Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Iniciativa se postaví pochodu extremistů, zablokuje brněnský Bronx

Prvomájovému průvodu pravicových extremistů, který do Brna svolala Dělnická mládež, se v ulici Cejl zřejmě do cesty postaví lidská překážka. Občany k tomu vyzývá iniciativa Brno blokuje. Jestli se obě skupiny střetnou, ale není vůbec jasné. Pořadatelé totiž o trase pochodu stále jednají s magistrátem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

hravej

Rovné práva VŠEM!

Jsem pro rovná práva pro VŠECHNY!

Mimochodem, již několikrát jsem byl napaden, jednou okraden a několikrát (naposled v zimě) mi cizí ruka šátrala v batohu! NIKDY to nebyli Vietnamci, Češi, Číňani nebo Ukrajinci. Vždy to byli obyvatelé "Bronxu"! Tak jak s nima mám cítit?Jak si jich mám vůbec vážit? Mám je snad litovat? ;-€

0/0
22.4.2011 12:37

hravej

Iniciativa

Připomíná mi to klasické: "Zloděj křičí: Chyťte zlodějě!"

Vážení "zastánci nedotknutelných", uvědomte si, že protěžováním jedné skupiny (navíc nedomestikovatelné a rozhodně ne původní) situaci jen zhoršujete. mimochodem, dnes ráno jeden z vašich "miláčků" těžce zranil paní jdoucí do práce! Objížděl tramvaj zleva, byl "pod vlivem" a ještě jel jako čuně. Paní je ve velice vážném stavu.

0/0
22.4.2011 12:33

jirji

...není to Bronx

...jen díky laskoradkum hajenemu etniku znehodnocena velmi atraktivni čast města...snad jen dočasně

0/0
17.4.2011 19:28

holes4

Re: ...není to Bronx

přesně tak, ty baráky BY BYLY jedny z nejhezčích a nejlukrativnějších ve městě. poloha blízko centra města, obrovský byty, velké dvory pro parkování a zeleň....za toto všechno může radnice, která není důsledná ve správě svého majetku a připodělaná ze slova rasismus

0/0
18.4.2011 13:09

ajk

.....

Tak iniciativa se postaví pochodu...........a komu tím jako prospějete,co?????Co se takhle postavit cikánské kriminalitě a zneužívání soc.systému parazity kteří do něho nijak nepřispěli????;-O

0/0
17.4.2011 9:40

hravej

Re: .....

Protože jsou to buď děti snobů, kteří viděli Roma tak leda v TV, nebo si je pletou z lidmi z chudých oblastí Afriky. Nebo jsou to stejní vyžírkové, pro které je většina hodna pouze olupování a napadání!

Je mi do breku, když se dívám, jak se město ve kterém jsem se narodil mění v Bangladéš a nebezpečné území! Napaden jsem nejméně jednou ročně a NIKDY to nejsoui Češi!;-€

0/0
22.4.2011 12:41

Fai Rodis

Re: .....

Nojo, ale pani Libena Rochova to cejti jinak. Pry ji vadi, kdyz je nekdo ohrozovan nasilim.

Ale, jak tak koukam, u vas ji to asi nevadi...

0/0
25.4.2011 23:51

Ghost of Ebo II

jen houšť

a větší kapky.. mě tam "člověkové" okradli o mobil, kolo a ještě mě chtěli zmlátit, takže jim to ze srdce přeju..

0/0
16.4.2011 13:19

vyvoraný vorvaň

Re: jen houšť

A tak to odhaduju u min. 90% Brnanu:)

0/0
16.4.2011 21:02

babacek

Ivo Šmodlas

Pan Ivo Šmoldas rozebral schopnosti našich občanu se přizpůsobit systému sociálních

dávek.

