Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Za jízdu načerno po letech přišel exekutor. Místo dvou tisíc chtěl 40

Jízda načerno se může cestujícím výrazně prodražit. Pokud totiž nezaplatí pokutu a zapomenou na ni, po letech jim dluh naroste až na desítky tisíc korun. Přišla na to i žena z Brna, která před 10 lety nezaplatila pokutu. Dluh se ale kvůli vymáhání exekutora vyšplhal na 40 tisíc korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Gróf

Ty pohledávky jsou nejspíš dávno promlčené.

Pokud tedy exekutor zabaví řadu let promlčenou pohledávku, nejedná se již o exekuci podle exekučního zákona, nýbrž o krádež podle trestního práva.Rv

0/0
28.9.2011 22:42

Smradlavej čmoud z komína

všichni jsou zloději

černí pasažéři každopádně, ale i exekutoři s nepřiměřenými zisky

0/0
27.9.2011 2:40

Pan Pešek

Informační hodnota článku

V tomto článku přece nejde o to, že paní učitelka několikrát nereagovala na výzvu a nezaplatila. Nikdo se jí taky v tomto nezastává, protože to byla úplná blbost. Tady jde o to, že platit za každou ze tří dlužných částek chtěl exekutor poplatek a to je řádná hloupost. Zcela logické je přeci sloučit exekuci do jednoho balíku a zaplatit jenom jednou. Nikdo tedy neříká, že paní učitelka není nepořádná a neměla by platit, ale platit 3x poplatek exekutorovi za jedinou exekuci je lichvářská praktika.

+1/0
21.9.2011 14:37

advokat2010

Re: Informační hodnota článku

K takovému závěru je v článku nedostatek informací.

Pokud byly exekuce nařizovány postupně v průběhu oněch 10 let, pak o spojení není možné uvažovat.

Soudní exekuce je normální soudní řízení, jen některé kroky jsou svěřeny soudem pověřenému soudnímu (tzv. "soukromému") exekutorovi (obdobně jako v dědickém řízení soudnímu komisaři = notáři), a pokud např. jedna exekuce je již v právní moci (pravomocně nařízená), pak spojit s novou tuto prostě nelze.

Rozhodně to není chyba exekutora, ten může dělat pouze to, k čemu ho pověří soud.

Spojit (stejně jako rozdělit) soudní exekuční řízení může jedině soud- nic mu v tom nebrání, tedy s výjimkou procesní situace o níž píšu (a ta je poměrně častá). Nelze spojovat pravomocná a nepravomocná soudní (exekuční) řízení.

0/0
21.9.2011 15:14

advokat2010

A paní učitelko... vysvětlete mi prosím...

A paní učitelko... vysvětlete mi prosím:

1.) 3x jste nezaplatila smluvní pokutu DPMB pokutu "na místě činu" ? Správně ? Proč ?

2.) 3x jste ji nezplatila ani do 60 dnů poté ? Správně ? Proč ?

3.) 3x pak proběhlo soudní nalézací (tj. nikoliv exekuční!) řízení, obdržela jste od soudu 3x platební rozkaz do vlastních rukou (fikce doručení je vyloučena) a opět jste 3x nezaplatila? Správně ? Proč ? (Proč tuto soudní nalézací fázi v článku vynecháváte ? Zní to lépe takovou "nepodstatnost" vynechat, že ?)

4.) A nyní Vám došly 3x soudní exekuce, jako důsledek Vaší recidivy záměrného a vědomého a mnohonásobně opakovaného neplacení a nerespektování předešlých pravomocných a vykonatelných rozsudků/platebních rozkazů, které Vám byly doručeny do vlastnch rukou a Vy jste je záměrně a opakovaně nerespektovala. Správně ?

0/0
21.9.2011 11:53

advokat2010

TO JE ZASE LŽÍ ....

Líbí se mi, jak autor článku navozuje iluzi, že někdo prostě jede načerno, nic se neděje a pak přijde exekutor.

Tak to,ale opravdu není.

