Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jak budou strany vyjednávat, tak budou i vládnout, tvrdí Onderka

Roman Onderka získal nejvyšší počet "preferenčních" hlasů v jihomoravské metropoli. Jeho ČSSD v Brně vyhrála historicky vůbec poprvé komunální volby. Přesto by se o svůj post primátora mohl bát. "Sobotní noc pro mě byla výjimečná," řekl primátor.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

arogancemoci2

O zásadovosti těchto soudruhů svědčí následující:

Soudruh Onderka hovoří o názorovém přemetu ve věci stěhování nádraží: "Tehdy šlo v programu o brněnské nádraží, kdy sociální demokracie zastávala názor, že jeho přesun by se uskutečnit neměl. Za čtyři roky ve vedení města jsme tento problém přehodnotili…" ;-D

0/0
4.11.2010 23:08

aldabubo

Pryč s ČSSD

Ideální by byla ČSSD v opozici. K čemu je nám pomník pana Onderky v nadživotní velikosti na Svoboďáku a podobné jiné projekty? Ten člověk akorát naliboval hory - doly a kromě dotace do profesionálního sportu téměř nic nesplnil. Opravdu nechápu brněnské voliče, kteří dali Onderkovi hlas RvRvRvRv Asi se jim město s černou výzdobou za 12 milionů líbí. A zeptal bych se jich, kolik je hodin :-P

0/0
18.10.2010 9:04

Agent Přisluhovač z exilu

Re: Pryč s ČSSD

Tu věc na Svoboďáku bych mu ještě vyčítal nejmíň...:-/

0/0
18.10.2010 10:07

Lukas1000

Re: Pryč s ČSSD

Lidi jsou mepoucitelni, vsichni jenom nadavaji a pak stejne k volbam neprijdou. Bohuzel ti co prisli si CSSD prali, nastesti na urovni mesta se nenadela tolik skody - pouze si vybrana cast nakrade, ale co uz ... meli jste jit volit!

0/0
18.10.2010 10:35

arogancemoci2

Re: Pryč s ČSSD

V opozici? Já bych jej, stejně jako ostatní sociální bolševiky, raději viděl v ..... sbohem dukáty.

0/0
4.11.2010 23:10

Agent Přisluhovač z exilu

Vzpomínka

A když jsem tu dva měsíce před volbami psal, že bude vládnout velká koalice s fíkovým listem v podobě KDU-ČSL, kdosi s nickem "Robert Kotzian" to tu vehementně vyvracel...No, uvidíme.

0/0
18.10.2010 8:25

Stone_Pilot

Re: Vzpomínka

Proč by si měli brát do velké koalice Lidovce? K ničemu je nepotřebujou! Každopádně myslím, že velká koalice je ze 3 možností ta nejméně pravděpodobná.

0/0
18.10.2010 9:35

Agent Přisluhovač z exilu

Re: Vzpomínka

Vím já, k čemu? Napadá mě, že na obě strany Lidovci něco ví. Byl to závěr údajných předvolebních jednání - pokud lidovci uspějí, budou tam.

0/0
18.10.2010 10:07

Anubis1913

ano

Přesně tak. Taky se přidám. Největším vítězstvím Brna je to že vypadli Zlatuškovci a zelená špína značně oslabila!

Ostatní strany se v hlavních bodech shodují. Komunální politika by neměla být o politikaření takže je celkem jedno jaká povolební koalice vznikne. Snad jen by mohla ODS, TOP a KDU zatlačit na Socany v případě hokejového stadionu. Fotbal i hokej patří Za Lužánky! :-)

0/0
17.10.2010 20:03

;-)

Re: ano

Proti tomu, že hokej a fotbal patří za lužánky nic nemám - pokud se to tedy zaplatí ze soukromých zdrojů. Varianta, že město postaví nový drahý stadion pro profesionální sportovce opravdu není vhodná. Město se již o fotbalový klub stará víc než dostatečně - chodí na ně pár lidí, a současný zrekonstruovaný stadion na srbské nezaplní ani z poloviny. Proč tedy investovat miliardy do profesionálních fotbalistů? Jenom proto, že si pár fanoušků myslí, že "fotbal patří za Lužánky" a chtějí toho dosáhnout za jakoukoliv cenu? Ty peníze lze rozhodně investovat lépe.  Podpora města by měla končit tím, že nebude dělat žádné problémy s výstavbou stadionu soukromému investorovi, morálně ho podpoří a maximálně poskytně pozemky. Jinak soušasný projekt stadionu za lužánkami je zcela absurdně předimenzovaný pro potřeby současné Zbrojovky, která má nakročeno spíše do 2. ligy, než do ligy mistrů.

