Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lídr Suverenity žaluje, že nebyl muslim. Podle svědků se ženil v mešitě

Místopředseda jihomoravské Suverenity Libor Matouš zažaloval jednoho z účastníků své muslimské svatby. Popírá totiž, že by někdy byl muslimem nebo se účastnil dění v komunitě. V roce 2007 si ale v brněnské mešitě vzal Slovensku Kristínu Kubíkovou. To potvrdilo i množství svědků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

lukaslhotan

Matouš byl i v čele Muslimské obce

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz/c/274990/Clen-vedeni-Suverenity-v-cele-Muslimske-obce-v-Brne.html

0/0
15.6.2012 10:55

svartvarg

Takže..

my tady islám nechceme...jste na tom stejně? Vstupte k nám..

www.facebook.com/ivcrn

+1/0
13.6.2012 18:31

sphagnum

Ne každý, kdo chodí do mešity musí být muslim

Ale kdo si chce vzít za manželku muslimku a jet do Mekky, muslim být musí. Do Mekky mají nemuslimové vstup zakázaný a poutník potřebuje oficiální certifikát, že je muslim, aby se tam mohl podívat.

0/0
13.6.2012 17:04

vioš

černý scénář konce

Pokud přicházím do jiné země, tak s cílem se asimilovat nebo naopak pozvednout její slabší úroveň. Asijští a afričtí muslimové však o asimilaci  do lepšího evropského státu nestojí. Oni ty státy totiž kolonizují - vytvářejí v nich ostrovy svého myšlení, které bez výjimky zvětšují. Už jim nestačí nějaký byt na kraji městaa práce v továrně pro muže. Chtějí vlastní školy (všech stupňů), chtějí vlastní vesnice, vlastní města, policii, soudy a zákony podle svých představ. Nechtějí asimilovat sebe do hostitelské většiny, chtějí asimilovat  hostitele do sebe, do svého myšlení. Připomíná to jednu nemoc, která ale vždy končí smrtí. Smrtí hostitele.

+1/0
13.6.2012 16:39

LaHa1

Muslimské náboženství a muslimské komunity

zabydlující se na našem území jsou tikající náloží,která jednou vybuchne. Vím,že není v současné době multikulti... moderní,vyjadřovat se proti národnostním menšinám a obyvatelům jiných národností,ale je to problém,který naše děti budou muset řešit. A bude to bolet.

+6/0
13.6.2012 11:27

Zylbrsztajn

Re: Muslimské náboženství a muslimské komunity

U nás je ještě čas stanovit nová pravidla pro náboženství a zejména pro islám a vztahy mezi naší zemí a islámem. V některých zemích západní Evropy je už možná pozdě. Měli bychom se podívat, jak probíhal vývoj v BG, NL, F ... a jaké problémy musí dnes řešit a poučit se z toho a postupovat podle toho. Migrace byla vždy, je a vždy bude. Jde o to, pomoci novýcm příchozím, přijmout novou zemi a novou kulturu (a velmi často novou civilizaci) za svou. Vytvářet takové podmínky, aby se již děti nových příchozích rádi identifikovali více s kulturou země, kde se narodily více než s kulturou a civilizací svých rodičů. Dospělí, kteří přicházejí, budou stále minimáně jednou nohou tam. Tam odkud přišli, odkud byli vyhnáni, a kam se možná po čase nebo na stáří budou chtít vrátiit. Pro ně bude jejich původní země stále domovem. Ale jejich děti, by měli mít podmínky pro identifikaci s novou zemí. Měli by mít možnost stát se Čechy, Slováky, Francouzi.

Bohužel Francie, je odstrašující příklad, kdy(pokr.)

+3/0
13.6.2012 12:01

Zylbrsztajn

Re: Muslimské náboženství a muslimské komunity

... kdy nával přistěhovalců nezvládli. Francie jeksi otevřela svou náruč obyvatelům svých bývalých kolonií, jako by to prostě stačilo, jako by Francie a její společnost byly TAK ATRAKTIVNÍ, že každý příchozí neodolá a za pár let se stane Francouzem.

Jenže k tomu nedošlo. Příliš mnoho imigrantů si ponechalo kompletní starou identitu, kulturu i civilizaci, a do fracouzské společnosti se nezařadili. Nevrostli do ní. Francouzi už dnes ví, že udělali chybu, ale neví, jak z toho ven.

Pokud země příjímá imigranty, musí pro ně mít integrační program. Jazykové kurzy, kurzy občanství, programy podporující začlenění příchozích a asimilaci jejich dětí. Programy zabraňující vzniku imigrantských čtvrtí a ghet. A to stojí peníze, a znalosti, a zkušenosti. To v mnoha zemích chybělo. Myslím si, že my ještě máme šanci to celé korigovat, připravit, protože k nám není ten příliv tak silný.

