Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sever Brna chystá nákupní a sportovní centrum, uvažuje i o multikinu

Obchodní centrum se sportovním zázemím a možná i multikinem, které má vyrůst ve čtvrti Královo Pole, zatím brzdí problémy s pozemky. Bagry a náklaďáky, které křižují mezi rozebranými stavbami, však napovídají, že na Ponavě už se pracuje. Podle hnutí Nesehnutí už má Brno velkých obchodů přespříliš.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

amuseur

kdyby se turaději vybudoval

sportovní areál pro volnočasové aktivity - aquapark, výbehy pro psy s překažkami, naučná stezka, volné hřiště pro basket, tenis, volejbal atd ... vsechno je dens za penize ale co tak vybudovat neoc podobného s možnosti žití z reklamy a sponzorských darů ... všechno se prodává investorům ale když odvadím daně v Brně .. tak co dělá Brno pro mě?

0/0
2.4.2012 14:59

mikloška

a co děti

budou mít si kde hrát  je to šílené co se kde v Brně staví samá multi-funkií centra kdo to proboha potřebuje nemáme sportoviště ubývá nám zeleně za 10 let ubylo v Brně 16% zelených ploch kde jaký vandrák si tu postaví co chce a ještě nám budou lhát, že to dělají pro lidi

0/0
19.3.2012 17:53

acvil

...pro "nesehnutý"...

...tak třeba k té dopravě - když nebudu muset jet já a všichni ze severního konce Brna (a Kuřima, Lelekovic, Lipůvky atd.) až do Olympie, tak se naopak dopravě odlehčí...a ta docházková vzdálenost je fakt bomba  - než nakupovat v předražené Brněnce (to je zřejmě obchod pro milonáře), tak v pohodě nakoupím na jednom místě a levněji v nějakém centru...R^

0/0
3.3.2012 23:14

El Carlos

Kdo to nesehnutí platí?

O tom jestli je obchodů dost či nikoliv rozhoduje jedině neviditelná ruka trhu...

0/0
1.3.2012 16:20

Rosinanta

super

Bylo by super, kdyby se jim to povedlo. Obzvlášť kdyby se jim podařilo dostat tam Cinema city. Konečně by ten zatracený Palace (nebo jak se to teď zas vlastně jmenuje) měl v Brně nějakou konkurenci.

A jinak tohle je úplně ideální místo na obchodní centrum, výborně dopravně dostupné a nic "hezčího" se na tom rumišti mezi tescem a teplárnou stejně postavit nedá.

0/0
1.3.2012 13:07

Artemy

Re: super

;-D Palace Cinemas patří už dávno pod Cinema City, které to teď táhne jako jednu značku.

0/0
5.3.2012 0:02

;-)

Přeji investorovi mnoho úspěchů

Konečně po dlouhé době zas nějaký kvalitní projekt, který má šanci na uskutečněníR^.

Nevím, jak pány z nesehnutí, ale mě nezajimá jenom vzdálenost obchodu, ale také velikot, sortiment, kvalita služeb a ceny. Nesehnutí se chová, jak kdyby jejich největším sponzorem byla Brněnka.

Řada městských částí nemá ani jeden supermarket a různí aktivisté úspěšně blokují jejich výstavbu.

0/0
29.2.2012 11:18

Hanez

Re: Přeji investorovi mnoho úspěchů

Konkretni priklady prosim....

0/0
29.2.2012 20:09

brblovka

Malá poznámka

Královo Pole je samostatná městská část a Brno-sever taky. A na Sportovní už je obchoďáků dost(Kaufland a NC Královo Pole)

0/0
28.2.2012 20:58

p_n_3

Re: Malá poznámka

Takže je lepší pozemek zarostlý kopřivama.;-D

+1/0
28.2.2012 23:43

brblovka

Re: Malá poznámka

Ne, ale byl tam zimák, tak ať je tam zase hala pro hokej a bruslení!

0/0
29.2.2012 6:13

politicky nekorektní trolejbus

Re: Malá poznámka

Máte to trochu popletený.