0/0
17.10.2010 20:16

Anubis1913

Re: ano

Když jsme se minule bavili o podpoře nebo nepodpoře výstavby stadionu tak sem si najel na rozpočty města. V minulém desetiletí šlo na kuturu 2 krát víc financí než na sport. Na opravy kulturních stánků. Městské divadlo Brno (rekonstrukce zdroje se rozcházejí, ale potvrzují něco víc jak 300 mil. Kč + Nová scéna 451 mil. Kč) Rekonstrukce Reduta (286 mil. Kč) a to nemluvím o Janáčkově divadle, na který se zatím vydalo víc jak 100 mil Kč a celkový náklady jsou plánovaný na 1,2 miliardy!!!! K tomu plánovaný nový koncertní sál.. Jinak máš pravdu že situace ve Zbrojovce není zrovna růžová. Možná že ale i sestup by paradoxně Flintě pomohl. Dosud si mi neodpověděl který fotbalový klub si může u nás dovolit financovat stavbu vlastního stadionu? Nechtěl bych aby tu byla podobná situace jako je teď v Plzni, kde hrozí že pokud vyhrají ligu budou na poháry muset jezdit do Prahy.. Ale jistě souhlasím i s tím že o financování se musí postarat vedle města, příp. kraje, hlavně soukromý sektor.

0/0
17.10.2010 20:40

;-)

Re: ano

Ovšem možná brzy druholigový klub na který chodí hrstka fanoušků rozhodně nepotřebuje nový stadion za miliardy. Malý stadion přiměřené velikosti by měl jít za lužánkami vybudovat i ze soukromých zdrojů. Ovšem z městského se vždy každý rád rozšoupně. Na tom, že jde na kulturu víc něž na sport nevidím nic závadného - nikde není psáno, jaký má být poměr. Nemám nic proti výdajům na sport, ovšem jednoznačně podporuji sport amatérský, mládežnický a pro veřejnost. Tedy například rekonstrukce školních sportovišť, veřejně přístupné sportovní areály, plavecké bazény atd. |Vrcholový sport je o velkých penězích, a není důvod, proč by na to mělo město ještě přispívat. Srovnejte si platy ve Zbrojovce třeba s platy v národním divadle Brno, a zjistíte, že je tam velký rozdíl. Jinak osobně jsem zastáncem i co nejširšího soukromého financování  kultury, rekreačních aktivit atd.

0/0
17.10.2010 21:19

Anubis1913

Re: ano

To jsem nevěděl že fotbalisty Zbrojovky financuje město :-). No vybavuji si článek který vyšel v novinách za primátorování paní Lastovecké (která tehdy prohlásila něco o tom že by fotbal a hokej v Brně nejraději zrušila a málem se jí to povedlo) se starostkou německého Freiburgu. Na otázku "na co je ve svém městě nejvíc pyšná" odpověděla "na naše fotbalisty" (tehdy se dostali do Uefy) "díky nim teď celá evropa ví že je nějaký Freiburg, navíc spousta dětí vidí ve fotbalistech vzory a chtějí být jako oni". No spousta odborníků říká že sport je jedna z nejlepších prevencí proti drobné kriminalitě. Pokud budou mít vzory a třeba i sen jednou si zahrát na novém stadionu i to může dělat hodně.

Není daleko doba vo na Kometu chodilo 300 lidí a není daleko doba kdy bylo za lužánkami na fotbale i přes 40tisíc. Přesto si myslím že jsou nařadě důležitější věci jako městský okruh, nádraží či R43.

