Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lidé stále hází do kamen odpadky. Na černý dým jsou ale úřady krátké

Až 150 tisíc korun může zaplatit ten, kdo do kamen hází místo dřeva plasty, čímž znečišťuje ovzduší. Dokázat to je ale složité. Úředníci totiž nesmí vstupovat do domácností a tak se nedostanou ani ke kotlům. Jihomoravské radnice tak jen evidují stížnosti a lidé mnohdy nevětrají, aby si do bytů nepouštěli dusivý černý dým.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ghost of Ebo II

se divíte ?

ekologická paliva nejsou dotovaná a tak jsou drahá.. lidi nemají díky okrádání vládou prachy a umrznout nechce nikdo.. tak se pálí co vleze pod ruce..

0/0
7.3.2011 7:22

habr

Je otázkou kolik toho lidi skutečně spálí a kolik je to jen

již zprofanované tvrzení. kdyby byla pravda, že se všude pálí pneumatiky a plasty, tak není co vyvážet na skládky. Netvrdím, že se to neděje, ale víc se domnívám, že problém nevoňavého ovzduší v obcích je ve špatném spalování hnědého uhlí. Zejména v noci, kdy se jde spát, tak se kotel naloží, zavře a ven se valí hnusný kouř který smrdí jako plasty. Většina kotlů na pevná paliva je předimenzována, takže v běžném chladnu topí na nízkou teplotu, za "dušení" ohně.  Na plný výkon kotle a kamna hoří jen výjimečně.

Hodně bych se proto přimluvil, aby do programu Zelených úspor byla vložena dotace na rezervoár teplé vody ui u kotlů na pevná paliva. Jednou za dva tři dny by lidi kotel roztopili na plný výkon, vyhřáli i akumulační nádrž ze které by potom topili několik dní (dle počasí).

V neposlední řadě by nebylo od věci, aby si dospělí uvědomili co dětem dávají. Nezdravé ovzduší není ten nejlepší dárek.

0/0
7.3.2011 0:57

S-Tony

Re: Je otázkou kolik toho lidi skutečně spálí a kolik je to jen

Petflašek bude pořád dost i kdyby nima topila celá republika. Rv

0/0
7.3.2011 3:25

mistr světa v osahávání bradavky

Dým bramborové natě...

je to jednoduché. změřit emise, a napařit ekologickou daň až zčernají R^

0/0
6.3.2011 22:20

jarno3

Re: Dým bramborové natě...

Ono to s těma emisema tak jednoduché není a hlavně není koho konkrétního postihovat. Jinak už by to tu dávno bylo.  A tak se kromě mravokárných keců, ( jinak "osvěty") koketuje s myšlenkou tzv- čichačů- tj. lidí, kteří by byli úředně vyvolení být znalci v oboru smradů nad jiné povolanými. Nicméně i to zatím  ztroskotává na neobjektivitě takového člověka, protože na základě subjektivních dojmů jedince nelze nikoho sankcionovat. Jinak- vemte si Ostravu, když se dusí ve smogu. Už jste slyšel, že by dostaly tamní hutě jako největší znečišťovatel nějaký flastr? Nikoliv, že? Dokonce jim ani nikdo nenařídí omezit výrobu, protože by to zase odskákali především zaměstnanci. Je to začarovaný kruh.

0/0
6.3.2011 23:30

1000101110111010

Re: Dým bramborové natě...

Lidé pálí odpad v kamnech právě proto, že už jsou natolik zatíženi perverzními ekodaněmi, že jim nic jiného nezbývá. Kdokoli si zničí motor biopalivem a zaplatí v elektřině úlitbu zeleným khmérům, kteří zavedli vrtule a zlodějskou fotovoltaiku, s chutí nahází petky do kotle. A já se mu vůbec nedivím.

0/0
6.3.2011 23:54

Havelock_Vetinari

Re: Dým bramborové natě...

Todle na me zkousel soused na chate taky. Tak jsem mu naprostest kazdy vecer pustil pekne do oken par vypalovacek (jsme jedine dve chaty v okoli) a po trech dnech bezespanku a hromade nadavek ze strany souseda si ted pekne topi uhlim. Problem vyresen.

0/0
7.3.2011 0:34

animl

topení

taky máme na chalupě plyn, ale topíme v kamnech, protože to je levnější... a když se naskytne něco co spálit, tak proč ne... ;-D V tomto absurdistánu je mi to fakt jedno...