Zimák stával na druhém konci, na křižovatce s Drobného. Tohle má stát u teplárny, až za Boby centrem.

Zimní stadion má být (možná) postavený u Bohunického Campusu.

Třetí multiplex se v Brně uživí, pro nás ze Severu je nejbližší kino ve Špalíčku ( ostatně divím se, že kino tenkrát nepostavili v OC Královo Pole). Ostatně tenhle komplex má stát poblíž výjezdu z Královopolských tunelů u VMO, spádová oblast bude jistě i SZ část města (+ spádové obce se severu), kde ostatně žádné velké centrum nemají.

Pokud tam bude i kvalitní nabídka ostatních služeb, a zeměří se spíše na zábavu a relaxaci než primárně obchody, můlžou mír úspěch i v těsném sousedství Tesca.

0/0
1.3.2012 19:32

brblovka

Re: Malá poznámka

No, vzhledem k tomu,jak je kino ve Šúalíčku "natřískané", je fakt bezpodmínečně nutné, stavět další multikina a obchodní centra vůbec! Jsem jednoznačně pro víceúčelovou sportovní halu! Díky VMO a tunelům se k ní bez probléů dostanete z celého Brna. Nebo si myslíte, že v Brně je dost sportovišť? U Kampusu, pokud vím, mají MOŽNÁ stavět fotbalový stadion...

0/0
2.3.2012 10:03

brblovka

Re: Malá poznámka

Jejda, překlep! Ve Špalíčku...:-)

0/0
2.3.2012 10:05

politicky nekorektní trolejbus

Re: Malá poznámka

Víceúčelová sportovní hala je pěkná věc, ovšem ne v této lokalitě.

Když už něco takového stavět, tak někde na okraji města, kde není problém postavit velké parkoviště a kde nikomu nebude vadit takovýto barák.

V severním segmentu města jsou téměř nedotčené lesy, rekreační zóna přehrady , cenné přírodní lokatity a prstenec sídlišt. Pokud halu, tak jižně od D1, v Bohunickém kampusu, nebo na polích mezi Slatinou a Šlapanicema u průmyslové zóny.

A V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ BY JI NEMĚLO STAVĚT MĚSTO ZA VEŘEJNÉ PENÍZE.

Pokud jde o počet sportovišt v Brně, opravdu myslíte, že ta případná hala bude volně přístupná pro využití veřejností? Takovéhle kolosy jsou pro širokou veřejnost kromě pár koncertů vlastně nevyužitelné.To už je lepší postavit v Brně pár pořádných bazénů se sportovní halou ( něco jako u nás na Halasáku) a na zimu pořídit pár mobilních kluzišt.Tohle stojí pár korun a postavíte je na kousku betonu před sámoškou.+ nějaké zázemí u přehrady, která je za tuhých zim ideálním zimákem...

0/0
2.3.2012 10:44

soames

stadióny

Postavte za Lužánkami hlavně stadión pro hokej a fotbal!

+1/0
28.2.2012 20:12

;-)

Re: stadióny

Zejména pro ten fotbal by to bylo vyloženě vyhazování peněz. Ale pokud si to zaplatíte nebo najdete dost odvážného investora, nebudu mít nic proti. Ale z veřejných rozpočtů je to vyložené plýtvání.

0/0
29.2.2012 11:21

politicky nekorektní trolejbus

Re: stadióny

Pokud najdete blázna, který pro pár nadšenců postaví barák za několik miliard, proč ne.

Ale nevidím důvod aby zimák a fotbalový stadion stavělo město. Multifunkční hala už tu je ( Boby centrum) a město bude přestavovat Lužánecký bazén, který je rozhodně potřebnější než hala pro pár vypatlaných manekýnů honících po ledě kus gumy..

