Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Průzkum zjišťoval, co lidem v Brně vadí. Hlasujte, co ve městě vadí vám

Co by mělo po volbách řešit nové vedení města? Podle průzkumu pro MF DNES vadí více než třetině dotázaných Brňanů dopravní zácpy, problémy s parkováním a množství aut v centru. Přitom si však osm lidí z deseti život v Brně pochvaluje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Bajinek

Rezidence Erasmus

Momentálně mi zdaleka nejvíce vadí bezzubost úřadů (Královopolskými počínaje a krajskými konče) v kauze Rezidence Erasmus. Poměrně velmi vlažná angažovanost až podivuhodný nezájem většiny městkých radních ke skutečnosti, že stavební úřad mětské části dokáže schválit stavbu na parcele, jejíž majitel nikdy nedal se ke stavbě souhlas, takže bagry a jeřáby nyní vesele staví na jeho pozemku a to v rozporu z územním plánem a navíc se zrušeným stavebním povolením... Minimálně 3 měsíce město ví, že se tu jedná proti jeho vůli, proti jeho zájmům, proti zájmům VUT a v neposlední řadě proti vůli a zájmu občanů. A výsledek? Stavba běží nerušeně dál, neboť každý z úřadů má svoje lhůty  a termíny :-( Kdyby tak pánům radním vjel na jejich pozemek někdo s bagrem a začal tam kutat...

0/0
13.10.2010 15:50

hugous

Nejvíc mě vadí plýtvání penězi daňových poplatníků

na výstavbu cyklostezek. Kdyby se někdo zamyslel, jak jsou vlastně využívány dospěl by k tomu, že v zimě, dešti v noci a v běžné pracovní dny jsou téměř prázdné. V podstatě jsou užívány jenom pár dní v roce. Zatímco Brno nemá pořádný plavecký , hokejový ani fotbalový stadion, nebo jiné sportovní areály, které mohou fungovat celý rok a kde by si lidé rádi i zaplatili. utrácejí soudruzi stamiliony pro pár desítek lidí kteří neplatí nic. O tom, že Brno je natolik bohaté, že po týdeních deštích vyjedou cisterny zalévat stromy se nebudu rozepisovat. A jako perlička nazávěr je současná oprava kanalizace na ul Rybníček. Žádná firma si nemůže dovolit platit dělníky za postávání a pokuřování, vyjma těch, které získají zakázku od města a pokuřování a neschopnost stavbyvedoucích organizovat práci si zahrnou do nákladů.

0/0
12.10.2010 15:42

regfuck

Re: Nejvíc mě vadí plýtvání penězi daňových poplatníků

stadion je vyuzivan taky jen urcitym poctem lidi. Porovnavat vyuziti stadionu a cyklostezky mi prijde fakt zcestne divne. Nejlepsi by bylo, kdyby ke stadionu vedla cyklostezka ;).:-P

0/0
12.10.2010 15:58

jupikjupik

Re: Nejvíc mě vadí plýtvání penězi daňových poplatníků

stezky versus fotbalové hřiště :) Mysli.... podívej se na stezku kolem řeky do modřic, od jara do podzimu je tam plno. z EU se platí jiné stezky z třebíč rakousko.... tam je aspoň frekvence..... přes malý potůček se udělá most jak tři krávy...

0/0
12.10.2010 16:42

hugous

Re: Nejvíc mě vadí plýtvání penězi daňových poplatníků

A CO V ZIMĚ, V DEŠTI, ZA TMY ATD. Deset let jsem chodil každý den kolem řeky mezi Křenovou a Komárovem se psem - ráno nikdo v poledne sem tam někdo a večer nikdo. Žádné stadiony ale kryté haly s provozem celý rok i za tmy, které mohou sloužit taky k jiným účelům než turistice (různé turnaje a pod.) Stále mě není jasné proč jsou cyklisti neustále zvýhodňováni. Že by měl soudruh primátor akcie nějakého výrobce kol?

