Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Fakultní nemocnice v Brně večer ošetří jen akutní případy, zbytek odmítá

Fakultní nemocnice v Bohunicích před více než měsícem zavřela pro neobjednané večerní hosty svoje brány a po pracovní době tak odmítá neakutní pacienty. Pohotovost totiž funguje pouze v brněnské Úrazové nemocnici. Tamním lékařům se to ale nelíbí. Jsou prý přetížení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

elmenxx

Má zkušenost...

S FN v Bohunicích mám nejen já ale i spousta známých jen ty nejhorší zkušenosti. Ne nadarmo se této budově říká továrna na nemoci a na smrt.  Možná Vás tam vezmou rychleji než u Sv. Anny, ale díky obrovskému množství pacientů (nejen z Brna ale z celé jižní Moravy) tam člověka berou jen jako kus, naprosto schází osobní přístup a o kvalitě některých doktorů by se také dalo silně polemizovat. A to nemluvím "jen" o nějakých poraněních a zlomeninách ale o situacích kdy šlo pacientům skutečně o zdraví i žïvot. S nemocnicí u sv. Anny mám oproti tomu jen ty nejlepší zkušenosti. Ano, možná si počkáte déle, ale nedá se to vůbec srovnávat, špičkoví doktoři zejména na 1. chirurgii jsou vyhlášeni po celém Brně jako bezkonkurenčně nejlepší a co nikdy nezapomenu tak i jejich milý, lidský přístup a ochotu i přes obrovské pracovní vytížení a náročné povolání!! Konkrétně klobouk opravdu dolů před MUDr. Čapovem, MUDr. Vlčkem, MUDr. Korbičkou, MUDr. Jedličkou a dalšími...

0/0
21.7.2011 10:02

košťálka

Jen tak na okraj,

ve FN u Sv. Anny si v čekárně opřed ordinací posedíte klidně několik hodin i jako objednaní a s doporučením, takže pan ředitel Koška pěkně kecá!!!!;-O

0/0
20.7.2011 21:58

Gróf

Je o financování.

Kam posílá VZP mé peníze? Do krajské úrazovky, nebo do krajské státní nemocnice? Ptám se. Chci mít jasno kam mám jít ve 20 hodin večer z ulice Kamínky v Novém Lískovci nebo z obce Troubsko (obojí do 3 km vedle špitálu Bohunice) v případě náhlého smrtelného úrazu, a kam, když mne nesnesitelně rozbolí zuby. A kam, když mám bolesti někde uprostřed mezi tím?

0/0
19.7.2011 23:37

Gróf

Re: Je o financování.

Prosím přesně. Např. při chůzi do schodů přetržená třísla, při pádu ze schodů zlomenina krčku, ba co dím, při domácím porodu od krav odvolaným veterinářem odvedle (jiný doktor prostě poblíž nebyl, a 20 minut byla fakt dlouhá doba) zjištěný hydrocefalus, nebo případná jiná choroba...

0/0
19.7.2011 23:46

lajika

proč

má Brno - město se čtyřmi sty tisíci obyvatel jen jednu lékařskou pohotovost? byla jsme tam nedávno s klientem po pádu z koně - otřes mozku, bolest zad. V čekárně pro tak asi 15 lidí nás byl dvojnásobek, i na chodbě před čekárnou pár lidí postávalo. Je ošetření po více než třech hodinách ještě "pohotovost"?

K nepřehledné změti chodeb a nemožnosti zaparkovat z příspěvku diskutéra v23 bych ještě přidala mizernou dostupnost MHD.

0/0
19.7.2011 17:22

Grimkin

Re: proč

Koukám, že je lepší, pokud to jde, nechat se odvézt do některé z "okresních" nemocnic v okolí...

0/0
19.7.2011 18:37

Gróf

Re: proč

Proboha, jen ne k Julínkovi do Ivančic ...

0/0
19.7.2011 23:47

Grimkin

Re: proč

Na Ivančice jsem ani nemyslel, spíš na Blansko nebo Vyškov, ale zkušenost s nimi nemám, nebo Kroměříž? Tam je to i s blázincem...;-D

0/0
20.7.2011 17:38

v23

Miluji úrazovku v Brně

Je to vynikající, když vás vezmou jen na úrazovce, která nemá (na rozdíl od Bohunic, sv.Anny či Miloušů) možnost solidního zaparkování auta a i vlastní budova je nepřehledná směť chodeb, schodišť a různých zákoutí.