+1/0
13.6.2012 12:08

český venkovan

...bobošíková se do kupy třeba s čertem.....

..tak proč by jí měl vadit nějakej musulman.....

0/0
13.6.2012 10:52

starababa

Re: ...bobošíková se do kupy třeba s čertem.....

no a co ?  Její program se mi líbí, jen si myslím, že chlapi ženskou volit nebudou a jedno se Bobošíkové upřít neda, je zvyklá dotahovat věci do konce a ta její ctižádost je jen ku prospěchu, navíc má rozhled a ví o co jde. Škoda, že její vlastnosti nemá chlap.

0/0
13.6.2012 11:16

sphagnum

Re: ...bobošíková se do kupy třeba s čertem.....

Jestli chce dotahovat věci do konce, tak ať zamete s infiltrátorem a usvědčeným lhářem Matoušem, místo toho, aby ho kryla. Tím zklamala a zradila lidi, co jí věřili.

0/0
13.6.2012 17:05

Budoucí prezident 3

muslimové se snaží infiltrovat státní správu

a ostatní strany

0/0
13.6.2012 10:39

daveking

Suverenita uznává svobodu vyznání

Každý člověk má právo věřit a vyznávat víru dle svého přesvědčení. Suverenita však zároveň trvá na tom, že například islám se musí přizpůsobit právu a historické tradici země, ve které působí. Vzhledem k tomu, že islámské náboženství tvrdí, že území, které lze obhlédnout z minaretu je územím muslimským, staví se Suverenita jednoznačně proti budování mešit a minaretů na našem území. Nic nemáme proti tomu, aby se muslimové scházeli v modlitebnách, to je jejich právo, pokud zde nehlásají náboženskou nesnášenlivost a neporušují zákony naší země. Je na tom něco nejasného?

+4/0
13.6.2012 10:24

Mysel

Re: Suverenita uznává svobodu vyznání

Nejasne je jedine to, co jeste bude Bobo ochotna hlasat kvuli tomu, aby mela snadne zivobyti. ;o)

0/0
13.6.2012 11:14

daveking

Re: Suverenita uznává svobodu vyznání

Opravdu? A ona snad dnes říká něco jiného než říkala posledních dvacet let? V čem? A snadné živobytí? Jana Bobošíková se neživí politikou, má prosperující rodinnou firmu, vůbec nevím, o čem hovoříte. Politiku dělá protože prostě chce a dělá ji za svoje peníze.

0/0
13.6.2012 14:07

ice67

Re: Suverenita uznává svobodu vyznání

ještě tu o karkulce prosííím prosííím ;-D;-D;-D;-D

0/0
13.6.2012 16:14

daveking

Re: Suverenita uznává svobodu vyznání

A nějaký argument by nebyl? Nebo dokonce vlastní názor? No že se ptám.

0/0
13.6.2012 16:46

ice67

Re: Suverenita uznává svobodu vyznání

co se třeba zamyslet nad tím, že paní Bobošíková kamkoli přišla, natahala celou svoji famílii a "dojila" jak se dalo :-) Počínaje Českou televizí a všemi jejími politickými funkcemi konče ... nebo máte pocit, že si třeba svůj a manželův pobyt v Evropském parlamentu hradila ze svého?? Takže prohlášení o tom, že si dělá politiku za své je skutečně pohádka ;-)

0/0
13.6.2012 17:06

daveking

Re: Suverenita uznává svobodu vyznání

Jana Bobošíková si do České televize natahala rodinu? Co to blábolíte? A v Evropském parlamentu naopak jako jediná odmítla nemravné důchodové zabezpečení, kteří si naopak nechávají platit všichni evropští exposlanci. Vy vůbec nevíte, co říkáte. A že manžela v Evropském parlamentu nezaměstnala Vás samozřejmě taky nezajímá. Lžete jako když Ringier tiskne.

0/0
14.6.2012 8:45

ice67

Re: Suverenita uznává svobodu vyznání

No ona ho přímo v evropském parlamentu zaměstnat nemůže ;-) Na to naštěstí nemá pravomoc.

Zaměstnávala ho jako asistenta, což dokázaly zjistit i naše jinak poměrně laxní média ;)

http://zpravy.idnes.cz/poslanci-ep-zamestnavaji-nekvalifikovane-pribuzne-parlament-by-to-chtel-zatrhnout-gzb-/zahranicni.aspx?c=A080422_185924_zahranicni_jw

0/0
14.6.2012 10:13

daveking

Re: Suverenita uznává svobodu vyznání

No kdybyste to aspoň dočetl, tak byste zjistil, že je to přesně JPP, tedy žádná "laxní" média, ale prostě jen obvinění ze strany jednoho nizozemského europoslance, které se v případě Jany Bobošíkové ukázalo jako zcela bezpředmětné. Tak kde máte tu "celou famílii" počínaje Českou televizí? Prostě jen kecy.

