Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Maskované brněnské sochy žádají propuštění ruských punkerek Pussy Riot

Členové z hnutí Nesehnutí i literát Jaroslav Rudiš bojují v Brně za svobodu ruských performerek Pussy Riot, které skončily ve vězení. Oblékli proto řadu brněnských soch do masek, jimiž se členky maskovaly na vystoupeních, a na krk jim zavěsili transparenty s nápisy Svobodu pro Pussy Riot.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

medved.m

putinovské Rusko... je silně propojeno s pravoslavnou církví

Putinovské Rusko je tím svým gerojem, všeználkem, všeumělem a broukem Pytlíkem v čele propojeno v první řadě s KGB.

A církev leda zneužívá, podobně jako to dělali ti naši zmetci skrze sdružení katolických (soudruhů) duchovních Pacem in Terris neblahé paměti. Nic nového pod sluncem Rv

+1/0
9.6.2012 23:01

brblovka

Nějak...

....se mi nelíbí, že protestují v chrámu. Copak nemůžou svůj protest vyjádřit jinde? Nejsem věřící, ale chápu, že věřící lidé jsou touto formou protestu pohoršeni. Zmaškařené sochy v ulicích Brna, neberu jako protest, to je pro mě znehodnocování uměleckých děl a původce této formy "protestu" by měli nejmíň pokutovat, nebo ještě líp:zavřít do Černovic !  Upřímně řečeno, co nám je do toho, že nějaké rusky dělaly neplechu(slušně řečeno) a budou za to potrestány?

0/0
9.6.2012 16:22

Serge_Gainsbourg

Nevím, proti čemu protestují

Jsou oblečeni jako z nějakého filmu SSSR z roku 1980, tak snad proti konzumu?

0/0
8.6.2012 19:06

žepré

Slabé čajíček

Správně by měly (se svéma pésánkama) protestovat kakofonním mečením na oltářu u toho sv. Víta, a neměly by zapomenout na hanobení hlavy státu. Kdyby jim to v tom našem Práglu z nějakýho důvodu prošlo, měly by s tím angažovaným osvobozováním pokračovat do Anglie, tam by poplivání královny na sebe určitě přitáhlo velkou pozornost a měly by úspěch.

0/0
8.6.2012 15:33

hendrixx

Re: Slabé čajíček

ty seš přece kus vepřovýho  :-P

0/0
8.6.2012 17:01

udernikudrik

Re: Slabé čajíček

jsou to slépky

0/0
8.6.2012 17:52

wp2t

Podle zdejších příspěvků

se mi zdá, že už není daleko doba, kdy si půjde nějaký novodobý Mejla i tady, s podporou většiny obyvatelstva, zase sednout za své Pašijové hry. Komáři to uhráli za propagaci církve a nepovolené podnikání na osmnáct měsíců. Dnes by to bylo za těch sedm let? No hraní církevních motivů v rockových klubech, co si to máničky zase dovolujou.

0/0
8.6.2012 13:43

wp2t

Re: Podle zdejších příspěvků

"Nepotřebujeme krále v ustanovení římského impéria dost je nám Pilát hejtmanem a klid v zemi klid ..., Ježíši Nazaretský, králi židovský rouhal ses pořádku světa a kněžím za chudého krále na oslátku za beránka božího se vydával za Mesiáše jenž přijíti má ..., nepotřebujeme lásku a slepých kteříž vidí nepotřebujeme uzdravených je klid a pořádek impéria přednější kněžím i lidu"

+1/0
8.6.2012 13:44

hňup

šoupněte ty "umělce" z tý zatáčka před vídní taky do basy,

ale do jiný cely než jsou ty "umělkyně" ruský....

0/0
8.6.2012 12:38

good_luck!

Re: šoupněte ty

ti Brńáci nejsou umělci, ale profesionální protestovači

0/0
8.6.2012 12:53

Si0 po 4. zákazu

Re: šoupněte ty

Pozor: ze zatáčky VE Vídni.

0/0
8.6.2012 13:23

Quasi

Re: šoupněte ty

hele hnupe, mas velky komplex z Brna?

0/0
8.6.2012 13:57

ramm

Bikini kill

Trošku mi připomínají americké Bikini kill z počátku 90. let ... Čemuž se ale není asi co divit, když byli Bikini kill průkopnicemi "Riot Grrl" :D

0/0
8.6.2012 12:09

Si0 po 4. zákazu

Na ty holky mě mrzí, že to udělaly zrovna v hlavním chrámu,

který Stalin zplundroval a věřící jej po 70 letech s velkým úsilím zase zprovoznili. Nějaký trest by zasloužily, ale asi by stačilo, aby veřejně uznaly, že zrovna tohle dělat neměly a omluvily se. Sedm let nebo kolik jim hroží je fakt moc.

