Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Peníze si do hrobu nevezmu, řekl „pan Frajer“ rodině nemocné dívky

Rodina Horských z jihomoravských Valtic prožívala posledních deset let očistec. Dcera Karolína trpí ochablostí svalů a léky jsou tak drahé, že se všichni museli dost uskromnit. Ale nedávno se objevil pan Frajer. "Nechci si vzít peníze do hrobu," prohlásil a vrátil rodině klid.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

azazzelo

Velmi se omlouvám, jsem "slepejš"

Až nyní jsem si všiml povídání o Brně, a to jsem se minule ptal co bylo míněno tím hyenismem. Tak to je bomba. Uvedenou léčbu nejvíce propaguje v Česku onen brněnský lékař a dík němu byla hodně zviditelněna. Jak ji lze nyní důvěřovat? K tomuto lékaři se v Motole vyjadřovali nepříliš chvályhodně, asi věděli své. Stejný lék nám ale ve výzkumném programu nabízeli také prostřednictvím 1. lékařské fakulty. Je sice fakt, že ten brněnský lékař uměl vzbuzovat větší naděje, ale na tom zahraničním výzkumu patrně něco bude.

V našem případě nám bylo řečeno, že výsledky jsou lepší u menších dětí a ve věku 19-20 let nemá již tato léčba velký význam. Lék jsme zkoušeli. Vedlejším účinkem bylo silné vypadání vlasů. Nakonec jsme to vzdali a hodnotili jsme to jako zbytečné trápení bez hmatatelných výsledků. Dnes sázíme na Vojtu a pravidelné cvičení. Uvažujeme o motomedu. Dle zkušeností z lázní, je cvičení pomocí něho výborné.

0/0
2.2.2012 0:08

azazzelo

Re: Velmi se omlouvám, jsem

Našli jsme v Itálii výborný bazén, hloubka asi 1 metr se sedátky kolem dokola. Známá tam s kruhem dokázala nejen sedět, ale i chodit! Voda umožňuje pohyb, který není normálně možný. Přitom podobný bazén může stát i na české zahradě za pár kaček. Bacha na utopení. V našem případě má snahu být nad vodu zadek, ne hlava. Je potřeba se umět postavit na nohy a ustát to. ;-)

Ideální je dennodenní cvičení. Pravidelný režim jak u vrcholového sportovce. ;-)

Jinak razíme metodu - žádné usnadňování. Jak si tělo při této nemoci odvykne něco samo zabezpečovat, potřebné svaly "odumřou" a již je nic nenahradí. Na 1. lékařské nám nabízeli dýchák, odmítli jsme ho, a zdá se, že to bylo správné rozhodnutí. Na vozík se nám osvědčila tvarovaná ortéza, která poskytuje tělu oporu. Bojím se, že korzet je opak toho co děláme my. Čekal bych, že povede spíš k rychlejšímu nenávratnému ochabnutí zádových svalů, ale nejsem odborník a moc tomu nerozumím. Hlavně cvičit a rehabilitovat. To je hlavní lék na tuto nemoc.

0/0
2.2.2012 0:35

azazzelo

Re: Velmi se omlouvám, jsem

A vidím všude mechaničák, Tak to je dobré, lepší než u nás. (Ale s korzetem? Chce to pohyb, ne vysedávání před PC a popostrkování z kouta do kouta.) My máme električák od cca 9 let. Stupačky seřizujeme tak, aby se nohy protahovaly. Přílišná opora a sezení "na skrčence" podle nás vede k rychlejšímu ochabování. Tak hodně štěstí.

.

http://karolinahorska.cz/

0/0
2.2.2012 6:52

Empire_

přeji této společnosti

více lidí co přispějí tam kde je skutečně potřeba, vždy mě taková zpráva potěšíR^

0/0
1.2.2012 10:52

pk08

opravdu bohatý člověk

opravdu bych chtěl to ho frajera potkat-na nic se ho nevyptávat,jenom poslouchat a vědět opravdu jaký je-třeba je takový dobrý člověk nebo má svůj pomyslný očistec,ale to je jedno-pro mne skvělá zpráva

+1/0
31.1.2012 13:10

azazzelo

Nevíte jak je to nyní s možností zaměstnání při PID a ČID?