Tu nemocnici měli už dávnou zbourat.

0/0
19.7.2011 13:02

Grimkin

Re: Miluji úrazovku v Brně

Jo, chtěli ji, někteří, zavřít... ale teď je dobrá... ale kdyby ji zavřeli, museli by fungovat jinde...

0/0
19.7.2011 18:38

lu1

FN Bohunice

mám také výbornou zkušenost (chirurgické odd.), včetně přístupu personálu. Je pravdou, že někdy chodí lidi na pohotovost s neskutečnýma prkotinama, pak je odmítnutí na místě, ale neslyšela jsem, že by se to někomu stalo.

0/0
19.7.2011 12:40

DahliaPinata

Čekací doba

V nemocnici u Sv. Anny si počkáte, i když jste objednáni. Konkrétně na 1. chirurgii, kam jsem doprovázela nemocnou matku, jsme strávily čekáním téměř 4 hodiny. A ještě jedna absurdní situace, která se mi stala. Matku odvezla sanitka z ulice, kde zkolabovala. Přestože už byla několik hodin vyšetřována v nemocnici u Sv, Anny, na informacích o ní nevěděli, od náhodných svědků jsem se dověděla, že ji odvezla sanitka, ale několik hodin se vůbec nedalo dohledat kam. Když jsem ji nakonec našla, v nemocnici na lehátku, dehydrovanou a pomočenou, sdělila mi lékařka, že se to starým lidem stává, protože v horku málo pijí. Za těch několik hodin, co tam byla, jí ovšem nikdo nedal ani skleničku vody! Na oddělení, popřípadě v čekárně si můžete koupit jen kávu nebo čaj z automatu, OBYČEJNÉ VODY se napít nemáte kde. Na kontroly jdu vybavena lahví vody, ale když tam člověk skončí nečekaně, nemá šanci se ani napít kromě nápojů z automatu.

0/0
19.7.2011 10:54

baano

včera mě v pohodě přijali ve Fakultní nemocnici asi v 19 hod

měla jsem obavy ze zlomených žeber po pádu na nerovném chodníku, velmi to bolelo - a v klidu mě přijali, perfektně ošetřili, rentgen, byli všichni milí - konkrétně MUDr Andrej Bilik, Ph.D.. Volala jsem předtím na 155 kam mám jít a oni podle místa bydliště mi řekli, že máme jet do Bohunic.

Kromě mě bylo v čekárně asi 4-5 pacientů a všichni byli ošetřeni, takže nevím, o čem tady píšete.

+1/0
19.7.2011 9:57

defi

Re: včera mě v pohodě přijali ve Fakultní nemocnici asi v 19 hod

mám podobnou zkušenost, odvezl jsem přítelkyni ve 4 ráno do Bohunic s akutním zánětem močového měchýře. I když tam vůbec nepatřila a bylo jen pár hodin do toho aby mohla jít ke své lékařce, doktor chápal, jaké má bolesti a ihned jí ošetřil. Ještě dostala léky na dva dny, aby nemusela hned k obvoďačce a vyspala se z toho.

0/0
19.7.2011 10:19

síma25

Re: včera mě v pohodě přijali ve Fakultní nemocnici asi v 19 hod

Se zánětem močového měchýře ve 4 ráno na pohotovost? Pochopila bych to o víkendu, ale pokud je návštěva praktického lékaře otázka hodin, jaký to má smysl? Každý, kdo to někdy měl myslím potvrdí, že to není taková hrůza, se kterou by bylo nutné hned běžet na pohotovost.