Mnohá města si trpce stěžují, že nedokážou vyjít se svými takzvanými nepřizpůsobivými občany. Ještě nikdy jsem však neslyšel, že by si takzvaný nepřizpůsobiví občané trpce stěžovali, že nedokážou vyjít se svými městy. Způsoby takzvaných nepřizpůsobivých jsou totiž městským nemálo proti srsti, kdežto způsoby městských jsou takzvaně nepřizpůsobivým zcela upřímné šumafuk. A tak si jedni holt stěžují, kdežto druzí důvod ke stížnostem přirozeně neshledávají. A neshledávají ho ne proto, že by byli nepřizpůsobiví, nýbrž právě naopak, že se přizpůsobit hravě dokážou, a to čemukoli,nejlépe pak systému sociálních dávek. Nazývat je nepřizpůsobivými je tedy naprostá mýlka. 

0/0
16.4.2011 10:23

babacek

Re: Ivo Šmodlas

……….

Jsou totiž stejně přizpůsobiví jako ti, kdo bystře postřehli, že se dá vesele žít třeba ze státních či evropských dotací, provizí za zprostředkování armádních zakázek nebo z úplatku od stavebních firem. Nepřizpůsobiví jsou všichni ti ubožáci,co se výzvám doby přizpůsobit nedokázali, a nepřišli tudíž na nic lepšího než se způsobně živit prací. A jelikož schopnost přizpůsobit se je nepochybnou známkou inteligence, je očividné i to, kdo z nás je tu blbec.

Úspěšný den a vysoké IQ vám přeje váš IŠ.

0/0
16.4.2011 10:23

český_vesničan

..ať na to koukám z který chci strany....vychází mi to pořád

stejně.....DS chce dělat pochod...řádně to ohlásí...dokonce se kvůli tomu soudí....a vyhraje....jedná s magistrátem......tedy ...ztaím nic neporušuje...!!!!...

....iniciativa ...řeší jak zabránit něčenu co nijak neporušuje naše zákona....!!!!....divné....

..když založím iniciativu...abych zabránil řvát gerebeníčkovi komunistický žvásta na 1. máje......tak se mnou taky zametou...protože...bohužel....gerebeníček to má taky řádně nahlášené...a ve smyslu našich zákonů....zatím.... nic neporušuje.....

...v čem je tedy ten zásadní rozdíl v úhlu pohledu.....??????

0/0
16.4.2011 8:55

Pavel Černík

Re: ..ať na to koukám z který chci strany....vychází mi to pořád

V případě že by DM vyrazila na cejl, tak si můžete být na 100% jistý, že "někdo" hodí kámen/láhev.. záměrně říkám někdo.. může to být cikán, může to být bílý provokatér, může to být jeden z dělníků. Na tom však nezáleží. Jde o to, že v takovou chvíli se dav lidí utrhne ze řetězu a začne demolice.. Spousty lidí (a policistů) přijdou ke zranění a budou obrovské majetkové škody.

A v potom budete těžko hledat obětního beránka, na kterého by jste to hodil. Tomuhle se ta iniciativa snaží zabránit. (a doufám že pokud je policie a magistrát aspoň trochu rozumný, tak tomu zabrání i oni) Každopádně já se tam půjdu podívat, ať si můžu stejně jako před dvěma lety udělat nezkreslený obrázek sám, bez vlivu médií nebo naci(onali)stů.

0/0
16.4.2011 9:06

český_vesničan

Re: ..ať na to koukám z který chci strany....vychází mi to pořád

..v mnohém máte pravdu....ale přesto ......měřme tedy stejným metrem....DS je stejným způsobem legální jako komunisti.....proč policie nepořádá manévry při mítingu komunistů....????