Narážím na starší zprávy, kde se hovoří o krácení důchodů. Nejnovější zprávy spíš hovoří o libovůli úřadů:

Souběh ID a příjmu. Když berete invalidní důchod, můžeme si přivydělávat, ať už jako zaměstnanci, nebo jako osoby samostatně výdělečně činné. Výše vašeho výdělku není nijak omezena, musíme ale dbát omezení, která vyplývají z vašeho zdravotního stavu. S prací opatrně. Předpisy o důchodovém pojištění sice neobsahují žádné omezovací ustanovení, ale jste ve svých možnostech výkonu zaměstnání omezeni svým nepříznivým zdravotním stavem. Abyste neohrozili pobírání svého ID, rozsah vašeho pracovního zatížení by měl odpovídat naší "snížené pracovní schopnosti" o 70, 50 či 35 %. Například při poklesu pracovní schopnost o 70% asi nebudeme schopni pracovat na poloviční a už vůbec ne na plný úvazek. To byste možná mohli při příštím přezkumu o důchod přijít (v horším případě důchod zpětně vracet). Naopak i při plné invaliditě zbývá 30% pracovní schopnosti, kterou můžeme využít.

0/0
31.1.2012 7:40

azazzelo

Re: Nevíte jak je to nyní s možností zaměstnání při PID a ČID?

Rozumím tomu tak, že uplatnění lidí s postižením je v Česku velmi ošemetné a v případě pochybení, které vyhodnotí úředník, hrozí následná šikana státu, penalizace a případná exekuce. S ohledem na základní problém nezapojování se lidí s postižením do běžného života, je postoj českého byrokratického státu vzorově špatný. Člověk s postižením patrně udělá nejlépe, pokud bude pracovat načerno bez jakýchkoliv práv a ochran (častý případ otrokářství v Česku) nebo bude podnikat se všemi povinnostmi s tím spojenými, ale s možností své příjmy investovat do živnosti a nepřiznat je jako výdělek. Což je svým způsobem také špatně. No výborně.

0/0
31.1.2012 7:56

azazzelo

Re: Podvodník vedle podvodníka, jsme v Česku

Zběžně jsem se podíval na nabídky zaměstnání pro PID a ČID. Vtipné jsou podmínky: „dobrý zdravotní a psychický stav, plný úvazek, 3. směnný provoz.“ Tedy, jasný podvod podnikatele, zneužívající lacinou pracovní sílu a jasný podvod osoby čerpající neoprávněně PID a ČID. Pokud se takového zaměstnání osoba s postižením zúčastní, dopouští se podvodu. Postihem může být snížení nebo ztráta ID případné vrácení neoprávněně vyplaceného ID. Vhodné je tedy zaměstnání max. na třetinový či poloviční úvazek a tím je výrazně omezena i možnost uplatnění a příjmu.

0/0
1.2.2012 7:18

azazzelo

Re: Příspěvek na péči

Další zajímavou částkou je příspěvek na péči. Hodnotí se 10 bodů. Mobilita, orientace, komunikace, stravování, oblékání a obouvání, tělesná hygiena, výkon fyziologické potřeby, péče o zdraví, osobní aktivity, péče o domácnost. Pokud je vozíčkář schopen samostatného zaměstnání, splňuje zhruba 3-4 body - osobní aktivity, orientace, komunikace, stravování. Tedy, ze IV. stupně má být přeřazen do III. nebo II. stupně a přichází o 4.000 nebo 8.000 Kč určených na péči a osobní asistenci. Pokud služby potřebuje aby mohl chodit do zaměstnání, tak na ně prostě nemá.

Děti jsou hodnoceny mírněji, dosáhnou snáze na vyšší příspěvek na péči. Při troše štěstí, si mohou dovolit chodit do školy a mít na asistenci. To končí v 18 letech. Od tohoto okamžiku začnou být hodnoceny jako dospělý a snadno přijdou o 4.000 nebo 8.000 Kč.

Sečteno, podtrženo, vozíčkář udělá nejlépe, pokud bude život trávit u TV a před kontrolou ze sociálky bude vydávat jen zvuky: "eee, eee". Přesně jako ve Zvířeti s Belmondem. ;-)

0/0
1.2.2012 7:27

syn truhláře

Konečně jedna dobrá zpráva!