+2/0
8.6.2012 12:08

wp2t

Re: Na ty holky mě mrzí, že to udělaly zrovna v hlavním chrámu,

A kdyby  to vystoupení udělaly v kterémkoliv jiném chrámu, tak by se stejně něco našlo a dostaly by to samé. Vystoupily na Rudém náměstí, před budovou s vazbou "politických" vězňů, v metru, v obchoďáku a stejně jediný kdo zařídil jejich zatčení byl patriarcha.

0/0
8.6.2012 12:27

good_luck!

Re: Na ty holky mě mrzí, že to udělaly zrovna v hlavním chrámu,

no na jejich vystoupení mám stejný názor, jako na Czechtec..... holt když se chtějí bavit a bavit ostatní ať dodržují pravidla - zaplatí si náměstí, stadion, louku nebo třeba kostel (jestli je k tomu účelu pronajímán) a není problém. Umělecky obohacovat ty kteří o to nestojí a na jejich území mi ale přijde neobhajitelné - a z toho důvodu si tvoříme nějaké normy.

+2/0
8.6.2012 12:56

wp2t

Re: Na ty holky mě mrzí, že to udělaly zrovna v hlavním chrámu,

Váš názor nese dost silné prvky totality. Už několikrát jsem viděl celé náměstí i s přilehlým parkovištěm ucpané bo tam své názory vyjadřovala nějaká křesťanská sekta. A první tři odmítnutí na objetí a spolupráci, jsem při průchodu přes tuto oblast, řešil jen úsměvem a lehkým ne. Ale určitě jsem nešel na policii zjišťovat jestli mají povolení a jestli mají to správné povolení. Docela se dají i litovat ti lidé co v okolí bydlí. Myslíte, že po prosazení církevních restitucí bude takových koncertů více? Pak začnu protestovat i já.

+1/0
8.6.2012 13:08

good_luck!

Re: Na ty holky mě mrzí, že to udělaly zrovna v hlavním chrámu,

a už vám někdo demonstroval v obýváku?, zkusil jste už demonstrovat na pódiu politické strany na jejich shromáždění? zkusil jste demonstrovat ve škole, v hale...?

Ne? A proč tedy by měli být věřící něco jiného než politici,ty nebo jakákoli jiná skupina/společnost? Holt mají svou budovu, svoji sešlost a děvčata nebyla zvána ani vítána, takže dopadla stejně, jako by produkovala na kterékoli jiné výše uvedené akci bez pozvání.

0/0
8.6.2012 14:11

good_luck!

Re: Na ty holky mě mrzí, že to udělaly zrovna v hlavním chrámu,

rozdíl asi bude v tom, že náměstí je veřejný prostor a dá se pro mítink zarezervovat. Chrám, stadion, pole, les, hala, stejně jako tvoje nebo moje ložnice veřejným prostorem nejsou a proto pro demonstraci tam platí jiná pravidla....

0/0
8.6.2012 14:29

Si0 po 4. zákazu

Re: Na ty holky mě mrzí, že to udělaly zrovna v hlavním chrámu,

Samozřejmě, že se to nepatří v jakémkoliv jiném chrámu, Ale zrovna v chrámu Krista Spasitele je to zvlášť bolestné.

0/0
8.6.2012 13:25

wp2t

Re: Na ty holky mě mrzí, že to udělaly zrovna v hlavním chrámu,

Promiňte, ale tohle si nemůžu odpustit. A co teprv kdyby to udělali v chrámu Panny Marie Sedmibolestné, že?

0/0
8.6.2012 13:30

wp2t

Co to je za podporu

když se vyhýbají ze strachu církevním sochám.

Naděžda Tolokonnikovová, Marija Aljochinova a Jekatěrina Samucevičová byly zadrženy při happeningu v pravoslavném chrámu Krista spasitele, kde před jedním z oltářů uspořádaly improvizovaný koncert s výzvou "Bohorodičko, vyžeň Putina". Happening měl varovat moskevskou veřejnost před rostoucím pronikáním církevního vlivu do nejvyšších pater ruské politiky.

0/0
8.6.2012 12:00

wp2t

Re: Co to je za podporu

"Punková modlitba" rozdělila ruskou společnost. Akce zmobilizovala špičky pravoslavné církve do boje proti "nactiutrhačům a rouhačům", ale zároveň vyvolala nebývale širokou vlnu solidarity se zadrženými, do níž se zapojila řada ruských celebrit, politiků a novinářů.

