Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pouliční hudebníci obsadili centrum Brna v den zákazu hraní

Brnem prošel průvod asi tří stovek lidí s hudebními nástroji. Jednalo se o živelný protest proti zákazu veřejného hraní. Konal se v den, kdy to vyhláška poprvé zakázala. Město odmítá nařčení, že chce vyhnat hudbu. Hudebníci jej vyzývají, aby hraní legalizovalo. Strážníci zatím budou provinilcům jen domlouvat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

killy

Základní omyl:

"Ulice je  veřejný prostor a lidé mají právo si tam dělat co

chtějí." Rv

0/0
13.6.2010 11:07

ja-cobsen

koho vyločíme příště, miliardáře

měli bychom si uvědomit, že do lidského společenství nepatří jenom průměrní nenápadní občané, jako jsem třeba i já, ale také všechny ty nejrůznější výjimky. skvělí sportovci, mentálně postižení, nadprůměrně inteligentní, boháči i žebráci. komu vadí na ulici člověk, který sedí na chodníku, hraje na starou kytaru a je vděčný za dvacku vhozenou do futrálu? mně ne, nevadí mi ani žebrák. je to stejná profese jako třeba finanční poradce. oba dva vás honí tak dlouho, dokud jim něco nedáte. a co si budeme namlouvat, ten žebrák nás nikdy tak draho nevyjde. není mi proti srsti koupit si pizzu za třicet a vrácenou dvacku hodit do papírového kelímku v natažené ruce.

doba, kdy jsme zavírali boháče, je za námi. teď se pustíme do žebráků? každý žebrák má právo na svoji ulici stejně, jako každý miliardář na svoji vilu v Toskánsku.

0/0
12.6.2010 13:24

Dies00Irae

Music point ?

Co to zase je ? Někdo si připadá jako první světová skupina když zavádí místo češtiny angličtinu ?

0/0
7.6.2010 19:51

savanah555

Re: Music point ?

Taky nechápu! Pokud vím, angličtina ještě pořád jako úřední jazyk v ČR zavedena nebyla a běžný občan už se bez ní neobejde! To je samá "otevřená karta", "český puntík" a teď ještě tohle!  ;-€Nemohl by těm frikulínům na radnicích a úřadech už někdo zatrhnout tipec? Když se stydí, že jsou Češi (Moravané, Slezané...), nemají tam co dělat! [>-]

0/0
9.6.2010 10:20

ondib

Je to jednoduché

Těm co předstírají, že umí hrát nic nedávejte a plaťte jen těm, kteří hrají dobře. Schovávat žebrotu za zoufalé pokusy vyloudit muziku jsou trapné. Dobrý muzikant si vydělá kdekoliv a klidně na oficiálním místě.

0/0
7.6.2010 14:29

EasyR_NewBorn

Jedná se o zákaz "hraní",

nebo o zákaz "žebrání" ?

Co hudební produkce bez vybírání peněz ?

Btw. jak může někomu žebrání připadat jako "důstojná možnost obživy" ? :-P

0/0
7.6.2010 10:31

ODSakEda

žebrání je dle mě daleko legálnější "obživa" , než kradení!

Je skoro svaté právo člověka na povrchu zemském (obecní prostranství by mělo býti s co nejmenšími omezeními, u soukromníka je jeho výsadou omezit moje práva, k němu nemusím), kohokoliv slušně oslovit a požádat o pomoc, nebo přispění na cokoliv a moje právo dobrovolně mu darovat cokoliv! Proč toto kriminalizovat???... Je ironií , že takové další omezení svobod, navrhl i prosadil a schválil zrovna "demokrat" - zástupce za Občanskou Demokratickou(!) Stranu!... Stydím se za takové kolegy, fuj! Ještě že je alespon z MS ODS z jiného města! ;-€

0/0
4.6.2010 16:49

ODSakEda

Re: žebrání je dle mě daleko legálnější "obživa" , než kradení!

DODATEK: Marie Terezie dokonce promíjela tresty chudákům, co ukradli jídlo(!) nikoliv pro obohacení se na úkor jiných, ale jen minimální množství a z hladu! Tím spíše, šlo li o mrzáka!!! Víte co tím chci říci. Dle mě je horší zloděj v kravatě, než žebrák ve špinavých hadrech, neobtěžujeli mě dotěrně . nešlušně, nebo fyzicky neomezuje.

0/0
4.6.2010 16:52

Leninovo pravé ucho

Re: žebrání je dle mě daleko legálnější "obživa" , než krade

čím víc jich bude, tím dotěrnější budou, ne? Mají jiné možnosti než žebrat na ulici. Dnes jsem v centru potkala asi pět takových, je to hrozné, necítím se bezpečně už ani ve středu města Brna. A neplette sem MT, tenkrát byla jiná doba, takto chudý byl kdekdo, však taky byl všude mor a svrab. Zakázat a hotovo, však mrkněte na jiná evropská velkoměsta R^

0/0
4.6.2010 22:04

chicocheco

Re: žebrání je dle mě daleko legálnější "obživa" , než krade

Na jiná velkoměsta? Stockholm, Linz, Marseille, Vídeň, Berlín, Lisabon, Barcelona... všude v těchto městech vidíte aspoň v létě spoustu pouličních muzikantů. A teď jim Brňáci říkají žebráci. No nic no... v Brně bude opět o něco sterilněji a smutněji.