0/0
14.6.2012 14:55

ice67

Re: Suverenita uznává svobodu vyznání

Bobošíková se k tomuto tématu sama vyjadřovala v televizi. Zaměstnávání manžela přiznala a vůbec jí to nepřipadalo divné. Naopak se divila, proč se jí na to ptají ;-) Takže žádné JPP. Chápu, že jsem se dotknul vaší vysněné modly, ale podle mě je to normální pijavice. ;-)

0/0
14.6.2012 17:10

daveking

Re: Suverenita uznává svobodu vyznání

Znova se ptám, kde zaměstnávala celou famílii Českou televizí počínaje? A svého manžela opravdu jako asistenta nezaměstnávala. Prostě lžete jako když Ringier tiskne. Pokud jste schopen, to co tvrdíte dokázat, dokažte to, jinak držte pysk a starejte se o své zkorumpované soudruhy ze všech parlamentních stran.

0/0
14.6.2012 21:43

-ice-

Re: Suverenita uznává svobodu vyznání

to s tím Ringierem už tu jednou bylo :) nemáte moc velkou slovní zásobu ... nebo mozkovou kapacitu?

Když docházejí argumenty, začínají urážky. Typický komouš (možná přževlečený, možná i víckrát) ;-)

0/0
14.6.2012 22:00

daveking

Re: Suverenita uznává svobodu vyznání

Ach tak, takže když Vám řeknu, abyste svoje tvrzení doložil, je to urážka, soudruhu? A víte, že jsem od Vás ani nic jiného nečekal?

0/0
14.6.2012 22:58

Erbule

Je to horší

Dal se dohromady s Bobo...

0/0
13.6.2012 10:21

MychalB.

Mně to nepřijde nenormální,

prostě lítá ode zdi ke zdi. Stejně jako ten Lhoťan, vyléčený to muslim. Dřív tu víru tady na blozích propagoval a hájil, teď na ni zas plive. A takových tu bylo víc - vyléčených konvertitek...

+2/0
13.6.2012 10:06

Zylbrsztajn

Re: Mně to nepřijde nenormální,

Každý může pochybit. Každému se může stát, že se v těžké životní situaci přikloní k nějaké ideologii nebo náboženství nebo dokonce sektě a později pochopí, že to byla slepá ulička a snaží se z toho nějak dostat ven. Tihle lidé potom bývají přísní kritici svých bývalých souvěrců, soudruhů a bratří i celého toho systému.

Nezlobil bych se na L. Lhoťana, za jeho vystřízlivění. Podle mne je to důkazem, že si nenechal vymýt mozek "dočista dočista", a vrací se, pomalu, na cestu zdravého rozumu. Ostatně právě Lhoťan, prostřednitvím svého blogu, je pro mnoho lidí jediných zdrojem kritických informací o islámu v ČR.

+3/0
13.6.2012 11:52

ElementJirka

Re: Mně to nepřijde nenormální,

No, myslím, že bychom se měli spíš zamyslet nad sebe samými. V roce 1989 pobíhalo po desetimilionovém Československu jeden milion členů KSČ a KSS. Mávnutím proutku drtivá většina z desetiny (v dospělé populaci i víc) obyvatelstva konvertovala jinam. Co my tady mudrujeme o náboženství, my z tvrdě ateistického, marxisticko leninského státu, my, kteří nedokážeme ani vrátit církvím komanči ukradený majetek.

0/0
13.6.2012 13:43

MychalB.

Re: Mně to nepřijde nenormální,

Já taky Lhoťana nekritizuju za jeho vystřízlivění, já jenom poukazuju na to, že před Matoušem se dost podobně zachoval Lhoťan. U kterého ale nechápu, proč se do Matouše za jeho členství v Suverenitě (skrz postoj této strany k muslimským modlitebnám) naváží, když sám se chová jak odnaučený kuřák.

+1/0
13.6.2012 14:41

sphagnum

Re: Mně to nepřijde nenormální,

Mezi Lhoťanem a Matoušem je OBROVSKÝ rozdíl, Lhoťan v patnácti vlezl do spolku a trvalo mu x let, než prohlédl, jaké je to zlo, ale potom proti tomu zlu bojuje a nezapírá, že se mýlil. Matouš se chová jako nacista po válce, co zapřel svou minulost a nikdy ale nepromluvil slovo špatně proti Hitlerovi...

0/0
13.6.2012 17:08Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.