Po záplavě těch nejčernějších. A snad bude onen Pán vzorem i jiným, keří mají víc, než spotřebují.

0/0
30.1.2012 19:40

Mikec Vykec

Je to naprosto úžasné

Ušlechtilá pomoc. Tomu člověku přeji všechno nejlepší za jeho krásný čin a malé, ať se brzy najde lék, který jí pomůže. To je jedna z nejlepších zpráv. Pane,  já se Vám klaním.

0/0
30.1.2012 19:07

Joseph Hallenbeck

Klobouk dolů

Klobouk dolů a R^ před neznámým sponzorem!!

0/0
30.1.2012 12:17

gerhardm

Frajer všech frajerů !!!

R^R^R^

0/0
30.1.2012 10:54

libor.okg

Frajer

Tak tomuhle pánovi bych děkoval dnem i nocí. Takovýto lidi by měli být naši zákonodárci. Takovýmuto frajerovi bych ozlatil ruce. Je vidět, že i v dnešní tíživé době se najdou lidi kteří nejsou hamižní a rádi pomůžou. Klobouk dolů a velké poděkování PANE JSTE FRAJER. VVV

0/0
29.1.2012 23:49

Kočka14

Tak u tohohle článku jsem si poplakala.

Můj upřimný obdiv a veliká úcta patří štědrému pánovi a do jisté míry i statečné holčičce Karolíně R^

0/0
29.1.2012 22:00

Dudeček

Klobouk dolů

Sama mám postiženou dceru a při tomhle zázraku se mi vedraly slzy do očí...slzy vděku neznámému dárci a slzy úlevy za rodiče a krásnou Karolínku.

Děkuji, že jsou na světě ještě lidé, kterým není bolest a bezmoc lhostejná.

Ještě jednou klobou dolů a ať se Vám dobro které dáváte tisíckrát vrátí VÁŽENÝ PANE.

+6/0
29.1.2012 14:52

ewe7

a tak

a tak tam spolu šťastně žijí dodnes...;-)

0/0
29.1.2012 14:46

azazzelo

Autorka se překonává

4. ledna upozorňuje na sbírku, 11. ledna na štědrého sponzora a 29. ledna to probírá opět. Autorka narazila patrně na "velké téma". Tak jako tak, uniká mi informace, zda sbírka je stále platná a zda finanční prostředky nyní stačí?

My měli podobného sponzora, a bez zájmu médií. Mnoho lidí přispívá nenápadně. Až mi to přijde nepatřičné, uveřejňovat červenou knihovnu o živých lidech. Přinese to zúčastněným jen starosti. Ale platí, přesně jak ten šašek na vozíku (konto Bariéry), "co budu muset ještě udělat, aby si mě všimli?" Vozíčkář, udělá jen dobře, pokud je mediální hvězdou a láká ke své osobě zájem. Třeba se jednou najde asistent, co bude aspoň trochu fungovat.

.

Moje známá se stejnou diagnózou končí studia a potřebujeme akutně řešit byt v Praze. Pokud víte o podobném "panu Frajerovi", dejte vědět. Vcelku problém. V Praze nemá trvalý pobyt, Prahu dle předpisů nezajímá, ale funguje zde asistence a má zde jistotu zaměstnání. Doma nemá asistenci a bude sedět s diplomem leda tak doma. ;-)

0/0
29.1.2012 13:42

stockbroker

Re: Autorka se překonává

tuto situaci znam, je to postavene na hlavu, u mne se sice nejedna o Prahu, ale sehnat na trhu byt s bezbarierovym pristupem (ne celkove bezbarierovy, bude potreba rekonstrukce), mi trvalo 2,5r. a pomalu jsem uz ztracel nadeji.