0/0
14.6.2010 23:37

Petr ze Štýřic

Mjůzik pojnt

Když pominu diskutabilní obsah vyhlášky, proč se ksakru mají jmenovat místa pro hudební produkci anglicky ? ? ?

Je to podobný nesmyl, jako Czech Point, Open Card a podobně. A to se kudy chodíme holedbáme nad bohatostí českého jazyka... A zatím z něj máme, jak to vypadá, pořádný mindrák...

0/0
4.6.2010 13:16

oldiess

Re: Mjůzik pojnt

No jo, ale big beat, rock and roll nebo metal nepřeložíš. I když dechNA JE  zase naše -  tak proč neudělat hudební altánky? Altánek by už prošel?;-D

0/0
4.6.2010 15:41

Stan1974

Na co porad dalsi vyhlasky ?

Proboha na co furt dalsi vyhlasky papiry , zakony , dalsi pravnici, darmoslapy a darmozrouty do dalsich knaclu. Mame tu rozumneho logicky uvazujiciho mestskeho straznika a ten musi na miste posoudit jestli je to ozrala fetak co otravuje lidi a toho patricne"usmerni obuskem" anebo je to poulicni umelec na volne noze co brnka na kytaru a od nikoho nic nezebra. Kdo mu neco hodi do klobouku rozhodne se tak sam o sve vuli.

Nebo snad takove strazniky nemame co rozumne logicky uvazuji ?

0/0
4.6.2010 12:52

Ejmi

Re: Na co porad dalsi vyhlasky ?

Správně, nemáme.

0/0
4.6.2010 14:21

1000101110101001

Re: Na co porad dalsi vyhlasky ?

Strážník tu není od toho, aby rozsuzoval, ale aby vynucoval dodržování zákonů a vyhlášek. Ve tvém modelu budou strážníci velmi rychle placeni těmi, kdo na ulicích vybírají.

0/0
4.6.2010 15:21

Lanolin

náhradní problém

Pokud mohu mluvit za sebe, tak mi více vadí ve městě kapsáři (Rumuni, Albánci a jedno etnikum co se nesmí jmenovat). S těmi si ale městská a ani státní policie neví rady (stejně jako s krádežemi a vykrádáním aut, sklepů, bytů ...). Takže jsme rychle našli něco, co se dá řešit snadno abychom předvedli nějakou činnost za Brno krásnější.

0/0
4.6.2010 11:08

pohodny

Re: náhradní problém

presne R^

0/0
7.6.2010 10:34

iluram

Hudba ano, kravál ne

Akustiční hráči (pokud nesjou opilí) do ulic města patří a dotváří jeho atmosféru. Co vadí, jsou nabubřelé nazvučené produkce, obtěžující svým kraválem a nevkusem a zřetelně převyšující tolik diskutované hlukové limity. Žijeme ve velkoměstě a ne na venkovské pouti!

0/0
4.6.2010 9:45

Petr ze Štýřic

Re: Hudba ano, kravál ne

R^R^R^

0/0
4.6.2010 13:17

SIFL

Re: Hudba ano, kravál ne

budeš to posuzovat, co ano, co ne? nebo místní organizace KSČM?;-D

0/0
4.6.2010 18:58

jžemla

umělci a svoboda na ulicích????

Vypráskat všechny rádoby umělce.

Je to organizovaná banda trosek, feťáků a špinavců.

Ano, pokud tam chceš být, zaplatíš pronájem chodníku za tržní cenu v dané lokalitě, budeš mít v pořádku živnost, daně..., jinak zmiz a pokud se znovu objevíš, tak s metlou při veřejně prospěšných pracech.

A jestli si na ulicích může každý dělat co chce, jak zde zmínil již jakýsi demokrat, tedy proč ne??

Potom nechtějme nic po "svobodných" vietnamcích a jejich tržnicích, řemeslnících, zmrzlinářích...kteří jsou navíc čistí, střízliví...

0/0
4.6.2010 9:43

reilly

Re: umělci a svoboda na ulicích????

Muhehehe.. vy jste taky troska. Mentalni.

0/0
4.6.2010 11:30

pohodny

Re: umělci a svoboda na ulicích????

az dementalni

0/0
7.6.2010 10:35

Naked and petrified

Re: umělci a svoboda na ulicích????

Dobry vecer, Adolfe, zdravime do zapomneni.

0/0
17.6.2010 18:35

Werun

*-*-*-

Mně teda tihle umělci nevadí. Ale co mi vadí, jsou žebráci u Tesca na Dornychu. Člověk vyleze z auta a už u něj stojí žebrák a dožaduje se peněz. A když mu odmítnete dát "trochu drobných", tak se v tu ránu z usměvavého žebráčka stane arogantní hovádko a člověk se pak bojí od auta vůbec odejít, aby mu s ním něco na oplátku neudělal. Nemluvě ani o tom, kolik je tam "volnomyšlenkářů" s "bojovými" psy, kteří se těch drobáků dožadují ještě horším způsobem. A policie nikde, žebráci tam jsou pořád, už několik let. Všude to tam smrdí, je to zaplivané, špinavé, na zemi kolikrát zvratky.... Jestli jde o vizitku města, tak by se měli páni radní podívat do těchto dlouhodobě problémových míst, a ne vymýšlet vyhlášky v teplíčku v kanclu u kafe.