0/0
16.4.2011 11:03

vyvoraný vorvaň

Re: ..ať na to koukám z který chci strany....vychází mi to pořád

Tak se Cejl vycisti a je po problemu:) Je jasne, komu budou Brnane fandit vic po zkusenostech s brnenskou mensinou, ja rozhodne pochodu branit nepujdu:)

0/0
16.4.2011 21:01

akademik Richard

Re: ..ať na to koukám z který chci strany....vychází mi to pořád

takze iniciativa chce zabranit zlu tim, ze mu ustoupi? Vime, kam takovy pristup vede Rv

0/0
17.4.2011 10:40

babacek

Re: ..ať na to koukám z který chci strany....vychází mi to pořád

R^

0/0
16.4.2011 9:59

SIFL

CHACHA

Přátelé, já bydlím přímo ve vašem vybájeném Bronxu. Měl jsem problémy i s "bílým" i s "černým". Ale nepovažuji to za nic neobvyklého.

Tydýti se najdou všude. Moc se mi líbí křik těch, co jedou po Cejlu šalinou jednou za den a vykřikují o problémech. Ano, degešů je tu dost, ale problémy trošku zveličuje vaše sledování TV N@VA. Kdo z těch křiklounů byl na Cejlu déle než projetí šalinou po trase tří zastávek? Za 30 let co tu bydlím jsem měl problém 2x s romem, 1x s ukrajincem 1x mi ukradli "bílí" prádlo a 3x jsem se mlátil s "bílým" opilcem.

Ale jasně, zpoza TV dejme tomu z Vinohrad se to pěkně soudí ;-D

Ale super, že tady neonacisti budou chodit (zadejte si do googlu jména pořadatelů a účastníků) městem a dělat jakože "my tady vaše problémy vyřídíme". Nenechte se vysmát. Kdo tomu věří jest chudý duchem.

Řešit je třeba jinak, ale na to ani stávajíci vláda (bohužel) natož siegdiliňáci nemaj.

0/0
15.4.2011 23:46

Mysel

Re: CHACHA

Nackove zejmena nechteji nic resit, ty se chteji jen predvadet.

0/0
16.4.2011 0:16

babacek

Re: CHACHA

Problém je v tom, že každý člověk či skupina obyvatel která poukáže na vytěsňování a zneužívání majoritní části obyvatel nepřizpůsobivými je hned označen - na za nacistu či jen extrémistu. A tak holé hlavy budou mít stále větší podporu lidí kterým již došla trpělivost.

0/0
16.4.2011 10:04

medved.m

"kdo z těch... byl na Cejlu déle než projetí šalinou...?"

Odpovím rovněž otázkou:

Kdo má ODVAHU pobývat tam déle než projetí šalinou?

 

Na Cejlu jsem několik let pracoval. Chodil jsem často z firmy pozdě večer a měl jsem pokaždý sevřený půlky, než jsem nasedl do šaliny nebo do auta a byl bezpečně pryč. Sám bych na zastávce v jedenáct večer nečekal ani za zlatý prase.

Firemní auta byla na Radlase pravidelně vykradená. Odstěhovali jsme se, jak jen to bylo možné.

0/0
16.4.2011 0:34

síma25

Re: "kdo z těch... byl na Cejlu déle než projetí šalinou...?"

Každý máme asi jiné zkušenosti - mám v téhle lokalitě kancl už víc než 5 let, nejdřív přímo na Cejlu, teď na Plynárenské. Jezdím služebním autem oblíbené energetické společnosti, která místní neplatiče pravidelně odpojuje od elektřiny pro dluhy a vykradené auto jsem neměla nikdy, ani nikdo z mých kolegů. Místní jsou otravní - hluční, uřvaní, perou se, chlastají, dělají binec. Procházka na šalinu, nebo k autu není žádný příjemný zážitek, ale nikdy si mě nevšímají. Nosím kostýmek a tašku s noťasem a i tak v klidu. Jen jednou jsem tam zažila fakt nechutnost - chlap na mě v deset večer na Radlase mával lachtanem. A byl bílej.

Pár měsíců jsem tam zezačátku i bydlela. Moje spolubydlící jednou přišla domů bez kabelky, že jí ji tam ukradli nějaký malý děcka. Než jsme stihly obtelefonovat telefonního operátora krz blokaci SIMky, banky a tak, klepe na dveře majitel zastavárny od vedle s kabelkou v ruce - viděl ji u těch děcek, tak jim ji sebral a šel ji vrátit a omluvit se.

