Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dělníci se do tunelů vrátí v dubnu, hustý provoz však lidem v okolí ničí zdi

Těžký život mají teď obyvatelé Žabovřesk a Králova Pole. A než se dostaví Dobrovského tunely, nebude jim líp. Hustota dopravy je tam totiž jako na dálnici a proti hluku a prachu se nemohou bránit. Křižovatky jsou ucpané a silnice se pod koly těžkých aut rozpadají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Si0 po třetím zákazu

A ještě se obraťte do Bystrce.

Kdyby tam už teď běhala R43 tunelem pod sídlištěm a kolem přehradní hráze, tak se Žabinám už teď náramně ulevilo.

0/0
16.2.2011 9:07

pat-brno

Kdo psal stížnost

To vám všem patří prvně napíšete stížnost a ted jééé ono se to celé zastavilo a stavět se kvůli Vám nemůže, tak co ste si stěžovali, na podzim už mohle bejt všechno hotovo a teď ser to prodrařží a ještě prodloží vaše utrpení-chudáčci. a co tak mi řiďici co tam každej den stojíme v kolonách to vás nenapadlo že se stížností to bude ještě horší nebo ste si snad najivně mysleli že se ty auta vypaří někam do vzduchu a budou jezdit jinudy ha ha ha, všem co podali tu stížnost bych dal k náhradě rozdíl o co to bude dračí a postavil stavy vedle silnice na tu dobu o co se to bude stavět dýl, závěrem bych se chtěl omluvit všem slušnejm občanum dotčených čtvrtí kteří chápu že tuneli sou potřeba a někudma vést musí a po jejich dostavbě se všem bude žít daleko líp a nemužou za těch pát chytráku co pro ně není nikdy nic dobrý a vždycky budou brajit proti všemu

0/0
14.2.2011 15:36

Si0 po třetím zákazu

Re: Kdo psal stížnost

Jste vedle. Jiní lidi psali stížnost a jiní lidi teď trpí.

0/0
16.2.2011 9:06

..Kamenožrout..

..

Obyvatelé si za svoji pakárnu můžou sami...

0/0
14.2.2011 12:52

Domm

hluk a prach...

....jsou přesně ty důvody(resp.starch z těchto důvodů v budoucnu) zastavení této stavby... tady je vidět jak soud od stolu někde v Praze rozhodne a to naprosto bez znalosti místních poměrů. Co by asi ten stejný soud udělal dnes, kdyby podali žalobu ti kteří s urychlenou dostavbou souhlasí a nastalou situací trpí jako zvěř.....??? asi by zastavil dopravu v celým Brně...páč jiné řešení to momentálně nemá...

0/0
14.2.2011 10:29

Lokýt

Re: hluk a prach...

A na koho by asi ti dotyční tu žalobu měli podat?! Na soudce, který zrušil protizákonné stavební povolení?!

Jinak s tím řešením se ovšem skutečně už k jádru věci blížíte.

0/0
14.2.2011 12:34

Kazeasch

Re: hluk a prach...

Jak protizákoné? Ty seš asi taky z Prahy co? Tenhle projekt se řeší víc než 20let jen kvůli tomu aby nebyl protizákoný, tak tu nemel kraviny. Co třeba ten obchvat v Cajzlově? Ten byl postavenej určitě strašně zákoně když už po týdnu bylo jasně vidět, že je to jedna velká konstrukční chyba a auta se tam neudrží ani když je sucho. Fakt si myslím že takovej projekt by určitě bez obálek prošel.

0/0
14.2.2011 13:08

Lokýt

Re: hluk a prach...

No že nějaká jiná stavba někde jinde má ještě víc chyb nezamená, že tahle tady nemá žádné :)

Protizákonné pro to, že bylo vydáno na stavbu, která nesplňuje zákonné normy = která stavební povolení dostat nemůže.

0/0
14.2.2011 13:14

Kazeasch

Re: hluk a prach...

Jenže konkrétně pro tuto stavbu byla udělena vyjímka, jelikož jiné řešení možné není (principielně), překročení je naprosto minimální a i tak se sníží hluk více než o 70%. Právě kvůli udělení vyjímky trval celý projekt tak dlouho.

