Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rašínově vysoké škole v Brně hrozí odebrání akreditace

Závažná pochybení odhalila Akreditační komise České republiky na Rašínově vysoké škole v Brně. Mezi nejhorší patří nedostatečné personální zabezpečení, neodpovídající výzkumná činnost a nízká úroveň závěrečných prací. Škole hrozí, že nebude moci přijímat studenty na bakalářské obory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Chytry.Kocour

konečně nějaká dobrá zpráva na idnes po delší době

řím mín VŠ, tím líp. Aspon ubyde lidí, kteří na VŠ nemají a až začné školné zase to bude lepší. Prostě hlupáci nesmí mít šanci vystudovat VŠ. navíc ještě,když jim to platím z daní.

0/0
4.7.2010 18:30

xToMMeT

Re: konečně nějaká dobrá zpráva na idnes po delší době

ehm...v tomto pripade si to plati sami, takze klidek;-)

0/0
6.7.2010 13:02

ewe7

Re: konečně nějaká dobrá zpráva na idnes po delší době

Tvoje daně s tím nemají nic společného, stejně jsi asi na pracáku.

0/0
6.7.2010 18:23

Chytry.Kocour

Re: konečně nějaká dobrá zpráva na idnes po delší době

na pracáku jsi ty.jinak by jsi nepsal takové blbosti. Pracuji na HPP. smlouvu mám na neurčito. takže zavři zobák nemakačenko.

0/0
6.7.2010 19:01

zdeseny obcan

tohle je jeste horsi

Z jejich webu:

RaVŠ získala dotaci 24 mil. Kč na vybudování „Centra celoživotního vzdělávání a inovací RaVŠ“ od CzechInvestu v rámci programu OPPI - Školící střediska.

0/0
2.7.2010 20:41

incus

Už to tak vypadá, že si člověk bude muset psát i školu, kde

titul získal. Jinak bude lidem pomalu pro smích.

0/0
2.7.2010 14:24

michal.0.8

Re: Už to tak vypadá, že si člověk bude muset psát i školu, kde

A nejenom to. Budete muset psát i rok, kdy jste získal titul. Jako s vínem. Čím starší, tím lepší. Bohužel.

0/0
5.7.2010 8:39

astar

no jo, v téhle pidi zemi prostě musí mít každá jahoda vš.. jak nemá vš, tak je divnej... můj zedník nemá vš, můj tchán nemá vš, moje manželka nemá vš, já nemám vš, spousta mích kamarádů nemá vš a docela normálně žijeme, bydlíme, jezdíme na dovolený, v podstatě nám nic nechybí,, ale jsme divní, nemáme vš.. a když už, tak jakoukoliv, však on se nějaký ten šolich najde.. hlavně, že jsem vš.. pak přijde na konkurz pán, nebo paní s vš a s HR managerem se divíme, že takové jelito mohlo vš vystudovat a obhájit titul.. oni asi dávaj ty tituly za úsměv, nebo co... vš forever!

0/0
2.7.2010 13:10

Peťulák

Re: vš

Je to tak. Já tu školu dodělala, takže titul mám, ale víc kvůli rodičům a prarodičům, než kvůli sobě. Já sama jsem neměla pocit, že mi bude k něčemu dobrý, ale vzhledem k tomu, že brácha to ve stejné době vzdal a maminka to těžko rozdýchávala, tak jsem do toho šla i s tím vším stresem, který byl kolem. Nicméně v jedné věci ta mamka pravdu měla - kterékoli ucho s titulem má u nás dneska vyšší hodnotu člověk s praxí, který zná a umí. Je to jednoznačně špatně.

0/0
2.7.2010 14:02

astar

Re: vš

no, u nás ve firmě bereme lidi podle toho, co umí.. je jasné, že na určité pozice je vš nezbytná, ale konstruktér, kterej umí, tak škola hraje až 3-4 bod.. když je šikovnej, má dobrou praxi, rozumí problému a  ještě umí jazyk, tak je jedno, jestli má vš, nebo sš...  hlavně, že každá pipka na HR musí mít vš, nebo studují vš, přitom jsou to klikačky v excelu, max. napíší sem tam něco ve wordu, ale na to ještě potřebují extrerní školení, protože je word a excel nikdo nenaučil.. prostě hrůza, za chvíli uděláme ještě extra vš, protože už budou všichni vš, takže co s tím.. a každé město bude mít svoji vš, které bude vychovávat vš úředníky.. jaksi každému uniká, že kvalitní zedník-vodař-elektrikář-klempíš-automechanik-truhlář-pokrývač-fasádník atd.. dneska bere kolem 150-180 korun na hodinu a ještě mnozí odříkají zakázky, protože toho mají moc.. njn.. prostě nejsou vš, kdyby byli vš, mohli se mít, takhle at makaj, bl*ečci..

0/0
2.7.2010 14:23

incus

Re: vš

No jo, SŠ může být taky konstruktér, ale na úrovni techniky 19. století. Jsem sice taky trochu konstruktér, i s klasických strojařským školením, ale v oblasti High-Tech dneska pracujeme s atomy, a nejen s tradičními šroubky a nýty. A málokterý středoškolák je použitelný na matematické modelování, či spíše žádný, to i mezi inženýry je něco pro elitu.