0/0
29.1.2012 15:43

azazzelo

Re: Autorka se překonává

V Praze údajně pořadník na státní bezbariérové byty existuje. Snad i ty byty. Získání je podmíněno trvalým bydlištěm, které se bez bytu špatně získá. Vozíčkář nájem nesežene. Kde taky? Nyní má známá dvougarsonku, takových 35 metrů. A je to o fous. Nároky na provoz električáku, zvedáku, zdravotní postele, koupelny se záchodem, kde se lze otočit se zvedákem... On se singl vozíčkář do nějaké té státem normované sociální garsonky "20 metrů" vlastně vůbec nevejde. Ono to snažení o trvalé bydliště nemá v našem případě smysl.

Já se pokouším o přestavbu paneláku. Teprve teď jasně vyznívá, jak maličké ty kutlochy pro běžné bydlení jsou. Nevím jak na to. Hygienik nerad spojuje záchod a koupelnu, atd. V létě jsme zkoušeli dvougarsonku v přestavěném paneláku, 25 m. Hrozně málo místa, nedalo se ani projet dveřmi. Všude chyběl manipulační prostor. Jak spaní ve stanu.

Tak mi přijde, že ideální by byla dvougarsonka kolem 50 metrů. Nejlépe v centru, protože bezbariérová doprava v Praze pořád zaostává.

0/0
29.1.2012 17:32

stockbroker

Re: Autorka se překonává

ano presne tuto situaci znam, v momente, kdy nemate v cilovem meste trvalko, coz bez specialne upraveneho bytu je nemozne, nemate narok na nic. Jak rikam, stalo mě to 2,5 roku hledani a me jedine stesti bylo, ze pracuji v oboru, kde vzdalenosti nehraji zas takovou roli.

0/0
29.1.2012 19:01

stockbroker

Re: Autorka se překonává

Ohledne te idealnosti. Pokud zrovna neni k dispozici 2,4M na nejakou novostavbu, tak moje 2,5 leta zkusenost s hledanim je asi takova, ze jedina trosku pouzitelna dispozice bytu v pripade vozickare je tato:

http://www.rksting.cz/prodej-byty-ostrava-belsky-les-40215/

Klicova je velka predsin a moznost zvetseni koupelny.

otazkou jest, jestli v Praze lze najit takovy byt (je pouze ve vyskacich).

0/0
29.1.2012 19:18

azazzelo

Re: Autorka se překonává

Přesně, byl jsem se podívat u metra Opatov, téměř stejný byt, kolem 70 m2, 3. patro, příjemná kuchyňka s oknem. Předsíň uzoučká, menší než zde, malé pokoje, úzké dveře, malá koupelna, dům bez výtahu. Musela by se zabudovat plošina, pokud by se vešla a sousedé souhlasili s omezením na již dost úzkém schodišti. Metro Opatov je bariérové, jen nákladní výtah s proškoleným asistentem. Dalo by se jezdit na Háje, mají bezbariérový vchod otočený směrem na Petrovice. Dalo by se, ale ne s holkou, co během 5 minut venku promrzá a zahrává si se zápalem plic. A také pro asistentky to bylo kapku z ruky. Byt by se musel komplet předělat. Koupelna by se musela vybudovat místo jednoho pokoje. Vcelku neřešitelné. Ale možnost zaměstnání 10 minut od domu, chodila tam na praxi, stáli by o ní.

Což o to, o práci šikovní lidé nouzi nemají. Spíš ukočírovat byt, asistenty, noční asistenty, dopravu, rodinu. Soběstačný vozíčkář má dovednosti generálního ředitele, když řídí celý život takový podnik. ;-)

0/0
29.1.2012 23:11

azazzelo

Re: Autorka se překonává

Je to nervosvalové onemocnění a lékař naivně ordinuje pohodu a klid. Vozíčkář, aby fungoval, je naopak v neustálém stresu, shonu a utrácí tisíce za telefony, jak pořád někoho nahání. Tisíckrát za den řeší "já teď zrovna nemůžu", "mně se to nehodí", "jé, já zapomněla", "nestíhám, mohu přijít o hodinu později?", "nestíhám, mohu přijít o hodinu dříve?", "jé, my jsme vás zapomněly obsadit", "setra teď zrovna na ulici omdlela (po flámu), pošleme vám náhradu, ale přijede asi později", "chodím kolem, a nemůžu to najít"... Jsme vcelku komický národ. ;-D

0/0
29.1.2012 23:22

stockbroker

Re: Autorka se překonává

Jj nekdy je zivot vozickare opravdu tragikomedie, to souhlasim. V Praze jsem se hodne "zasmal", kdyz jsem se potreboval dostat k O2 arene. Je strasne hezke, ze je na Florenci vytah za par desitek mega, kdyz potom prijede vlak s nenapadnym prevysenim mezi vagonem a nastupistem cca. 5-6 cm, ale techto par centimetru zpusobi, ze se clovek na el. voziku nema sanci do vlaku dostat (Becko je proste tragedie). Ale to bychom si takto mohli povidat dlouho.