Celá stavba má navíc dvě fáze, a tunely jsou jen ta první. Druhá fáze zahrnuje rozsáhlou síť protihlukových opatření, které srazí hluk hluboko pod normu. Tuto fázi ale nikdo v potaz nebere a řeší se jen tunely samotné. Mimo to stavba začala v r2005, a pokud k tomu měl někdo výhrady, tak to byl nejzaší termín, kdy měl vznést námitku. A ne až je proinvestováno několik miliard a proces už je nevratný. I kdyby to byl ten nejhorší projekt v historii lidstva, tak už je v takové fázi, že jeho zastavení bude mít daleko horší dopad než dokončení, a změnit už se nedá.

0/0
14.2.2011 13:34

Lokýt

Re: hluk a prach...

Jinými slovy, máte za to, že ten soudce rozhodl nesprávně a že pro to i máte argumenty?!

Fajn, ale v tom případě je předložte na příslušných místech - buď na Ministerstvu dopravy (které bylo u toho soudu žalovanou stranou a Vámi uvedené argumenty zjevně nemělo, protože soud prohrálo) nebo před instancí, nadřízenou tomu městskému soudu v Praze (na které je, aby nesprávný rozsudek zrušila)...

0/0
14.2.2011 14:35

Kazeasch

Re: hluk a prach...

Druhá fáze byla již předložena, ale problém je v tom, že tunely a protihluková opatření jsou dva samostatné projekty, a jako takové prý soud nemůže brát druhou fázi v potaz. I tak je ale poříd ve hře to, že byla vydána vyjímka jelikož tunely limit překračují minimálně, protože ale součástí žaloby bylo napadnutí této vyjímky, není možné se na ni odkazovat jako na důvod k zamítnutí.

Nelíbí se mi ale, že záležitosti Brna řeší nějaký čičmunda z Pražského soudu, a to aniž by zvedl zadek a jel si přímo na místo "konfliktu" ověřit a získat fakta důležitá pro celé řízení, čímž celý proces zbytečně protahuje a obrovským způsobem prodražuje celou stavbu, přičemž konzervace a její udržování pochopitelně snižuje i kvalitu. Stejně to dopadne stejně jako v předchozích žalobách dětí země a prokáže se že melou nesmysly. Už by jim to měl dat konečně někdo zaplatit aby si konečně uvědomili co mají na svědomí.

0/0
14.2.2011 15:04

Lokýt

Re: hluk a prach...

Pořád dokola... Děti Země nic na svědomí nemají - o věci rozhoduje soud, on říká, že se něco zastaví nebo nezastaví (ať už to říká právem nebo neprávem). Děti Země můžou tak akorát šoupat nohama a dělat návrhy.

A jestli to byla ta výjimka, co bylo napadeno a zrušeno, tak to zaprvé dává smysl (k čemu by byly normy, když by se na každé jejich nedodržení prostě jen vydala výjimka?!), za druhé tím hůř (protože ten projekt tím pádem dokonce už od počátku byl zmrvený vědomě) a za třetí tu výjimku tím pádem skutečně jako argument pro nic používat nejde :)

Jak je to se dvěma samostatnými projekty, to nevím, ale opět je to otázka na soudce a projektanta (ne na DZ nebo SVMO).

0/0
14.2.2011 15:15

Domm

Re: hluk a prach...

nejde o to na koho podat žalobu... byl to pouze diskusní příspěvek k zamyšlení... každopádně věci typu hluk a prach řeší  hygiena, nebo taky odbor dopravy ve městě Brně... ale popravdě by nebyo od věci tu žalobu směřovat např. i na toho soudce, nebo ŘSD pro průtahy s výstavbou (jejich chyba, že neměli všechna povolení a nesplňovali normy)... absudrdnost této situace je taková, že si žádá i naprosto absurdní řešení....

0/0
14.2.2011 13:34

Lokýt

Re: hluk a prach...

Ano, to je správný směr uvažování. Pokud soudce rozhodl nesprávně (nesmyslně, podjatě...), došlápnout si na toho soudce. Pokud měl pravdu, došlápnout si na ŘSD. To jsou potenciální skuteční viníci.