0/0
19.7.2011 11:34

Kazeasch

Re: včera mě v pohodě přijali ve Fakultní nemocnici asi v 19 hod

Tak to asi moc lidí co to měli neznáš. Já znám dva. Jeden ani nevěděl že má zánět močáku a jen se divil proč furt běhá na záchod. No a druhýho to chytlo v hospodě že od tam nemohl ani odejít, zelenej jak sedma se svíjel na židli a jela pro něj RZ, strávil 3 týdny s cévkou. Holt je to "kus od kusu"

+1/0
19.7.2011 12:13

síma25

Re: včera mě v pohodě přijali ve Fakultní nemocnici asi v 19 hod

Tak tem Váš "kousek" je asi dost výjimečný. U nás v rodině na to trpíme všechny ženské, mám tedy dost zkušeností s touto nemocí vlastních, i zprostředkovaných, jinak bych do toho nekušnila. A já jsem takový průměr - bolí to, obyčejný brufen na to nepomáhá, utlumí to až algifenové kapky, které jsou na recept a obvykle je mám doma, ale i když je nemám, dá se to přežít. Souhlasím, že každá bolest je individuální, ale pokud jde o takovou záležitost a rozhodnu se vyrazit na pohotovost, jdu do nemocnice, která pohotovost provozuje a neotravuju někde, kde ji nemají.

0/0
19.7.2011 16:49

horak29

Re: včera mě v pohodě přijali ve Fakultní nemocnici asi v 19 hod

no my na to trpěly s dcerou taky, stačilo na jaře vyjít v lehkých botkách.... antibiotika furt - to docela rozhodí zažívání, ale pořídily jsme si nějaké pilulky s kanadskou borůvkou.. a fakt je, že ač reklamám nevěřím, zabralo - jíme to denně a nemáme problém.... :-)

0/0
20.7.2011 7:25

Al Coholic

pohotovost

Pohotovost vykonávají v areálu úrazovky smluvní lékaři, dostávají na to dotace, které vzešly z vyhraného výběrového řízení na poskytování pohotovosti. Proč píší nějaký dopis do FN Bohunice, která s tímto nemá vůbec nic společného, je poněkud divné, měli jít nejdříve za vedením, to za městem a to by jim třeba dotace zvedlo, přidali by se lidi atd.....

0/0
19.7.2011 9:47

martin119

Re: pohotovost

R^ vyvzdorovali si Úrazovku jako ambulantní pracoviště a teď jim vadí, že jim tam chodí pacienti :-)

0/0
19.7.2011 9:53

Lanolin

u svaté Anny ztrávíte půl dne i s doporučením

Šel jsem s doporučením, dokonce i objednán na devátou ráno. Vyšetření mělo být ambulantní.

Ve 14h si mne vyzvedla sestřička a šla mne ubytovat na lůžkové. Na vyšetření jsem se dostal po 16h a nakonec tam pobyl i celou noc. Propuštění druhá den před polednem. Fakt špica dva dny.

Nutno podotknout, že to nebylo kvůli nedostatečnosti mé dokumentace, nějaké zdravotní či technické komplikace z mé strany.

+1/0
19.7.2011 9:38

Lanolin

Re: u svaté Anny ztrávíte půl dne i s doporučením

ale fuj "ztrávíte", na co já to myslel.

0/0
19.7.2011 9:39

zly.previt

Koukám,

že v Brně to jede.., jeden článek lepší než druhej dnes.

0/0
19.7.2011 9:32

Deratizátor is back!

Nemáte doporučení?

Tak to máte smůlu. Nejdřív musíte svého ošetřujícího lékaře probudit, přinutit aby Vám napsal doporučení a potom Vás ošetříme. Tahle nějak si to pánové Julínkové a Hegeři představovali?8-o

0/0
19.7.2011 9:28

síma25

Re: Nemáte doporučení?

Taky mi trošku uniká, jak mám získat doporučení na pohotovost.. Ale pochopila jsem to tak, že na absenci doporučení poukazují jen pracovníci FN Bohunice.

0/0
19.7.2011 10:08

Kazeasch

Re: Nemáte doporučení?

To asi prochu nechápete. Na pohotovost doporučení potřeba není, ale ve FN pohotovost NENÍ. Takže když tam někdo dojde že ho bolí zub, tak má smůlu jelikož ho to neohrožuje na životě takže to je pro pohotovost. Pokud se tam  připlazíte s proseknutou stehení tepnou a nohama zlomenýma v kolenou, tak vás pochopitelně příjmou.

0/0
19.7.2011 10:28

Zákon o dodávkách teplé vody

Re: Nemáte doporučení?

takhle si to asi představují ti Engelové a spol, ne ? ;-D;-D;-D

0/0
19.7.2011 10:13Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.