0/0
4.6.2010 9:37

ODSakEda

Re: *-*-*-

No a v ten moment má zasáhnout bedlové oko strážníka a terstat omezování osobní svobody a le ne slušné požádání o pomoc! Nikdo neví, proč je ten který člověk na dně! Tímto kriminalizuje ten "demokrat" i mrzáky, co jim stát dá leda 2.500 až max 4.500 kč/měs...

žebríní je defacto i žádost o sbírku na el. invalidní vozík, který je dle vyhlášky Dr Ratha nehrazen vůbec ze zdrav. "pojištění" podobně i mnohé pomůcky a operace!!!...

0/0
4.6.2010 16:56

Cigánská pracovní knížka

Re: *-*-*-

Žádný mrzák u nás nemá 2.500. Lžete. A profláklý jednonohý otrapa z podchodu u Tesca, který se co chvíli válí našrot něk de kolem, nebo dělá ostudu v tramvajích, bere měsíčně od státu 12.800!!! Tyhle individua patří seřezat a hnát za městské brány.:-PRv

0/0
4.6.2010 18:00

El Carlos

Mezi diskutujícími zase máme stádo volů

Nechte to naprosto volně! tohle je krok zpět do komunismu!

Každý takový umělec by měl být přece ohodnocen podle svého výkonu. Takže když tam bude někdo brnkat fajn songy, tak se mu tam sejdou love víc než nějakýmu houmlessovi s dětskou harmonikou..

 Z čeho tady ty poposedávajíci boveři žijou? 1) z toho že jiní lidé dají love - takže to je VAŠE chyba! že tu ještě sou. Já jim nedávám ani korunu se slovy: Arbeit ....(a dál už to znáte)

2) vemem v potaz že je lidé ignorují a nikdo jim nedá ani kačku, tak jaktože žijou? Protože kradou? přepadávají? Tak to je chyba naší POLICIE! Ta si touhle vyhláškou alibisticky ulehčí práci. Vyženem je z města a ubude krádeží... Blbost! Kdyby ste rači pořádně makali a rychle a učině reagovali na případy krádeží + náležité tresty, tak je po problému. Ale proč se honit? my si je rači pochytáme předem ať sme před občany z obliga, a že se bude krást dál to už nás nezajíma, my už sme přece svoji práci udělali...

0/0
4.6.2010 9:25

El Carlos

Re: Mezi diskutujícími zase máme stádo volů

Prostě: POLICIE nezatýkejte za hraní na ulicích, ale za skutečné zločiny (obtěžování, krádež apod.)... Chce to jen více máknout a více investigativnosti!

0/0
4.6.2010 9:27

Cavaliere

Hm

S těma pouličníma umělcema neví, to jsou ti v podchodu pod nádražím?  Ještě beru indiány před Tescem, co se teď pokouší o návrat, ale jinak nevím , nevím.

0/0
4.6.2010 9:06

Agent Přisluhovač

Music point

Když už takovou blbost vymyslíte, nechcete tomu říkat jinak? Třeba "Muzikantské kótek"...:-)

Nějak jsem nezaregistroval, že by smažky u Tesca nebo ty černovlasé paní v dlouhých sukních, co se motají kolem hlaváku, na něco hrály, nebo to aspoň předstíraly. A jsou tam pořád.

0/0
4.6.2010 8:15

bentley007

to je blbost

je jasny, ze kdyz nekdo bude hrat na housle, tak neotravuje.  To bylo asi mysleny proti zebrakum.  Vetsina jich ma v ruce jakykoliv nastroj jen jako alibi pro policajty.!!  kdyby byl zakaz zebrani, ale nebylo zakazany vybirat za hrani, tak ma kazdej  smradlavej ozralec na lavicce  v kapse harmoniku ;-O;-O!!

0/0
4.6.2010 7:26

bentley007

Re: to je blbost

projdete se po ulicich,  pan na zidlicce ma v ruce DETSKOU foukaci harmoniku s klavesami a obcas kdyzjdou kolem policajti zahraje Skakal pes....  druhej vypada jako narkoman, neskutecne smrdi a neco bezduse busi do bubnu, pred sebou kelimek.

0/0
4.6.2010 7:31

bentley007

Re: to je blbost

je to prece na Policii CR, at uvazi jestli obtezujou. Do ted se ji mohli smat do obiceje

0/0
4.6.2010 7:33

pohodny

Re: to je blbost

porad lepsi, nez vyderac, co kleci s natazenou rukou. Takovi se mi neskutecne hnusi! Ani se nepokusi si "vydelat" cinnosti, jen vydira.

0/0
7.6.2010 10:38Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.