0/0
12.10.2010 19:21

;-)

Re: Nejvíc mě vadí plýtvání penězi daňových poplatníků

silnice jsou v noci také skoro prázdné. Jinak zavedením cyklopruhů  k běžné dopravě po městě určitě stoupne využívání kola jako dopravního prostředku - a lidé ho budou využívat nejen k rekreaci ,když je krásně, ale k dopravě, kdykoliv to počasí dovolí.  Cyklistika je podporována ze dvou důvodů - jako sport a jako doprava. V prvním případě je to stejně diskutabilní, jako proč podporovat hokej či házenou. Pro mluví dostupnost široké veřejnosti. V druhém případě je jednoznačně cílem snížit počet aut ve městech, zátěž MHD, a celkově racionálně využívat zdroje. Ono je mnohdy rychlejší ujet 2 km na kole, než jet 30 minut autobusem. Cyklodoprava funguje výborně v mnoha zemích světa, včetně tak vyspělých jako je nizozemí  či japonsko. Je zajmavé, kolka lidem v ČR leží v žaludku. Možná i v ČR trochu diskredituje, že mezi její nejhlasitější zastánce patří SZ a různé ekologické spolky a celá věc se z roviny dopravní, životního prostředí  a ekonomické přenáší do roviny politické.

0/0
13.10.2010 10:21

tokumara

Re: Nejvíc mě vadí plýtvání penězi daňových poplatníků

Tak já su docela aktivní cyklista, ale ono dojíždění na kole po Brně je naprd, co se týká kopců. Většina relací se nějak rozumně bez nich nedá. :/

0/0
13.10.2010 14:26

;-)

Re: Nejvíc mě vadí plýtvání penězi daňových poplatníků

Brno nemá zcela ideální terén, ale kdyby na kola přesedlalo 10-30% lidí, bylo by to dobré. Když někdo dojíždí do školy či do práce jen pár km a je to po rovině, tak je pro něj kolo ideální.  Což sice zdaleka nebude každý, ale bude těch lidí také dost.

0/0
13.10.2010 21:01

hugous

Re: Nejvíc mě vadí plýtvání penězi daňových poplatníků

Rozuměl bych tomu, že se namalují pruhy na vozovku ty nestojí stamiliony a řídiči nepotřebují 3,5m pruhy. Ale jak to bude u cyklistů se silniční daní, povinným ručením, bude muset v dnešním provozu mít cyklista řidičák ? Neboť jak chodci tak i řidiči vědí co cyklista vyvádí na silnici nebo na chodníku. Snížit počet aut ve městě je hezký ale nereálný záměr. Až na vyjímky do práce jezdí lidi MHD nebo autem protože jsme češi a taky proto, že hezkých dnů je během roku opravdu málo. Argument, že silnice jsou v noci taky prázdné neobstojí, neboť si řidiči na rozdíl od cyklistů za ně platí ale mohou na ně i cyklisté a stejně jsou prázdné jak sám uvádíte. Protí cyklistům nic nemám ale na cyklostezce se zatím nepořádalo žádné mistrovství republiky, Evropy nebo světa maximálně mistrovství kdo dřív dojede do viného sklepa což mě připomíná neskutečnou specialiti ČR vinařské cyklostezky.(podpora alkoholismu a porušování zákonů)

0/0
13.10.2010 16:38

lee2

Re: Nejvíc mě vadí plýtvání penězi daňových poplatníků

Ach jo, to jsou tedy argumenty : "na cyklostezce se zatím nepořádalo žádné mistrovství republiky, Evropy nebo světa". Zrušme nemocnice, školky, parky ..., tam také MS ještě nebylo :-P.

0/0
15.10.2010 15:00

hugous

Re: Nejvíc mě vadí plýtvání penězi daňových poplatníků

Pro ty hůře chápající : Nejedná se o to kde se dá nebo nedá hrát jakékoliv mistrovstí. Jde o to, proč jsou jedni,(cykloturisti) zvýhodňováni před jinými rekre. sportovci. Nikdo pro ně žádné haly (které by mohli zdarma užívat) nestaví. A o to, že většinu roku jsou cyklostezky stejně prázdné.Rv

0/0
15.10.2010 20:07

lee2

Re: Nejvíc mě vadí plýtvání penězi daňových poplatníků

Prozměnu pro ty méně chápající: Kolo není jen sportovní náčiní, ale i dopravní prostředek. Jelikož většina aut, jezdících ve špičce do práce a zase zpět, jezdí obsazena jen jedním pasažérem, je pro město prospěšný každý, kdo vymění auto za kolo. I v anketě u tohoto článku je nejčastější odpovědí co lidem v Brně nejvíce vadí "Dopravní zácpy, problémy s parkováním a množství aut v centru". Osobně nemám problém si každý den po práci zajít do haly rekreačně zahrát nějaký sport, ale při jízdě do práce na kole si připadám jako sebevrah.