0/0
8.6.2012 12:01

hňup

Re: Co to je za podporu

ano, znám z dětství-  ňechť na ně tvrdě dopadne trestající pěst pracujícího lidu !  psům psí smrt !  pověste je !

0/0
8.6.2012 12:40

Si0 po 4. zákazu

Re: Co to je za podporu

Opravdu nechápu, proč by se mělo nejvyšším politikům zakazovat hlásit se k církvi.

0/0
8.6.2012 12:10

wp2t

Re: Co to je za podporu

To není o tom hlásit se k nějaké víře, ale o vlivu a penězích. U nás klasický příklad původně křesťanský demokrat, ale to by bylo moc průhledné tak dnes podnikatelská skupina TOP 09 a přiklepne svým kámošům věřícím pár miliard ze státního na provozování jejich trochu náročného koníčku. Mně nikdo na moje, v dnešní době poněkud drahé koníčky, ze státního nikdo nepřidá bo tam nemám tak dobrý kamarády. A co vám?

0/0
8.6.2012 12:15

good_luck!

Re: Co to je za podporu

1) sportujete? ano? a halu/hřiště/bazén/koupaliště jste si stavěl sám? Ne? Hádejte, kde za co se to postavilo, za čí peníze je to provozováno....

2) církev - římskokatolická nepožaduje vše na co má nárok, např. restituce se netýkají majetku, který přešel na třetí strany, netýkají se výnosů zadržených státem atd. ano, některé církve nemají nárok na žádné restituce a řk církev část svého nároku rozdělí i mezi tyto, ale to je spíš problémem řk církve

3) "restituce" je politický akt, ovšem ani ČSSD ho nezpochybňuje. Ono totiž i to ČSSD si je vědomo, že pokud by církev šla soudní cestou, budou "náhrady" podstatně horší, takže se snaží natlačit církve do kouta, kam až to půjde, ale aby se církev nesoudila - a holt, teď není u vesla, takže má ty mantinely volnější, než ti, co mají odpovědnost. Jediná zlodějská KSČ by nevracela vůbec nic

0/0
8.6.2012 12:52

wp2t

Re: Co to je za podporu

1,2,3 )  Sporný tam je ten moment, kdy Josef jim všechno zabral a církev byla jen správcem. 4,5,6) Je všeobecně známo jakým způsobem se většina toho majetku k církvi dostalo- jistě ne dobrovolně 7,8,9) Když podle Jéžiše, tak přece chudý a nepotřebuju ani chrám

0/0
8.6.2012 13:18

good_luck!

Re: Co to je za podporu

ad 123) Josef vše nezabral, jen část, aby omezil vliv církve bohatší, než panovník - zkuste historii, ne politiku

ad 456) nevím, co je všeobecně známo, já jen některé nabývací věci znám dokladově. Ovšem vy zajisté znáte případy z filmu Jan Hus a komunistického dějepisu....., řekli Vám např. ovšem v tom dějepise, že lidé si u ŘK církve spořily na důchod a tyto peníze zabavila strana? Můžete třeba vyčíst prababičce, že každou neděli dávala krejcar do sbírky, ano a ta církev to nerozkradla

ad 789) tuto otázku budete muset ještě nastudovat, taktéž nestačí ten komunistický výklad. Chudý je myšleno nesvázán s něčím - ať už majetkem nebo čímkoli jiným. To jen materialisté to vidí tak, že křesťanem může být maximálně ten, co žije v zemljance a jí suchý chleba a zapíjí vodou.

0/0
8.6.2012 14:20

Ardan

Pussy.

Měli by vyrazit protestovat na Rudé náměstí (pokud se ještě tak jmenuje .-)) co ve štatlu kde si jich nikdo nevšimne (pokud nezavolají do redakce MFD).

+1/0
8.6.2012 11:59

wp2t

Re: Pussy.

Tam měly ty holky jedno z prvních vystoupení, ale ještě je tenkrát nechytli. Chytli je až za pomoci církevních kolaborantů.

http://www.youtube.com/watch?v=yqcmldeC7Ec&feature=endscreen&NR=1

0/0
8.6.2012 12:02

wp2t

Re: Pussy.

A zpívaly i na podporu politických vězňů před vězením, to je taky ještě nechytili, to až patriarcha dal za úkol svým věřícím, aby je sledovali, kde bydlí.

http://www.youtube.com/watch?v=mmyZbJpYV0I&feature=related

0/0
8.6.2012 12:07

občanská neposlušnost

St.Maria, Virgin, Drive away Putin

Driwe away, drive away Putin. Black robe, golden epaulettes, all parishioners are crowling and bowing, The ghost of freedom is in Heaven, Gay pride sent to Siberia in chains ......

Rusky bohužel nepamatuju a nepoznávám.

