Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Řidič se mstil za riskantní manévr, auto poškodil baseballovou pálkou

Rozbitým předním sklem skončil v minulých dnech konflikt dvou řidičů v brněnských Žabovřeskách. Sedmačtyřicetiletý řidič si nenechal líbit nebezpečný manévr o tři roky mladšího muže, jeho vůz dojel a zastavil. V následné hádce auto poškodil baseballovou pálkou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

p_n_3

No, to bych tento týden v Bratislavě už musel těch

oken rozbít aspoň dvacet, sem si říkal že nad čechy a poláky není a slováci opravdu perlí...

0/0
10.5.2012 16:27

Chytry.Levicak

oba jsou pracháči

pro řidiče alfy jistě nebude finančně problém vyměnit čelní sklo

0/0
10.5.2012 1:05

síma25

Jo tak dceru do nemocnice?

No tak to jí toho asi moc nebylo, když si fotr našel ještě čas na vandalismus. Takovým agresivním psychopatům s basebalkou přeju, aby jednou narazili na stejně vymaštěný pako s bouchačkou.

+6/0
9.5.2012 15:53

sebr

Re: Jo tak dceru do nemocnice?

To síma25. Protože o tomto incidentu vím detaily, tak Vám mohu říct, že bych jednal asi obdobně. Ten "agresivní psychopat" je profesionální řidič kamionu, který jezdí po celé Evropě víc jako 15 let. A bez nehod. Má svoje zkušenosti ze silnic. A protože je to profík, tak uřídil ty dvě "kotvy" co mu udělal ten řidič Alfy. Navíc měl obrovské štěstí, že v protisměru nejel autobus, nebo náklaďák s pískem. To bychom tady asi četli o smrťáku se třemi oběťmi. A co byste potom replikoval? A to použití bejsbolky byla reakce na reakci toho řidiče, který nejen, že sprostě nadával jemu, ale navíc nadával i jeho ženě a dceři. A dcera, kterou zorvna vezli do nemocnice, se z této situace psychicky zhroutila a je od včerejška v péči psychologa. Tak co na to říkáte teď? Ještě si myslíte, že ten otec je vymaštěný? Přálo bych Vám, aby se obdobná situace stala Vám. Otázka je, jestli jste tak dobrý řidič a ustál byste tuto situaci, nebo  by Vám pozůstalí hráli na funuse Rekviem!!!

+6/0
9.5.2012 17:44

ajk

Re: Jo tak dceru do nemocnice?

no verze druhého řidiče by taky nebyla od věci....

+1/0
9.5.2012 18:01

sebr

Re: Jo tak dceru do nemocnice?

to ajk: znáte to tam?

0/0
9.5.2012 18:53

ajk

Re: Jo tak dceru do nemocnice?

znám to tam moc dobře...vy jste jeli od Bystrce?ta fotka je za odbočkou k Opelu směrem do centra?

0/0
9.5.2012 19:52

Revi

Re: Jo tak dceru do nemocnice?

Ten řidič "útočník" jel od Bystrce. Prase v Alfe mu nedalo přednost a najelo přímo před něj z vedlejší ulice, takže "útočník" musel najet do protisměru. Tento manévr naštěstí zvládl a jen zatroubil na blba v Alfe, ten si to ale vyložil jinak a "útočníka" ještě jednou vybrzdil ala Trpišovský.

+2/0
9.5.2012 20:41

síma25

Re: Jo tak dceru do nemocnice?

To co popisujete je prasárna, ale ani to nedává řidiči právo reagovat jak reagoval. Zvlášť pokud jak se píše výš je jeho dcera labilní a ze situace se psychicky zhroutila. Na označení vymaštěné pako trvám.

Nedávno tady psali o chlapovi, kterého omezila, možná i ohrozila žena tím, že se nepodívala do zrcátka a přejížděla z pruhu do pruhu. Dojel ji myslím někde na parkovišti, řval na ni a nakonec jí ukopl zrcátko s komentářem, že ho stejně na nic nemá. Jako sorry, ale kdybych měla ukopnout zrcátko každýmu, kdo mě během cesty po štatlu ohrozí svou blbostí, nebo nepozorností, už v poledne bych měla ulámaný kramflíčky. Jedna věc je nadávat, troubit, ukazovat si navzájem jaké jsme jedničky... ale fyzické napadení? Jak to vůbec může někdo schvalovat? Tak si pořiďte kameru a volejte policajty.

+2/0
9.5.2012 22:27

Dale12

Re: Jo tak dceru do nemocnice?

Souhlasím. Jedinec, který řeší konflikty basebalovou pálkou patří na léčení a nikoliv na veřejné komunikace.

0/0
9.5.2012 23:51

Revi

Re: Jo tak dceru do nemocnice?