Ať si fanoušci udělají sbírku, a uvidíme, jak moc mají ten svůj klub rádi :-)

0/0
1.3.2012 19:39

8x_ma_vymazali_ešče_ma_nědostálí

Podle šíleného ekologického hnutí,

až žádné další obchoďáky, ne ne ne, budeme si zboží trhat na stromech.;-)

0/0
28.2.2012 19:14

marty119

Re: Podle šíleného ekologického hnutí,

Proč trhat ze stromů, jablka koupíte v kterémkoli z desítek Lídlů, Kauflandů a dalších řetězců. Pravda, ne tuzemská a řádně propesticidovaná, ale jsou tam. Bohužel je nekoupíte v malých obchodech se zeleninou, protže ty už tlaku podlehly, takže si pro jablíčko musíte dojet, nejlépe ale na kole - je to zdravé a nesmrdí to. Dobrou chuť.

0/0
28.2.2012 19:45

p_n_3

Re: Podle šíleného ekologického hnutí,

Malé obchody se zeleninou tu snad nikdy ani nebyly.

0/0
28.2.2012 23:44

brblovka

Re: Podle šíleného ekologického hnutí,

Ale byly! Sem tam dokonce ještě jsou, na Palackého pod spořitelnou jeden takový obchůdek je.

0/0
29.2.2012 6:24

;-)

Re: Podle šíleného ekologického hnutí,

Kaufland má jednu z nejlepších nabídek zeleniny a to jak co do kvality, sortimentu i ceny. Předčí skoro všechny ostatní obchoďní řetězce i drobné obchodníky.

0/0
29.2.2012 11:32

Mildánek

pokud struktura obchodů

doplní to, co schází v tescu a kaufalndu, tak tam lidi přijdou... stejně tak kino... nedivím se, že manager z olympie tak mluví, protože by přišli o celou severní aglomeraci, která se teď kodrcá přes město na jih...

+1/0
28.2.2012 17:27

politicky nekorektní trolejbus

Re: pokud struktura obchodů

No tak seveřani jezdí spíš do Špalku. Olympia je trochu z ruky

0/0
1.3.2012 19:41

donny175

jsem pro stavbu

!!Je mi úplně jedno co tam v tom místě bude nebo nebude. Investor na to "středisko" finance má, tak proč by ho tam neměl postavit? Jsou to jen a jen jeho peníze a když na tom prodělá, bude to zase jen a jen jeho problém. Nechápu, proč se nějací ekologové se()ou do toho co se kde může nebo nemůže postavit! Pořád to bude lepší než nějaké rozvaliny nebo holá pláň zaroslá lebedou ... takových plání díky rádobyekologům máme hlavně v jižní části města dost! ;-O

+2/0
28.2.2012 11:36

marty119

Re: jsem pro stavbu

Je to jen a jen naše město. A pokud se k němu bude přistupovat tak, že "kdo má prachy, staví co chce kde chce", tak bude za chvíli opravdu vypadat jako nepovedené předměstí Vídně. Něco jako urbanistický plán města a urbánistické plánování by se občas šiklo, stejně jako městský architekt. Pak by se stěží děly děsy typu Velký Špalíček apod.. Plocha obchodních centrer už je přebujelá a jediný pozitivní výsledek je vylidňování centra a faktická likvidace nezávislého obchodu, který řetězce drtí. Nevím ale, jestli obyvatelům přináší to pravé ořechové, spíš snižují možnost volby a diktují ceny i sortiment. Navíc, kdyby se alespoň stavělo zajímavě a koncepčně, ale tohle je prostě další multi- ahyper- záležitost na okraji širšího centra města. Naprosto zbytečně, škoda cenného prostoru....

+1/0
28.2.2012 19:42

p_n_3

Re: jsem pro stavbu

A co by teda na tom pozemku bylo lepší? U obrovské křižovatky, z jedné strany teplárna a tesco, z druhé kaufland, autosalon... bytovky? Který sebevrah by to koupil? Kopřivy? Asi ano. V čem je ten pozemek cenný? Tak maximálně dopravní dostupností = ideální pro komerci, služby, sklady, obchody - na nic jiného.

