Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Šéf strážníků on-line: Brno autům nestačí, za měsíc jich odtáhneme 800

Nový šéf brněnských strážníků Jaroslav Přikryl po svých podřízených chce, aby vystoupili z anonymity. "Kdo z Brňanů ví, jak se jmenuje strážník, který hlídá jeho ulici?" řekl. Od čtenářů iDNES.cz dostal i několik podnětů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tomtop

práskači důchodci

aneb nudící se důchodci snažící se zajistit průchod zákona. Stačí, aby jste si postavili auto /nikomu nezavazí/ k domu na silnici, kde je dost místa na projetí - na přenošení těžkého nákupu, už volají MP. Přistavíte si na stejné místo auto, aby nevěsta nemusela jít deštěm, už volají MP. Ačkoliv nemají auto, řeší, zda na parkovišti máme stát podélně či příčně, nejlépe si ale pořídit garáž. Pustíte si psa na loučce na volno, volají MP. jakmile se váš pes vykadí, ačkoliv máte sáček v ruce, čekají, dokud to neseberete, někdy i s patřičným komentářem. Naopak, když se řeší něco v rámci sdružení majitelů bytů v jednom domě, zablokují jakoukoliv snahu něco vyřešit, utratit pár korun nad běžné výdaje znamená hodinové hádání. Nejsou takový všichni důchodci, valná většina , s nimiž jsem měl tu čest, ano. Nejsem člověk arogantní povahy, obvykle se snažím komunikovat a řešit problémy, někdy ale na častější přemrštěné požadavky těchto lidí reaguji popudlivě, oni totiž na rozumné argumenty nereagují

0/0
11.3.2011 12:16

xpavlic4

Re: práskači důchodci

Absolutni pravda. Byl jsem svedkem, kdy na nas jeden zavolal policii kdy jsme v lete hrali na hristi po 21:00. A pak jsem byl jednou na schuzi vlastniku, kde jsme se hadali o 20 Kc. Nikdy vice.

0/0
11.3.2011 16:48

agoj1

Re: práskači důchodci

máte pravdu, budoucí práskači důchodci, budete stejní, jako vaši rodiče.:-/

0/0
11.3.2011 17:14

tworecek

Parkování a nicnedělání

Jak poučné čtení. Jen mi pak pánové od MP vysvětlete, PROČ je každý den od rána zasekán jeden jízdní pruh na Křenové směrem do centra zaparkovanými auty a za dvouproudové komunikace je najednou jen obyčejný jeden pruh? Auta tam stojí celý den a překáží provozu.Máte to pár kroků od hnízda. Ono je to ale moc práce, se tím zabývat. TO SAMÉ je na ulici CEJL. Po celém Cejlu je zákaz stání. Každý den, od rána do večera zasekáno parkujícími vozidly... Proč? Vždyť Vám odtahy tak dobře jdou. Ale paradoxně z míst, kde je to pro vás snadné a pohodlné že? Nicméně po nocích mají hlídky dost času rozdávat bločky o půl třetí ráno za to, že půlkou zaparkovaného vozidla stojíte mimo vyznačené parkovací místo... Tak tato společenská nebezpečnost mě nadobro ukázala, že si tito hrdinové hledají jen pohodlné a naprosto nesmyslné "přestupky"... Až na to, že právě tam kde jsem parkoval by projel i kombajn, ale holt obytná zóna je obytná zóna a stát máš přesně v chlívečku... Plná paradoxů, činnost naší MP. 

0/0
10.3.2011 21:38

tomas_tod

Re: Parkování a nicnedělání

Naprostý souhlas.

0/0
10.3.2011 23:22

agoj1

Re: Parkování a nicnedělání

ano, má pravdu, zvláště auta stojí na Křenové u sídla MP, a to před hernou. Pod svícnem je nejvíc tma.;-(

0/0
11.3.2011 17:18

Ghost of Ebo II

Re: Parkování a nicnedělání

to stejné Purkyňova a banda pojišťováků..

