Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soud zrušil zásady rozvoje jihu Moravy, kraj prý nemyslí na zdraví lidí

Nejvyšší správní soud zrušil Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje. Ty obsahovaly například koridory páteřních silničních tahů v regionu. Hlavním důvodem pro zrušení je, že kraj dostatečně neposoudil vliv všech staveb na životní prostředí a veřejné zdraví v regionu. Vedení kraje zvažuje, že se obrátí na Ústavní soud.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dave181

Malhostovická / německá varianta

Co je to za názvy?! Vžyť varianty jsou jasně pojmenovány jinak. Trošku to zavání matením. To by mě zajímalo kterého vykuka napadlo: Vymyslíme nový název "Malhostovická varianta" lidi kterých se to týká nebudou vědět o co jde a bude klid.

0/0
22.6.2012 11:09

klobouk71

Nadávejte úředníkům

Nadávejte úředníkům, kteří za VAŠE PENÍZE odvádějí špatnou práci a připravili paskvil. Pan Firbas ani ekologové s tím nemají nic společného. Pouze upozorňují na jejich nekvalitní práci. A nejsou placeni z vašich daní.

0/0
21.6.2012 23:36

Gróf

Nikdo nevyčíslil, jaký tam bude hluk a prach.

Bosonohy jsou také částí města Brna. Po silnici II/602 jezdí až 22 tis. vozidel denně. Jen 200 metrů vedle pak po dálnici D1 jezdí 70 tis. vozidel denně. Někteří dálniční fanatici si myslí, že když tam bude přiveden severojižní tah (s konstrukční kapacitou stejnou jako je D1), postaví se hlučné přemostění, a vedle dálnice kolektorové komunikace stejné jako na Vídeňské, že se obyvatelům v Bosonohách snad i uleví. Totéž v Modřicích (také je to město). Totéž ve Šlapanicích (také město). A právě o tom je rozsudek soudu. Nikdo nevyčíslil, jaký tam bude hluk a prach po realizaci toho všeho. Před senátem NSS smekám.R^

0/0
21.6.2012 18:14

Dave181

Re: Nikdo nevyčíslil, jaký tam bude hluk a prach.

Po silnici 602 22 000 aut denně? Kolik aut potom jezdí přes Lipůvku milion? Když jste takový odborník, jaká vyrianta si myslíte, že by byla nejlepší?

Souhlasím, že pokud má dokumentace nějaké nedostatky musí být napraveny.

0/0
22.6.2012 11:17

Gróf

Re: Nikdo nevyčíslil, jaký tam bude hluk a prach.

Na stránkách ŘSD si můžete ta čísla porovnat.

0/0
24.6.2012 9:04

CoolAdik

Největší grázli vyhrávají

A je to tu opět! Díky stovkám blbečků, kteří musí kecat do věcí kterým vůbec nerozumí, se zabrzdí rozvoj Jihomoravského kraje. Jen tak dál! Braňme náš kraj proti rozvoji a proti hnusným stavbám a všemu možnému, co nám zvýší HDP, sníží nezaměstnanost a přivede k nám investory.. Opravdu se zase potvrdilo, jací Čecháčci jsou..

+2/0
21.6.2012 17:34

Gróf

Re: Největší grázli vyhrávají

Soud by to nikdy nezrušil, kdyby to nebylo opravdu velmi zlé. Nepřekročitelný limit hluku v noci je 40 dB. V Modřicích běžně v noci venku naměříte hluk ze silnic i 67 dB v obytných čtvrtích. A ještě tam chcete zavádět další dálnice? Jestli tedy nebude chyba v tom, že kraj ve svých fantasmagorických plánech nezapomněl říci, jak hodlá ochránit zdraví lidí v Modřicích, Brně-Bosonohách a Šlapanicích, když tam přivede dalších 100 tisíc vozidel.Rv

+2/0
21.6.2012 17:51

CoolAdik

Re: Největší grázli vyhrávají

Ano přesně tak! SOuhlasím s vámi, že limity jsou překraovány a přesně proto se staví dálnice!!!! Někteří lidé to zřejmě stále nepochopili.. Takže: dálnice se staví od toho, aby se doprava z ulic měst přesunula do dálničních koridorů za zeleň a protihlukové stěny. Přesně proto se staví...

0/0
21.6.2012 18:02

Gróf

Re: Největší grázli vyhrávají

Skrz města? Možná kdysi dávno před válkou. Ale píše se rok 2012, pane!