0/0
17.10.2010 21:35

;-)

Re: ano

Pokud postaví město stadion a ten pak pronajímají pod cenou klubu tak jde jednoznačně o formu veřejné podpory. Jen trochu maskovanou. Profesionální fotbal je spíše  odvětvím zábavního průmyslu, než sportem. Ohledně prevence proti kriminalitě - ano, sport je výbornou prevencí - ale jeho aktivní provozování. Jeho sledování v ochozech má spíše opačný efekt. Proto jsem pr podporu amatérkého sportu, mládeže a sportovišť pro veřejnost.  Zbrojovce úspěch přeji, ale jsem realista - v současné době by byl stadion jen vyhazováním peněz. Pokud je pro fanoušky tak důležitý, mohou zkusit na nějakou menší variantu založit soukromou sbírku. Kdyby dalo např. 50 000 lidí 2000 Kč, už by to bylo 100 000 000. A to by byl už slušný základ na druholigový stadion.   Ale ono by se asi rychle ukázalo, kolik je opravdových fanoušků a na kolik si zbrojovku cení....ale třeba se mýlím - můžete to zkusit.

0/0
17.10.2010 21:49

Anubis1913

Re: ano

Ano "v současné době" A o tom to je. Ne znovu říkám že stadec není na pořadu dne. Ale když už by měl být stavěn stadion i hala tak jedině za Lužánkami.O to mi šlo v prvním příspěvku. Jinak pořád tak nějak doufám že lidi kteří před pár lety chodili prostě nevymřeli a jsou spíše otrávení s jednáním "Prosovců" tak jako byli otrávení z jednání dřívějšího majitele Komety pana Vrby což se tenkrát taky odrazilo ve výkonnosti i návštěvnosti.

0/0
17.10.2010 22:00

Anubis1913

Re: ano

A ještě proč fotbal i hokej Za Lužánky. Protože Soc dem sice má v programu stavbu fotbalového stadionu a dokonce i multifunkční haly ale tu chtějí hodit někam na okraj. Přitom vítězná studie mladých architektů ukázala že pro město by byla právě varianta sportovišť za Lužánkami výhodná a komplexní..

0/0
17.10.2010 20:45

robinhrdina

Re: ano

 ano souhlasím s tím že utrácet peníze nás všech že padesát křiklounů ,no možná 20, kteří křičí že fotbal patří za Lužánky je totální nesmysl.Protože na fotbal pod Prosama chodí už ted tak maximálně 1000 lidí.A bylo by dobré kdyby místo Onderky, který nasliboval v Brně vše a kromě hokeje nic nesplnil přišla pravostředová koalice.

0/0
17.10.2010 20:58

;-)

Re: ano

Bohužel, ta studie je také zcela nereálná utopie. Namalovat krásné plány není zas takový problém. Důležité ale je mít finance na jejich realizaci, mít pro  areál využití a mít finanční návratnost. Čímž se ovšem patrně neobtěžovali. Šlo jen o studentskou práci v rámci studia. Svým stylem můžeme být rádi, že se nerozhodli navrhnout kosmodrom - patrně by se našlo pár lidí, kteří by se dožadovali jeho realizace, když už máme tak hezký projekt.

0/0
17.10.2010 21:22

Anubis1913

Re: ano

Ta studie je docela nadčasová ale stačí si přečíst i názory a reakci odborníků kteří ji posuzovali. Co se týká financí tak souhlas. Musi se zapojit hlavně soukromý sektor ale za vydatné pomoci města, kraje atd.. přesto bych dodal. Bavíme se o tom že stadiony buď u sebe nebo od sebe! To že chtějí postavit oba je v programech politických stran které budou hrát v Brně hlavní roli!

0/0
17.10.2010 21:41

Generál Ugarte - vivido

Chtěl jsem také něco napsat, ale dva předešlí diskutující

již řekli vše.

0/0
17.10.2010 18:55

Mildred

Souhlas

Ano, je potřeba vrátit toto město slušným lidem. A dá se říci, že toto splňují v principu všechny politické strany vyjma všedevastujících, arogantních a stupidně dogmatických uskupení SZ a KSČM. R^

0/0
17.10.2010 18:51

Stone_Pilot

Ať už do dopadne jakkoliv,

hlavně ať vyfičí Zelení. A komouši samozřejmě ať taky nedostanou jakýkoliv podíl na rozhodování o Brně.

0/0
17.10.2010 18:08Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.