0/0
14.2.2011 14:29

Mildred

O tohle jste si koledovali

Na této kauze je vidět, jak si určitá část lidí „váží“ práce druhých a naopak jak přehnaně sebevědomé má mínění o sobě. Ty tunely jsou navrženy naprosto špičkově, navíc byly raženy celosvětově unikátní metodou kvůli složitému brněnskému podzemí. Také okolí tunelů je navrženo velmi vkusně, viz vizualizace na stránkách brno.cz. A jakého vděku se dočkali lidé, kteří je navrhovali a staví? Místo poděkování je občanské sdružení VMO Brno (sdružující především občany Žabovřesk) ještě pohnalo k soudu. Tak teď máte, co jste chtěli. Budete žít další měsíce na opuštěné stavbě, kterou budou – což se dá bohužel předpokládat – devastovat sprejeři a vandalové. A možná na ní budete žít celé roky. Jistě víte, že v Praze jsou fatální problémy s financováním tunelu Blanka. Vůbec bych se nedivil, kdyby se nakonec brněnské tunely zakonzervovaly a ty zbývající dvě miliardy na jejich stavbu se přesunuly do Prahy. Inu, čiň čertu (Dětem Země) dobře a peklem se Ti odmění. Ale vyprávějte to v Žabovřeskách.... 

0/0
14.2.2011 8:24

Grab

Re: O tohle jste si koledovali

jen jeden malý doplněk k příspěvku, se kterým se plně ztotožňuji. Sdružení VMO není sdružením občanů Žabovřesk, ale sdružením ing.Štěpaníka samotného se sebou. Já jakožto občan Žabin, kterému se stavba staví přímo pod okny, jsem plně pro dostavění a to co v nejkratším možném termínu. Městský soud v Praze by měl nařídit ústavní psychiatrickou léčbu pro ing. Štěpaníka a  byl by klid

0/0
14.2.2011 12:31

Lokýt

Re: O tohle jste si koledovali

No, vkusnost je záležitost vkusu - jiným zas celá ta stavba připadá krystalicky ohyzdná. S vážením si práce druhých je to taky dvojsečné - kdo si vážil práce lidí, kteří stavěli a udržoval domy a ulice kvůli tunelu zbourané?!

A jinak výměna třeba i několika let života se stavbou za mnoho desítek let života s menším hlukem podle mě za to stojí.

Co s tím mají společného Děti Země, to nevím - v celé věci nijak angažovaní nejsou.

A proč by měl být psychiatricky léčen někdo, kdo jen upozornil na probíhající nezákonnost, to taky nechápu.

0/0
14.2.2011 12:42

Kazeasch

Re: O tohle jste si koledovali

Děti země s tím mají společného to, že hlavním aktérem v celé žalobě je Miroslav Patrik (předseda Detí země) stejně jako tomu bylo při průtahu stavby mimoúrovňové křižovatky na Hlinkách a poté i na Bauerově.

Co se týče vaší teze o výměně pár let života na stavbě za mnoho desítek let života s menším hlukem souhlasím, a proto by se měli tunely dostavět co nejdříve, jelikož snížení hluku je jejich hlavní cíl. Já tam sice nebydlím, ale v krpoli jsem navštěvoval školu a třeba na Skácelove nebylo slyšet vlastního slova, a teď je to ještě horší.

0/0
14.2.2011 13:19

Lokýt

Re: O tohle jste si koledovali

S Patrikem a DZ máte nakonec pravdu, to mi doteď unikalo. Takže to se omlouvám.

Ale co se týká té výměny, tak ještě jednou: podstata celé kauzy je v tom, že tunely v doteď plánované podobě byly přesmíru hlučné. K zastavení stavby došlo kvůli tomu, aby se tento nedostatek odstranil = teprv jejich nová podoba (bohdá se jí dočkáme) snad bude dlouhodobě snesitelná; a o čekání na tuto změnu (ne na postavení podle původního projektu) je tady řeč.

0/0
14.2.2011 13:30

Kazeasch

Re: O tohle jste si koledovali

Problém s nepatrným překročením hlukových limitů řeší druhá fáze výstavby z roku 2006, která zahrnuje protihlukové stěny u ústí tunelů, a výsadbu zeleně v místech kde přivaděče protínají obydlené zóny.

0/0
14.2.2011 13:38

Lokýt

Re: O tohle jste si koledovali

Vizte výše - pokud je to pravda a soud to nevzal v potaz, něco s tím dělejte.

0/0
14.2.2011 14:36

Mildred

Re: O tohle jste si koledovali

OK, díky za upřesnění. Jsem také přesvědčen o tom, že drtivá většina lidí ze Žabovřesk je pro co nejrychlejší dostavbu tunelů.

0/0
14.2.2011 13:36

King_Feanor

jen tak náhodou?

Nenabízela ta firma pro ty lidi, pod kterými staví, po dobu stavby, náhradní bydlení? A oni si tedka stěžují na hluk? Hmmm

0/0
13.2.2011 18:36

villík

No, píšou tady, že za zdržení může sdružení VMO Brno...