0/0
6.3.2011 21:38

Stone_Pilot

Re: topení

Vyjádři se u voleb nebo jdi protestovat před Uřad vlády, ale neotravuj tady spoluobčanům vzduch.

0/0
6.3.2011 21:57

mistr světa v osahávání bradavky

Re: topení

největší svině jsou kuřáci

0/0
6.3.2011 22:20

greybeard-

Re: topení

Bože do čeho jsi duši vrazil

0/0
6.3.2011 23:59

Havelock_Vetinari

Re: topení

doufam, ze nepujdete zebrat za PCR az vam nekdo podle stejneho hesla vykrade auto, barak nebo treba znasilni zenu.

0/0
7.3.2011 0:35

jarno3

Náklady na vytápění

jsou bohužel pro velkou skupinu lidí jedinou možností, kde dneska ušetřit. Proto vůbec neodsuzuji někoho, kdo pálí petky a i horší binec. Je to jen důsledek státní politiky. Na druhé straně- před nějakými padesáti lety  čmoudila kdejaká fabrika, jezdily parní vlaky a topilo se  uhlím i v domácnostech. A taky jsme žili a nijak nám to neublížilo. Takže přežijeme i petky. Když chce někdo kecat o ekologii, pak k ní musí vytvořit podmínky.

0/0
6.3.2011 21:33

Kazeasch

Re: Náklady na vytápění

Topit třeba těma petkama je ale totální nesmysl. Výhřevnost je nulová, a jen to zasviní kotel. Tímhle se opravdu ušetřit nedá. Spíš naopak.

0/0
6.3.2011 23:24

jarno3

Re: Náklady na vytápění

S tím zasviněním kotle nebo komína souhlas. Ale jinak to hřeje perfektně, obzvlášť, když se tam nacpou piliny a třeba ještě prolejou  vyjetým olejem. Nejlíp je kombinovat v kamnech petky se dřevem nebo uhlím, to shoří všecko.

0/0
6.3.2011 23:38

Havelock_Vetinari

Re: Náklady na vytápění

lisovana drevena brigeta vydrzi v dobrem kotly horet celou noc a stoji 50kc. To je na tom narod opravdu tak spatne?

0/0
7.3.2011 0:36

jarno3

I kdyby

stála deset korun, musíš ji KOUPIT. Kdežto petka je zadarmo. Na rozdíl od zdejších ekomravokárců jsem přesvědčen, že část národa již je na tom tak špatně, že nemá, kde se uskrovnit. Proto topí, čím se dá. Většina lidí petkama netopí.

0/0
7.3.2011 6:44

S-Tony

Pohnojil si to stát sám

Nejdřív jsme topily koksem. Cca 20 let zpět. Dalo se vejít do 10 tisíc za zimu.

Pak vláda dala příspěvek na přechod na plyn. Tak jsem topily plynem a z prvu to stálo cca 20 tisíc za zimnu.

Ale když nám před 3 roky příšel doplatek za topení 30 tisíc, tak jsem nechali pĺyn odpojit. Za celou zimu to dělalo přes 50 tisíc. To se prostě nedá.

Tak jsme si pořídili kamna do bytu a vytápíme přímo jen obývané místnosti jako kdysi a vejdeme se zase do 10 tisíc za zimu. Topí se bohužel vším možným od palet po pet flašky. Jinak to nejde. Rv

0/0
6.3.2011 20:05

Stone_Pilot

Re: Pohnojil si to stát sám

Jasně, a kdyby i tak nebyly prachy, budete krást - jinak to nepůjde. Takto, jak argumentujete vy,  si totiž můžete zdůvodnit vše :-P

0/0
6.3.2011 20:23

von-bis

Re: Pohnojil si to stát sám

Tak podobnou argumentaci slyším i od jednoho vesnického starosty a jeho syna. Oba podnikatele a chudáci musí topit petkama, plasty, vyjetým olejem. Dokud se prý neslevní, tak v tom budou pokračovat. Dobytci.;-O

0/0
6.3.2011 21:23

von-bis

Re: Pohnojil si to stát sám

Další věc je, že tito i jiní jedinci si myslí, že okolní lesy jsou jejich a tak pořádají neustálé nájezdy svými podomácku vyrobenými traktory a kácí hlava nehlava.

0/0
6.3.2011 21:27

jarno3

Re: Pohnojil si to stát sám

Za první republiky neměla hromada lidí ani na jídlo, takže  krádeže na polích bohatých sedláků byly ospravedlnitelnou nutností. Stejně jako krádeže dřeva v lesích. A k takové společnosti dnes směřujeme a část politiků se tím ani netají.

