Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Územní rozhodnutí na ivanovický Bauhaus bylo v pořádku, rozhodl soud

Bojovníci proti hobbymarketu Bauhaus v brněnských Ivanovicích neuspěli v soudním tažení proti rozhodnutí o umístění stavby. Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost občanského sdružení Klidné Ivanovice, a v podstatě tak definitivně potvrdil platnost územního rozhodnutí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vyškolený_1

Vymáhat náhradu škody?

Po lidech se sdržení z pomsty určitě budou, ale co z nich vysoudí? To pravé vzrůšo přijde, až Bauhaus postupně všechny soudy vyhraje (za jakých okolností, si dovedeme představit - peněz mají dost a soudci jsou přece taky jen lidi, že), tak ještě zažaluje stát v arbitráži o nějakých 3 mld Kč ušlého zisku, který prý už v současnosti vykazují.

0/0
5.10.2012 0:27

pydloun23

Bauhaus

Pro milovníky nakupování. Akční ceny dle letáku Bauhaus z dnešního dne: (v závorce uvedeny běžné ceny na trhu, např. Ekobrikety apod.) Kůrové brikety 10 kg 86,- Kč (46,-),  palivové dřevo 1 m3 mokré 1950,- Kč (1090,-). To jen příklad, který umím aktuálně rychle vyhodnotit. Nemám chuť ani čas hledat jiné příklady, leták skončil v tříděném odpadu. Takže dle sloganů: BAUHAUS - když se to má podařit a nejlepší ceny v ČR. Opravdu Vám to stojí za to?

0/0
3.10.2012 14:29

Wild Bill Hickock

Náhrada nákladů řízení

(MEDIAFAX) - Městský soud v Praze vyhověl odvolání investora prodejny Bauhaus v Brně-Ivanovicích a vrátil Obvodnímu soudu pro Prahu 4 k projednání žalobu dvou manželských párů s vazbou na Ivanovice. Ve středu to řekla advokátka Ivana Dreslerová, která zastupuje investora stavby.

Soud konstatoval, že jedna z žalob ve sporu o Bauhaus Ivanovice byla podána v rozporu s právem. Soud bude zároveň muset rozhodnout o nákladech řízení. Investorovi se tak podle advokátky otevírá možnost vymáhat po žalobcích škody v řádu milionů korun. Vyplývá to z rozhodnutí Městského soudu v Praze, které bylo investorovi doručeno minulý týden.

0/0
2.10.2012 20:47

Wild Bill Hickock

Re: Náhrada nákladů řízení

Žalobu podaly v roce 2010 dva manželské páry s vazbou na Ivanovice u Obvodního soudu pro Prahu 4, který nebyl věcně příslušný a měl ji proto odmítnout. Namísto toho ale soud na návrh jednoho manželského páru v červenci a srpnu 2010 vydal předběžná opatření, kterými výstavbu prodejny Bauhaus Ivanovice a některých souvisejících staveb přerušil a zdržel ji o šest měsíců. Předběžná opatření byla poté odvolacím soudem zrušena, neboť nebyly splněny podmínky pro jejich vydání. Investor stavby, společnost Heršpická – správa nemovitostí, tak může po tomto manželskému páru vymáhat náhradu škody v řádu milionů korun.

Následně vzaly oba manželské páry svou žalobu zpět a soud odepřel investorovi právo na náhradu nákladů řízení, údajně z důvodů hodných zvláštního zřetele, čímž chtěly podle advokátky Dreslerové způsobenou škodu "zamést pod koberec“.

0/0
2.10.2012 20:47

Wild Bill Hickock

Re: Náhrada nákladů řízení

Podle současného rozhodnutí Městského soudu musí dále žalobu projednat a rozhodnout o nákladech řízení.

"Navrhovatel předběžného opatření je ze zákona povinen nahradit škodu, která tím vznikla. Neznalost zákona neomlouvá a má-li navrhovatel advokáta, jistě byl o této své objektivní odpovědnosti za škodu poučen. Žalobci si tak museli být vědomi možných následků zrušení jimi navržených předběžných opatření," tvrdí Dreslerová, která zastupuje investora stavby.

Škoda, kterou žalobci předběžnými opatřeními investorovi způsobili, byla v březnu 2011 vyčíslena na 834 124 korun a 133 130 eur, tedy celkem přes čtyři miliony korun. "Pro další jednání u Obvodního soudu v Praze 4 částku aktualizujeme podle současného stavu," dodala advokátka Bauhausu.

0/0
2.10.2012 20:48

PiviT

Pro neznalé

Po přečtení většiny příspěvků se musím usmívat, jak se zde prezentují lidé, kteří o tom prd vědí a myslí si, že jejich názor, nebo postoj je ten správný. Podívejte se nejdříve na schválený ÚP a pak můžete zaujmout nějaké stanovisko. Např. zastavěná plocha má cca požadované rozměry. Obslužné komunikace a parkoviště se samozřejmě do zastavené plochy nepočítají, nebo vy počítáte do plochy svého bytu nebo RD také chodníky a parkoviště před domem. Myslím si, že příslušné občanské sdružení, podobně jako většina ostatních, vzniklo jenom proto, že si jistá skupina lidí řekla, že by mohli od někoho dostat nějaké peníze, když se přestanou soudit. Nebo je to u nás jinak?

