Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dražší jízdné rozjede po Brně podle dopravce víc spojů

  15:11aktualizováno  15:11
Brněnský Dopravní podnik nachystal cestujícím dárky už na 14. prosince, odkdy změní řadu věcí v jízdních řádech. Největší radost asi projeví noční tuláci - v pátek a v sobotu mohou nově na "rozjezd" každou půl hodinu. Kníničky a Tuřany pak spojí nová noční linka 89 a až do Bílovic nad Svitavou pojedou vybrané spoje linky 94.

Ilustrační foto | foto: MF DNES

Ale třeba večer 14. prosince se tramvají číslo 11 na Lesnou už cestující nedostanou. Tato linka bude nově jezdit jen ve všední dny, navíc pouze od 6:00 do 19:00.

"Tramvaj číslo 11 nahradí večer a o víkendu linky 3 a 9, které mají podobnou část trasy. Budou nově jezdit v polovičních intervalech," vysvětlil vedoucí dopravního odboru podniku Jan Seitl.
 
V odpolední špičce přibude tramvají číslo 12 po čtyřech až šesti minutách. Po ukončení výluky v Obřanech se obnoví provoz tramvajové linky 4 až do smyčky Obřany. 

Nový autobus číslo 65

Změny čekají i autobusy. "Zavádíme novou linku 65, která pojede ve všední dny z Králova Pole do Medlánek a posílí tak autobusy 41 a 71. Je to kvůli novému obytnému komplexu v Medlánkách, kam se přistěhovalo hodně lidí," uvedl Seitl.
 
Častěji pojede trolejbus číslo 27, který vozí cestující z Pálavského náměstí na Starou osadu. "Na žádost městské části Vinohrady bude provoz linky 27 rozšířený kromě ranní špičky také na špičku odpolední," uzavřel Seitl. 

Rozšíření dopravy stálo padesát milionů

Vedení Brna investovalo letos do rozšíření dopravy padesát milionů korun. "Udělali jsme mnoho nových opatření. Zdražilo se sice jízdné, ale ve prospěch kvality městské dopravy. Trasy budou nově zahrnovat o téměř 900 tisíc kilometrů více," řekl generální ředitel Dopravního podniku v Brně Bedřich Prokeš.
 
Peníze města padly i na nákup nových dopravních prostředků, další se renovovaly. "Jedná se hlavně o nové článkové autobusy a trolejbusy, děvět šalin typu "Porsche" a několik vozidel klasického typu. Celkově jde na městskou hromadnou dopravu 895 milionů, z toho půl miliardy z Evropské unie," uvedl technický ředitel firmy Rudolf John.

Vybrané změny v brněnské MHD

- Tramvajová linka 11 je nově v provozu pouze v pracovních dnech od 6:00 do 19:00.
- Odpoledne a vpodvečer pracovních dnů se zkracuje interval mezi spoji linky 12, stejně i v ranní špičce.
- Od 14:00 do 18:30 se obnovuje provoz linky 27 na trase Stará osada - Pálavské náměstí, linky 25 a 26 míjí zastávku Stará osada.
- Autobus 51 nově získá zastávku Tvrdého také ve směru na Barvičovu.
- Kvůli dopravní obslužnosti nové části Medlánek se zavádí linka 65 na trase Královo Pole, nádraží - Semilasso - Vozovna Medlánky - Medlánky - V Újezdech - Medlánky, Nadační. Linka pojede pouze v pracovních dnech od 6:00 do 19:00.

Více informací najdete na stránkách www.dpmb.cz

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Požár zasáhl kulturní dům v Drnovicích, lokalizace trvala čtyři hodiny

V Drnovicích na Vyškovsku hoří kulturní dům. Hasiči vyhlásili třetí stupeň...

Jednadvacet jednotek hasičů zasahovalo u požáru střechy a půdy kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku. Vyhlásili...

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Knížecí průkopníci. Výstava ukáže, jak Lichtenštejnové holdovali pokroku

Zámek Valtice

Technické unikáty z konce 19. a začátku 20. století, které se dochovaly na zámcích v Lednici a ve Valticích,...

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku
Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají Češi, je pád do dluhové pasti. A může za to hlavně nedostatečná finanční gramotnost, na kterou se ve školách trochu zapomíná. Trénujte ji se svými dětmi už od předškolního věku a ušetříte jim tak v budoucím životě spoustu potíží. Kdy a jak můžete děti finančně vzdělávat?

Najdete na iDNES.cz