0/0
15.10.2010 22:45

hugous

Re: Nejvíc mě vadí plýtvání penězi daňových poplatníků

Dopravní zácpy, nemožnost parkování a všechny problémy s auty by vyřešilo přestěhování všech úřadů do jednoho místa s možnostmi parkování. Úřady kdoví proč obsadily historiské budovy v centru města. Rovněž tak některé banky se usadily ve středu města, sám jsem měl obrovský problém převést hotovost, protože do banky nešlo zajet autem. Žádné problémy s parkováním nemají žádná obchodní centra. Protože jsou na rozdíl od úřadů na koncentraci vozidel dimenzovány. Představte si např primátora, jak jede do práce na kole - to je blbost co ? Veškeré plýtvání penězi na cyklostezky je způsobeno tím, že je to dnes moderní je stavět ať to stojí co to stojí. To, že v Holandsku lidé jezdí víc na kole je vzácná vyjímka.

0/0
16.10.2010 15:57

;-)

Re: Nejvíc mě vadí plýtvání penězi daňových poplatníků

cyklodoprava může ulehčit městu. Kdyby ji využívalo k denní dopravě 20% lidí byl by to velký úspěch. Pokud se cyklopruhy neujmou, asi budou jednou zas zrušeny. Ale bez nich lidé kolo jako běžný dopravní prostředek používat nezačnou. Je třeba to zkusit.  Jinak všechny položky které jmenujete jsou veskrze malé a nepodstatné.

0/0
13.10.2010 9:29

hugous

Re: Nejvíc mě vadí plýtvání penězi daňových poplatníků

Z těchto malých a nepodstatných věcí se skládají stamiliony a jsou nepodstatné pro toho kdo si peníze nikdy nevydělával tvrdou prací.

0/0
13.10.2010 19:53

nocenka

Brno jako celek

Brno je pro mě otřesné samo o sobě, celé:-P

0/0
12.10.2010 15:06

jupikjupik

Re: Brno jako celek

Tak na to by ti každý druhý slovák studující v brně řekl - "no veď my zme vás sem do čiech veru nevolali...."

0/0
12.10.2010 16:39

USPS forever

Re: Brno jako celek

R^R^R^

0/0
16.10.2010 10:25

tari

Cyklostezky

Mě přijde nejtragičtější množství cyklostezek. Oranžoví se začli chvástat tím, že zdvojnásobili jejich počet. Ano. Místo jedné jsou tu dvě. A jak to udělali? Nakreslili čáru na silnici, která vede odnikud nikam. My, co rádi jezdíme na in-linech se asi nedožijem toho, že bychom mohli jet městem na bruslích místo pomalou šalinou která má stejně věčně někde výluky. Teda nic proti opravám, ale když někdo rozkope, co loni opravil, nevidím v tom nic jiného, než nutnost vyčerpat dotace... Nehledě na to, že je pravděpodobně v plánu příští rok to kopat znovu (špatně udělaný parovod či co).

0/0
12.10.2010 14:30

jupikjupik

mají to blbě postavené

Např. mě z prvního bodu vadí hodně aut v ulicích ale málo parkovacích míst ne. Protože hodně aut v ulicích lze vyřešit i tak, že se to zastaví na periferii a do centra se nepustí.... můj sen....

0/0
12.10.2010 14:27

Stone_Pilot

V centru

mi vadí otřesné okolí hlavního nádraží a podchod se stánky, kde se nedá pomalu projít, bezdomovci a ruiny přikryté 10 let po požáru bigboardem. Ve staré Líšni (kde bydlím) mi vadí pálení zahradního odpadu mými línými a spořivými spoluobčany, co netrefí do sběrného dvora a topení kdečím - v zimě nedýchatelno. Pálení odpadu na zahradách zakázat (a případně zajistit v ulicích se zahradami i kontejnery na bioodpad), topení na uhlí taky zakázat (všude je zemní plyn). Řečičky o tom, že černej dým jde z moderních kotlů jen pár minut mi tu ani nevypisujte, většina topičů tam stejně háže všechno, co hoří, aby ušetřili a kontrolovat se to efektivně nedá. Zakázat a je to!

0/0
12.10.2010 13:35

USPS forever

Re: V centru

R^R^R^

0/0
16.10.2010 10:27

John Xavier

Opravy města

Nechápu lidi, kteří si stěžují na opravu silnic a ulic a kolejí.... Kdyby šlo o zbytečné investování, neřeknu ani popel, ale denně v šalině poslouchat ublížené stěžování si na zlepšování města mi přijde k podivu. Ať lidé nejdříve otevřou oči a rozhlédnou se kolem sebe....ať si zkusí žít ve městě, v kterém všechno chátrá.... Neříkám, že tu není stále co zlepšovat, ale ve srovnání s velkou spoustou jíných měst je Brno špička. Co se týče MHD, kultury, sportu i zeleně. To stěžování mi přijde jako lenost i neschopnost dostatečně se zajímat o své město a myslet na víc než na půl roku objížděk. Vzpomeňte si na opravu Pisárek - nadávky lidí z Kohoutovic, že je to daleko....a teď kolem Myslivny jste na Mendláku za 12minut.