0/0
29.1.2012 23:43

azazzelo

Re: Autorka se překonává

Metro se řešilo, proběhly testy, výsledek mi ale uniká. Plošin jsem si v B zatím nevšiml, moc s ním nejezdím.

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/zivot_v_praze/praha_bezbarierova/handicapovani_budou_mit_snazsi_cestovani.html

0/0
30.1.2012 0:03

stockbroker

Re: Autorka se překonává

To je kazdopadne velmi potesujici zprava R^

0/0
30.1.2012 0:30

azazzelo

Re: Autorka se překonává

Znám dispozici panelového bytu kolem 104 m2. Ten mi přijde vhodnější než byty 70-75 m2. Má vstupní halu. Dokonce mívá do obýváku široký vchod. Pro jednoho je ale už dost velký a provoz se prodraží. Samozřejmě, většinou je ve výškovém domě.

Výškovým domům bych se nebránil. Mají výtah, zpravidla již po rekonstrukci, pro vozíčkáře vhodný. Pro případné závady a požáry jsou výtahy nevhodné. Jsou ale časté domy se dvěma výtahy, což situaci trochu řeší. Osobně ale nesnáším zastrčené "sklepní" byty v přízemku, které moudří úředníci vozíčkářům zpravidla přiřknou jako vhodné předpisové bezbariérové bydlení.

Spíš všude v Praze chybí bezbariérové nájezdy do domů. Viděl jsem zápis stavebního odboru, městský úředník uznává krkolomné ližiny pro kočárky jako bezbariérové řešení. Takže paneláky v Praze budou bariérové asi navždy. Obligátních 6 schodů má snad každý panelák. ;-)

0/0
29.1.2012 23:50

stockbroker

Re: Autorka se překonává

tak na takovy stometrovy byt jsem nikdy nenarazil, samozrejme by byl vhodnejsi. V mem pripade se jedna presne o to, o cem mluvite. 70m2, vyskac, s bezbarierovym pristupem diky sikme rampe do zvyseneho prizemi (tu jsem preferoval kvuli moznym porucham nebo vandalismu) + dva vytahy. Prostorove prilis velkoryse to neni, ale pouzitelne to je. I tak byla sranda neco takoveho najit, kdyz si k pozadavkum pripoctu jeste dobrou dostupnost MHD. Pomoci statu se clovek nedovola, musel jsem si pomoci sam.

0/0
30.1.2012 0:00

azazzelo

Re: Autorka se překonává

Lze mluvit o štěstí. Vedle Prahy, znám podobné "100m2" byty v Budějovicích. Takové byty se v Česku stavěly.

Pomoc státu jsme také vzdali, resp. díky alespoň za tu, co je dostupná. Je zvláštní, že chudé Slovensko umí spoustu věcí řešit přímočaře a účelně. V Česku je to pořád taková podivná šaráda s předpisy, lejstry a podpisy, Kafkův Zámek. U nás se čeká na úředníka, dokud se neumře. S čímž se asi v principu počítá.

Jen se bojím, že na byt v Praze nelze dosáhnout bez sponzora. Protože na byt v nájmu zase nedá stát dotace na bezbariérovou přestavbu. Nevím jak hypotéka, ale pochybuji, že ji získá někdo, kdo tady neměl podle lékařů již 10 let zaclánět. ;-D

Co nějaká ta povinnost stavět u novostaveb byty pro vozíčkáře? To se patrně tiše ignoruje v Kafkově státě. Ještě jsem nikdy takový byt neviděl. On na něj vozíčkář stejně finančně nedosáhne.