Tak co je tu k řešení ? Ale, že už se to táhne:

http://www.informacezbrna.cz/clanky/ekologie/kralovopolske-tunely-maji-stavebni-povoleni-br-obcanske-sdruzeni-vmo-brno-zvazuje-novou-zalobu-3691.html

0/0
13.2.2011 11:35

matyz1

Prý práva občanů

Kdyby nenechali mluvit ty organizace který proti tomu mluví.... Údajně bojují že by z těch tunelů měl být hluk 8-o (nevím jestli teda větší než to co tam je teď když tam nejsou žádný protihlukový stěny). Rozhodne o tom soud v Praze který vůbec ale vůbec neví jak to tam vypadá na tož si to prožít jaký to tam musí být. Projíždím tudy denně tak vím jak to tam vypadá a lituji ty lidi co tam žijí. Bohužel pokud budou mezi námi stále ty krásné hnutí jako je **** a jiné š.m.e.j.d.y které údajně bojují za práva občanů bude to čím dál tím víc horší. Nechápu ale že je za sebe necháte mluvit.

P.S: A nemyslete si že to v květnu 2012 bude. Mezitím se najde jiná organizace které se nelíbí zase něco jiného...

0/0
13.2.2011 11:15

J.Bill

Mafianské praktiky

U nás je běžné, že se odbude projedtové řízení. Stavba se udělá tak, aby byla jevná, ale dala se předražit, prachy shrábne firma a radní. A nakonec, když se zjistí, že se pochybilo, tak se řekne už je to taleko, dostavme to tak.

Kdyby nazačátku nedošlo k chybám, nebyl by současný problém, umyslně nafukovaný médii, aby se ukázalo, jak jsou špatní Ti, kteří od prvního dne ukazují, že jsou v projektu chyby. Nadávejte na soudy, že jim trvalo tak dlouho rozhodnout o pochybení na počátku stavby. Kdyby se to stoplo před třemi roky, nikdo nic neřekne a dojde k opravě projektu.

0/0
13.2.2011 8:24

titlis

Re: Mafianské praktiky

A co je na tomto projektu tak špatného? Zatím jsem neslyšel žádnou věcnou námitku. Jediné, co se mi úplně nepozdává, je niveleta Hradecké - podle mého názoru mohla být níž, ale zásadní zdroj hluku v tom nevidím, pokud se tranzitní doprava bude směrovat do tunelu a ne na rampu Žabovřeská - Hradecká.

0/0
13.2.2011 10:09

rlpcr

Re: Mafianské praktiky

Bojím se, že tranzit, který pojede ve směru D1-> Svitavy asi tunelem nepojede( k čemu by mu to bylo?), ale právě po té rampě. Jenže to není chyba této křižovatky a tunelů, ale chybějící R43.

0/0
13.2.2011 10:54

stev

Re: Mafianské praktiky

Pravda pravdoucí. Brnu chybí obchvaty. Ne průtahy, těch už je zde až až. Obchvaty v pravém slova smyslu. Rv

0/0
13.2.2011 18:17

Mildred

Lidé, bojujte!

Tato kauza je svědectvím o neuvěřitelné sprosťárně a aroganci lidí z pseudoekologických iniciativ v čele s Hnutím duha. Ničit, devastovat, otravovat lidem život, stále dokola to stejné. Že desetitisíce lidí v Žabovřeskách a Králově poli čekají na otevření tunelů jako na smilování? Ale prosím vás, my využijeme třeba i soud v Praze, který nemůže mít povědomí o tom, co svým rozhodnutím reálně způsobuje - možnou malou nápravu pro jednoho člověka (zakomplexovaného zkrachovalého politika Karla Štěpáníka) a prodloužení dopravního provizoria a ničení zdraví a života desetitisícům jiných. Přitom by bylo dobré ocenit, že na této stavbě se věnovala mimořádná pozornost zabezpečení před hlukem i před účinky ražby tunelů na statiku domů v okolí. Odpor, hnus, fakt nemám slov, snad jen vyšší spravedlnost jednou těmto lidem vše spočítá. Lidé, bojujte všemi prostředky za svoje právo na důstojný život, využijte vše co půjde, postupujte stejně tvrdě jako tito lidé, jinak nic nedosáhnete.

0/0
12.2.2011 21:06

Lokýt

Re: Lidé, bojujte!

