Dopisová přestřelka v brněnské ODS pokračuje

  13:01aktualizováno  16:10
Leo Venclík poslal vedení brněnských občanských demokratů list, ve kterém je ujišťuje, že „s panem Kvapilem a Novotným a jejich kauzou nemám a nikdy jsem neměl nic společného!!!“

Leo Venclík. | foto: Archiv.MF DNES

Venclík tak reaguje na jiný dopis, který v pondělí rozeslal celé členské základně šéf brněnské ODS Pavel Blažek, a ve kterém křídlo bratří Venclíků nepřímo spojil s korupční kauzou Kvapil. Jejich zatčení označil za politickou provokaci a varoval členy ODS, že další budou pravděpodobně následovat (viz otevřený dopis šéfa brněnské ODS Pavla Blažka).

"Po přečtení otevřeného dopisu členské základně ODS jsem pochopil, že se pan Blažek z přemíry zodpovědnosti zbláznil. Podávat trestní oznámení na takto potrefeného člověka by bylo nekorektní, a proto od této varianty upouštím," píše Venclík.

A aby dopisů nebylo málo, po tom Venclíkově následovala blesková odpověď místopředsedy brněnského sdružení Víta Blahy.

"Nechci polemizovat se zněním dopisu, který se snaží ironizovat Pavla Blažka, ale zaujalo mě jediné slovo, a to puč," upozornil Blaha na slovo, které Venclík používá v souvislosti se sesazením Venclíků z vedoucích míst oblasti.

"Brněnský sněm loni hlasoval poměrem hlasů 132 pro a 66 proti, což nelze nazvat pučem, ale normálním demokratickým nástrojem," dodal.

Ani Pavel Blažek nezůstal dnes v korespondenci pozadu. "Jestli jsem se zbláznil, to nechť posoudí jiní. Při vědomí, že jsem šéfem struktury, v níž se dost pravděpodobně nacházejí policejní provokatéři a konfidenti, však nemohu vyloučit, že k tomu dojde. V této souvislosti přeji brněnské ODS takového předsedu, a nemusí to být Blažek, který se tvrdě vypořádá s jednotlivci používajícími ve vnitrostranickém boji nepřípustné prostředky," napsal Blažek a zdůraznil, že po dobrém to zřejmě nepůjde.

"Nejsem stoupencem Tolstého doktríny neodpírání zlu. Jsem pro Dostojevského. Je naší povinností stavět se do cesty uraženým a poníženým, běsům a bratrům Karamazovým."

Reakce Leo Venclíka na dopis šéfa brněnské ODS Pavla Blažka

Vážení přátelé,

Dnes, 22.2.2010, jsem se chystal podat na předsedu ODS Brno-město trestní oznámení pro pomluvu. Spojuje totiž mé jméno s kauzou svých nejbližších spolupracovníků pana Novotného a pana Kvapila, kteří jsou pro podezření z korupce ve vazbě.

Na rozdíl od právníka a předsedy Blažka ctím presumpci neviny obou pánů. Všichni ale víme, že pan Blažek si tyto lidi vybral jako nové a čisté tváře a spolu s nimi připravil puč v brněnské ODS (který nebyl v souladu se stanovami ODS), aby mohl nést plnou zodpovědnost za ODS.

Nyní se pokouší svou odpovědnost svalit na někoho jiného, což jak všichni víme je jeho běžná praktika. A jako vždy se pokouší svalit svou zodpovědnost na zlého Venclíka.

Po přečtení otevřeného dopisu členské základně ODS jsem pochopil, že se pan Blažek z přemíry zodpovědnosti zbláznil. Podávat trestní oznámení na takto potrefeného člověka by bylo nekorektní, a proto od této varianty upouštím.

S panem Kvapilem a Novotným a jejich kauzou nemám a nikdy jsem neměl nic společného!!!

Nebe buď milostivo ODS.

Přeji všem hezký den a brněnské ODS nového předsedu, který bude mít zájem, aby ODS uspěla ve volbách, a nebude ji ničit svými medializovanými stihomamy.

Ing. Leo Venclík

P.S. Nedělám žádnou partyzánskou válku. Bude-li třeba, řeknu panu Blažkovi a některým dalším své názory na rozdíl od nich přímo do očí a to případně i veřejně.Nejčtenější

Bývalý radní postavil vilu u rezervace, využil zastaralý územní plán

Vila bývalého radního

Postavit si honosnou vilu s výhledem do chráněné přírodní rezervace lze snadno. Stačí zpackaný a dvacet let starý...

Brno kvůli opravě tepny dusí zácpy, autobusy musely objíždět zastávky

Přestože Zábrdovický most přes řeku Svitavu vypadá na první pohled nenápadně,...

Brněnské řidiče i cestující čeká krušných 15 měsíců. Od rána je kvůli rekonstrukci uzavřena Zábrdovická ulice i...VIDEO: V Brně vybírali i nejškaredější tetování, vyhrál rozpitý motýl

Soutěž o nejhorší tetování na Tattoo Grand Prix v Brně vyhrálo dílo, které má...

Zvířata z reálného světa i z říše fantazie, abstraktní obrazy s prvky kubismu nebo futurismu, ale také rozsáhlé malby....

Strážník při nákupu odzbrojil lupiče s revolverem, pomohla mu manželka

Jednačtyřicetiletý brněnský strážník Petr Čermák při nakupování v obchodě...

Ve správnou chvíli se v pondělí večer vydal nakupovat brněnský strážník Petr Čermák. V momentě, kdy stál u pokladny...

Šofér autobusu nadýchal dvě promile, přiznal sedm piv a šest vodek

Policisté kontrolovali řidiče autobusů.

Řidiče linkového autobusu, který sedl za volant opilý, přistihli policisté ve Znojmě. Muž byl v tu dobu už dvě hodiny...

Další z rubriky

Lidé svoji hodnotu odvozují od počtu lajků, což je problém, říká Ludwig

Spisovatel Petr Ludwig, autor hitu Konec prokrastinace, mimo jiné upozorňuje na...

Jeho kniha Konec prokrastinace se v Česku stala bestsellerem, teď dobývá svět. Přeložená je už do deseti jazyků a brzy...

Jižní Morava tloustne, nemocnice musejí pořizovat dražší operační stoly

Ilustrační snímek

Problém s kilogramy navíc řeší přes polovinu Jihomoravanů. Ze statistických dat indexu tělesné hmotnosti vyplývá, že...

Brno kvůli opravě tepny dusí zácpy, autobusy musely objíždět zastávky

Přestože Zábrdovický most přes řeku Svitavu vypadá na první pohled nenápadně,...

Brněnské řidiče i cestující čeká krušných 15 měsíců. Od rána je kvůli rekonstrukci uzavřena Zábrdovická ulice i...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz