čezetách dojeli až do Austrálie. Teď jim je ukradli

Přejezd nejdelšího mostu, jménem i délkou. Most Sultána Abdula Halíma Muadzama...

Před dvěma roky jezdili Marek Vantuch a Ivana Haraslínová na čezetách po Austrálii. Od té doby se na nich do světa sice...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Další z rubriky

Odborná firma ve škole rozbila lahev čpavku, žáky museli evakuovat

Hasiči evakuovali jedno patro základní školy v Modřicích poté, co při likvidaci...

Celkem 75 lidí, převážně dětí, museli evakuovat hasiči ze základní školy v Modřicích poblíž Brna. Škola si najala...

Ostatky rodáka a hrdiny vylodění v Normandii se po letech vrátily do Ivančic

Miloš Knorr - válečný hrdina a jeden ze čtyř Čechoslováků, kteří se vylodili v...

V den nedožitých stých narozenin byly v Ivančicích se všemi vojenskými poctami uloženy ostatky válečného hrdiny...

Za vniknutí na jeviště zaplatí Slušní lidé na pokutách 126 tisíc

Zástupci hnutí Slušní lidé přerušili divadelní hru Naše násilí a vaše násilí,...

Členové hnutí Slušní lidé dostali za květnové přerušení kontroverzní divadelní hry Naše násilí a vaše násilí pokuty...

Najdete na iDNES.cz