0/0
30.1.2012 0:28

stockbroker

Re: Autorka se překonává

Ano na byt v Praze skutecne bez sponzora neni mozne dosahnout, muj puvodni zamer byl jit do Prahy, uz kvuli vetsi sanci uplatneni, bohuzel se to ukazalo jako nemozne. V dnesni dobe si opravdu nedovolim vzit hypoteku na byt v Praze v cene pres atakujici uspesne 3M Kc.

0/0
30.1.2012 0:33

stockbroker

Re: Autorka se překonává

Jeste co se tyka te pomoci statu, nemel jsem ani tak na mysli financni pomoc, jako spise odstraneni misty az trapnych legislativnich prekazek prave v podobe nutnosti trvaleho bydliste v cilovem meste. Paklize je tady skutecne zajem zamestnavat OZP, kriterium by melo byt zamestnani v cilovem meste a ne trvale bydliste. No co, treba to nekdo jednou pochopi.

0/0
30.1.2012 0:40

azazzelo

Re: Autorka se překonává

Ony existují výjimky. Je třeba se umět dostat do těch správných dveří, pak se pomoc možná najde. Jsou v kronikách zdokumentovány takové případy. Já zkusil městskou část, tam mi řekli, že "svým" vozíčkářům umí pomoci, ale jinak, že je cesta přes Magistrát. Znělo to nadějně. Známá to na Magistrátu zkusila, prohodili ji dveřmi i s vozíkem. ;-D

Odradili ji a vzdala to. Měla vytrvat. ;-)

0/0
30.1.2012 1:21

stockbroker

Re: Autorka se překonává

Bohuzel si zapomnela koupit krem na boty :-(

0/0
30.1.2012 10:02

stockbroker

Re: Autorka se překonává

Jinak slecne preji hodne stesti pri zarizeni bydleni, protoze legislativa tento jiz tak nelehky ukol rozhodne neulehci.

0/0
29.1.2012 19:25

other_side

Re: Autorka se překonává

K Vaší známé....Ono je to dost často postavené jaksi naruby. Je možné, že Vaší známé by ze začátku stačilo lehce pomoci, např bytem, aby nemusela jen tak sedět s diplomem, a je dost dobře možné, že díky své práci by byla schopná vydělávat poměrně šlušný obnos a dokázala by se o sebe slušně postarat a být nadprůměrně užitečná pro tento stát. Bohužel mám pocit, že doba těmto lidem prostě nepřeje a když už, tak jen ve zlomku případů.

0/0
29.1.2012 18:09

azazzelo

Re: Autorka se překonává

Chce se mi říct, malá pomoc, žádná pomoc. Na úrovni, jakou popisujete, to je vyřešeno, ale nestačí to. A je to samozřejmě postaveno na ruby. Jak si začne vydělávat nad nějaký ten limit (nemám přesně nastudováno), přijde o důchod. Takže v platové hranici cca 10-20 tis. Kč vlastně dělají vozíčkáři zadarmo na úkor svého zdraví a krácení života. Což je hrozně demotivující. A s postem, kde plat vůči důchodu již nehraje roli, může počítat až po letech slušné praxe. Takže vozíčkáře čeká čistého tak 8-9 tis. Kč max. i s červeným diplomem. Což odpovídá polovičnímu úvazku. Ostatní čas zato může trávit čekáním na bezbariérovou dopravu. ;-D

Budu se opakovat, aby to fungovalo a jakákoliv pomoc měla smysl s ohledem na běžnou docházku do zaměstnání, musí to být komplexní řešení bydlení, bezbariérovosti, snadné dostupnosti a asistence. Jak něco chybí, přijde to ostatní vniveč.

0/0
30.1.2012 1:05

other_side

Re: Autorka se překonává

Já se přiznám, že s důchodem od státu vůbec nepočítám. Na zázraky nevěřím.

0/0
30.1.2012 7:15

Dr.Fe (2)

Tohle by měla být povinná četba pro voliče ODS a TOP 09

Ti by tu holčičku nechali s klidem bez pomoci zemřít na ulici a celou rodinu označovali za parazity. Snad by se alespoň těm lepším z nich trochu rozsvítilo. Je příjemné vědět, že existují i lidé co mají srdce a nejen bezcitní sociopati hledící jenom na vlastní prospěch.