Eee... Ničí domy způsobováním otřesů projíždějící motoristi, devastují silnice projíždějící motoristi, otravují lidem život hlukem projíždějící motoristi, ničí zdraví a životy desetitisícům jiných projíždějící motoristi... A arogantními sprosťáky jsou "lidé z pseudoekologických iniciativ"?!

0/0
12.2.2011 21:11

Nemesiss

Re: Lidé, bojujte!

...ty tunely odvedou velkou část dopravy, sníží prašnost, hlučnost a škody na zdraví...a to "peudoekologové" podporojí stávající nevyhovující stav...naštěstí už ve volbách poznali zelení ekoteroristé, že jim v Brně pšenka nepokvete, tak alespoň kopou a škodí, kde ještě mohou...a na tvou otázku odpvídám kladně...RvRv

0/0
12.2.2011 22:05

Lokýt

Re: Lidé, bojujte!

Tak to se neshodneme. Když jeden dělá bordel a druhý ho nejen nedělá, ale ještě tomu prvnímu říká, aby toho nechal, tak opravdu nějak nedokážu považovat za sprosťáka toho druhého.

0/0
13.2.2011 5:33

darmo

Re: Lidé, bojujte!

Co pořád nechápete? Hluk tam hlavně způsobují auta, projíždějící provizorním koridorem přes stavbu. Až se vše dostaví, bude tam klid. Na té stavbě je neskutečný bordel i teď, když je zastavená!!

0/0
13.2.2011 11:15

tomas_tod

Re: Lidé, bojujte!

jsou

0/0
12.2.2011 22:55

Mildred

Re: Lidé, bojujte!

Myslím, že už Vám dobře odpověděl Nemesiss. Pokud jste si toho ještě nevšiml, drtivá většina lidí se aut nevzdá za žádnou cenu. Je jím principiálně úplně šumafuk po jakých cestách budou jezdit, bude-li to nutné, budou se klidně mačkat se svými auty v jakékoli ulici a postávat v nekonečných dopravních zácpách obtěžujících celé okolí. Pokud budou k dispozici stavby jako jsou královopolské tunely, zbavíme se my ostatní (já sám autem nejezdím) obrovské části zátěže spojené s automobilovou dopravou. Panebože tohle nechápat už opravdu hraničí s prostoduchostí, to se na mě nezlobte......

0/0
12.2.2011 22:59

Lokýt

Re: Lidé, bojujte!

No TOHLE je jasné, ale pořád mi nějak připadá rozumnější se s tím snažit něco dělat než tomu jen ustupovat...

0/0
13.2.2011 5:32

Mildred

Re: Lidé, bojujte!

Souhlas, ale "něco s tím dělat" je proces na desetiletí vážného přemýšlení a následného inteligentního úsilí nahrazovat postupně individuální dopravu kvalitní dopravou veřejnou a pod. Určitě není žádným rozumným řešením situace snažit se blokovat stavby, které mohou nyní výrazně zkvalitnit bydlení a život desetitisíců lidí. Jestli je to ustupování něčemu, s čím v principu oba nesouhlasíme (nadměrná a často zbytečná automobilová doprava), o tom se můžeme přít. Ale ujišťuji Vás, že ANI JEDEN ČLOVĚK si neřekne - já tím autem jezdit nebudu, ona na to není vhodná infrastruktura, já bych tím obtěžoval sebe i ostatní. Když to bude nutné (=nepostavíte mu vhodné cesty), pojede třeba po trávníku nebo po chodníku.   

0/0
13.2.2011 8:44

tomas_tod

Re: Lidé, bojujte!

Já tady sice kopu za automobilisty, ale nesouhlasím s tím, že se nevzdám auta při nevhodných podmínkách. Třeba do centra si rád zajdu pěšky nebo se svezu MHD, ale zase pokud toho mám na vyřizování po celém městě nebo vím že budu táhnout např. větší nákupy, tak prostě MHD nepojedu a chtěl bych od města mít třeba možnost normálně si zaparkovat někde poblíž centra (na placeném) abych nemusel půl hodiny město objíždět.

Nebo na delší trasu - klidně pojedu dálkovým autobusem nebo vlakem, záleží na cíli cestu, čase atd.

Chci ale mít podmínky jak pro automobilovou dopravu (které prostě v Brně nejsou, to musí uznat každý) a zároveň fungující veřejnou dopravu za rozumnou cenu (MHD jak kdy v Brně.)

