Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sehnat drogy na Cejlu je snadné. Ví to polovina místních dětí

Jak v Brně sehnat heroin nebo pervitin? Nevíte? Na Cejlu nebo Bratislavské ulici vám to řekne každé druhé dítě ve věku od 12 do 17 let. Zjistil to výzkum, který pro Odbor sociálního začleňování Úřadu vlády zpracovala společnost SocioFaktor.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sergio

Srušte tú dyzkusy.........

Co porád mate s tým Cejlonem?Vodjakživa se tam pěstuje enom čaj.Indové jsou v tom přece nejlepší na světě.

0/0
5.4.2010 9:26

tomas_tod

Chudáci

Chudáci -náctileté "děti", oni neví, co berou a proč, tak jim zase budeme "pomáhat" a vyhazovat další peníze....  On jim asi drží někdo pistoli u hlavy, dokud si nekoupí svou dávku....

0/0
2.4.2010 16:55

Bene88

Tak takovýhle

články si objednávají různá občanská sdružení, čím hůř tím líp, aby zase mohli ze státu tahat další peníze na další "projekty". Cejl je vyhlášenej, to jo, fetuje se tam taky, ale proč bychom jim měli cpát peníze na aktivity?

0/0
2.4.2010 15:34

Brad Pittbull

A co vy, vážení majorité?

Ruku na srdce. Pracovali jste celý loňský rok řádně? Odvedli jste daně? Jinak bychom na drogy, zábavu a sex sociálně vyloučených neměli... Takovou diskriminaci si nemůžeme dovolit... 

0/0
2.4.2010 9:28

Radek-333

Co to je za termín slovo "sociálně vyloučení"?

Co to je za termín slovo "sociálně vyloučení"? Jakou skupinu občanů zahrnuje? Nebylo by konečně na čase nazývat věci pravými jmény. Jak chce policie, psychologové a jiní odpovědní pracovníci něco řešit, když problém neumí pojmenovat a nemají žádné statistiky. Podle známých u policie má policie "vnitřní jazyk", kdy termínem "občan snědé pleti" rozumí roma, ale žádné statistiky není možné dělat? Proč? Každá vyspělá demokracie takové statistiky má. Bez statistik nikdy nic nikdo nevyřeší, jen se vyhodí spousty peněz a prožvaní spousta času...

0/0
2.4.2010 8:56

JanzRokycan

Re: Co to je za termín slovo "sociálně vyloučení"?

Sociálně vyloučení znamená, že se jich majoritní společnost straní.

0/0
2.4.2010 9:07

Radek-333

Re: Co to je za termín slovo "sociálně vyloučení"?

Dobře a v tomto článku se problém drog u dětí týká které národnosti? Jsou to arabové, číňani, vietnamci, němci, angličané??? Musí se přece při řešení brát do úvahy jejich národnostní "specifika"...

0/0
2.4.2010 9:11

zdenekbobek

Re: Co to je za termín slovo "sociálně vyloučení"?

Tak se tam běž projít, když je teplo a hezky, a lidi jsou hodně venku a večer tam zajdi do 2 - 3 hospod. Uvidíš, kdo tam žije. Zdaleka to nejsou jen Romové, i když jich je tam hodně (prý 30 - 40 %, ale nikdo to oficiálně nepočítal). Podívej se těm lidem do tváří, nahlédni do průchodů domů, poslouchej, a hned ti bude jasný, co ten termín, "sociálně vyloučení" znamená. V podstatě to tady už někdo napsal, jsou to ti, kterých se "ostatní" straní. A nejsou to jenom Romové, ti sociálně vyloučení. Celý ten trojúhelník Příční, Kornerova, Francouzská, Cejl je už desítky let prokleté místo. Ty domy jsou ve špatném stavu, za totáče tam brněnská radnice sestěhovávala Romy, byly tam levné nájmy (a furt jsou), za kterými šli chudí lidé nebo problémoví lidé. Každý druhý dospělý tam chlastá. Děcky tam nemají kam jít, nesou tam ani hřiště ani parky, nic než úzké ulice obležené auty, dvory plné chátrajících přístavků, ...

