Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bývalá Farma Bolka Polívky po roce otevřela. Herec přijel už jako host

  15:33aktualizováno  15:33
V Olšanech na Vyškovsku se ve čtvrtek po vleklých potížích s konkurzem a více než roční provozní přestávce znovu otevřela bývalá Farma Bolka Polívky. Na pivo, kávu či oběd se tam hned zastavily desítky kolemjdoucích i cyklistů, ale i zvědavých štamgastů původního podniku.

Po vleklých potížích s konkurzem a více než roce mimo provoz začala 1. května znovu fungovat restaurace na bývalé Farmě Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku. Provozuje ji hoteliér František Dvořák. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Novým nájemcem areálu je nyní František Dvořák. A hned večer tam opět zamířil sám dřívější majitel Bolek Polívka. Pořád ještě totiž není úplně jasné, jak bude dál farma s jménem svého zakladatele zacházet.

Obnovená Polívkova farma

"Ani se mě na to neptejte, nemůžu o tom mluvit, domluvili jsme se tak s panem Polívkou," vysvětluje hned na úvod povídání František Dvořák, který si podnik pronajal od Polívkova přítele Alexandra Seidla. Ten koupil podnik v dražbě.

Polívka se možná nastěhuje zpět

Nový jídelní lístek s hlavičkou a původním logem restaurace U Klauna však nasvědčují, že se obě strany patrně chtějí domluvit. Vyloučeno prý není ani to, že by zde známý herec a bavič i s rodinou opět bydlel ve svém původním bytě.

"To by mě zajímalo, zda tady bude. Jezdívali jsme sem léta jen tak na oběd, s vnoučaty za zvířátky nebo na různé akce. A jednou jsme měli štěstí a potkali se s ním zrovna ve chvíli, kdy si nesl domů novorozeného Jeníčka," vzpomíná u kávy Stanislava Ježková ze Znojma, která se na farmu v novém kabátě vyrazila podívat hned první den, kdy bylo oficiálně otevřeno.

Potíže farmy

Podnik postupně budoval od počátku 90. let Bolek Polívka s manželkou.

S pomocí evropské dotace dostavěl hotel a postavil menší wellness, herec ale nesplácel faktury. V říjnu 2012 podala stavební firma Kaláb návrh na insolvenci a loni v dubnu poslal soud podnik do konkurzu. Za farmou zůstaly dluhy přes 40 milionů korun.

 Za 11,5 milionu ji koupil Polívkův přítel Alexandr Seidl.

Krachu svého oblíbeného podniku s manželem litovali. "Třeba se to zase rozjede. Bývalo tu vždy plno, že člověk často nemohl najít místo k sednutí," popisuje její manžel.

Bez hranolek s kečupem

I ve čtvrtek po poledni byly stoly na terase obsazené. A všechny sloupy a zábradlí obsypala kola cyklistů, kteří první májový den využili k projížďce. "Máte hranolky s kečupem?" ptá se muž, který přijel se třemi dětmi.

Usměvavá dcera Františka Dvořáka Adéla mu však hned vysvětluje, že hranolků se zde nedočká. "Můžeme dětem udělat třeba krupičnou kaši," nabízí.

Novou éru farmy chce totiž Dvořák s dcerou postavit na jídelníčku poskládaném z čerstvých jídel z místních surovin.

"Stejné to bylo na Šumavě, kde jsme provozovali několik restaurací. V místech, kde byly největším výkřikem gastronomie kuřecí prsa s broskví, jsme začali dělat škubánky, šoulet, kubu či jiné dobroty. A za chvíli nám byla restaurace malá," popisuje hospodský.

V Olšanech tak ve čtvrtek nabízel třeba pikantní fazolovou polévku s uzeným masem či jarní kuřátko s kopřivovou nádivkou.

"Jezdívali jsme sem pravidelně, ale jídlo nebývalo nic zvláštního. Dnes jsme si ale moc pochutnali. Jestli to vydrží, určitě budou mít úspěch," pochvalovala si další návštěvnice z nedaleké Lulče.

A proč se vlastně hospodský z Prahy, který léta působil na Šumavě, rozhodl přestěhovat do Olšan? "Šumava už byla dobyta, je čas na novou výzvu," říká se smíchem Adéla Dvořáková.

A její otec dodává, že když dostal od Seidla nabídku provozovat farmu, byl zrovna na Tenerife. "Řekl jsem si, že je to výzva, a kývnul jsem. A dané slovo nerad beru zpět," tvrdí podnikatel.
Nejčtenější

Polívka a Rottrová přišli podpořit Drahoše, který přijel za voliči do Brna

Kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše podpořil také herec Bolek Polívka.

Vůbec poprvé od prvního kola prezidentské volby se setkali nedávní protikandidáti na jednom pódiu. V zaplněném sále...

Obec zavede nový trest pro rychlé řidiče. Propadne se pod nimi silnice

Pod rychle jedoucím autem se vytvoří díra

Radnice v Branišovicích na Brněnsku chystá novou past na řidiče překračující povolenou rychlost. Do silnice nechá...Nejsme vymírající národ, přibývá však rizikových rodiček, říká porodník

Přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice Brno Pavel...

V největší české porodnici v brněnské fakultní nemocnici přijde na svět šest tisíc dětí ročně. Čím dál víc z nich jsou...

Řekové v Brně zanechali výraznou stopu, i když zemi zaslíbenou nenašli

Režisér filmu Můj strýček Archimedes George Agathonikiadis s představitelem...

Česká televize v neděli uvedla film Můj strýček Archimedes s Ondřejem Vetchým a Miroslavem Donutilem v hlavních rolích....

VIDEO: Po zkolabované D1 jeli hasiči krokem, řidiči stále neumí uhnout

Hasiči se na dálnici proplétají skrz zácpu

Místo toho, aby k havarovaným vozům uháněli záchrannou uličkou, museli se hasiči v úterý při kalamitě na D1 složitě...

Další z rubriky

Polívka a Rottrová přišli podpořit Drahoše, který přijel za voliči do Brna

Kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše podpořil také herec Bolek Polívka.

Vůbec poprvé od prvního kola prezidentské volby se setkali nedávní protikandidáti na jednom pódiu. V zaplněném sále...

Šance pro následovníky Kiwi. Kraj plánuje pro firmy vytvořit nové zázemí

Technologický park v brněnském Králově-Poli

Pomohli ke zrodu třeba prodejci letenek Kiwi.com, jehož hodnota se dnes pohybuje v miliardách korun. Jihomoravské...

V Tišnově hořel sklad klimatizací. Místní lidé neměli otevírat okna

Hasiči zasahují v Tišnově, hoří tam skladovací hala.

Třináct jednotek hasičů zasahovalo v Tišnově na Brněnsku, kde hořel sklad klimatizací o rozměrech padesát krát pět...

Najdete na iDNES.cz