Ve všech 3 věcech proběhlo před soudem nalézací řízení o němž "paní učitelka" jistě musela vědět a již v té fázi mohla zaplatit. Platební rozkazy vydané soudem ve všech 3 věcech jí musely být doručeny do vl. rukou (fikce doručení není u plat. rozkazu možná).Arogance a lži dlužníků jsou nehorázné.

Autor by měl jít na nějaké školení, aby nepsal takové lži a nevynechával klíčové momenty příběhu.

Je třeba dodat, že ony 3 nalézací řízení před soudem stály daňové poplatníky zcela jistě více než-li 3x600 Kč soudního popatku,které ze svého uhradil DPMB,když paní musel žalovat,protože tato ve 3 věcech odmítla dobrovolně zaplatit.A i když všechny 3 žaloby DPMB vyhrál,paní opět odmítla zaplatit.Jak jinak, než-li exekučně měl postupovat? Měl ji snad jít osobně na VUT poprosit ?Příště si jistě "paní učitelka dá na svoje dluhy lepší pozor a o to přeci jde!

+2/0
21.9.2011 11:14

diskuter99

smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy

ta by se měla stydět za to, že 1) jezdí načerno, 2) neplatí své dluhy a ne ještě dávat rozhovory do novin ... a takový člověk hodlá něco vysvětlovat studentům vysoké školy

0/0
20.9.2011 17:49

RJarka

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy

Víte, před deseti lety jsem kantorka nebyla, byla jsem jen uhoněná máma malinkýho děcka co nevěděla , jestli to co se stalo ten den ráno se mi zdálo nebo nezdálo...je lehké lidi soudit, nyní je věc jiná a co dělá člověk ve dvaceti neznamená, že je stejný pako ve 30 letech. Primárně se nejednalo o podstatu dluhu, ale o to, kolik se má dluh navýšit, pane, to byla podtata. Snad můj boj někomu pomůže a snad už si exekutoři nebudou dělat co chtějí...:-)

0/0
20.9.2011 18:14

diskuter99

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy

ten dluh se navýšil jen o zákonem / vyhláškou stanovené poplatky a náklady - měla byste si stěžovat u poslanců a ministerstva spravedlnosti, které ty vyhlášky vydává .. a to jste byla takový "ranař", že jste s kočárkem jezdila načerno? a to jste spoléhala na co? a když už vás tu máme - přiznejte pravdu - nedostala jste žádnou soudní obsílku za celou tu dobu?

0/0
20.9.2011 18:27

RJarka

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy

jasně že dostala, však jsem taky za to zapomnění zaplatila, a to cca 13 000 za jednu pokutu. Opět opakuji, úkolem exekučního řízení je vymoci dlužnou částku, nikoliv ožebračit člověka, s tím snad souhlasíte???

0/0
20.9.2011 18:31

diskuter99

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy

já se neptal na dopisy od exektuora, ale od soudů, které musely předcházet exekučnímu řízení .... a co je podle vás "dlužná čáskta"? jen těch 500 Kč (?) pokuty? a co práce toho množství lidí, kteří vás museli k tomu zaplacení "dokopat"? ať už to jsou pošťáci (opakovaně), administrativní pracovníci soudu, soudce, advokát protistrany, jeho zaměsntanci, exekutor a jeho zaměstnanci ... tušíte vůbec, co lidí pracovalo na tom, aby vám připomnělo váš dluh? jistě že nepracují zadarmo ....

0/0
20.9.2011 18:38

diskuter99

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy

a těch 13 000 Kč má zaplatit tohle všechno - to není zas tak moc ... těch 13 000 Kč nedostane jen exekutor - jestli dobře chápu, že 13 000 Kč jsou náklady exekuce (což není totéž jako odměna exekutora; náklady exekuce je širší pojem, než odměna exekutora,).

0/0
20.9.2011 18:44

Viktorie01

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy

Jo, přesně tak to je.

0/0
20.9.2011 18:45

Libor76

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy

ale no tak, nevěříte přece, že náklady na jednu exekuci jsou 13 000 Kč, bavíme se tedy o pokutě za MHD?

