Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Exstarosta láká voliče na pivo a guláš z divočáka, Změna na svoz odpadu

  18:20aktualizováno  18:20
Pár dnů před podzimními komunálními volbami zaplavily Hodonín desítky volebních billboardů. Místní se shodují, že tolik akcí, kolik nyní pořádají politické strany, v Hodoníně dlouho nezažili. Přesto o ně není valný zájem.
V Hodoníně se krátce před volbami naplno rozjely kampaně uchazečů o místa na radnici. Ilustrační foto

V Hodoníně se krátce před volbami naplno rozjely kampaně uchazečů o místa na radnici. Ilustrační foto | foto: David PortMAFRA

Političtí soupeři z jedenácti stran či sdružení, která kandidují v Hodoníně, se předhánějí v nápaditosti kampaní. Zbývají jim totiž necelé dva týdny do voleb.

Lubor Šimeček bývalý starosta Hodonína,nyní lékař a kandidát na starostu"Vsadil jsem na oblíbený předvolební guláš a taky na pivo za devět korun. A to vždy před hokejovým zápasem v parku před zimním stadionem," popisuje Lubor Šimeček (Šance pro Hodonín) taktiku, jak získat zpět křeslo starosty Hodonína. Před devíti měsíci jej političtí protivníci odvolali.

Neotřelou taktiku zvolili také zástupci sdružení Změna. "Nabízíme svoz odpadu zdarma na celý rok pro všechny obyvatele města. Deset milionů, které by to stálo, uhradíme z příjmů z daně z nemovitosti, která se v Hodoníně zvedla dvojnásobně," uvedl zase lídr této kandidátky Vítězslav Krabička.

Nezávislí uspořádali komorní posezení s kytarou

Spíše komorní volební kampaň a stoprocentně "za své" zvolili v Hodoníně Nezávislí v čele s Igorem Taptičem. "Po ulicích budou už brzy chodit kameloti a rozdávat naše vizitky," naznačil. Kromě jednoho velkého billboardu, který poukazuje na největší průšvihy radnice, uspořádali pro potenciální voliče pouze jedno sezení s kytarou v areálu sdružení těžce tělesně postižených Oáza.

Věci veřejné zvolily klasiku - billboardy a mítink s luxusní kapelou. "Za vyplnění dotazníku s otázkami, co je třeba v Hodoníně změnit, jsme pak rozdávali zmrzlinu i párek v rohlíku. Sešlo se nám asi sedm set dotazníků, které právě vyhodnocujeme," přiblížil lídr hodonínských VV Radek Motičák. Ten zároveň jako majitel reklamní agentury odhadl, že nejdražší volební kampaň co do počtu billboardů má zřejmě tamní ČSSD.

V Hodoníně je přebillboardováno, domnívá se grafička

Sociální demokraté to ovšem zpochybňují: "Není to tak. Vložili jsme do toho všeho včetně řady akcí prvních pár kandidátů asi sto tisíc korun. A pak jsme maximálně využili kontaktů a pomoci kamarádů," uvedla trojka na kandidátce Roman Sedlačík.

Stejnou částku vložila do kampaně také TOP 09. "Nechceme na billboardech slibovat, co neumíme splnit," řekla jednička za tuto stranu Petr Krčmář.

Grafička Dagmar Kučerová ze Střední školy průmyslové v Hodoníně se domnívá, že v Hodoníně je přebillboardováno. "I když jsem nenarazila na žádný nevkusný, urážlivý nebo neetický plakát, jsou tady skutečně vidět za každým rohem," říká.

Podle ní by strany mohly v kampani investovat rozumněji. "Billboardy jsou opravdu jen plýtvání papírem," podotkl Jan Buchta, který v Hodoníně pracuje.Nejčtenější

Zničené plavky místo romantického zážitku. Největší molo v Česku lepí

Největší molo v Česku lepí, pouští smůlu

Brněnská přehrada má největší molo v republice za víc než tři miliony korun, návštěvníci se mu ale vyhýbají. Dřevěný...

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...

Úhyn ryb v největším moravském rybníce je vyšší. Ztráta je kolem 100 tun

V rybníku Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek...

V rybníce Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek kyslíku ve vodě, a nedostatku vody...

Další z rubriky

Vědci hledají plodiny, které přežijí sucho. Patří mezi ně třeba žito

Počasí, slunce, tráva, vítr, rybník, nebe, obloha

Odborníci z drásovské firmy PSI i brněnského klimatického ústavu Akademie věd testují například obiloviny v extrémních...

Brněnský lední medvěd Umca uhynul. Trápily ho problémy se zuby

Lední medvěd Umca žije v brněnské zoo v záložním výběhu, aby neohrozil život...

V sobotu uhynul samec ledního medvěda Umca. Dlouhodobě ho trápily problémy se zuby a už jednou kvůli nim musel...

VIDEO: Na Petrově hlídají lodě kamery, do vody je spouštějí jeřábem

Každá loď si může v přístavu Petrov dopustit vodu, dobít elektřinu nebo odsát...

Největší a nejmodernější přístav na Baťově kanále. Tak se chlubí Petrov na svých webových stránkách. A ne nadarmo. Pro...

Najdete na iDNES.cz