Ja tim nechci obhajovat ani jednoho z řidičů. Svým příspěvkem jsem chtěl jen uvést na pravou míru tendenčně psaný článek, který bohužel nepravdivě informoval o stavu věci :D

+1/0
10.5.2012 0:10

síma25

Re: Jo tak dceru do nemocnice?

Šak já to beru, jsem ráda, že tady někdo přehledně napsal, jak to vlastně bylo, z článku to moc pochopitelné nebylo. Můj názor je, že na silnici nepatří ani jeden. Myslím, že jsou oba dva pánové velmi nešťastní frustrovaní lidé, kteří si musí svou sílu dokazovat předváděním se za volantem, případně s basebalkou. Souhlasím s výše vysloveným názorem, že ta jeho dcera se určitě nezhroutila z toho, že je někdo zdržel, ale z naprosto nepřiměřené reakce jejího otce.

0/0
10.5.2012 22:43

Catumbelan

Re: Jo tak dceru do nemocnice?

Na co vozíš v autě basebalovou pálku? To vozíš i po celé Evropě 15 let? Nech si bajky pro někoho jiného, v článku píší před několika dny a ty píšeš, že se holka zhroutila od včerejška. Když povezu děcko do špitálu tak jedu sám opatrně a že mi někdo najede "bez" přednosti do vozovky to se stává každý den. A po celé Evropě už déle než 15 let! A otec skutečně vymaštěný je! O tom není pochyb.

0/0
9.5.2012 23:09

jan.banos

Re: Jo tak dceru do nemocnice?

opatrně je co, 20 km/h?

zářný příklad toho, že je trestán víc prvně postižený než ten, kdo to zapříčinil.

+1/0
10.5.2012 6:27

Catumbelan

Re: Jo tak dceru do nemocnice?

Proč to překrucuješ, opatrně je tak, abych neměl problém a problém by byl jak vidím i potkat tebe. Vlastně ten s tou alfou tě potkal!

0/0
10.5.2012 10:06

Libor76

Re: Jo tak dceru do nemocnice?

To o dceři je sice smutné, ale obávám se, že se nezhroutila z toho manévru idiota v Alfě, nýbrž z tatínkova výstupu a rozbíjení skla.

Neobhajuju prasárny na silnicích, ale občas se nějaký úlet povede každému, mně třeba včera taky, kdy jsem myslel, že ještě v pohodě předjedu autobus než se spojí pruhy, jenže auto předem mnou najednou zpomalilo a jen díky autobusákovi jsme to všichni ustáli ve zdraví. Vzhledem k tomu, že na mě jen zatroubil, jsem rád, že tam byl zkušený a pohodový řidič a příště si na podobné blbosti dám pozor. Kdyby na mě vylezl z bejzbolkou, asi bych to bral spíš jako že je to magor a určitě bych si to k srdci nevzal. (Toto je asi jiná situace, než ta popsaná v článku, ale obecně: agresivní výlevy za volant nepatří)

0/0
10.5.2012 7:42

p_n_3

Re: Jo tak dceru do nemocnice?

Je to vůbec zajímavá věc, že tihle bezmozci za volantem jako je řidič Alfy, si ještě vyskakují místo aby sklapli uši, omluvili se za svoji blbost a jeli dál. Každému se může povést na silnici nějaká chyba, ale tak snad to přiznám a ne že ještě budu vyskakovat, ne?

+1/0
10.5.2012 16:29

Agent-přisluhovač

Re: Jo tak dceru do nemocnice?

Pokud měl ještě čas troubit tak to tak hrozné nebylo.

Zrovna minulý víkend v nějaké vesnici na zlínsku ženská v Alfě hodila blinkr doprava a začala zpomalovat. Tak jsem ji začal předjíždět - a ona to najednou střihla do nějaké odbočky šikmo vlevo - brzdil jsem i ušima a uhýbal skoro na trávu a ne nějaké troubení mi čas opravdu nezbýval.

Ale vytahovat na ní pak basebalku, to opravdu ne, stejně v autě žádnou nemám ;-D

0/0
11.5.2012 10:39

ilna

Re: Jo tak dceru do nemocnice?

Kecáš. pokud je někdo agresívní psychopat, tak je to blbec, který vytlačuje a vybržďuje ostatní řidiče.

0/0
13.5.2012 13:04

sebr

Re: Jo tak dceru do nemocnice?

síma25. Vážená dámo, pokud jste tak v obraze a chcete soudit, tak se podívejte na zprávy na Primě 10.5.. Tam to řidič vysvětluje. Ta bejzbolka byla reakcí na jednání řidiče "alfy" vůči jeho dceři a manželce po zastavení! On jako profík se obdobnými dopravními situacemu setkává takřka denně po celé Evropě. Ale sprosté jednání vůči osádce už na něj bylo moc. Takže dámo, když nevíte, jak se to stalo, tak nesuďte! A pokud i přesto si za svým názorem stojíte, tak Taky Vám ze srdce přeji, aby se Vám něco podobného stalo. A jsem zvědav na jednání Vašeho partnera a Vaši reakci. Třeba se Vám rozsvítí (pokud nebudete na krchově).