0/0
28.9.2011 0:15

Diskuter12349

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy

Tento blabol me donutil k registraci. Predem chci rict, ze nechci obhajovat lidi, kteri jezdi na cerno a neplati pokuty. Praci je potreba zaplatit, ale toto je statem schvalene ozebracovani lidi. Dopravni podnik proda svou pohledavku vymahacske firme za plnou cenu. V soucasne dobe to je 1022Kc (cena listku + prirazka k jizdnemu).

Ta obratem posle dluznikovi dopis s vyzvou k zaplaceni castky 1022Kc + 30Kc (postovne - postakova prace je tedy zaplacena) + 600Kc za administrativu (muze to byt i jina z prstu vycucana castka), ktera obnasi 5-10 (slovy pet az deset) minut prace osoby, ktera bere 90Kc na hodinu, a ktera vyplni sablonu, vytiskne a podepise. Do 5 dnu (ne pracovnich) musi byt castka pripsana na uctu.

Tyto vyzvy se posilaji ve ctvrtek (proc asi). Pokud se tak nestane, poda firma zalobu. K castce se pripocte 300kc (od zari to je myslim 1000Kc) za kolek (soud je tedy zaplacen) a odmena advokata cca 9000Kc. Tato odmena je za dalsich 5 minut prace vyse zminene osoby.

0/0
22.9.2011 12:11

Viktorie01

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy

Pardon, já tomu nerozumím. Možná jsem to špatně pochopila, ale přiznáváte, že jste obsílku dostala a přesto jste (zase) nezaplatila. Tak jak, sakra, se ty peníze mají z dlužníků dostat, co byste vy navrhovala? Kolik těch obsílek má pořád dokola chodit, než se dlužník teda uvolí?

0/0
20.9.2011 18:41

Viktorie01

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy

Aha, já to taky pochopila, že obsílka byla od soudu, ne až exekuční příkaz od exekutora.

0/0
20.9.2011 18:42

karel2604

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy

Můžete sdělit, kolik upomínek Vám dopravní podnik zaslal a zda Vám nebylanabídnuta jiná možnost řešení úhrady Vašich dluhů?

0/0
20.9.2011 19:27

RJarka

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy - dovětek

dostala jsem dva dopisy jeden od soudy - na ten jsem zapomněla a druhý od exekutora v intervalu 10ti let, pokutu jsem dostala před 12ti lety a tu jsem popravdě neřešila, protože jako správný 20ti letý člověk tohle neřeší, že...víte, ale já vcelku žasnu, spousta lidí tady poukazuje na to, že se divím, že mám platit za exekuci, a to je problém , lidé neumějí číst!!!! Já oproti nákladům exekuce nic nemám, je to správně, ale vše musí mít pravidla. např. EON dělá nyní to, že zálohy neřeší jako zálohy, ale jako měsíční jednotlivé platby, pokud nezaplatíte tuším tři splátky okamžitě ve zkráceném řízení to jde k soudu a pak prásk 3x poplatky , to není morální. Jsem moc ráda, že tuto věc Ústavní soud nesmetl ze stolu a pokud se někomu z vás, kdo tady moralizují, stane podobná věc, tak vězte, že můj případ je dle US precedentní a díky mě vás nikdo okrádat nebude, tak papa a dobrou noc....R^

0/0
20.9.2011 19:50

Viktorie01

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy - dovětek

Promiňte, ale mě tady to poukazování na to, co řeší nebo neřeší dvacetiletý člověk (případně puberťák, viz. ten ročílený pán níže ) mě poněkud vytáčí. Šalinkartu mám od patnácti let, měla jsem i jako dvacetiletá na vejšce, i když jsem měla na fakultu cca pět minut pěšky, právě kvůli tomu že kdo si má pořád pamatovat si cvakat lístek, jak blbec každý rok platím víc a víc a i kdyby se mi opravdu nakrásně stalo, že ji zapomenu a zrovna půjde kolem revizor, tak stojím druhý den na Novobranské, fakt. Dluhy se prostě platí, ať je vám patnáct nebo padesát, bez ohledu na milión výmluv kolem. Takže dík za snahu, ale nejspíš se mi to nestane a když jo, tak to tak daleko určitě nedojde.