0/0
2.4.2010 14:48

zdenekbobek

Re: Co to je za termín slovo "sociálně vyloučení"?

jediná dvě místa, kam snad mohou děcka jít po škole, je středisko Armády Spásy, ale to tam nemá dost aktivit a Drom, to je taková jako družina pro Romské děti, kde jim pomáhají s domácími úkoly. Tam se to "ghetto" vytvářelo dlouhý roky, a tak bude zase dlouho trvat, než se to dá dohromady.

Ono se to tam mění, Bratislavská už není jako před dvaceti lety, některé firmy tuší, že tohle místo blízko centra bude brzy lepší a občas tam někdokoupí dům, vystěhuje někam lidi (Kam? Nevím.) a udělá tom kancly a provozovnu. Já tom hledal místo na provozovnu před 5 lety. Byla, nájem byl nízký, prostory světlé s výhledem na střechy okolo, až na Hády bylo vidět, ale já to nemohl vzít. Učím angličtinu a nemohl jsem chtít, aby moji klienti za mnou chodili na lekce do tohodle místa. To fakt nešlo. Našel jsem si základnu jinde, dražší, ale hezkou.

Ž8dný div, že se tam dají sehnat drogy. V každém větším městě v Evropě se na podobných místech dají sehnat.

0/0
2.4.2010 14:55

bob52

Re: Co to je za termín slovo "sociálně vyloučení"?

Zřejmě to je prokleté místo a domy jsou v dezolátním stavu. Otázkou je proč tomu tak je. Řada domů byla před léty opravena, nicméně je otázkou proč v tom dezolátním stavu jsou. Proč  90% domů smrdí hůř než záchodky ve 4 cenové? Proš se všude válejí odpadky a použité injekční stříkačky? Dětské hřiště je například na ulici Hvězdová. Hodně domů má ve vnitřním traktu prostor, který může složit jako hřiště bez problémů a strachu, že děti srazí jedoucí vozidlo. To že jsou tyto dvory plné odpadků není problém ostatní společnosti, která by do lokality jezdila občanům, kterých se straní, škodit.

A do průchodu domů bych nedoporučoval nahlížet, není nic horšího, než vyrušit jedince s jehlou v ruce. Většina obyvatel má žloutenku typu C a není radno nic riskovat.

0/0
6.4.2010 14:51

zdenekbobek

Re: Co to je za termín slovo "sociálně vyloučení"?

Jo na Hvězdový, no to je hřišťátko, já vím, je tam, je to malý. Jinak ty bloky jsou uvnitř hrozně zastavěný. Teoreticky by se v pár vnitroblocích dlo hřiště udělat, ale většina slouží jako parkoviště, garáže, dneska tam už je hodně firem, který tym maji třeba i malou výrobu nebo sklady (je to šikovně blízko centra). Včera jsem tam tudy zase šel pěšky a vzpoměl jsem si tady na ten článek a diskusi. Dalo by se tam fotit velmi selektivně. Buť jen samá hrůza, nebo jen to nový, opravený budovy a obchody nebo provozovny, podle toho, co by kdo chtěl ukázat. Všechno má rub i líc.

Storka ze života: Vracel jsem se před lety s čerstvou novou přítelkyní letní nocí z centra, pěšky z hospody, zpátky k mně domů. Hodil jsem odbočku do Kornerový. A ona: Hele Zdeňku, víš, co děláš, že jo? To je Bronx. A já: Vím co dělám. Kolikrát jsi tudy šla. Ona: Nikdy. Já: Aha.

Nestalo se nám nic. V klidu jsme to prošli. Neviděli jsem žádnou vraždu, znásilnění, ani krádež. Pověst "Bronxu" je horší než skutečnost.

0/0
6.4.2010 20:08

JanzRokycan

Re: Co to je za termín slovo "sociálně vyloučení"?

