Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Co se týká kávy, brněnské Café 99 má co dohánět

  8:59aktualizováno  8:59
RECENZE KAVÁREN - Jak to popsat? Pokojíček jako u maminky s křehkými vzpomínkami, útulná herna naplněná laskavou pohodou, či snad pohodlný salonek k bezstarostnému rozjímání. Možná stejný dojem zaplaví nitro každého hosta, který se nechá pozvat a vstoupí do dveří brněnské kavárny Café 99 na Úvoze.

Cafe 99 na ulici Úvoz v Brně | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Každý, kdo vejde - mladí, staří, studenti i manažeři, se rázem stane objektem něžné péče příjemné obsluhy. Je hýčkán úsměvy zpoza baru či zapálenými svíčkami v prostoru perfektně udržovaného sociálního zařízení.

. recenze kaváren

MF DNES hodnotí každý týden jednu brněnskou či jihomoravskou kavárnu

Může dlouhé hodiny hloubat nebo číst nejnovější časopisy o architektuře, objednat si půllitr džusu do džbánku, rozložit scrabble nebo notebook a zůstat nerušen.

Z každého koutu je vidět a doslova cítit, že tady jsou hosté vítáni a rozmazlováni. Daří se tu květinám na okně, ale zřejmě i lidským duším. Nekuřáci nejsou nuceni dýchat oblaka štiplavého dýmu, prostor je totiž rozdělen na dvě části a s dětmi či těhotnou kamarádkou se dá usednout do separé zcela nekuřácké místnosti.

Jako doma se musí cítit každý, komu na adresu kavárny přátelé pošlou z dalekých cest pohlednici, na svého adresáta počká v kastlíku u vchodu. Slečna servírka přijde a jen tak, jakoby nic, vám rozsvítí u vašeho stolku malou lampičku.

Espresso v Cafe 99

I při zkoumání jídelního a nápojového lístku musí být návštěvník mile potěšen. Veškeré položky jsou pečlivě rozepsány, množství nápojů přesně uvedena a vysvětlena. Všechny kávové nápoje je možné si objednat i bez kofeinu. Ta péče bere dech.

Ale pojďme ochutnávat. Ze seznamu chuťovek jsme vyzkoušeli tvarohový koláč za 45 korun. Hutný, sytý, čerstvý a jako od babičky, s osvěžujícím aroma citronové kůry.

K zákusku patří káva. A právě v tomto okamžiku nás na té rozmazlené duši zabolelo. Espresso za 29 korun, které na tácku a se skleničkou vody vypadalo na první pohled uspokojivě. Crema ale na hladině nevydržela víc než jedno zanoření malé lžičky a poté se vytratila do nenávratna. Doušek kávy nepřekvapil, neurazil, ale ani ničím nezaujal.

Cappuccino v Cafe 99

Nad šálkem cappuccina za 34 korun jsme zůstali bezradně sedět a zírali do "kapuce z pěny". Navrstvená suchá hmota nemůže nikdy chutnat tak smetanově jako lahodný mléčný krém, který je pro tento nápoj tak charakteristický.

. cafe 99

Úvoz 56, 602 00 Brno
cafe99.cz
hodnocení: 60 %

Vysoká čepice s miliony velkých bublin vzduchu nevytvoří harmonický soulad se silou espressa, které se choulí pod tímto neprodyšným a nepitelným sněhovým oblakem. Bohužel. Dá se to snad přirovnat k zvětralému "škopku", který by nikdo z pivních štamgastů jednoduše nepil. A tady se musí třikrát zvolat: "Ne, ne a ještě jednou ne!"

Proč nemůže tak krásná a výjimečná kavárna, kde si evidentně svých hostů cení, nabízet i solidní kvalitu kávových nápojů? Může.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

VIDEO: V Ivančicích stěhovali kapličku. Pomoci musely dva obří jeřáby

Na přesun kaple dorazily do obce dva obří jeřáby.

Neobvyklou podívanou měli ve čtvrtek obyvatelé v Letkovicích, místní části Ivančic na Brněnsku. Dva obří jeřáby tam...

Knížecí průkopníci. Výstava ukáže, jak Lichtenštejnové holdovali pokroku

Zámek Valtice

Technické unikáty z konce 19. a začátku 20. století, které se dochovaly na zámcích v Lednici a ve Valticích,...

Místo sochy císaře chtěli v Brně stěhovat kašnu. Jenže ta by nepřežila

Takto by vypadalo Dominikánské náměstí v Brně se sochou Josefa II., která je...

Slunce rozpaluje Dominikánské náměstí, a tak lidé hledají stín pod mladými platany. Vzduch tam osvěžuje také kašna....

Najdete na iDNES.cz