0/0
16.4.2011 8:39

DickLarge

Re: CHACHA

Já tama chodil jedno léto do práce. Nezažil jsem týden že bych tam neviděl rvačku. Feťáci, hádky o prachy na denním pořádku, přepadačky jsou oblíbené zejména u interšpáru, pak strhávání řetízků z krku babkám nastupujícím do šaliny gangem nebo dvěma který policie zná ale nic s ním nedělá, pěkný místo to je.

0/0
16.4.2011 7:49

vyvoraný vorvaň

Re: CHACHA

Je pravda, ze ve svem teritoriu jsou vsichni "domaci" tak trosku hajeni, ale snad kazdy Brnak ma s nima nejakou negativni zkusenost z centra, ze saliny...

0/0
16.4.2011 21:08

Aqua

Kdyby si média těhle hrstek kultimulti zasněnců nevšímala

a nevelebila je, ani pes by po nich neštěknul. Normální člověk s normální zkušeností s normálním "mladíkem" bude asi sotva uvažovat jak oni. Kdyby měli dost vlastních názorů k propagování, nemuseli by "nenásilně" blokovat další názory a považovat kohokoli kromě sebe za neonacisty. Ti (pokud o ně ovšem vůbec v tomto případě jde) si svůj průvod alespoň dokázali provést zcela legálně, i když multikulti štěnice ve státním aparátu hledají kličky, jak navzdory rozhodnutím soudu "zakázat na místě"....

0/0
15.4.2011 23:20

Obludni_K

Nic neočekávaného

Když vláda zvysoka vímeco na situaci v ulicích, zákonitě nastoupí extrém. A stejně tak je zákonité, že lidé naštvaní do krajnosti neschopností státních orgánů, začnou extrému tleskat. Myslíte si že tohle ještě v Evropě nebylo? Ó, mýlíte se, historie se opakuje.

0/0
15.4.2011 23:17

akademik Richard

Šíření nenávisti a strachu považujeme za nepřípustné

to nejak zacnou pusobit na cigany, aby takoveto sireni prestali "delat"? Projde se pan autor tohoto blabolu beze strachu spise pres Zlutak nebo po Bratislavske?

0/0
15.4.2011 20:54

bull001@seznam.cz

Re: Šíření nenávisti a strachu považujeme za nepřípustné

R^;-D, me vzdy zajima, co je to za lidi, kteri poporuji tu hruzu, co je treba v Brnenskem Bronxu. Ja si myslim, ze docent Chocholousek by z nich mel radost.

0/0
15.4.2011 23:31

pan Kotrč z Lidového domu V

já myslel, že slušní lidé

půjdou rozehnat komunistickej mítink:-/:-/:-/:-/:-/:-/

0/0
15.4.2011 20:36

akademik Richard

Re: já myslel, že slušní lidé

R^

0/0
15.4.2011 20:56

Mysel

Re: já myslel, že slušní lidé

Vzdyt je to jedna verbez - rudi i hnedi.

0/0
16.4.2011 0:15

doktor Halíř

A co na to gipsy.cz

a jeho zdejší "povedený" admino-censoro-redaktorský sourozenec?;-D

0/0
15.4.2011 18:56

Big.M

Takže

by průvod normálně prošel, zahulákalo se pár hesel a bylo by vymalováno. Takhle se poperou, bude tam polišů víc než průvodářů, vyhodí se kupa peněz a co? Nic.

0/0
15.4.2011 18:47

Lubomír H

Speciálně HALÍKA bych na 1 rok

odsunul do Bronxu, aby tam kázal ty svoje bláboly, neboť přece mezi cikány je spousta věřících, jak jsme se přesvědčili nedávno v Krupce  Možná by poté HALÍK začal  "kázat" poněkud jinak... Osobně si myslím, že v republice je těchto žvanilů už opravdu velmi mnoho !!!!

