Škrlová si zvykla na stísněné vězení, říká přítel. Chtěla by komponovat

  12:49aktualizováno  12:49
Sedmatřicetiletá Barbora Škrlová, jeden z aktérů kuřimské kauzy týrání dětí, kterou soud ve středu podmínečně propustil z vězení, má za sebou první den na svobodě. Navštívila už psychologa a nyní se pro ni hledá chráněné bydlení.

Barbora Škrlová v červené mikině a s panenkou v ruce 8. února po 13:00 odjela autem s ostravskou značkou z věznice ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. | foto: ČTK

První kroky Barbory Škrlové po středečním propuštění z věznice ve Světlé nad Sázavou vedly k psycholožce. "Celá středa byla hodně hektická, večer na osmou jsme byli domluveni k psycholožce," napsal její kamarád Michal Říha, který Škrlovou ve středu po poledni z věznice odvezl.

Pravidelné psychologické konzultace domlouval přítel Škrlové, která byla odsouzena na pět let za podíl na týrání dvou chlapců v kuřimské kauze, už před jejím předčasným propuštěním (o propuštění Škrlové čtěte více zde).

"Budou nezbytné hlavně v počátku pobytu na svobodě," dodal Říha. Tehdy dvaatřicetiletá Škrlová hrála v kauze kuřimské sekty bizarní roli, když se před úřady i okolím vydávala za třináctiletou sestru týraných chlapců.

Bojí se otevřených prostor, chybí jí stísněnost vězení

Nyní sedmatřicetiletá žena byla podmíněně propuštěna po čtyřech letech, dalších sedm let na ni bude dohlížet probační úředník. V prvních dnech bude navštěvovat psychoterapie, vyřizovat formality, musí také na úřad práce.

"Vybíráme pro ni optimální chráněné bydlení," píše Říha. "Báru zajímá vše, v tom je jako malé dítě. Vypadá šťastně, i když má poněkud obavy z otevřených prostor. Chybí jí navyklá stísněnost za katrem," dodává kamarád.

Barbora Škrlová má už alespoň vzdálenou představu, co by chtěla dělat. "Má vystudovanou kompozici na JAMU, hraje na klavír. Ke kompozici by se chtěla vrátit," poznamenává Říha.

Za týrání dětí si v kuřimské kauze vyslechlo rozsudek celkem šest lidí. Odsouzena byla matka chlapců, jejich teta, Barbora Škrlová, její bratr, Hana Nancy Bašová a Jan Turek. Vězení zatím opustila jen Barbora.

Týraní chlapci už nejsou u otce, vzali si je prarodiče

Oba týrané chlapce, Ondřeje a Jakuba svěřil soud do péče otce Radka Coufala. U něj už ale nežijí. V polovině minulého roku si je vzali k sobě prarodiče z matčiny strany.

"Ano, jsou u nás. Mají se dobře, jsou spokojení a zdraví. Žádné podrobnosti ale říkat nebudu. Cítím povinnost je chránit. Jsou to už velcí kluci a všechno citlivě vnímají," řekla MF DNES Eliška Mauerová.

Prozradila jen, že jsou s nimi chlapci momentálně na horách, protože mají prázdniny. "Užívají si to, jezdí na snowboardu a daří se jim dobře," dodala ještě babička.

Podle důvěryhodného zdroje si otec chlapců našel novou partnerku a na tomto řešení se s prarodiči dohodl. Nyní probíhá opatrovnický soud o svěření chlapců ve věku 12 a 14 let do jejich péče.

Autoři: ,

Nejčtenější

Na Kyjovsku zuří prachové bouře jako v poušti, na polích vznikají duny

Prachové bouře na Kyjovsku odnáší z polí nejvzácnější vrchní vrstvu zeminy,...

Silný vítr zvedá oblaka prachu a písku a metá jimi desítky metrů daleko. Na vyprahlé zemi se tvoří malé duny. Není to...

Kamion vezl bagr a narazil do mostu, převrácený blokoval silnici v Brně

Na jihu Brna se převrátil kamion, který převážel bagr.

Na dopravní komplikace dopoledne narazili řidiči, kteří mířili z jihu do centra Brna. V Hněvkovského ulici se převrátil...

Mladá žena dala v tramvaji facku starší cestující, vadil jí její úsměv

Prostor před brněnským hlavním nádražím.

Facku od výrazně mladší cestující dostala v jedné z brněnských tramvají čtyřiašedesátiletá žena. Důvodem byl údajně...

Kometa dál posiluje. Uloví i Plekance, který už trénoval s Kladnem?

Tomáš Plekanec z Montrealu střílí na branku Detroitu ve svém 1000. duelu v NHL.

Hukot kolem hokejové Komety nabral nové obrátky. Brněnské mužstvo posílil brankář Libor Kašík, ve středečním duelu...

Rodiče, domluvte se. Hodonínský soud zavedl ve sporech o děti novou metodu

dítě, rozvod, ilustrace

Přelomovou metodu, kterou se řeší péče o děti po rozchodu partnerů, nově zavedl Okresní soud v Hodoníně. Jako jeden z...

Další z rubriky

Muž si spletl jména žen, uraženou partnerku pak napadl v kostele

Věřící v St. Mary's Cathedral v Dublinu. Ilustrační foto

Na služebně znojemské městské policie hledala útočiště žena, kterou její partner napadl v kostele. Jako důvod rozepře...

Kamion vezl bagr a narazil do mostu, převrácený blokoval silnici v Brně

Na jihu Brna se převrátil kamion, který převážel bagr.

Na dopravní komplikace dopoledne narazili řidiči, kteří mířili z jihu do centra Brna. V Hněvkovského ulici se převrátil...

Kultuře v Brně mohou přinést peníze firmy, říká budoucí radní Fišer

Pětatřicetiletý Marek Fišer se netají tím, že jako velký propagátor legalizace...

Poté, co Markéta Gregorová (Piráti) odmítla post v nové brněnské koalici, stane se radním pro kulturu její kolega z...

Najdete na iDNES.cz