0/0
10.3.2011 23:36

TakeObcan

Re: Parkování a nicnedělání

Jistě, máte pravdu. Dopravní situace v našem městě není dobrá, není dobrá i v jiných městech, není dobrá v celé naší republice. Můžeme ji částečně napravit, navrhoval bych tohle řešení - strážníci od brzkého rána budou vypisovat upozornění pro řidiče, za veškeré přestupky které mohou řešit, úplně za vše. Budou sloužit směny a nebudou dělat nic jiného než dopravu !!! Parkování a dopravní situace se tím jistě vylepší, na úkor situace bezpečnostní !!! Bude zajištěna průjezdnost všech ulic a co se bude dít v ulicích, to nebude nikoho zajímat. Proč také ?! Hlavně že budeme moci jezdit v klidu autem. No a že bude na ulicích nepořádek ?! No a co ?! Strážníci přeci řeší dopravu a to od rána do večera a nemají tak čas dělat něco jiného, ale my řidiči budeme spokojeni a budeme si vesele jezdit po brněnských ulicích. Pak to vysvětlete těm okradeným, přepadeným a všem, kteří auto nemají a vůbec je nezajímá že Cejl či jiné ulice jsou plné aut !!! Oni si přeci nějak poradí i Ti policisté i občané !

0/0
11.3.2011 11:44

tomtop

Re: Parkování a nicnedělání

dost často to bývá na udání ... důchodci nikdy nespí

0/0
11.3.2011 12:17

agoj1

Re: Parkování a nicnedělání

proto je jim třeba přidat na důchodech za tu obětavou práci navíc.:-/

0/0
11.3.2011 17:20

hugous

Nejdřív by měli policisté mít jasno co je a co neni chodník

Policista by měl chodit sám, protože ve dvou jenom diskutují a nic nedělají. Když už jsou na ulici, mají zaznamenávat vše co je podle nich přestupek a ne si vybírat namátkově jak se tomu děje v Kr Poli. Měli by víc pokutovat přecházení mimo přechod a ne se raději otočit zády aby nemuseli nic dělat. Pokutovat kuřáky protože málo kdo když kouří na ulici dojde s nedopalkem až k popelníku a ulice podle toho vypadají.

0/0
10.3.2011 20:04

nestačímsedivit

Re: Nejdřív by měli policisté mít jasno co je a co neni chodník

Správně, i zahození nedopalku se dá pokutovat. Nikdy jsem to neviděl. Mnohdy by stačilo přinutit toho provinilce aby to pěkně sebral a odnesl do koše. Je to trochu ponižující ale výchovné!

0/0
10.3.2011 21:18

tomas_tod

Nezmnění se nic, kasírovat se budou dál řidiči

(tedy pokud zrovna nemají pěknou rz jako třeba 2222) - pak si můžou dělat co chtějí. Psí výkaly budou nadále všude, protože tam by se museli strážníci hádat s lidmi, sociálně slabí budou na Josefské a v okolí dál beztrestně okrádat lidi, na různé zjevy okolo nádraží taky nikdo nemá. Ale běda přetáhnout o pár minut parkování nebo jet rychleji na třicítce nebo něco takového, to jsou akční hned - prostě rychle vydělané peníze.

0/0
10.3.2011 19:34

holes3

velebnosti

jdu blejt

0/0
10.3.2011 15:20

libedejroznec

no

je to banda .. na jedné straně pokutují občana za stání auta na vlastním vjezdu do vlastní garáže a na druhé straně přehlížejí s mávnutím ruky daleko nebezpečnější přestupky...

0/0
10.3.2011 14:18

Nastvana obyvatelka Brna

Parkoviště naproti hotelu Grand

Dobrý den.

Můžete mi prosím říci, proč Městská policie toleruje a tváří se, že nevidí, skupinu romských spoluobčanů, kteří obtěžují řidiče přející si zaparkovat na parkovišti naproti hotelu Grand tím, že jim ukazují volná místo, a to i přesto, že je občané sami dobře vidí, a že za to tito mladíci vyžadují poplatek?  Loni jsem jednomu z těchto mladíku dala deset korun. Asi mu to bylo málo, a tak mi někdo promptně propíchl pneumatiku. Na situaci jsem začátkem t.r. roku upozornila hlídku Městské policie, ale zájem o tento problém vůbec neprojevila. Nyní se tomuto pěknému a dobře umístěnému parkovišti raději vyhýbám. Proč musíme být těmito pobudy obtěžováni a proč nemá Městská policie zájem s tímhle něco udělat? Myslí si snad, že je v pořádku, aby řidiči buď platili dvakrát, nebo riskovali poškození vozu? Nebo je snad líná?

Děkuji Vám za odpověď.