0/0
13.2.2011 12:49

Lokýt

Re: Lidé, bojujte!

Výborně, díky, to je rozumný názor.

O to právě jde - že ve skutečnosti jen menšina cest, které se dneska podnikají autem, by nešla stejně dobře podniknout něčím jiným; stačilo by na to vybudovat příslušné systémy a infrastrukturu. Jenže se (jak tomas_tod správně konstatuje) taková infrastruktura nebuduje, protože se buduje ta přesně opačná - a to právě kvůli těm lidem, které popisuje Mildred, a kvůli kterým pak lidé jako tomas_tod zase musí naprosto pravdivě říkat, že v Brně nejsou pro rozumnou automobilovou dopravu podmínky (protože tu je zkrátka narváno).

Ale chování těch "pojedu i po trávníku nebo po chodníku" nezměníme tím, že jim skrz město vybouráme další dálnici. To změníme jedině tím, že jim nic jiného než změna nezbude.

0/0
13.2.2011 14:16

tomas_tod

Re: Lidé, bojujte!

Děkuji. Sice jsem si z dřívějška myslel, že my dva se shodnout prostě nemůžeme, ale aspoň občas to jde :-)

0/0
14.2.2011 0:53

vItava

Re: Lidé, bojujte!

Ono se s tím ale něco dělá.

Staví se nové silnice, tunely, prostě dopravní infrastruktura, která umožní autům jezdit plynule a tím i málo hlučně a s menšími exhalacemi. Nejvíc rámusu a smradu dělá auto, které se rozjíždí, popojíždí a nebo brzdí.

Blokovat stavbu tunelů je stejný nesmysl, jako když ve středověku rozbíjeli hromosvod nebo parní stroj.

0/0
14.2.2011 12:02

Lokýt

Re: Lidé, bojujte!

Vybourání dalšího prostoru pro auta uprostřed města nebude pro "automobilový trend" znamenat změnu směrem jinam, ale posílení ve směru dosavadním.

Nejméně rámusu a smradu dělá auto, které nikam nejede.

A odpor vůči předimenzovaným silničním stavbám bych nepřirovnával k rozbíječství strojů. Spíš třeba k odporu vůči zavlažovacím kanálům v úmoří Kaspického a Aralského moře (kvůli kterým dneska střední Asie vysychá na poušť).

0/0
14.2.2011 12:31

ezekiel25-17

Re: Lidé, bojujte!

Ano.

0/0
13.2.2011 18:36

rlpcr

zvláštní článek

Kde se staví Dobrovského tunely? To co je na obrázku jsou Královopolské tunely.

Fotky jsou už docela staré, stavba už je o dost dál.

Pak mi není jasné, kde vzali informaci o tom, že se bude stavět nejdříve v dubnu, když onekdá se mluvilo o tom, že se opět od půlky února začne stavět: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/dobrovskeho-tunely-obnoveni-praci-uz-v-unoru-.html

0/0
12.2.2011 20:58

stev

Stavební povolení bylo nejspíš vydáno v rozporu se zákonem.

Jinak by tu stavbu soud nezastavil.

0/0
12.2.2011 20:29

realista1234567

Prosím trochu konkrétněji

znám zákulisí nejen této kauzy. Pokud budu účastníkem sporu, budu i vědět že nemám pravdu, dovedu si představit jak prodloužím rozhodnutí soudu o leta letoucí. Tak proč spěchat. Nechme tento stav další léta, ani před zahájením stavby nebylo lépe, uvidíme kdo bude v prvé řadě usilovat o dokončení stavby.

0/0
12.2.2011 20:34

stev

Re: Prosím trochu konkrétněji

Nemyslím si, že soud přistoupil k pozastavení stavby na základě málo závažných důvodů. Ty důvody musely spočívat nejspíš v porušování základních lidských práv, a to je setsakramentsky závažné. Ve slušné společnosti by k porušování základních lidských práv docházet nikdy nemělo. Je to o morálce, která na Jižní Moravě evidentně selhává. 

0/0
12.2.2011 20:48

realista1234567

A teď, do "prd.le už konkrétně

Stále zde plácáte o nesmyslech a je vám fuk co a jak bylo, je a bude. Podávám dovolání k soudu, ať si OS trochu popřemýšlí ;-D;-DEU[>-];-D

0/0
12.2.2011 22:16

stev

Re: A teď, do "prd.le už konkrétně

To můžete :)

0/0
13.2.2011 18:12Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.