0/0
2.7.2010 14:50

astar

Re: vš

1) byl to příklad, 2) ukažte mi kolik vš techniků a v jakých firmách pracuje s atomy.... podívejte s ekolem sebe, kolik zbytečných zaměstnání, na které kdysi stařili lidé s maturitou, dneska musí mít vysokoškolák.. no bodejť, když každý rok vyleze několik tisíc vš umělců, tak kam pak s nimi, že jo... a těch, kteří se dostanou až vysoko, do manager teamu ve firmách, těch je sakra málo..

0/0
2.7.2010 15:23

incus

Re: vš

No já především pracoval ve firmách, kde bylo 1) buď pozorovat jednotlivé atomy , nebo 2) kde se podobné přístroje vyvíjejí :-)

0/0
2.7.2010 23:55

Judge Dredd je o5 tady

Re: vš - jazyk

dneska i na vysoké hajzbábovské musíte umět třio jazyky... zase je našinec papežtější než papež.

Kdo chce umět jazyk, nechť jej má v rámci volitelných předmětů, ale v rámci povinných na ne-jazykových školách - naprostá zhovadilost!!!

Tento nešvar se rozrostl i mezi středná školy - povinná maturita z cizího jazyka - jak za bolšána !!! Tenkrát jsme to měli z ruštiny a byla to ta nejúděsnější zkouška RvRv!!

0/0
2.7.2010 21:28

Chytry.Kocour

Re: vš

takové řemesla jsou vyjímkou, kde berou tolik peněz jak píšeš. navíc každý není manuálně zručný. a myslíš,žeti někdo po škole dát takový plat???to berou ti skutečně nejlepší....a těch moc není

0/0
4.7.2010 18:36

incus

Re: vš

No ale uvědom si, že aby člověk dostal titul, musí napsat diplomovou/dizertační práci. A pak už záleží na úrovni školy, kde absolvuješ. Když jsem napsal diplomku, sice nic moc, ale v ČR stejně nebyl nikdo, kdo by o tom věděl více, než tehdy já, tak mi vedoucí navrhla, že by z toho mohl být i článek. A tohle je přesně ta věc, podle které se u lidí v akademické sféře posuzuje, co kdo umí. I když není nic 100%, tak obvykle není snadné udat článek, který za to nestojí, či něco podvodného, či dokonce plagiát. Pokud jde o praxi, tak si do životopisu mohu nafouknout cokoliv, záleží jen na tom, jak je člověk drzý. Pokud je někdo génius, a umí i bez tradičního studia mnohem více než špičkový absolvent, tak se určitě neztratí, ale takových lidí bylo v celé historii jen pár. Něco jako "Dobrý Will Hunting" :-)

0/0
2.7.2010 14:39

astar

Re: vš

jj, no já s tímnemám problém, ovšem před cca 10 lety, kdo studoval vš, tak to byl pojem.. dneska má vš každý poleno, kterýmu s enechce makat.. sorry, ale je to tak.-.. dneska stačí jít po ulici akaždej druhej má vš, sice mu je naprd, ale má ji.. super, ne? za chvíli bude mít každá bankovní úřednice vš... to je naprostá degradace vzdělávání.. kam pujdeš?? no, na vejšku, to víš, makat s emi nechce... odposlechnuto před několika týdny v tramvaji.. no a když to nevyjde letos, tak hodím nějakou jazykovku a zkusím to příští rok.... panečku, to je úrověň vzdělání.. a po vš.. woe, pod třicítku hrubýho nejdu, samo že kára, notes, telefon, vlastní luxusní kancl, já jsme totiž vš...

0/0
2.7.2010 15:27

Chytry.Kocour

Re: vš

to si nemyslím,že každý druhý na ulici má VŠ. to možná maturu. a mnoho lidí, kteří jí mají si vůbec neumí uvědomit, že je to furt lepší než mít základku nebo výuční list.

0/0
4.7.2010 18:40

bk89322

Re: vš

Zejmena v ceske a slovenske rpeublice se vyskytuje spousta konferenci, kde se uda kazdej clanek. V zahranici jsou takove tez. Udat clanek na prestizni recenzovane konferenci ci casopise je neco jineho. Tam se ale obvykle diplomove prace nekvalifikuji.

0/0
2.7.2010 16:37

incus

Re: vš

Samozřejmě to mělo být do něčeho jako je prestižní Journal of cryogenics, ale se mi nechtělo kazit prázdniny smolením článku v angličtině, když jsem si říkal, že během PhD se toho udá mnohem víc. Jo vím, že jsou obory, kde se dá mnohem snáze publikovat. Vzal jsem si pak téma na dizertaci z oblasti humánní fyziologie a patologie, a školitel mi sliboval, že se v lékařských časopisech publikuje snáze než v těch fyzikálních a technických.