0/0
21.6.2012 18:16

CoolAdik

Re: Největší grázli vyhrávají

Tohle opravdu nemá cenu :D :D doufám že R43, R52 a R55 budou brzy stát a Jihomoravský kraj bude krajem vyspělým...

0/0
21.6.2012 18:16

Skeptik Pavel

Re: Největší grázli vyhrávají

Vy jste mi tedy Grófe demagog.to co požadujete je NEREALIZOVATELNÉ. D1 bude vždy porušovat noční hlukové limity. Je to (vedle nárůstu objemu automopbilové dopravy)  i tím, že od konce 70. let se obce v bezprostředním  okolí D1 vesele rozrůstaly a narušily tak  její ochranné pásmu. Pokud bychom měli uvažovat vašim způsobem, že dálnice mají procházet mimo městské aglomerace, pak bychom museli celý koridor D1 z území vymístit zcela mimo ale kam? Pochopte, suburbanizace je také příčinou těchto problémů. Dle vaší logiky bychom museli nakonec  vymístit celé Brno, kde jsou překračovány limity. Už chápete scestnost vašeho způsobu myšlení? Ono to zní na první poslech hezky, dodržovat limity ale pak  zjistíte. že v tomto případě je prostě NELZE DODRŽET, protože celé okolí dálnice je už suburbanizované. Proto považuji zrušení ZÚR z těchto důvodů za neskutečnou chybu. Dodržet v současnosti hlukové limity v těchto suburbánních zónách je něco jako požadovat aby voda tekla do kopce.

+1/0
22.6.2012 2:53

Gróf

Re: Největší grázli vyhrávají

Demagog jste Vy, protože o stávajících stavbách dálnic přece ta řeč není. Vyhodnocen při pořizování ZÚR JMK nebyl přírůstek a součet vlivu nových staveb v Bosonohách, Šlapanicích a Modřicích na zdraví lidí. Z něho by s pravděpodobností hraničící s jistotou vyšlo, že stavby by po uvedení do provozu překračovaly zákonné limity.

0/0
24.6.2012 9:12

Kefalín5

Kdy už konečně začnou ekoteroristy zavírat,

a vzniklé škody jim předepisovat k náhradě? To, aby zlomyslný jedinec škodil celé společnosti nemá s demokracií nic společného. To se blíží k anarchii, ke které se ti fetující pošuci často hlásí...

+3/0
21.6.2012 17:31

stolmor

referendum

zase se tady povýšili zájmy těch co si nechtějí dálnici, která je v mapě 80 let nad zájmy ostatních lidí. ANO R43 se staví už 80 let, ale jsou chytráci, kteří si nakoupili pozemky levně u pozemku kde ta cesta má vést a teď vyřvávají že jsou biti, že s nima nikdo nejedná, ale proč si ty pozemky kupovali, když musí počítat s tím, že se to tam postaví. a důvod postavení je naprosto zřejmý, rozvoj oblasti boskovicka, protože tady ten kout naprosto upadá a to díky infrastuktuře. Nyní je moderní rozdělení na mikroregiony kde je vždy pár obcí. JMK dotuje tři nejslabší mikroregiony ze zvláštního rozpočtu a světe div se, zrovna dva se nacházejí na boskovicku. Pokud nebude infrastruktura tak sem žádná investice nepůjde. A jezdit do Brna za prací odtud není žádná prdel, pokud by ale byla R43 tak se to dá lépe. A proto vyhlásit referendum a zjistit co si opravdu občané přejí

+2/0
21.6.2012 17:20

Gróf

Re: referendum

Vy stavíte zájmy betonové lobby nad zdraví desítek tisíc lidí? Pane Bože, jak hluboko tato společnost ještě klesne. Rv

+2/0
21.6.2012 17:31

Kefalín5

Re: referendum

Zalez do nory a nelez do diskusí. Elektřina, PC a internet jsou vymoženosti moderní doby, tak je nepoužívej, když se ti ve středověku tak líbí...

+1/0
21.6.2012 17:55

Gróf

Re: referendum

Zato ty bys nejradši žil na hnojišti v odpadcích a smradu.

+2/0
21.6.2012 18:01

Mirek721

Neuvěřitelné!

Celý JMK to hodí zpět spousty let, bude to stát desítky milionů korun a zhorší se životní prostředí lidí.