0/0
10.3.2011 13:45

Mirek Vykoupil

Re: Parkoviště naproti hotelu Grand

Asi tam tito hoši zastupují MP a organizují dopravu, nebo se o výpalné s někým dělí.  Ale pokud jsou to hoši opálení, tak se jich policie bojí, aby nebyla nařčena z rasismu. Dělám si z toho legraci, ale to co píšete je fakt do nebe volající. Policie by měla okamžitě zasáhnout. Důkaz se získá lehce kamerou. Pokud se tedy bude chtít získat důkaz. Já zase u nás na Korejské bojuji proti parkujícím náklaďákum na parkovišti pro osobní vozidla a úplně marně.

0/0
10.3.2011 14:34

tomtop

Re: Parkoviště naproti hotelu Grand

z několika parkovišť už byli vykázáni. Pokud vám někdo píchne pneu, klidně proti němu můžete svědčit, že jste ho viděla při činu, ačkoliv jste ho neviděla (kdo jiný ale měl důvod ?) ... tedy pokud tam ještě je.

0/0
11.3.2011 12:20

Levicový populista XI.

Panejo

vrchní hovínkář osobně ;-D;-D;-D

0/0
10.3.2011 13:28

belsky

parkování

Pane řediteli,

chtěl bych reagovat na problém  parkování v Brně, konkrétně na ul. Štefánikové a přilehlých ulicích.. Rád bych se zeptal, zda se jako nový ředitel budete zabývat i vyhrazenýma místama pro Městskou policii, konkrétně vašeho ředitelství. Vloni došlo k dalšímu zabrání míst ve prospěch MP. Místa nejsou prakticky využívána vozidly MP, ale pakkují tam vozidla bez označení a různých značek. Vyvolává to dojem, že parkování slouží jen pro vyvolené. Nebo má ředitelství MP tolik služebních vozidel?

Předem děkuji za odpověď

Pavel Bělskký

0/0
10.3.2011 13:21

tomas_tod

Re: parkování

Jestli oni to nejsou civilní auta MP kterými jezdí do práce, aby nemuseli jako normální člověk hledat místo na parkování...

0/0
10.3.2011 23:24

Hybes

ja uz mu ji polozil

ale asi se mu to nejak kouslo.Nebo ze by neznalec pouzivani klavesnice?;-D

0/0
10.3.2011 11:55

jarno3

Přikryl

je v prvé řadě bezskrupulózní kariérista. Z bezvýznamného referentíka kriminálky na obvodním oddělení se po plyšáku vyšvihl do čela policie v Brně díky svým vztahům s tehdejší policejní mafií. Je jistě jen náhoda, že většina těch nomenklaturních policejních kádrů pod jeho velením namísto odchodu do civilu, přečkala působnost lustračního zákona na pohodlných postech, jista si podporou pana Přikryla. Po odeznění lustračního zákona pak nalezli  zpět do lukrativních postů. Za Přikrylovým uklizením do Hodonína nutno opět spatřovat jeho konexe. Normální policajt by za něco podobného šel bez pardonu sedět. Zatím tento pán tiše v Hodoníně vyčkával, až se na vše zapomene a kamarádíček ve vedení města Brna ho přitáhne zpět. Tak se taky stalo. Celý ten konkurs byl ušitý konkrétně pro něj. Je to vidět už z toho, že se musel opakovat s upravenými podmínkami,aby se do něj vešel. Jestli bude velet brněnský strážníkům jako velel policajtům, mají se Brňané na co těšit. 

0/0
9.3.2011 18:33

sdsa

Re: Přikryl

souhlas.

To uz ides muze rovnou nabizet zeptejte se Krejcire, apod. Mozna trosku jina liga, ale moralne jsou na tom obdobne. MP to je neco jako havet, kterou by bylo dobre zaslapnout. Akorat to uzira z rozpoctu 1/2 mld Kc rocne a slouzi k vynucovani potreb nekolika dobre zivenych urednicku.

0/0
9.3.2011 18:58

tomas_tod

Re: Přikryl

R^

0/0
9.3.2011 23:11

ewe7

bezva

tak to je mazec, proč se nestaral už dříve, proč tam vůbec je??? Výběrové řízení za zavřenými dveřmi ... Kde to žijem, jak dlouhu z nás budou dělat ...Ať to zvládne

Asi to mám odkoukané z amerických filmů, kdo z nás zná svého starostu, sotva poznáme svoji pošťačku...:-/

0/0
9.3.2011 14:20Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.