0/0
29.1.2012 13:13

nepetr

Re: Tohle by měla být povinná četba pro voliče ODS a TOP 09

? myslíte si že milionář je voličem ČSSD nebo KSČM?;-D Vtipálku. Jedinej komu by byl lhostejný osud teto divky je ČSSD a její přisluhovači kteří rozhazují peníze svých voličů jen aby nemuseli lidé platit poplatky u lékaře. Rv

+3/0
29.1.2012 13:45

azazzelo

Re: Tohle by měla být povinná četba pro voliče ODS a TOP 09

Vtipálkové, jděte do háje s partajemi. Vše je zlatých českých ručičkách a ochotě, které aby jeden pohledal.

Právě jsem skončil s úklidem. Jedna hodná paní zdravotní asistentka, která vůbec nemá v Česku v popisu práce nakrmit klienta a dopustila se tím určitě vážného zločinu, sáhla do naší ledničky pro taveňák a ukrojila krajíc chleba a nenechal klienta ve své pečlivé odborné péči umřít žízní a hlady. Při této příležitosti založila v ledničce kelímek kremžské hořčice naležato pod pytlík jablek a špinavý nůž mrskla mezi čisté příbory. Hořčice se rozhodla propátrat ledničku. Lednička vypadala jak posra... a i tak zaváněla. ;-D

Řeklo by se, nešťastná náhoda. Ruce levé, třikrát zpřerážené... Jenže naše milé české zdravotní sestřičky takové srandičky dělají často klientům prostě z recese. Jen ať si příště zkusí chtít dacan chleba! A vy tady s ODS. Pchá!

+1/0
29.1.2012 14:16

nepetr

Re: Tohle by měla být povinná četba pro voliče ODS a TOP 09

Jinak v pohodě?;-(

0/0
29.1.2012 14:35

azazzelo

Re: Tohle by měla být povinná četba pro voliče ODS a TOP 09

Díky za optání, snad ano. Snažím se jen upozornit, že taková debata, jako ta vaše, mi přijde kapku mimo mísu. ;-)

0/0
29.1.2012 17:06

nepetr

Re: Tohle by měla být povinná četba pro voliče ODS a TOP 09

Jen jsem reagoval na stupidní nadpis příspěvku;-)

0/0
29.1.2012 17:20

azazzelo

Re: Tohle by měla být povinná četba pro voliče ODS a TOP 09

Kritika vládních reforem, resp. škrtů pro ZTP, je patrně na místě. Tím pádem mi ten nadpis příliš stupidní nepřijde. Viděno ale pohledem "pravicového milionáře" tomu rozumíte jinak. Došlo patrně k nedorozumění. ;-)

0/0
29.1.2012 18:04

stockbroker

nadeje

Tento clanek ve mne probudil nadeji, nadeji, ze dobri lide nevymreli. Je to krasny pocit.

+1/0
29.1.2012 13:02

Libor76

Díky díky

Ten člověk dal naději nejen té rodině, ale i všem ostatním. Možná, že nejsme ještě úplně ztracení.

Je to fakt frajer :)

+1/0
29.1.2012 12:13

MUDr. Cvach Csc

...

peníze si do hrobu nevezme ani vdova po humanitárním bombardérovi ;-D

+1/0
29.1.2012 11:58

cejka51

Díky Pánu Bohu

Při čtení tohoto článku jsem se zcela dojat rozbrečel.Měl jsem sestru, rovněž na vozíku, po dětské obrně.Už je přes dvacet let na pravdě Boží.Vím co to  bylo za trápení,pro ni i pro moje rodiče.Děkuji tomuto neznámému a přeji mu aby se mu v životě jen dařilo,i proto aby mohl ještě pomoct dalším potřebným.Dal mě velikou vzpruhu do života,svět snad není nadobro zkažený!!!!!!!

+6/0
29.1.2012 11:51

other_side

to je kontrast

A pak si člověk přečtě novinky z parlamentu, zvracel bych. Jeden idiot vedle druhýho u koryta se tlačící. Tahle zpráva působí jako zpráva z jiného světa. Tak držím palce.

+9/0
29.1.2012 11:07Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.