0/0
12.10.2010 12:39

fazula

Statisticka relevancia

Statisticka relevancia ankety pod clankom je zalostne miziva vzhladom na to, ze su spajane viacere aspekty do jedneho bodu. (Ako suvisia cizinci s ciganmi? Ako suvisi priehrada s parkom Luzanky?) Blizia sa volby, nic viac a nic menej. Seriozne vyskumy sa realizuju uplne inak.

0/0
12.10.2010 10:21

ah1988

Krasne Brno

melo bohuzel smulu na svoje vedeni primitivnimy burany a to od konce valky.....Zacalo to vyhnanim pracujici a inteligencni mensiny do okolnich statu a nahrazenim udatnych partizanskych bojovniku hlavne inscesem poznamenane Ceskomoravske vysociny...toto hnizdo rudych kvadru radi vlastne diky svym potomkum do dnesni doby a to jsou vysledky, ktere dnes a denne vidime....Oni to Prazaci a nyvstevnici ostatnich mest velice dobre vidi aspravne to komentuji....

0/0
12.10.2010 10:19

nestačímsedivit

Re: Krasne Brno

Piš česky, není ti rozumět!

0/0
12.10.2010 10:57

Karel Infeld Prácheňský, osobně

Re: Krasne Brno

Chytré vyhnali, a ty jsi zůstal, viď?

0/0
12.10.2010 14:14

Mustang

Nejhnusnější je podchod Dornych - Tesco

s otřesnými stánky a obchody 8.kategorie. Jsou tam pořád stejné zjevy a každých 5kroků Vám někdo něco vnucuje nebo Vás obtěžují nemakačenka a bezdomovci. Rozhodně jsem pro vypovězení všech prodejců co tu jsou!!! Ať prodávají dál od centra, vždyť je to ostuda pro takové jinak krásné centrum!!!

0/0
12.10.2010 9:59

nestačímsedivit

Re: Nejhnusnější je podchod Dornych - Tesco

Tak s tím se dá souhlasit, chtělo by to trochu "vyčistit"!

0/0
12.10.2010 10:58

USPS forever

Re: Nejhnusnější je podchod Dornych - Tesco

R^R^R^

0/0
16.10.2010 10:31

jelos

....

MHD - az budu velkyma oknama doma driv, pohodlneji a levneji nez autem, klidne budu jezdit. Za soucasneho stavu, kdy z Kornerky bych jel dom salinou cca 40 min vc. mileho doprovodu pracujicich, nekradnoucich a milujicich spoluobcanu a za nezdrazene jizdne, ktere sliboval jako mnoho dalsich veci 30ti kacka Roman - pojedu autem na klidek.

Cejl atd. - pokud nebudou oni chtit se prizpusobit neudelame nic a taky proc by chteli ? Bydleni zdarma, prachy bez prace, ted jim to tu EU opravuje a mesto potazmo stat je podporuje. Nehneme se nikam, stacil by bohate stejny metr jako na nas normalni lidi a to: neplatis-nebydlis, nemakas-nic nemas

0/0
12.10.2010 9:53

jupikjupik

Re: ....

pojedu autem na klídek .... jj kolegynka jela tuhle dvě hodiny na klídek - kolem nádraží, tesca atd. Salinou by tam byla i v zácpě za 40 minut

0/0
12.10.2010 14:30

jelos

Re: ....

ano, priznavam nekdy se zadari... o tom zadna, ale MHDcku se zadari uuplne stejne...

0/0
12.10.2010 14:56

jupikjupik

Re: ....

ne tak uplne. Ber to tak, ze treba na uvoze mají podstatnou část svůj pruh. Zatímco auta popojíždí po metrech, trajf si to fičí....ale proti gustu žádný dišputát. Já mám to štěstí, že do práce to mám 2 km, a to se dá v teple v pohodě i na kole po chodníku...takže ráno mrknu na kamerky a když je to totálně zas...né, vytáhnu kolo.

0/0
12.10.2010 16:45

USPS forever

Re: ....

R^R^R^

0/0
16.10.2010 10:32

Al Coholic

podchod

dost mě štve hnusný podchod pod nádražím, bezďáci, pach moči, řvoucí hračky ťamanů, humus. A sem přijíždí cizinci z vlaku nebo Zvonařky, ostuda jak BRNO!