0/0
6.3.2011 21:40

Stone_Pilot

Re: Pohnojil si to stát sám

Krádež je furt krádež, z toho se nevykecáš. Kromě toho, hladem ani zimou tady fakt nikdo neumírá.

0/0
6.3.2011 21:56

jarno3

No a co?

Krást je dneska "in". Problém je tom, že krádeže v malém se odsuzují , zatímco krádežím ve velkém se téměř tleská. To, že tady hladem  (snad) dosud nikdo neumřel, není zásluhou tohohle politického systému, lae lidí samotných, co se o sebe postarají třeba na úkor druhých. S tou zimou bych to tak jednoznačně netvrdil- stačí si zjistit, kolik za zimu umrzne třeba bezdomovců.

0/0
6.3.2011 22:16

egi

Re: Pohnojil si to stát sám

Aha. Takže před dvaceti lety to stálo 10 tisíc v tehdejších cenách. Pak se cena zvedala. A až se dostala na polovinu tehdejší reálné hodnoty, začalo se vám to zdát drahé, pročež otravujete vzduch ostatním, jest tak?

Dobrá, třeba není dnešní mzda desetinásobkem té tehdejší, třeba jen pětinásobkem. Pak byste byl pořád na stejné ceně. Přepočítejte si to na lahváče, benzín, chleba. Dle libosti.

Ač opticky to vypadá asi příšerně, reálně se vám nic příliš nezdražilo. Možná spíš zlevnilo. Přesto pálíte bordel.

Kde vidíte logiku?

0/0
6.3.2011 22:41

hnusil VIII. rozhazovač dukátů

Lide ...

Lide jsou proste dobytek.

0/0
6.3.2011 19:05

WIFI

překvapení

koho tato situace překvapuje, musí být politik nebo podobný člověk odtrřžený od reality.

I průměrného šimpanze napadne, že když lidem zdražím např. formou ekodaně uhlí, nepřejdou na jiný druh vytápění, ale začnou do kotle cpát vše spalitelné. Většina lidí totiž netopí uhlím protože by je to bavilo, ale z důvodu, že na elektřinu, plyn, LTO, nebo TČ nemají prachy.

0/0
6.3.2011 18:58

Kredenc

ja se ani nedivim

my mít doma misto el.topeni kamna, tak palim taky. Elektrina je drazsi a drazssi a kazda usporena korunka by se hodila!

0/0
6.3.2011 18:02

nemorose

Typické české příspěvky

gratuluji svým předchozím přispěvatelům k úsporám. Je tu jaro, blbost začíná kvést.

0/0
6.3.2011 15:44

Já to nebyl, já to nebil!

Re: Typické české příspěvky

Až to rozdýcháš "kvítku vykvetlý", tak si vzpomeň, jak se lidé zachovali, když se jim zdražilo tolik vychvalované nejdříve elektrické a pak plynové topení. Kdo na brikety nebo koks nemá, toho žádná agitace či osvěta nepřesvědčí (tím samozřejmě nemyslím jedince, kteří to dělají z bezohlednosti, lakoty nebo jen tak naschvál). Jídlo, střecha nad hlavou a teplo jsou základní potřeby člověka.   :-/

0/0
6.3.2011 15:59

Stone_Pilot

Re: Typické české příspěvky

Málem bych se rozbrečel, kdybych nevěděl, jak to tady chodí. Hladem tady nikdo neumírá, i na kvalitní otop by byllo. Stačilo by častokrát jen omezit chlast a cigarety. Ale možná ani to ne, lidi prostě jen neuvěřitelně vyhazujou prachy za kraviny a pak jim "nezbývá na topení".... chudáčci.....Já topím plynem, rodinný dům i s ohřevem vody 24 tis. ročně, tedy 2 tis. měsíčně. To je fakt tak šílená částka, která by ospravedlňovala pálení nekvalitního uhlí a odpadků????

0/0
6.3.2011 18:41

Jsem v Ječný

Re: Typické české příspěvky

Sytý hladovému nevěří. Nebo si vážně myslíte, že všichni chudí lidé pijou, kouří, hrají automaty a berou si půjčky na domácí kino? Vážně se domníváte, že se dá z důchodu, minimálního platu nebo třeba ze sociálky bez problému vyžít?