0/0
8.6.2012 11:28

bzzzz

ty vole :D

ty členové toho ''hnutí'' vypadaj dost směšně ;-D ty nemůže nikdo brát vážně8-o

+3/0
8.6.2012 11:19

občanská neposlušnost

Re: ty vole :D

No já myslím, že je alespoň režim, podle té výšky trestů, rozhodně vážně vzal.

+2/0
8.6.2012 11:23

udernikudrik

Nesehnutý literát

by měl protestovat přímo v Rusku.Tady,za bukem,to nemá smysl.

+2/0
8.6.2012 11:15

mimi28

Pussy

:-P... Tak škoda že nepřeložily název Pussy Riot do češtiny :).... ale tak nějak mi to připadá jako kauza jsko s Kateřinou Auau Jacques... no prostě... ty ženské jsou pussy ...

+1/0
8.6.2012 11:12

AsistentprofParkinsona

Re: Pussy

Mno pokud by to někdo přeložil, tak by to cenzor vymazal (a oprávněně), teda tu neslušnou verzi;-D;-D;-D;-D

0/0
8.6.2012 11:43

wp2t

Re: Pussy

Číči- výtržnice. Tohle mi ani Bango nemůže smazat, nebo jo?

0/0
8.6.2012 12:36

duch zavražděného iuose

hmm

je to hezké gesto, ale nebylo by lepší kdyby všichni umělci, bojující za Pussy Riot jeli projevit svůj nesouhlas do Ruska?

0/0
8.6.2012 11:07

občanská neposlušnost

Re: hmm

V Rusku už poslali dělníci všech tamních automobilek hromadně podepsanou podporu Putinovi a patriarchovi, žádají v něm také co nejpřísnější potrestání těchto vyvrhelic.

+2/0
8.6.2012 11:20

good_luck!

Pussy Riot

jejich hudbu znám velmi málo, jen úryvky ze zpráv. Z toho soudím, že šlo o pomatené náctky, kterým víc než o jakékoli umění šlo o to pozurážet co nejvíce lidí kolem sebe při zneužití čehokoliv. Ano, 7 let v base je mnoho, ale dle mne připomenutí, že po akci následuje reakce není vůbec na škodu - a nejen u těchto "d.vek".

+4/0
8.6.2012 10:58

občanská neposlušnost

Re: Pussy Riot

Prej náckové, ovce ovce kam vy ještě půjdete na pastvu?

http://www.youtube.com/watch?v=CZUhkWiiv7M

a za tohle byly ty holky odsouzený

http://www.youtube.com/watch?v=JNcxqRFA0lU&feature=related

0/0
8.6.2012 11:00

Baltic

Re: Pussy Riot

No ono tam není nic o náckách, v tom slově je ještě písmenko "t", které poměrně zásadně mění význam ;-D - kolega předřečník myslel "náctky" jako teenagerky...

+1/0
8.6.2012 11:10

občanská neposlušnost

Re: Pussy Riot

Jaj, pravda. Velká omluva pro good luck. Ze zdejších diskusí jsem se stal velice alergický na oslovení nácek či nácíček za jakýkoliv nesouhlasný názor a už to vidím úplně ve všem. Jinak ale za takovouhle performaci zavírali i komáři a je dle mého názoru i přes pokročilejší věk, že si ti mladí v zemi s takovýmhle režimem dovolili projevit svůj názor. Tady ta revoluce byla začata taky mlaďasama, vzpomínáte?

0/0
8.6.2012 11:16

hňup

Re: Pussy Riot

prostě si, místo vomluv, vomej brejle...

0/0
8.6.2012 12:43

občanská neposlušnost

Re: Pussy Riot

stačilo wotřít wokno woe.

0/0
8.6.2012 13:10

good_luck!

Re: Pussy Riot

omluva se přijímá. Za takovouhle "performanci" zavírají i všude v demokratickém světě, včetně USA. I v Anglii platí "Můj dům, můj hrad".

Mj. na slovo "nácek" jako odpověď na diskusní příspěvek jsem taky alergický, ale úplně stejně se mi ježí všechny chlupy na těle, když někdo řekne "performance" a pak ještě co to stálo z veřejných peněz. Škoda, že tyto "performance" se "umělci" nesnaží uplatnit na normálním trhu.

0/0
8.6.2012 14:26

brblovka

Re: Pussy Riot

A ještě bych přidala globální a multikulturní - bez těchto slov snad novináři neumí sesmolit žádný text!

0/0
9.6.2012 16:30

brblovka

Re: Pussy Riot

No, my máme kocoura Nácíčka a ten rozhodně nehajluje...jen vrní a rád se mazlí;-)

0/0
9.6.2012 16:27Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.