Plocha obchodních center je nedostatečná, jinak bych nemusel skoro pořád čekat ve frontě i mimo špičku. Nezávislý obchod se navíc zlikvidoval sám svým přístupem k zákazníkům, šíří sortimentu a cenami i v době, kdy ještě konkurovat mohl. Místo na trhu má specializovaný obchod - pekárny, masny atd., ti se uživí i v dnešní těžké době. A centrum se nevylidňuje jen díky supermarketům, ale hlavně zcela nekoncepčními zásahy města. Psal jsem to níže, nebudu to znovu opisovat.

+2/0
28.2.2012 23:50

brblovka

Re: jsem pro stavbu

Možná by ten investor měl spíš zvážit stavbu pořádného stadionu pro fotbalisty nebo hokejové (víceúčelové) haly. Obchodní centrum už v Kr. Poli je...

0/0
28.2.2012 21:02

p_n_3

Re: jsem pro stavbu

A co by z toho jako měl? Zaplatí ztrátový stadion a ještě na svém pozemku? To je vtip dne.

+1/0
28.2.2012 23:43

brblovka

Re: jsem pro stavbu

Mám takový dojem, že v územním plánu je tam sportoviště! A sportovišě je stadion, kluziště...ale rozhodně ne další haluzna typu Avion, Futurum nebo Olympia! Tyhle megacentra zabíjí centrum Brna! Byly tam kina a obchody, teď prd!Někteří lidé si zvykli trávit víkendy v haluznách na "akcích". Děti ma jí představu, že kráva je fialová a ostatní hospodářská zvířata, neřkuli ta volně žijící neznají... Když už někdo musí být o víkendu v Brně, bylo by lepší nabídnout lidem spíš sportovní vyžití(volejbal, squosh, malá kopaná, bruslení....), toho je tu málo a je roztříštěné.

0/0
29.2.2012 6:22

;-)

Re: jsem pro stavbu

těch je dost všude. Bystrc je jimi prolezlá, v Žabovřeských zablokovali stavbu LIDLu, ale že se na stejném místě má stavět 13 patrový dům jim nevadí, ve Šlapanicích zablokovali výstavbu druhého supermarketu, přitom stařičký Albert z dob socialismu praská ve švech...........

Kdyby se dalo na aktivisty, nebyla by nikdy realizována Vaňkovka - jeden z nejlepších projektů, který brno potkal. Naopak třeba proti velmi málo využívanému Futuru nic neměli.

0/0
29.2.2012 11:30

Karel Infeld Prácheňský, osobně

...

S tím nadšením opatrně, v Ostravě nám taky nakreslili krásnou Karolinu a nakonec postavili něco úplně jiného, hnusného.

0/0
28.2.2012 8:29

danhar1

Krize

pak že nejsou peníze :-(

0/0
28.2.2012 7:41

good_luck!

Re: Krize

nástup krize se projevuje výstavbou mrakodrapů a podobných megalomanských projektů....

0/0
28.2.2012 8:26

danhar1

Re: Krize

R^

0/0
28.2.2012 8:27

Viktor N.

zřejmě již přijal

náměstek Pospíšil již zřejmě přijal… (stejně jako i ostatní radní, co anonymně pak tento prolobbovaný projekt odmávali)

0/0
27.2.2012 21:02

harkh

Nebráním se...

... vzhledem k tomu, co za zrůdnost tam bylo doposud cokoli nového, pokud tam bude možné i sportovní vyžití, bude podle mne přínosem. A pokud tam budou i obchody? No a? Každý je snad svéprávný, nikdo nikoho nenutí chodit nakupovat násilím... když si půjdu zahrát třeba squash, tak si u toho zrovna nemusím kupovat rifle...

+1/0
27.2.2012 20:36

J.E.

Re: Nebráním se...

mě osobně to docela vadí, dochází k vytlačování služeb mimo centrum a v současnosti je opravdu v Brně "přeobchodováno", ale to je můj osobní názor . . . .bojím se jen situace až začne jedno "obchodní centrum" za druhým krachovat, to pak bude nezaměstnaných. Trochu mi to připomíná umělou realitní bublinu :-)

+3/0
27.2.2012 20:40

harkh

Re: Nebráním se...