.

.

Doufám, že to Jihomoravané těm greenpissům spočítají u krajských voleb!

+3/0
21.6.2012 15:53

eQuido

Re: Neuvěřitelné!

Hele, a neměli by to Jihomoravané spíš spočítat těm, co nejsou schopni dodržovat zákony a předpisy?

+3/0
21.6.2012 16:50

vohnok

No konečně,

nestavět nic na Moravě a udělat dálnici do Jižních Čech.

0/0
21.6.2012 15:17

karelman

Jsem velice spokojený,

jak mafie dostala po pazourech. Rozum zvítězil.

+3/0
21.6.2012 15:12

jahl

Já mám tyhlety protestující rád,

pokud někdo protestuje proti dálnici ve své blízkosti, řešení je snadné, nuděláme vám nájezd. Dálnice jsou určeny k dálkovým cestám, ne aby byl nájezd na každém pátém kilometru, tím by se dalo hodně ušetřit. Pokud někdo protestuje proti hlubinnému úložišti jaderného odpadu, v pohodě, budete platit energii v cenách obnovitelných zdrojů. Pokud někdo nechce břidličný plyn ať se tedy nechá od plynu odpojit, alespoň by bylo zřejmé, že jej fakt nechce. Já taky nechci za humny Arcelor Mittal a to nemám slevu na železo i když to znehodnocuje můj majetek.

0/0
21.6.2012 14:31

eQuido

Re: Já mám tyhlety protestující rád,

Dalo by se s vámi souhlasit, kdyby bylo jasné, kdo bude ten jasnozřivý, kdo bude určovat co je nejlepší. Vzhledem k tomu, že to momentálně určují takové figury jako je Hašek, tak k tomu nemám ani za mák důvěry.

P.S.: Haška píšu proto, že je to článek o JM. Naprosto stejnou nedůvěru mám i k dalším krajským představitelům včetně Prahy.

+1/0
21.6.2012 14:45

krekman

Re: Já mám tyhlety protestující rád,

Dokud to někdo nerozhodne, tak se to nikdy nepostaví. Vždycky je nějaká skupina proti a nějaká pro. Když je tam Hašek, tak ať to prosadí Hašek, když tam bude Julínek, tak ať to prosadí Julínek, ale ať už to někdo prosadí. Okolo těchto dálnic jsou debaty, které trvají už desítky let! To není normální. Kdyby se rozhodlo a hned to postavilo, tak se lidi mohli rozhodnout, jestli si v té a nebo té obci koupí pozemek pro dům. Dnes nikdo neví, kde to bude, je to sázka do loterie!! V čem je výhoda těchto debat.

Koneckonců si Haška zvolili občané sami a tím mu dali právo o tom rozhodnout (já ho nevolil a nemám ho rád). Dozor nad korupcí už je jiné téma a je to povinnost někoho jiného - policie, parlament (prostřednictvím zákona o veřejných soutěžích) atd....

0/0
21.6.2012 15:07

pokin

Re: Já mám tyhlety protestující rád,

Ale i ti politici to musí dělat podle platných zákonů! To, že většina zvolila Haška neznamená, že nu dala bianco šek dělat si, co se mu zachce.

Ano, trvá to několik let

a) protože demokracie je jaksi časově náročnější než diktatura (známý fakt)

b) protože to papaláši dělají blbě

"Haška zvolili občané sami a tím mu dali právo o tom rozhodnout" - co to je za šílenost? Až si zvolí Julínka a ten rozhodne, že na Svoboďáku bude spalovna, tak jestli ho nenachytají se sedmi mega v tašce, tak bude všechno OK?

+2/0
21.6.2012 15:13

Si0 po 4. zákazu

Re: Já mám tyhlety protestující rád,

Pro státní kasu to nejlepší je to nejlevnější. A to bychom měli všichni podporovat.

0/0
21.6.2012 15:08

eQuido

Re: Já mám tyhlety protestující rád,

jenže stát a státní kasa nejsou totéž. Absurdita vašeho tvrzení vynikne při aplikaci na jiné problémy. Např.:

- Nejlevnější variantou zlepšení průjezdnosti magistrály v Praze je zbourání domů v Legerově a Sokolovské a rozšíření magistrály o 2 pruhy.

- Nejlevnější variantou údržby hradů a zámků je jejich zboření a rozprodání pozemků jako stavebních parcel.