0/0
15.4.2011 18:10

jenyknovak

Re: Speciálně HALÍKA bych na 1 rok

R^R^R^R^R^!!!!!!

0/0
15.4.2011 19:24

Scarlett O Hara

No, nevím-není to trochu protimluv?

"Prvomájový pochod s mottem "Proti invazi cizích pracovníků a exodu našich lidí" oficiálně organizuje Dělnická mládež, mládežnická organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti. Druhý pochod má provokativnější trasu kolem Cejlu, Bratislavské a Francouzské ulice, tedy míst, kde žije řada Romů."

Tak zrovna odtamtud nám asi invaze jakýchkoliv pracovníků absolutně nehrozí. ;-D;-D:-P

0/0
15.4.2011 16:39

Pavel Černík

Re: No, nevím-není to trochu protimluv?

Doporučuju se tam osobně podívat. Já tam před dvouma rokama byl takže jsem si udělal obrázek sám. Média to vždy zkreslí a ani sami naci(onali)sti vám neřeknou pravdu. A když vám to budu popisovat vlastníma slovama, tak mi stejně nebudete věřit a diskutující mě budou obviňovat že jsem placenej těma nebo těma druhejma..

0/0
15.4.2011 17:20

ňak

Re: No, nevím-není to trochu protimluv?

tím chcete říct co?

že jste si to jednou projel autem a víte, jaká je tam situace? já tam jsem bohužel tak třikrát týdně a naprosto souhlasím s kolegou nad vámi..;-)

0/0
15.4.2011 17:25

Pavel Černík

Re: No, nevím-není to trochu protimluv?

nene. já s kolegou souhlasil. já se mu nesnažil odporovat. měl jsem na mysli, aby jste si zašli na tu "demonstraci" (nebo "setkání" jak tomu rádi říkaj naci(onali)sti ) a poslechli si jejich názory. Vím že s tím souvisí nepříjemná osobní prohlídka od české policie a evidování dokladů, ale to je prostě nutnost pro případ že by se něco zvrtlo. Každopádně pochod před dvěma lety byl velmi zábavný. Snažili se dát najevo národní hrdost a podobně, nechávali si přednášet na pódiu od německy mluvících kolegů, z reproduktorů hrála zahraniční hudba a jídlo si kupovali v McDonaldu :) zajímavé protiklady

0/0
15.4.2011 17:51

ňak

Re: No, nevím-není to trochu protimluv?

jo tak.. no to jo, ale ono v tom je taky hodně mediální žumpy. už jen tím, jak moc a jakým stylem o těch akcích píšou celé situaci škodí daleko víc, než kdyby je nechali si na svoboďáku spokojeně zahajlovat, dát si číze a jet domů.. ale to je na delší debatu. nicméně obyvatelům "bronxu" nefandím o nic vícRv

0/0
15.4.2011 18:22

akademik Richard

Re: No, nevím-není to trochu protimluv?

tak neni sporu o tom, ze naciste jsou stejne vypatlani parazite jako jisti etnikove.

0/0
15.4.2011 20:59

Viktor N.

Re: No, nevím-není to trochu protimluv?

A já bych jen dodal: …stejně vypatlaní, jako redaktoři našich médií, kteří tuhle levicovou lůzu lživě prohlásí za „pravicové radikály“. Jsou to nevzdělanci, takže bychom asi chtěli po nich příliš, aby nazývali věci pravým jménem…

0/0
16.4.2011 0:00

z Brna-Husovic

Re: No, nevím-není to trochu protimluv?

To jste tam před těma dvěma rokama mohl osobně potkat i jednoho z vítkovských žhářů jako pořadatele - http://zpravy.idnes.cz/vitkovsky-zhar-hlidal-predsedu-delnicke-strany-na-prvomajovem-mitinku-v-brne-1x7-/krimi.asp?c=A091222_205148_krimi_pei

0/0
17.4.2011 6:42Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.