0/0
2.7.2010 23:51

Cenzurou pravdu neumlčíte !

Re: vš

Nikoliv - na titul Bc. stačí bakalářská práce. Tu v podstatě čte a hodnotí jen školitel. Co se týče diplomek, tam je to o něco lepší, musí ji hodnotit oponent - což je většinou nějaký spolupracovník nebo bývalý žák školitele, takže zase nic moc. Teprve u disertace musí být oponenti nějací respektovaní lidé v oboru.

0/0
3.7.2010 8:08

jole

Re: vš

Tady Vam musim oponovat. Samozrejme i bakalarska prace musi mit oponenta. Ale asi zalezi jak na ktere skole se to bere vazne.  Ja muzu mluvit leda za MFF UK, kde jsem se nesetkala s tim, ze by to fungovalo tak, jak pisete.

0/0
4.7.2010 22:39

Chytry.Kocour

Re: vš

to byla chyba. Tu VŠ jssi měla udělat kvůli sobě se zájmem o studovaný obor. A že to matka špatně rozdýchavala? Co jí je po tom? Ne každý na to má. Druhá věc je ta, jestli brácha na tu VŠ nebyl dotlačen proti své vůli. ale může  tvého bráchu a matku uklidnit to,že brácha má vůbe maturu. je vůbec dost lidí,kteří jí nemají. zas taková samozřejmost to dnes není,ale s ní je to mnohem lepší než se základkou.

0/0
4.7.2010 18:34

pablo_arospede

"studium"

To jsou panečku studie, to by se mi taky líbilo... ;-D Ale na druhou stranu, stojí to potom za to? Který zaměstnavatel aspoń trochu studuje, co dotyčný studoval, tomu to celkem rychle musí docvaknout... A ano, jistě se najde někdo, kdo se flákal Karlově univerzitě a vystudoval se štěstím a pak třeba někdo, kdo dřel na soukromé škole jako kůň. Ale to jsou spíš výjimky potvrzující pravidlo...

0/0
2.7.2010 12:35

MassaBob

Re: "studium"

No mas velkou pravdu, ale pouze co se tyce soukromeho sketoru... S touhle vejskou to na nejakeho vedouciho odboru na magistratu hodi...

0/0
2.7.2010 13:49

Janulice78

Re: "studium"

takove misto ve statni sprave je jiste terno

0/0
2.7.2010 14:19

Bob-an

Jsou skoly kam nemusite chodit vubec

a presto jsou normalne prezencni.... nechapu kde je problem.... ja jsem na VSE a kdyz si clovek nacpe vsechny predmety do jednoho dne tak taky chodi do skoly jednou tydne, navic dochazka neni povinna (a to nejen na VSE) tzn kdo nechce do te skoly nemusi skoro vubec..... v podstzate je treba chodit akorat na testy (na nekterych rpemdetech je test kazdou hodinu, nebo prepadove testy-v pripade nepritomnosti 0 bodu samozrejme) tzn i pres nepovinnou dochazku tam clovek musi.....

0/0
2.7.2010 12:17

swoshik

Re: Jsou skoly kam nemusite chodit vubec

tjn, když je 10 testů na 13 seminářů, tak to je opravdu "nepovinné." Zas je fér, že když někdo nemůže, příde jen o pár bodíků. Povinnost bych nijak neřešil. Vědecký výzkum jen pro to, aby byl, mi příde taky zbytečný, ale úroveň závěrečných prácí je asi nejpodstatnější. U nás na oboru neuznají každou druhou

0/0
2.7.2010 12:34

incus

Re: Jsou skoly kam nemusite chodit vubec

A k čemu je VŠ bez výzkumu? To ať rovnou zřídí nějakou Obchodní akademii, nebo raději "Praktickou školu pro nevěsty" :-)

0/0
2.7.2010 14:54

Judge Dredd je o5 tady

Re: Jsou skoly kam nemusite chodit vubec

A co by jsi chtěl zkoumat v ekonomice... vždyť se jim ty jejich Smithovi i Keynesovi bůábolůy každých 20 let hroutíá jak domeček z karet...

Jak říká můj kamarád - EKONOMIE JE PAVĚDA.

0/0
2.7.2010 21:33

tom-2718281828459

Re: Jsou skoly kam nemusite chodit vubec

a to že u vás neuznají každou druhou je jako dobře? Neměli by školitelé, když vidí že na to student kašle, tak na něj došlápnout? Neznám nikoho tak nezodpovědného aby se vykašlal na závěrečnou  práci a u vás je to půlka?

0/0
2.7.2010 20:15

neumisa

bože můj ...

... a to má jako absolvent titul Magistr ekonomiky a insolvecne???? to je strašný .... degradace vysokých škol, otvírat takové obory ...Rv

0/0
2.7.2010 11:34

sardas

Re: bože můj ...

A  slyšel jste už o oborech rekrelogie a podobných ;-D ?

0/0
2.7.2010 11:56

neumisa

Re: bože můj ...

ježkovy zraky, to taky existuje??? 8-o8-o

0/0
2.7.2010 12:27Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.