Tak samozřejmě je to Váš názor, ale přesto si myslím, že než tam nechat růst kopřivy....   jinak ale když přijedu do Olympie a pod. a vidím ty naložené košíky, tak nesdílím pocit, že by to tam mělo krachnout:-)

0/0
27.2.2012 22:56

p_n_3

Re: Nebráním se...

No služby si z centra vytlačuje hlavně radnice sama - nemožnost zaparkovat v centru / jeho těsné blízkosti, tak lidi raději jedou do obchoďáku, kam se stejně dneska stěhují už i banky, pošta, čístírny, občerstvení...  jistě, pokud se budu chtít po centru projít, zajít si někam posedět, nemusím jet autem - ovšem většinou nákupy znamenají, že se taky musí nějak odvézt a tím pádem mhd jaksi nepřipadá v úvahu. Třeba rád nakupuju na Zelňáku, ovšem nakupoval bych více a častěji, kdyby se tam dalo poblíž zaparkovat.

Už i ta zkostnatělá pošta pochopila, že mít výdej balíků někde, kde se nedá vjet či zaparkovat, je hloupost. Radnici to ještě chvíli potrvá.

+1/0
27.2.2012 23:01

;-)

Re: Nebráním se...

Z centra vytlačuje služby hlavně město - územním plánem, památkáři přehnanou ochranou, ......když jste obchodník, hodně si rozmyslíte, jestli být ve starém nevyhovujícím prostoru s drahým nájmem, drahými opravami a špatnou dopravní dostupností, nebo v novém, vhodném, s vyšším počtem zákazníků..........pokud by se v centru (i širším) mohlo normálně stavět a opravovat a byla by tam dobrá dopravní obslužnost (zejména MHD), koncentrovaly by se tam společnosti. Takhle je ekonomický život vytlačován na periferii a z centra se stává muzeum plné různých "prospěšných" veřejných institucí polykajících každoročně veřejné peníze.

0/0
29.2.2012 11:40

jupikjupik

na kino zapomeňte

dyk tam chodí v průměru dva lidi na jeden film. To by muselo být vstupný 2 kila za lupen, aby se to vyplatilo tam aspoň topit. Koneckonců kdo by na ty s..čky co tam dou chodil.

0/0
27.2.2012 20:16

p_n_3

Re: na kino zapomeňte

Vzhledově nic moc, ale pořád lepší než kopřivy zase. Ještě by mohlo něco menšího vyrůst v té proluce mezi Staňkovou a Štefánikovou, to by bylo fajn.

+1/0
27.2.2012 23:02

kostej_

připomíná mi to socialistickou architekturu

to i futurum se mi líbí víc...

0/0
27.2.2012 20:04

Premiant

Spatny napad to neni

Je pravda,ze by na severu mohli neco postavit,treba Avion shoping park je v Brne zbytecny,jak stoji vedle Olympie tak tam nikdo nechodi,ten bych klidne zboural,jinak obchodni dum nejak nepotrebuji,Olympie mi staci

0/0
27.2.2012 19:00

p_n_3

Re: Spatny napad to neni

Jo, do Avionu nikdo nechodí a proto je Tesco otevřený nonstop, Ikea dělá tržby v miliardách a na OMV se nedá ani zaparkovat.... ale tak chápu, že někomu, kdo nakupuje tak maximálně cool hadry, čízy a popcorn v kině, přijde avion zbytečný. Časem poznáš...

+2/0
27.2.2012 23:05

Quasi

zbytecnost

Na sportovni uz je bigbilla, tesco, kaufland, o kousek dal globus. K cemu dalsi?

+1/0
27.2.2012 18:14

p_n_3

Re: zbytecnost

A proč ne? Ať si investor se svýma penězma dělá co chce, ne?

+3/0
27.2.2012 23:06

donny175

Re: zbytecnost

jojojo ... naprostý souhlas!!!!

+1/0
28.2.2012 11:38Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.