A nebo obráceně. Proč by si tito lidé utahovali opasek, když zdražené topení mohou vykompenzovat právě tímto způsobem?

0/0
6.3.2011 19:28

S-Tony

Re: Typické české příspěvky

No vyžít se dá, když člověk nemusí platit 50 tisíc za topení plynem přez zimu a topí si na domku bordelem. R^

0/0
6.3.2011 20:07

Stone_Pilot

Re: Typické české příspěvky

Když někdo žije z důchodu nebo sociálky, tak si prostě nemůže dovolit bydlení s náklady na topení 50 tisíc. Barák nechť prodá a přestěhuje se do garsonky, tam ho to vyjde podstatně levněji. To, že je chudý, mu rozhodně nedává právo nám otravovat vzduch pálením bordelu.

0/0
6.3.2011 20:22

S-Tony

Re: Typické české příspěvky

Za ty domky v nichž žijí chudí se nedá utržit dost, aby se dal pořídit slušný byt.

A roční náklady v pronájmu v bytě včetně vody a elektřiny jsou asi stejně vysoké jako bydlet na starším baráku.

Takže to nic neřeší.

A navíc na báraku je výhoda, že i když nemáš, tak je barák tvůj a jen tak tě z něj někdo nevyhodí. Kdežto v podnájmu když nemáš tak skončíš na ulici. Proto je lepší zůstat v baráku a topit bordelem. ;-)

0/0
6.3.2011 20:46

Stone_Pilot

Re: Typické české příspěvky

Já bydlím v brněnské čtvrti Líšeň. Baráky k demolici se tady prodávají za 2,5 milionu, obyvatelné za víc. Přesto tady existuje určitá skupina obyvatel, kteří pálí kde co. A právě o těch mluvím - za 2,5 mil. si můžou koupit byt v osobním vlastnictví na vedlejším sídlišti (slušném, žádnej slum); nikdo je z něj nevyhodí a ještě jim pár kaček zbyde. A k těm, kteří takovej barák k prodeji nemají - opakuju, co jsem napsal výše - nic jim nedává právo nám trávit vzduch - ať topí třeba jen na 15 stupňů a uštrikujou si tlustej svetr.

0/0
6.3.2011 21:05

jarno3

Podle téhle argumentace

když máš na topení plynem, pak si můžeš koupit i plynovou masku a ten smrad nedýchat.

0/0
6.3.2011 21:45

Stone_Pilot

Re: Podle téhle argumentace

blahoslavení chudí duchem.....

0/0
6.3.2011 21:54

Karl99

Re: Typické české příspěvky

Hlavně si uvědomte, že nejvíc to odnášíte sami (včetně dětí ! ) a nejbližší sousedé, dýcháte rakovinotvorné látky, jestli máte u baráku zahrádku tak ten spad jde i do půdy a výpěstek je pak kontaminován, to stejné voda, prostě škodíte nejvíc sobě, jestli stojí těch pár ušetřených peněz za to.

0/0
6.3.2011 21:17

jarno3

Re: Typické české příspěvky

Když je to jedno  odpovědným pánům politikům, proč by to nemělo být jedno obyčejným lidem? A tyhle obehrané strašáky začínají být k smíchu. Na něco umřít musíš. A  jestli si myslíš, že si v obchodě koupíš kvalitní potraviny nebo snad zeleninu, tak jsi naivní.

0/0
6.3.2011 21:51

Hybes

Obydlí je totiž chráněno Listinou práv a svobod,

Takze me muzou vsichni exekutori a kontrolori polibyt   ... pip...

0/0
6.3.2011 15:35

Stone_Pilot

Re: Obydlí je totiž chráněno Listinou práv a svobod,

A sousedi právo na čistý vzduch nemají?

0/0
6.3.2011 18:43

WIFI

Re: Obydlí je totiž chráněno Listinou práv a svobod,

je chráněno, vstup do něj může jen pár skupin. Policajti, exekutoři, ale nikoli běžní úředníci A to je dobře.

0/0
6.3.2011 18:59

Já to nebyl, já to nebil!

A bude hůř.

Já mít kamna, tak se už teď proti Kalouskově zlodějně začnu zásobovat pet láhvemi, vyjetým olejem, starými pražci a pneumatikami  ;-€

0/0
6.3.2011 15:08

S-Tony

Re: A bude hůř.

Kolego, krásné kamna na vytopení menšího bytu koupíte od 3.000 kč. Takže hurá do toho. R^

0/0
6.3.2011 20:09Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.