- Nejlevnější variantou řešení otočného hlediště v Krumlově je zrušení tamního divadla a rozebrání hledištní konstrukce s následným odvozem do sběru.

0/0
21.6.2012 15:37

Si0 po 4. zákazu

Re: Já mám tyhlety protestující rád,

O té první odrážce si dovolím polemizovat, protože všem dotčeným v těch domech musíte poskytnout plnohodnotnou náhradu za ty prostory. Pokud je to ale opravdu nejlevnější a není tam památková ochrana, tak proč ne.

Druhá odrážka je nesmysl, musíte vzít v úvahu památkovou ochranu a historickou i architektonickou hodnotu těch hradů a zámků.

Otočné hlediště je sporná záležitost vzhledem k historické hodnotě toho parku a je složité o tom vést debatu. Každopádně je tu v sázce i hodnota toho prostoru pro divadelnictví.

0/0
21.6.2012 16:15

eQuido

Re: Já mám tyhlety protestující rád,

Proto jsem volil takhle extrémní příklady - sám jste napsal "Pro státní kasu to nejlepší je to nejlevnější. A to bychom měli všichni podporovat."

Musíte si tedy vybrat - buď budete uplatňovat dodatečná kritéria na vše nebo na nic. Pokud vstupují do hry památková ochrana budov, historická a architektonická hodnota zámků nebo hodnota prostoru pro divadelnictví, musíte totéž připustit i při schvalování silnic, dálnic a obchvatů - například zdravotní hledisko, ekologické hledisko, výskyt vzácných zvířat či rostlin, ...

0/0
21.6.2012 16:49

Li Tin O Wevidle

Tak pane Macku

složíte funkci, když jste to nám, občanům JM kraje, tak pěkně zvrtal??? ;-O

+1/0
21.6.2012 14:30

Gróf

Re: Tak pane Macku

Má to háček. On ty posudky SEA, EIA a HIA nedělal. Spíše ti znalci, kteří se propůjčili k nekvalitně vyhodnoceným procedurám, by měli přijít o razítko. Jeden vedle druhého.

0/0
24.6.2012 9:17

Si0 po 4. zákazu

Dálnice potřebujeme,

ale pokud možno co nejdelší a nejdražší.:-/

0/0
21.6.2012 14:19

rzlm

Re: Dálnice potřebujeme,

jo tak proto to zrušili, někdo z toho měl malej bakšiš ;-D

0/0
21.6.2012 14:24

Si0 po 4. zákazu

Re: Dálnice potřebujeme,

To nevím, ale ekotroristovi vadilo, že jsou ty dálnice moc přímé a rychlé, Chtěl, aby se po nch jezdilo oklikou a dlouho.

+1/0
21.6.2012 15:06

serz I.

...

a už se vymlouvaj, v přímém přenosu...Rv všchno je örömy, nikdo za nic nemůže, náhradu potenciálních škod budeme chtít po státu...

0/0
21.6.2012 14:15

pokin

Zase ten stejný scénář

Není padouch ten, kdo to celé zvrzal (papaláši na krajském úřadě), ale ti, kdo na chyby upozornili (obce, občané).

Dnes a denně nová zpráva o tom, co který papaláš nakradl, přihrál stavebním firmám. Jak defacto funguje územní plánování víme od mistrů Janouška s Bémem.

Ale Čecháčci budou v jednom šiku samozřejmě stát na straně papalášů. :-)

...

+5/0
21.6.2012 13:46

krekman

Re: Zase ten stejný scénář

Do Brna dojíždí denně kolem 170 tis. lidí, těm je Janoušek a spol. ukradenej, ti se chtějí dostat pohodlně do práce a do školy a ne čekat ve smradlavých zácpách, které přitěžují právě brňákům, kteří by na tom měli mít taky zájem! Nebo snad chcete, aby všichni jezdili každý den do Brna na kole, aby se vyhovělo požadavkům co nejekologičtější varianty?

+2/0
21.6.2012 14:13

eQuido

Re: Zase ten stejný scénář

Problém je ale v tom, že se Brňáci rozhodli řešit svoje dopravní problémy na úkor jiných obcí, kterých se jaksi opomněli optat. Takže ať teďko nepyskujou...