0/0
13.5.2012 19:40

mars777

Mám dotaz

.. na budúci mesiac pôjdem autom do Prahy ... je baseballova pálka súčasť povinnej výbavy? ;-)

+3/0
9.5.2012 14:47

Lukas1000

Re: Mám dotaz

zbytecnost, slovaky tady rovnou strilime ...

+6/0
9.5.2012 14:51

harius

Re: Mám dotaz

Spíš přibal pevné nervy, neustále koukej kolem sebe, sleduj zrcátka, používej blinkry a když si spleteš cestu, tak raději rušnou křižovatku přejeď špatným směrem, o kus dál se v klidnější ulici otoč a vrať se, než abys najednoou přes plnou čáru přejížděl z pruhu do pruhu přímo před čumák vedle jedoucího auta. Paranoidní "místňáci" sice budou podobný manévr očekávat, když uvidí tvou registračku, ale zdaleka ne všichni se s tím vypořádají. Pak by se mohla pálka hodit..:-)

+1/0
9.5.2012 14:55

síma25

Re: Mám dotaz

Když nebudete zajíždět do Brna, je to v suchu. Jako brňák musím přiznat, že po Praze se 100x líp jezdí. na blba lze samozřejmě natrefit všude, ale zvýšená koncentrace je hlavně v Ostravě a v Brně, pražáci jsou tak nějak tolerantnější. Kolikrát se tam motám jak špina v kyblu, otáčím se na křižovatkách, zdržuju, pořekážím... a v životě na mě nikdo netroubil, neblikal, prostě klíd. V Ostravě jsem jednou odbočovala doleva na světlech, kde byl pro odbočení vlevo samostatný pruh, takže jsem nikoho nezablokovala, přesto na mě tři  řidiči troubili. Kamarádka-Ostravačka mi vysvětlila, že je to normální.

+1/0
9.5.2012 15:44

m-karr

Re: Mám dotaz

Pražáci to tam měli dřív, tak už se z těch kravin stihli vyspat. My to tu v Brně máme kratší dobu, tak nám ještě chvíli potrvá než dospějeme. No a chachaři to tam mají ještě o něco pozdějc.

Mimochodem, kdo ste tento týden seděli aspoň dvakrát za volantem a nevjel vám někdo do cesty bez blinkru?

Mě už se to nepoštěstilo pěkně dlouho, že bych týden nenarazil na "taky řidiče" co nepoužívá blinkry.

0/0
10.5.2012 14:47

zorro_rojo

Re: Mám dotaz

Baseballova palka nevim.. ale klic na kola a'la zahnuta pulmetrova ocelova trubka z oriskem navarenym na konci funguje. Staci ji vytahnout..

(odzkouseno, kdyz mi o pul hlavy vetsi a tak 20 kilo tezsi chlapek vyhrozoval, ze mi da po tlame.

Svete div se, nakonec jsme se rozesli celkem v dobrem.. kdyz jsem klic vytahl s tim, ze jen vyrovnavam sance.

0/0
9.5.2012 21:12

harius

Je to běs..

A drzost některých lidí nezná mezí. Naposledy jsem byl svědkem rvačky po té, co u nás na parkovišti blokoval bezmozek svým autem půl hodiny auto sousedky a když konečně přišel, ještě na ní sprostě řval a vyhrožoval jí, že jí "rozkope držku", když si dovolila se ohradit. Což ovšem neměl dělat, protože mezi tím přišel domů její manžel, uviděl to a byl to bezmozek, kdo skončil s rozkopanou hubou. A tohle je u nás každou chvíli, před kolmo zaparkovaná auta si klidně stoupne blbeček a jde do háje. Zatažená ručka, zamčené řazení a klídek.

0/0
9.5.2012 14:46

jan.banos

Re: Je to běs..

sic to stojí korunu, ale zamčít mu kola řetězem.

0/0
9.5.2012 15:06

harius

Re: Je to běs..

Víš co je nejhorší ? že když něco takového uděláš a on si zavolá cajty, tak to odneseš ty a jemu se vůbec nic nestane.

+2/0
9.5.2012 15:08

síma25

Re: Je to běs..

Můžu se zeptat na město, kde se to stalo?

0/0
9.5.2012 15:45

Naked and petrified

Subjektivne se cloveku chce...

...drzet utocnikovi palce.

+1/0
9.5.2012 13:44

tomaass

Re: Subjektivne se cloveku chce...

moje řeč. příště si to aspoň pan Alfa bude pamatovat, že se jako hovado nejezdí.