0/0
12.10.2010 9:40

Lexinka

Re: podchod

Ano, ten zápach moči, který se line (ne)jen od veřejných záchodků v podchodu, ten je naprosto nechutný. Včera jsem kolem šla a zvedal se mi žaludek. To snad není ani  možný tohleto! :-(

0/0
12.10.2010 14:42

USPS forever

Re: podchod

R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^

0/0
16.10.2010 10:34

ah1988

Soudruh Onderka

a spolupracovnice stb Kapiscakova jako zastupci Brna je tou  nejvetsi ostudou a rana pod pas stovkam vzdelanych a slusnych brnanu, kteri jsou naopak sikanovani, mizerne placeni touto porevulucni verbezi....

0/0
12.10.2010 9:20

Karel.J

Re: Soudruh Onderka

Asi zaměstnanec magistrátu dle:"  mizerne placeni touto porevulucni verbezi...." Onderka Vás platí mizerně?? tak si najděte jinou práci, když dle Vás patříte k těm" stovkam vzdelanych a slusnych brnanu ". Váš slovník mi připomíná soudruha prokurátora Urválka. Masy poctivých pracujících, verbež v žoldu kapitalistů, .... ;-D , jj, soudruhu Adámsču a Klestilčsu, život je boj a VY musíte platit ;-D. Nevím, že by byl Onderka soudruh ale ta paní by to vzhledem ke svému věku u stb asi nestihla ;-D

0/0
12.10.2010 9:41

ah1988

Aha

pan zrejme patril k opravdovym oporam spolecnosti a nyni je zastance starych struktur a co je nejlepsi nechape o co jde....

0/0
12.10.2010 10:10

Karel.J

Re: Aha

Aha... Děkuji za Vaše hodnocení. Jen my ještě vysvětlete kdo je stará struktura...? Ten kdo je starší 35 let, VY se asi řídíte heslem :" mělo by se střídat a sedící se vrhli na stojící " nebo obráceně? ;-D

0/0
12.10.2010 10:19

USPS forever

Re: Soudruh Onderka

R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^

0/0
16.10.2010 10:35

batoh

Hlasování

Jak mám hlasovat pro všechno!?

0/0
12.10.2010 9:06

Petr PATRYK

doprava

Je nesmyslne davat do jedne kategorie prirozenou touhu lidi se pohodlne dopravovat do prace nebo jinam a nezodpovedna a neprirozena rozhodnuti magistratu o povolenkach vjezdu do centra - proc je napriklad maji taxiky nebo urednici, mi neni jasne. Staci zasobovani v noci a sanitky a vozickari (ale opravdovi, nikoli hluchonemi nebo s bolavym palcem) pres den.

0/0
12.10.2010 8:35

honzinulanek2

Doprava není tak hrozná

Ale to, že jsou v centru cikáni je fakt děsný. Nejsem přímo z Brna, takže když tam jedu, vždy jich potkám desítky. Hodně přátelům již stihli něco ukrást, mě to zatím nepotkalo. Je to fakt ostuda, Brno není moc bezpečné ani ve dne.

0/0
12.10.2010 7:37

USPS forever

Re: Doprava není tak hrozná

R^R^R^

0/0
16.10.2010 10:36

sombreri

Trosku dilema..

Vadi mi jak spatna dopravni situace v centru, tak i problemove etnicke mensiny...viz cejl a podobne...Nikdo nema dostatecne koule na to, dat to doporadku...Kazdy den projizdim okolo oblibenych mist pobytu techto spoluobcanu a nechapu proc pracuji, kdyz oni nemusi a nemaji se o moc hur nez ja...prakticky i lip, nemusi resit problem s bydlenim-mesto jim vzdycky neco da, a v tech jejich slumech nikdo jiny zit nechce. Resit jidlo, obleceni apod-tak ne, co potrebuji to si ukradnou..viz napriklad Vankovka, kazdy vikend je tam na navsteve jedna veelika rodinka, co se potrebuje osatit.. Takze cely den nic nedelaji a maji se lip jak clovek, co jezdi na 6 do prace, ve 4 se dostane zpet domu, unaveny a znechuceny...

Takze jednoznacne jsem pro druhou moznost v ankete..

0/0
11.10.2010 23:42

asitat

Re: Trosku dilema..

na zácpy jsem si už zvyknul, ale ten Cejl Rv;-€

0/0
12.10.2010 7:05

USPS forever

Re: Trosku dilema..

R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^

0/0
16.10.2010 10:38Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.