0/0
2.10.2012 12:52

pydloun23

Re: Pro neznalé

Víme prd? ÚP byl během posledních 10 let 3 x změněn. Vždy v souladu s aktuální "politikou" radnice. Bývalá starostka má navíc "svoje zájmy" v lokalitě vedle MŠ, která je připravena na výstavbu a pouze současná krize realizaci odložila. Přitom bývalý soukromý majitel MŠ daroval tuto budovu s pozemky už kdysi dávno Ivanovicím, ovšem za předpokladu že bude sloužit pouze dětem a dotčené pozemky nebudou komerčně zastavěny. Asi tak se mění ÚP (nejen v Ivanovicích). Co se týče zastavěné plochy Bauhausu, o chodníkách rozhodně není řeč. Jedná se o prodejnu Drive-In a přilehlé sklady, které nejsou zahrnuty do původní zastavěné plochy. Jenže je to prostě prodejní plocha a dle mnohých právních názorů jde o podvod ze strany investora. Je v řešení soudů. A mimochodem, Heršpická správa nemovitostí, což je investor od kterého se Bauhaus distancuje, má sídlo na stejné adrese jako Bauhaus. Víc detailů neznám. K vlastnímu názoru dostačující. Nejsem z Ivanovic.

0/0
3.10.2012 14:14

pydloun23

Je smutné

Jaké dokáží "milovníci nakupování" snést nenávistné argumenty, jen aby si mohli v klidu a nerušeni nakupovat ty dreky na jedno použití. Nejprve radnice v tichosti změní územní plán - čímž znehodnotí pozemky, které byly teprve nedávno určené k výstavbě RD a o čemž jejich majitelé nemají ani tušení. Potom se zde začne stavět Baumarkt bez stavebního povolení (zde už je proti i radnice), navíc dle projektu který UP vůbec nerespektuje (zastavěná plocha je 3 x větší). Při výstavbě jsou devastovány silnice a soukromé pozemky až v Ořešíně, kam se vyváží ornice. Větší část skrývky končí neupravená na haldě nad Marketem. Co s tou kypou? Stačí velký přívalový déšt a mají to ve skladech. Asi jsou dobře pojištěni... ale může tohle vůbec někdo pojistit a zkolaudovat? Odpověď si dejte sami... A co dopravní situace, jsem moc zvědav jak budou k marketu najíždět lidi od Kuřimi... tam ve špičce neodbočíte už dnes. Vlastně to vím, budou jezdit po staré přes Českou. Proč, když dnes všude stavíme obchvaty.

0/0
2.10.2012 11:52

petr.brno

Re: Je smutné

...to ještě nějak jde, znehodnotit pozemky hned vedle dálnice? Já bych si tam teda RD rozhodně postavit nechtěl, to bych musel být na hlavu Rv

0/0
2.10.2012 13:01

pydloun23

Re: Je smutné

Jde o půlku Ivanovic - jak starých tak nových. Také tu lokalitu směrem na Řečkovice, kde ještě nic nestojí, ale pozemky jsou dávno rozebrané. Jedná (spíš jednalo) se o nejlepší a nejbonitnější stavební pozemky na okraji Brna s cenou nad 5000,- Kč/m2 (v cenách 2008). Od dálnice odděleno kopcem.

0/0
3.10.2012 14:18

čurila plenkovič

peníze a zase peníze

občané Za klidné Ivanovice nemohli ten spor vyhrát proti už postavenému marketu, který třeba ne úplně respektoval územní rozhodnutí. Z vlastní praxe vím, že větší investor je zpravidla i silnější

0/0
1.10.2012 23:13

STAVA79

tak a ted příjde žaloba na ČR s odškodněním za MLD. takže

Bauhaus může zavřít a i zbourat

0/0
1.10.2012 15:35

SIFL

Pro neznalé zde se vyskytující

Brněnský Bauhaus patří mezi ukázkové případy, ve kterých si velké společnosti nedělají těžkou hlavu s dodržováním legislativy.

...

Vážné chyby ve vydaném certifikátu na stavbu obchodu našel ombudsman i ministerstvo pro místní rozvoj. Inspektor totiž vydal certifikát utajeně a v rozporu se zákonem, když obešel majitele a majitelky sousedních rodinných domů i organizace hájící životní prostředí v Ivanovicích.

(já tam nebydlím ani s nimi nemám nic společné, jen myslím, že by se mělo měřit všem stejným metrem).