0/0
20.9.2011 20:10

diskuter99

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy - dovětek

hmmm takže rozsudek soudu jste zahodila do koše .... náklady exekuce jsou oprávněné ... takže o čem to celé je? kdyby ty návrhy na nařízení exekuce podali s měsíčním odstupem, tak by vlastně nebylo co řešit ....

0/0
20.9.2011 20:49

RJarka

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy

nebyl, viz níže dostala jsem dva dopisy, jeden před deseti lety a druhý před rokem, problém je v tom, že už tehdy DP neupozorňoval na dluh, což mě neospravedlňuje, ale....

0/0
20.9.2011 19:52

malá

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy

Ale podle mých informací od právního zástupce je pokuta dopravního podniku promlčená po roce takže pokud se vaše pokuta dostala k soudu po deseti letech jakto že soud vůbec nějakou pohledávku uznal, jak je možné že se vymáhají i prromlčené věci.

0/0
21.9.2011 12:23

hoyeres

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy

promlcenim pravo nezanika, pouze se stezuje vymahatelnost.. pokud promlceci doba uplynula a zalovany nepodal namitku promlceni u soudu tak je to to samy,jako kdyby to promlceny nebylo :)

0/0
21.9.2011 12:47

advokat2010

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy

A paní učitelko... vysvětlete mi prosím:

1.) 3x jste nezaplatila pokutu "na místě činu" ? Správně ? Proč ?

2.) 3x jste ji nezplatila ani do 60 dnů poté ? Správně ? Proč ?

3.) Pak proběhlo 3x soudní nalézací řízení, obdržela jste od soudu 3x platební rozkaz do vlastních rukou (fikce doručení je vyloučena) a opět jste 3x nezaplatila? Správně ? Proč ? (Proč tuto soudní nalézací fázi v článku vynecháváte ? Zní to lépe takovou "nepodstatnost" vynechat, že ?)

4.) A nyní Vám došly 3x soudní exekuce, jako důsledek Vaší recidivy záměrného a vědomého a mnoohoonásobně opakovaného neplacení a nerespektování předešlých rozsudků/platebních rozkazů, které Vám byly doručeny do vlastnch rukou a Vy jste je záměrně a opakovaně nerespektovala.

0/0
21.9.2011 11:50

Lord Helma

Re: smutné na tom, že je to kantorka vysoké školy

Vy budete mít asi těžký mindrák z vysokoškoláků. A navíc máte těžký problém s pochopením psaného textu. Zkuste si to přečíst ještě jednou a pomalu. A už vůbec nechápu tu poznámku o vysvětlování na VŠ, když pomineme naivitu vaší myšlenky (na VŠB v Ostravě o tom ví své), tak na VŠ se přednáší a ne vysvětluje.

A co je na tom nepochopitelné, že ve 20 zahodila pokutu od DP? Já jich zahodil během studia SŠ a VŠ několik (je fakt, že to bylo za komárů) a to byly za 50Kčs.

0/0
21.9.2011 8:37

lu1

to je jak u blbých na dvorku

Není náhodou jádro věci v tom, že milá paní nezaplatila opakovaně své dluhy, a to ani v soudním řízení, ale nechala celou věc dojít až do exekuce??? Kdyby nejezdila ne černo a platila co má, nemusela zatěžovat ústavní soud.

0/0
20.9.2011 15:59

bk89322

Re: to je jak u blbých na dvorku

V tom rozpor neni. Tobe prijde normalni, ze ji exekutor najde 1x, obstavi ji ucet ci majetek 1x, ale poplatek si vyuctuje 3x?

0/0
22.9.2011 11:40

kodlik77

Tak nechci prudit,

ale těch OPRAVDU černých pasažérů se to mnohdy netýká. Kolem těch prochází revizoři, jakoby byli opravdu neviditelní. Tedy někteří revizoři.