+1/0
21.6.2012 14:28

krekman

Re: Zase ten stejný scénář

Já jsem nenapsal, že to je jen pro brňáky, ale že je to i pro brňáky. Je spoustu obcí, které naopak dálnice chtějí. Zeptejte se třeba v Lipůvce.......a najdete spoustu dalších, jenže jejich názor nikdo nebere už desítky let.

+2/0
21.6.2012 14:35

eQuido

Re: Zase ten stejný scénář

To je možné - ale problémem je to, že v Brně na krajském úřadě se rozhodli, že místo diskuse proběhne "takzvaná diskuse" a na všechny připomínky - ať už oprávněné nebo neoprávněné - se zvysoka vybodli. Pak se ale teď nesmí divit, že jim to soud rozcupoval na kousky.

0/0
21.6.2012 14:42

Gróf

Re: Zase ten stejný scénář

V Lipůvce projíždí 20 tis. vozidel denně. Tam ještě na maximu zdaleka nejsou. Zeptej se ale v Bosonohách. Tam jezdí po dálnici 70 tis. a po II/ 602 asi 22 tis. vozidel denně. A právě kvůli Bosonohám, Modřicím a Šlapanicím, kde mají vzniknout mamutí křižovatky dálnic, soud ZÚR zrušil. Nebyly posouzeny vlivy budoucích záměrů na zdraví obyvatel.

0/0
21.6.2012 14:43

Jerry7650

Re: Zase ten stejný scénář

Vzhledem k tomu, je Bozkovická brázda je nesmysl, tak jediné k čemu si ty zmíneně obce pomohly je to, že aktuální katastrofální stav dálnice a přilehlých komunikací zůstane stejný, tedy hlukově strašný o dost let víc, než kdyby to prošlo.

Ve chvíli, kdyby se tam dělal nájezd na křižovatku atd. dojde k radikálnímu odhlučnění (ty stavby musí splnovat hlukové limity, o kterých se D1 u Bosonoh dnes ani nesní) a pomohly by si.

Takže občané Bosonoh gratuluji... počet aut u vás projíždějících bude dál růst, stejně jako hluk a nápravy se řada z Vás už nedožije, sami jste si o to řekli....

+3/0
21.6.2012 14:51

krekman

Re: Zase ten stejný scénář

Přesně, jak napsal Jerry7650. kdyby to prošlo, mohli si Bosonohy pomoct, sami si podepsali ortel, že se to ještě desítky let nezmění!

0/0
21.6.2012 15:11

p_n_3

Re: Zase ten stejný scénář

To dělá to sluníčko, žádné chyby nejsou, jen jedna bezohledná skupina prosazuje své zájmy na opodstatněnými zájmy větší skupiny, která ovšem tolik neřve. Lepší řešení (možná až na pár detailů) prostě v okolí brna nelze vymyslet.

0/0
21.6.2012 14:15

pokin

Re: Zase ten stejný scénář

A soud je taky bezohledný!:-)

0/0
21.6.2012 14:23

rzlm

* * *

hmmm, pěkné

takže brno zůstane zakonzervovanou tepnou dopravních zácp a kolapsů

jiné řešení totiž ani není možné najít

a nejlepší jsou zde na diskusi nevzdělaní naočkovaní pravicoví mlíčňáci (rozumněj trubci), kteří za vším vidí Haška a socany ;-D ... mě by zajímalo jejich řešení ...

jinak příjemné žití brňáci, občas vám tam přijedu zasmradit svým nafťákem :-P

+2/0
21.6.2012 13:37

pokin

Re: * * *

Další chytrolín. Chytřejší než soud. Viděno jeho optikou třídního nepřítele - další příznivec Janouška, Béma, Ratha a krajských mafií.

+1/0
21.6.2012 13:39

rzlm

Re: * * *

no ty jsi mi ale chytrej jak rádio jerevan ...

máš v zásobě nějaké řečení nebo jen plná ústa stupidních keců přímo úměrných tvé inteligenci??

0/0
21.6.2012 13:49

pokin

Re: * * *

:-) ulevil sis, doufám.

+1/0
21.6.2012 13:57

rzlm

Re: * * *

buď v klidu, nemám potřebu si ulevovat, ale jak vidno rozuimný argument z tebe opět nevypadl. Byl jsi vůbec někdy v Brně?

tímto končím, protože nehodlám ztrácet čas s někým, kdo ani neví, kde má Brno hledat na mapě ... Rv

+1/0
21.6.2012 14:22Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.