+1/0
1.10.2012 13:12

ohorele nohy

Re: Pro neznalé zde se vyskytující

A proto se o tom vedou soudy. V titulku vidím, že je to v pořádku

+1/0
1.10.2012 14:39

SIFL

Re: Pro neznalé zde se vyskytující

No ale tady se píše o územním rozhodnutí, já mluvím o něčem trošku jiném ;-)

0/0
1.10.2012 16:18

kerimsez

Re: Pro neznalé zde se vyskytující

Ano, tohle kdyby se hypoteticky stalo např. v Německu, tak by to museli zbourat. Jen u nás se najde klička a život jde dál. Tatarstán hadr...;-€

0/0
1.10.2012 15:19

Kefalín9

Vzniklé škody předepsat zůčastněným k náhradě!

Přece to nebudou nevinní lidi platit ze svých daní?!

+1/0
1.10.2012 12:38

vyvoraný vorvaň

Re: Vzniklé škody předepsat zůčastněným k náhradě!

A to komu, obyvatelům Ivanovic, soudu, státu...? Pochybení tam bylo v celém řízení zřejmě víc než dost a Bauhaus v tom také není nevinně;-)

0/0
1.10.2012 14:37

JITY129

uzemní rozhodnutí

je patrné, že byl obsahově blbě podán petit,  viz výňatek : NSS se v aktuálním rozsudku nezabýval tím, zda a jak se

hobby market odlišuje od původní dokumentace. Pokud by jeho rozloha byla

skutečně větší, znamenalo by to, že autorizovaný stavební inspektor

nerespektoval jednu z podmínek v územním rozhodnutí.Tímto se měla žaloba správně zabývat, protesty jsou u ž spíše pro kočku..líbí se mi, že se někdo vždy najde kdo protestuje, maří něčí podnilatelský záměr, ale žádný kompromis ani žádnou alternativu k řešení problému nenabízí, už mi někdy ty zelený komanda lezou krkem...

+1/0
1.10.2012 12:13

Carlos

Oni se budou divit.

Až to srovnají se zemí, postaví jim tam fabriku s lisovnou s provozem 24/7.

+1/0
1.10.2012 11:54

slávek popelka001

a teď doufám bude ze strany Bauhausu

nasledovat žaloba o náhrady škody vod kverulantu ze sdružení Klidné Ivanovice.. a pŕedsedu sdružení doufám podrobí exekuci majetku když se bude vyhýbat placení škody!!R^

+7/0
1.10.2012 10:40

winebibber2

Re: a teď doufám bude ze strany Bauhausu

ty asi nemáš ponětí o co tady jde, že?... Bauhasu je prd platný, že má platný územní rozhodnutí, když se jím stejně neřídil a postavil si ten barák jinak (bez povolení) ... Rv

0/0
1.10.2012 10:49

slávek popelka001

Re: a teď doufám bude ze strany Bauhausu

tomu asi véříš jenom ty a zástupci sdružení, Bauhaus neni žádnej amatersky podnik aby stavél bez povolení a ti kverulanti doufám budou platit jak mourovatí:-P!!

+5/0
1.10.2012 10:52

žepré

Re: a teď doufám bude ze strany Bauhausu

Jo, růžový brejličky nositi, slona se vznášet viděti. Podvádí jenom socky, jakmile se stane člověk podnikatelem nebo manažerem, objeví se nad jeho hlavou svatozář! Pochybovat o mravní bezúhonnosti našich vzorů můžou jenom závistivý socky. Rv

0/0
1.10.2012 10:58

winebibber2

Re: a teď doufám bude ze strany Bauhausu

právě že mám zkušenosti s různými novými obchoďáky... a to by ses divil, jací lidé neznalí stavebních zákonů, mají na starosti vyřizování potřebných povolení...  u nich je snad manažerský jen ten jejich plat, ale ne jejich myšlení a chování a vědomosti... samozřejmě že v tomto případě může sdružení šířit lži a Bauhaus je v tom nevinně... to netvrdím, ale čekám co na to řeknou soudy...

+1/0
1.10.2012 11:02

vyvoraný vorvaň

Re: a teď doufám bude ze strany Bauhausu

Zrovna supermarkety, hypermarkety si nikdy moc s podmínkama stavebního povolení a obecně právních předpisů vůbec hlavu moc nelámaly;-)

+1/0
1.10.2012 14:39

IgorHnízdoooo

Re: a teď doufám bude ze strany Bauhausu

Opravdu ses trochu mimo. Tento clanek nic prevratneho nerekl. Jestlize UP je pro stavby max. 10.000  m2  a B. postavil pres 15.000, tak neni neco v poradku. Ano, pokud napsali do projektove dokumentace, ze se vejdou do 10.000, pak ano - je to OK. Ale jestlize realita je jina (prepiskli to opravdu zjevne), pak to neni OK a potreba to nejak resit. Tim se ovsem soud nezabyval a bude se tim zcela urcite zabyvat jiny soud.

0/0
1.10.2012 11:01

winebibber2

Re: a teď doufám bude ze strany Bauhausu

souhlas... jenže některým lidem to prostě nevysvětlíš

+3/0
1.10.2012 11:03

Carlos

Re: a teď doufám bude ze strany Bauhausu

Jak zjevně...je to změřené někde?

0/0
1.10.2012 11:53

Kefalín9

Re: a teď doufám bude ze strany Bauhausu

R^

0/0
1.10.2012 12:39Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.