+1/0
20.9.2011 14:05

B-25

Re: Tak nechci prudit,

Ano - jsou revizoři a revizoři... Někdo nad minutou, dvěma - co vám chybí těsně před konečnou (na jízdence) mávne rukou.. jiný se bude hádat a volat poldy Rv Plus vás bude držet (i když nesmí) a podobné "vychytávky" Co na to DP? Revizor má vždy pravdu...:-(

0/0
20.9.2011 14:23

kodlik77

Re: Tak nechci prudit,

No já je nemusím od té doby, kdy mě chytili asi dva dny po skončení platnosti kuponu na druhé čtvrtletí z roční šalinkarty. Zapomněl jsem vyměnit kupon. Je tam napsáno, že je to roční šalinkarta, kupon 2/4, ale ten minusstodukátovec mně začal buzerovat, že nemám platnej kupon a vypisovat zápis. Snaha vysvětlit mu to byla marná. Mezitím vypadli ze šaliny čtyři cikáni. Nejde o tu padesátikorunu, kterou jsem musel zaplatit, ale o to, že z člověka, kterej má na rok předplaceno udělají skoro zloděje.

0/0
20.9.2011 14:29

B-25

Re: Tak nechci prudit,

:-(R^

0/0
20.9.2011 14:33

diskuter99

Re: Tak nechci prudit,

může vás zadržet - Nejvyšší soud to nedávno dovolil, co na tom, že osobní svoboda by měla mít větší "váhu", než pár korun

0/0
20.9.2011 15:42

Live_in_the_death

Re: Tak nechci prudit,

no jenže vtip je v tom, že každý z nás musí zabránit anebo se snažit zabránit páchání trestného činu, což jízda načerno se bere jako krádež

0/0
20.9.2011 16:36

diskuter99

Re: Tak nechci prudit,

ne, jízda na černo není krádež a není to ani trestný čin ... ta právě proto, že to není trestný čin, tak to zdůvodnění bylo jiné

0/0
20.9.2011 17:36

diskuter99

Re: Tak nechci prudit,

vymlouvat se na druhé - tak to opravdu nefunguje, svoje dluhy by měl člověk platit ... znám spoustu lidí, co platební rozkazy hází do koše ... pak (obrazně řečeno) chodí plakat do černých ovcí, občanského juda apod.

0/0
20.9.2011 15:46

jdobry

Re: Tak nechci prudit,

V clanku neni nic  o tom, ze by o dluhu vedela nebo nevedela. To je klicova otazka. Od doby kdy neni podminka pokusit se dluznika informovat o dluhu v zakone sebcas take stava, ze se o dluhu dozvi az od exekutora.

0/0
20.9.2011 15:51

Zná ho někdo? Ne? Pak je to on!

Re: Tak nechci prudit,

Plaťák chodí na adresu trvalého pobytu. Mnoho lidí si nechodí pro poštu, mnoho lidí si myslí, že má-li v evidenci starou trvalou adresu, nikdo si ho nenajde. OMYL. Exekutor si ho najde. Hodně lidí totiž strká hlavu do písku. :-/ Po plaťáku chodí rozsudek a ten se doručí fikcí a exekuční titul máme na světě i bez doručení. :-/

0/0
20.9.2011 15:54

Viktorie01

Re: Tak nechci prudit,

Ale k tomu plaťáku přece vůbec nemuselo dojít, to tvrdím pořád. Ať mi nikdo netvrdí, že pedagožka na VUT nemá na zaplacení pokuty na přepážce na Novobranské.

0/0
20.9.2011 15:59

Zná ho někdo? Ne? Pak je to on!

Re: Tak nechci prudit,

To je taky pravda. Ale stane se to, že člověk něco zapomene zaplatit. Ovšem zapomene-li zaplatit vícekrát pokutu, je to lajdáctví a paní se nejspíš myslela, že se nic neděje...

0/0
20.9.2011 16:03

Viktorie01

Re: Tak nechci prudit,

Vy nevíte, že vás chytil revizor, šmarjá? Pokud by opravdu někdo dejme tomu nahlásil její údaje (pokud to vůbec jde, nevím), tak by asi zvolila jiný způsob obrany, než že jaká to není křivda, kolik se to po ní najednou nechce.