Jsou to češi, chceš-li se v tom rýpat. Děti, co chodí do českých škol, kde je učí čeští učitelé českému jazyku jako jazyku mateřskému.

0/0
6.4.2010 14:50

BUGCZ

Maj a nemaj

Maj luxusní bydlení ve středu centra, peníze nemaj, protože nemakaj, berou sociální jistoty z našich daní. Ale na drogy maj? Asi dostávaj moc, já bych jim ty sociální jistoty snížil, aby měli jen na jídlo a nealkoholické pití.

0/0
2.4.2010 7:08

bludickan

Re: Maj a nemaj

Začnou krást ještě víc.....  To není cesta.:-/

0/0
2.4.2010 7:54

zdenekbobek

Re: Maj a nemaj

To není řešení. Přece víš, že alkoholik si na chlast a narkoman an drogy sežene peníze vždycky, i kdyby měl vlastním děckám utrhnout chleba od pusy. A luxusní bydlení? Ehm, běž se tam podívat na ty barabizny zanedbaný.

0/0
2.4.2010 14:57

tomas_tod

Re: Maj a nemaj

A kdo za ty zanedbané barabizny může? Rozbíjejí si to sami nebo tam snad někdo tajně chodí a vše jim tam ničí?

0/0
2.4.2010 16:58

zdenekbobek

Re: Maj a nemaj

Ty činžáky patří městu. Údržba je mizerná a chování obyvatel samozřejmě zlepšení stavu domů nijak nepřispívá.

BTW, copak si jinde celkem slušní a spořádaní obyvatelé budouv patřících městu tyto budovy opravují sami? Ne, volají PBH, nebo jak se to teď jmenuje, a počkají si na řemeslníky. Jistě, za bordel na dvorech a v průjezdech si můžou lidi, co tam bydlí sami, to je jasný, ale ty opadávající fasády, okapy plný klíčících semenáčků a děravé okapní svody jdou na vrub správy budov, která nedělá, co dělat má.

0/0
2.4.2010 18:29

ajk

...

no sláva tak aspon něco místní děti vědí.....jinak je jistě na vině bílá majorita která donutila menšinu brát drogy v takové míře...

0/0
2.4.2010 1:18

Ebo

jenom trávu ?

..tam se dá sehnat věcí ;-D

0/0
1.4.2010 22:17

ocko27

Re: jenom trávu ?

a nad ránom na Přízové čakajú celé skupinky ,,deciek,, na  svoje čierne autko Rv

0/0
2.4.2010 10:39

ihojteybralesVol.4

To je dyžgrymynácija.

Proč nedělali průzkum někde jinde? Proč zrovna v Bronxu?;-D;-D;-D

0/0
1.4.2010 21:00

Nesmazatelny

Re: To je dyžgrymynácija.

Já takovýhle články už nemám sílu (ani dukáty) komentovat. Je to prostě verbež, přidává se k ním i spousta bílých nepřizpůsobivých a okupuje to prakticky střed města. Sou jak kobylky, pročesávají okolní čtvrti a co není přivázaný, to zmizí.

0/0
1.4.2010 21:34

zdenekbobek

Re: To je dyžgrymynácija.

Otázka zní: Proč ten průzkum vůbec dělali? To se musí dělat průzkum na věc, kterou ví každý, kdo tam tudy jen dvakrát prošel? Já kladu otázku: Jak to, že to radnice zjistila až teď? Nebo že by to až teď zjistila redakce a radnice o tom už dávno ví? Myslím, že B je správně.

Druhá otázka zní: Kde je nějaká koncepce, jak tohle řešit? Obávám se, že není. Ono totiž pořádné řešení velkého problému je vždycky drahé, čili na něj nejsou peníze. A tak se najde polovičaté řešení, které je celkem k ničemu, v kolonce úkolů se zaškrtne Splněno, a nějaký čas se všichni tváří "udělali jsme, co jsme mohli".

0/0
2.4.2010 15:03Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.