+1/0
9.5.2012 14:00

wr42

Re: Subjektivne se cloveku chce...

Utocnik je id**t.

Ridic Alfy mozna taky, manevr jsem nevidel, ale bezny clovek v aute baseballku nevozi. A nervove labilni hrac baseballu by tez nemel (kdyby to nekdo chtel svadet na to, ze to byl sportovec).

+3/0
9.5.2012 16:26

LovecDuchů

Vsem, co tady obhajujou utocnika

Až zaútočí na někoho s kvérem, a ten ho sejme, bude to nutná obrana, a dcera bude sirotek.

Co, když útočník pouze neumí řídit, a běžný manévr si vyloží jako útok na svou osobu, byť je zcela OK?

+2/0
9.5.2012 13:31

Naked and petrified

Re: Vsem, co tady obhajujou utocnika

Kdyby bylo...

Kdyz ale vidim tu Alfu Romeo a slysim o mladsim mladikovi, dostavam v hlave - samozrejme, subjektivne zabarveny - plasticky obrazek situace a rozdeleni viny.

+1/0
9.5.2012 13:44

Barbucha_the_bearspook

Hmm

Asi jsem lidumil. Před měsícem mě nějaký trouba co jel na červenou trefil lehce na zadní kolo. Jel jsem dál bez zastavení, protože jsem spěchal na jednání. Na autě byla jen černá šmouha. Bohužel, za 14 dní jsem měnil náboj a ložisko za 7 litrů. Příště si to taky vyříkám hned na místě :-(.

0/0
9.5.2012 13:04

Vendelín Nademlejnský mladčí 14

Všimli jste si že 90% těhle případů

se děje na Moravě?

+1/0
9.5.2012 12:59

Zabr-Ali Mubarak

Re: Všimli jste si že 90% těhle případů

Anebo je regionální zpravodaj mimořádně čilý. R^:-)

+1/0
9.5.2012 13:13

ein_vogel

Re: Všimli jste si že 90% těhle případů

Spíš jsme si všimli, že máš asi dost velkej komplex z Moravy a Brna a nějak moc se opakuješ... Rv

+2/0
9.5.2012 13:14

mamsrb

Re: Všimli jste si že 90% těhle případů

Trpišovský - typický Moravák:-P

+1/0
9.5.2012 13:16

trikratzabanovanylajos

Re: Všimli jste si že 90% těhle případů

vsimli a ja mel moravaky za bodre, prijemne lidi.

0/0
9.5.2012 13:44

Naked and petrified

Re: Všimli jste si že 90% těhle případů

Musis si v prazske prilzoe pzadatm, aby te o vase lokalni pripady neochuzovali, ze si je taky chces precist a mit sve mistni autoburany.

+1/0
9.5.2012 13:46

mufin01

Re: Všimli jste si že 90% těhle případů

A ty to víš tak přesně ? A píšeš takovou reakci i pod články o incidentech kreré se staly třeba v

Praze? Tam třeba ožrala narazil do Volva a pak řidičku srazil a ujel. A

tam v diskuzi nikdo nepsal, že ho nepřekvapuje, že se to stalo zrovna v

Praze...;-€

+2/0
9.5.2012 14:23

opas

Copak kličkování po silnici...

Tohle jsou experti!

http://www.youtube.com/watch?v=SnduJC3AoW8

+1/0
9.5.2012 12:36

Vagabond_

Re: Copak kličkování po silnici...

Ale zip byl ukázkový... ;-D

0/0
9.5.2012 12:43

planesvideo

Někdo tu psal o tom, že ten člověk by měl mít zákaz řízení

jde o to jestli to lidé s podobným myšlením jsou schopni dodržet...

http://www.pozary.cz/clanek/54795-vozidlo-se-zastavilo-az-o-betonovy-sloup-ridic-se-vazne-zranil/

+1/0
9.5.2012 12:35

semelik

Podobné řešení už bylo použito v roce 2003.

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2003100901

0/0
9.5.2012 12:27

trikratzabanovanylajos

vsimli jste si,

ze nejvetsi problem s dodrzovanim pravidla zipu maji zensky? kdykoliv se potrebuju zaradit, a auto v pravym se tesne lepi na zadek auta pred nim aby me nemuselo pustit, je to z 90% zenska. vetsina jich u toho jeste telefonuje, ale to uz je jiny pribeh.

0/0
9.5.2012 12:25

semelik

A všechny blondýny v obrovských SUV na třípruhových částech

dálnic kolem Prahy jsou skálopevně přesvědčeny, že ten prostřední pruh je tam zřízen výhradně pro ně.

+1/0
9.5.2012 12:30

Zabr-Ali Mubarak

Re: A všechny blondýny v obrovských SUV na třípruhových částech

R^

0/0
9.5.2012 12:47Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.