0/0
20.9.2011 15:57

Achille Volfoni

tohle je celkem síla

Jasně,pokud dostanu flastr,musím zaplatit.Jen mě udivuje jedna věc.Před dvěma lety jsem dostal pokutu od dopraváků v hodnotě 2000,-....nedávno mi přišla obálka s příkazem.Částka měla hodnotu 2200,-.I kdyby to byly 4000,- tak budiž,ale aby chtěl někdo po někom z nezaplacené 500,- málem 50 papírů.....tak něco není v pořádku.Měly by se nastavit určité mantinely.Aby někdo zaplatil 500,- jako dlužnou částku a dalších 50 tisíc jako odměnu exekutorovi za odeslání obálky a několika listů papíru.To vše v hodnotě cca 45 000,-.To je normální legální lichva a cílená likvidace lidí.

+2/0
20.9.2011 14:04

B-25

Re: tohle je celkem síla

Exekuce (=likvidace) narůstají, za chvíli se budem všichni moc divit...Rv Je to lichva, bohužel...

+1/0
20.9.2011 14:09

Viktorie01

Re: tohle je celkem síla

Ale já pořád nerozumím tomu, co bránilo té paní se téhle údajné likvidaci vyhnout. Kdyby vždycky hned druhý den po tom, co ji chytli, naklapala na Novobranskou a zaplatila pětikilo nebo kolik to tehdy bylo, tak ji to stálo celkem litr a měla dneska dávno pokoj, nemusela teď fńukat. Já moc dobře vím, že exekutoři hrabou kde se dá, vejvar z toho mají obrovský, a že pro mpaní, která si nejspíš myslela, že ono se to nějak samo vypařilo,  to musela být najednou hrozná darda, ale prostě odmítám plakat nad lidma, kteří si za to můžou s největší pravděpodobností jen a jen sami. Když by po mě hned druhý den na okýnku chtěl Dopravní podnik třeba pět tisíc třeba jen proto, že jsem si vzala jinou kabelku a zapomněla si přehodit doklady s šalinkartou, tak bych řvala, to samozřejmě, ale pokud se na něco vědomě vykašlu, neplatím a pak se hrozně divím, že se na to nezapomnělo a cítím se ublížená........, ne, fakt tomu nerozumím....

0/0
20.9.2011 14:21

B-25

Re: tohle je celkem síla

Jasně. Třeba neměla onu tisícovku... Mohla se přestěhovat. Udělala chybu, ale na druhou stranu - za takové peníze?? Jen jestli to od mistra exekutora nebyl záměr ;-€, po deseti letech.... Větší vývar, že?

0/0
20.9.2011 14:27

SSJS

Re: tohle je celkem síla

Platební rozkaz se musí doručit:) Právo z přepravy zaniká do roku, a exekuční titul do 10 let od nabytí právní moci. Mohla uplatnit námitku promlčení.

0/0
20.9.2011 14:42

B-25

Re: tohle je celkem síla

Aha! Takže to automaticky nezaniká?? Promlčení po 10 letech? To je tedy systém jak noha..8-o Pokud tedy někdo po X letech sám nezažádá o promlčení - tak přijde exekutor za 23 let???? :-/

0/0
20.9.2011 14:48

SSJS

Re: tohle je celkem síla

10 let od nabytí exekučního titulu (rozsudku, platebního rozkazu) je promlčecí lhůta. Když povinná dostane Výzvu k DUNE, nařizovačku atd., tak se do 15 dnů od doručení může odvolat a namítnout promlčení.

0/0
20.9.2011 14:53

B-25

Re: tohle je celkem síla

Chytře vymyšlené... tisíce lidí ani nevědí o promlčecí lhůtě:-/

0/0
20.9.2011 14:58

SSJS

Re: tohle je celkem síla

Já to chápu, ale v dnešní době není problém si to najít na netu, myslím tím právní poradny, kde se věnují exekucím a odpovídají tam exekutoři nebo právníci.

0/0
20.9.2011 14:59Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.